Ja i HK

Moderator: Moderatorzy WBP

ArtP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 19 lipca 2016, 15:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: ArtP »

Do kitu takie dywagacje. Skoro rynek w USA taki ogromny, to równie dobrze zaopatrzenie go w 50 szt. karabinów mniej kosztem 50 szt. karabinów więcej do Polski, tam nie zmieniło by nic, tutaj wszystko :)
Ale jak kto woli, dwa razy planowałem kupić HK, dwa razy wskutek "trudnodostępności" skończyło się na DD - zarobili Amerykanie, nie zarobili Niemcy. Ja tam jestem zadowolony, chociaż HK też pewnie kiedyś kupię (zapewne z innej długości lufą).
DD5V2, DD M4 V11 PRO, HK MR223, HK USP CS, HK USP45 CT, HK45T, G17 gen5, G20 gen5, Sig Sauer P226 LDC, Sig Sauer P320 X-FIVE Legion, XDM 4.5 .45ACP, Beretta PX4, Fabarm STF12
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: KudrigY »

ArtP pisze:Skoro rynek w USA taki ogromny, to równie dobrze zaopatrzenie go w 50 szt. karabinów mniej kosztem 50 szt. karabinów więcej do Polski, tam nie zmieniło by nic, tutaj wszystko :)
Widac, że nie robisz w dużej korpo.

Z ich perspektywy to może wyglądać (nie musi, może, w tej korpo nie pracowałem...) tak, że opłaca im się zmniejszyć głosy krytyki z USA, decydując i pokazując, że USA dostanie całą produkcję. I tyle. Przy tym podejściu nie opłaca się im w ogóle wspierać małego rynku, na którym i tak nie zarobią (logistyka przy małej skali zabija...). Dają jasny przekaz do USA, że robią wszystko, żeby ich popyt zaspokoić. I interes będzie się kręcił. A ktoś gdzies ma excela z harmonogramem, jakie kraje będą wracały do normalnej polityki zakupowej, jak tylko zostanie odpalona fabryka w US.

To trochę jak w PKP. w PL Jak dany pociąg ma ponad X godzin opóźnienia, to już nie opłaca się go ratować kosztem jakichkolwiek innych, bo i tak wpada w najgorszy "koszyk" w statystyce. Za to zrobią dużo, żeby jakiś pociąg nie miał 60 minut opóźnienia, bo to ich boli (musza zapłacić). Całkiem możliwe że mają podobny mechanizm z dostawami do US. Są w USA takie sieci, które sobie (w branży niemilitarnej, fakt...) zastrzegają minima dostaw, albo będą kary... Nawet biedra w PL tak robi :)
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: Fokat »

ArtP pisze:Do kitu takie dywagacje. Skoro rynek w USA taki ogromny, to równie dobrze zaopatrzenie go w 50 szt. karabinów mniej kosztem 50 szt. karabinów więcej do Polski, tam nie zmieniło by nic, tutaj wszystko :)
Ale jak kto woli, dwa razy planowałem kupić HK, dwa razy wskutek "trudnodostępności" skończyło się na DD - zarobili Amerykanie, nie zarobili Niemcy. Ja tam jestem zadowolony, chociaż HK też pewnie kiedyś kupię (zapewne z innej długości lufą).
Jesteśmy w tabelce exel w HK gdzieś poniżej San Escobar, w rubryce POZOSTAŁE ODPADY, z marżą tak niszową, że tyle wydaje w knajpie przecietny handlowiec HK, na spotkaniu z klientami.
Dlatego pisanie, że HK coś straciło, nie sprzedając Ci karabinka, jest mocno infantylne i trąci małą dziewczynką, której nie sprzedano lizaka. Wybacz to porównanie, ale piszesz 3-4 post z żalami do firmy, która nawet nie wie o naszym istnieniu. I szczerze mówiąc guzik ich to obchodzi.
Pogódź się z faktem, iż mimo że wg. Ciebie masz dużą kasę do wydania, tak naprawdę centrala HK, ma to gdzieś.
Podziękowania dla Montrali, że szarpie za gardło centralę i jest u nas w miarę normalnie :piwo:
Ostatnio zmieniony 05 października 2018, 18:30 przez Fokat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
alacak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 30 września 2009, 22:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowe Czarnowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ja i HK

Post autor: alacak »

Fokat pisze:Jesteśmy w tabelce exel w HK gdzieś poniżej San Escobar, w rubryce POZOSTAŁE ODPADY, z marżą tak niszową, że tyle wydaje w knajpie przecietny handlowiec HK, na spotkaniu z klientami. Dlatego pisanie, że HK coś straciło, nie sprzedając Ci karabinka, jest mocno infantylne i trąci małą dziewczynką, której nie sprzedano lizaka. Wybacz to porównanie, ale piszesz 3-4 post z żalami do firmy, która nawet nie wie o naszym istnieniu. I szczerze mówiąc guzik ich to obchodzi.
Pogódź się z faktem, iż mimo że wg. Ciebie masz dużą kasę do wydania, tak naprawdę centrala HK, ma to gdzieś.
Patrz jak pasują tu słowa Sikorskiego - zupełnie nie moja opcja, ale spostrzeżenie jak widać trafne - "Problem w Polsce jest taki, że mamy bardzo płytką dumę i niską samoocenę. Taka murzyńskość."
ArtP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 19 lipca 2016, 15:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: ArtP »

Fokat pisze:Wybacz to porównanie, ale piszesz 3-4 post z żalami do firmy, która nawet nie wie o naszym istnieniu. I szczerze mówiąc guzik ich to obchodzi.
Pogódź się z faktem, iż mimo że wg. Ciebie masz dużą kasę do wydania, tak naprawdę centrala HK, ma to gdzieś.
Wybacz, ale napisałem 1 post i to w dodatku średnio z żalami - ot, nie było HK, to kupiłem co innego. HK robi dobrą broń, ale też nie jest jedyną firmą produkującą dobrą broń.
Podchodzę do sprawy bezemocjonalnie, nie "obrażam się" na firmę, jak wspomniałem, HK pewnie i tak prędzej czy później kupię.
DD5V2, DD M4 V11 PRO, HK MR223, HK USP CS, HK USP45 CT, HK45T, G17 gen5, G20 gen5, Sig Sauer P226 LDC, Sig Sauer P320 X-FIVE Legion, XDM 4.5 .45ACP, Beretta PX4, Fabarm STF12
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: Fokat »

Jak mawiał Prezes Ochódzki, nie mieszaj dwóch systemów walutowych.
Co innego jest duma narodowa i poczucie wlasnej wartości, a czym innym polityka wielkich koncernów w Polsce. Pracowałem kiedyś w najwiekszej na świecie korpo, w mojej branży,zatrudniającej kilkaset tysiecy ludzi.
Idąc Twoim tokiem rozumowania, na spotaknia firmowe, trzeba było by, jechać w polskim kontuszu szlacheckim, z szablą wz. 1934 i lejąc po twarzach, wszytskich wrażych handlowców, bo byliśmy na OSTATNIM miejscu w wolumenie sprzedaży. Nikt z tego nie robił afery, wszyscy gratulowali sobie wyników. Szefowie wiedzieli, że na naszym rynku, nic więcej nie jesteśmy w stanie wycisnąc.
Po prostu realia i tyle.
Nie dorabiaj proszę ideologi do prostych tematów.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: biper »

A jak wypada HK (wielkość produkcji, moce przerobowe) w porównaniu z CZ?
Ciekaw jestem w kontekście tej dyskusji o dostępności produktów w PL vs. USA..
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ja i HK

Post autor: montrala »

Widzę że dyskusja "we suck and HK hates us" trafiła i do Polski.

Nie, "we do not suck", co nie znaczy że Polska jest najwyżej na liście priorytetów dla rynku cywilnego w HK w Europie. Ale też nie jesteśmy na niej nisko, bo Polska np. ma mało specyficznych wymogów formalnych i HK może po prostu, bez kombinacji, sprzedawać u nas to samo co robi na rynek Niemiecki. Żadnych 9x21mm czy .222rem i tym podobnych głupot. HK nie jest wielką firmą (w bardzo dobrym 2017 roku przychody ponad 3x mniejsze niż Beretta) i ma takie zdolności produkcyjne jakie ma. Nie może wykonać manewru podwojenia czy potrojenia zdolności pod chwilowy wzrost popytu, bo to się zawsze źle kończy (o czym przekonało się ostatnio trochę firm w USA).

I nie, "HK does not hate us". HK nie może np. "przekierować" karabinów z rynku USA na Polski, po pierwsze dlatego że te karabiny są produkowane w USA i tylko część komponentów i prefabrykatów do ich produkcji pochodzi z Niemiec. Do tego karabiny na rynek USA powstają wyłącznie w "starej" konfiguracji A1 (MR556A1 = MR223A1, MR762A1 = MR308) podczas gdy w Europie dostajemy znacznie nowszą i bogatszą wersję MR223A3, MR308A3 i G28Z (do tego 2 pierwsze w 3 długościach lufy każdy, a USA mają tylko 1 długość lufy). Do tego mamy też na naszym rynku HK 243 S (w wersjach SAR i TAR), na który (jako HK 293) USA cały czas czekają. Tak samo w USA nie mają jeszcze żadnego z modeli Gen2 serii SFP/VP, a do nas już idą. To ludzie w USA mają pretensje że to my w Polsce możemy kupować najfajniejsze produkty od HK, a oni dostają tylko czerstwe bułeczki.

Swoją droga to chyba pierwszy raz widzę tyle hejtu na kogoś za to że obniżył cenę. Może to dlatego że HK jest jak Doctor Who - armie powstają na dźwięk jego imienia ;)

EDIT: HK jest finansowo (wartość sprzedaży) podobne do CZ UB (ok. 200mln Euro rocznie), ale ilościowo HK produkuje i sprzedaje mniej, bo generalnie średnio wyroby HK są sprzedawane drożej.
Ostatnio zmieniony 08 października 2018, 16:39 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: biper »

montrala pisze:ilościowo HK produkuje i sprzedaje mniej
To w sumie i tak dzielnie dają radę, przy takiej gamie produktów, obecności na tylu rynkach i obsłudze dużych instytucjonalnych kontrahentów.
Jestem mocno zdziwiony..
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Tom-Gun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 559
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 21:11
Tematy: 41
Lokalizacja: Wysokie Przestworza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: Tom-Gun »

@montrala naciskaj na Heckler Koch GmbH aby wypuścili na rynek cywilny samopowtarzalną wersję MP7A2.

Skoro wątek brzmi "Ja i HK" to przypominam w szczególności nowym forumowiczom ten oto film:


EDIT: Tak sobie pomyślałem, że skoro już testowałeś MG4 to mogłeś to zrobić jak Chris Costa M60, tzn. na klatę ze stojaka :) :


:piwo:
Ostatnio zmieniony 08 października 2018, 18:11 przez Tom-Gun, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: Mariusz888 »

Ja mam tylko takie pytanie bo na poprzednią promo ostatecznie się nie zdecydowałem, co nie znaczy że skreśliłem MR'a od HK z listy zakupów - czy te obniżone ceny będą obowiązywały też na wersje RAL czy znowu tylko czarne? Pytam bo np kolorystyka jest dla mnie ważna (esteta) pomimo że się tym nie strzela - po prostu wiem że niektórzy mają to gdzieś, ale jak się wydaje prawie 5 cyfrowe sumy to fajnie jak się kupuje to co nie tylko fajnie działa ale i się podoba ;)

A hejt? Mnie to dziwi albo i wręcz śmieszy - jak inni obniżają ceny to od razu wielkie WOW, a tu jak spadły ceny całkiem konkretnie to że są beee - co więcej - to czarny MB223 z 14,5" był w promo taniej niż ceny wpisane po obniżce... Poza tym wybór na rynku jest - zawsze można kupić co innego ;)
Awatar użytkownika
alacak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 30 września 2009, 22:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowe Czarnowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ja i HK

Post autor: alacak »

montrala pisze:Swoją droga to chyba pierwszy raz widzę tyle hejtu na kogoś za to że obniżył cenę.
Za to że obniżył? Czy za to, że obniżył miesiąc po wprowadzeniu "promocji" - nie wiem, czy nie nawet jeszcze w trakcie jej trwania.
Biedne dzieci we mgle nie wiedzieli, że przecena będzie? Masz mnie za idiotę? Ja wiem, tak się robi, wolny rynek itp. itd. - ale ja mam prawo do oceny i oceniam.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1948
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: Dexter »

Ziom, ja Cię mam. Mogę?

Kupiłem a potaniało więc będę się ciskał jak czterolatek co mu wata cukrowa w błoto wpadła... Chryste.
zdunek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 31 maja 2012, 06:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: zdunek »

montrala pisze:
Tak samo w USA nie mają jeszcze żadnego z modeli Gen2 serii SFP/VP, a do nas już idą.
Coś więcej ? Kiedy dojadą ? Różnice, jakieś szybkie porównanie z 1 gen. ? Masz wiedzę ?
Awatar użytkownika
w173k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 26 października 2016, 15:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: w173k »

Dzieki za info. Powiedz proszę, czy jest opcja zamówienia starego dobrego quad rail zamiast slim-line dla MR223? Czy też pozostaje tylko opcja dokupienia extra takiego hand guard'a?
Ostatnio zmieniony 09 października 2018, 12:02 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”