Ja i HK

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Ja i HK

Post autor: Shooter7 »

montrala pisze:
1. (rekreacja to też sport - modele sportowe nie koniecznie oznacza od razu "wyczynowe").

2. Również karabiny HK SL6 i SL7 były konstrukcjami o przeznaczeniu cywilnym, przede wszystkim sportowym. HK miało również broń typowo myśliwską, np sztucer HK SLB2000 i strzelbę HK SLS 20002.

3. HK jak najbardziej produkuje i produkowało broń sportową.
1. To napewno.

2. tyle, ze w samych Niemczech SL6 czy SL7 ( w czasach kiedy zaczeto ich budowe / produkcje bylo tak jak wspomniales dla zawodnikow mysliwskich bo inne Organizacje poza BDMP nie mialy w swoich statutach dyscyplin aby je uzywac, co za tym idzie nie mozna bylo wpisac na "zaapotrzebowaniu" ze jest do sportu, jezeli taakiej dyscypliny niema. IPCS weszlo w Niemczech znacznie pozniej niz produkcja H&K na rynek cywilny, notabene od bodajze 2015 / 2016 IPSC ma " zdjety " Status e.V. czuyli nie jest traktowany jako " Sport " a jak wiadomo prawo niemieckie nie uwzgladnia rekreacji :)

3. Jak wyzej. Jezeli wezmiemy zalozymy, ze na niszowe dyscypliny co niektorych zwiazkow strzeleckich to tak. W szerszym znaczeniu tego slowa nie ale mysle, ze w tym punkcie pod wspolny mianownik nie dojdziemy :)

P.S. To pisze fan H&K ktory niema zadnej sztuki w/w producenta
RKjordi85 pisze:co tu więcej pisać można pozazdrościć ale pozytywnie
i pogratulować a te docinki z HK wiadomo z zazdrości :D
Nie wiem do kogo pijesz, do mnie jakos Twoja wypowiedz nie trafia.

Nie neguje wysokiej jakosci H&K ale sa inni producenci ktorzy o ile nie sa na tym samym poziomie, to sa wyzej, zwlaszcza jezeli chodzi o brob krotka.

:wink:
Ostatnio zmieniony 23 listopada 2017, 09:42 przez Shooter7, łącznie zmieniany 3 razy.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: LARPAK »

H&K to nie tylko rynek niemiecki i produkują broń na niemalże cały świat więc odnośnie punktu drugiego to nie można się z nim zgodzić.
H&K to nie FB, która produkuje tylko dla odbiorcy rządowego, a na rynek cywilny daje ochłapy.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ja i HK

Post autor: montrala »

Shooter7 pisze:2. ... w samych Niemczech ... inne Organizacje poza BDMP nie mialy w swoich statutach dyscyplin aby je uzywac, ... IPCS weszlo w Niemczech ... IPSC ma " zdjety " Status e.V.... prawo niemieckie nie uwzgladnia rekreacji
HK nie jest tylko lokalnym producentem, produkującym wyłącznie na rynek niemiecki. Cała oferta broni sportowej HK była przez długie lata (aż do wprowadzenia restrykcji importowych na broń długą) eksportowana na rynek cywilny USA. Specjalnie z myślą o strzelcach sportowych w krajach takich jak Hiszpania HK produkuje swoje karabiny sportowe np. w kalibrze .222rem (to nie literówka: 3 dwójki), czy też powtarzalny HK R8 stworzone wyłącznie na rynek Australijski, tak żeby spełnić tamtejsze wymogi.

Oczywiście HK konstruuje przede wszystkim broń o przeznaczeniu wojskowym i policyjnym, stąd ich konstrukcje sportowe często są adaptacjami lub wprost tą samą bronią. A czasami jest odwrotnie. Kiedy armia niemiecka testowała HK417 pod kątem wyboru nowego karabinu wyborowego i uznała że nie spełnia ich oczekiwań, to poprosiła o dostarczenie do testów cywilnego karabinu sportowego HK MR308 (MR - Match Rifle czyli "Karabin Na Zawody") i to z niego powstał w końcu karabin wyborowy G28. I zachował wymagane przez niemiecką Policję zabezpieczenia przed przerobieniem na samoczynny i oznaczenia "MR" na odpowiednich elementach.

Czyli najczęściej ze służby do sportu, ale czasem jednak ze sportu do służby.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ja i HK

Post autor: montrala »

Na zachętę: taki karabin odebrałem w zeszły piątek (trochę potrwało żebym ogarnął nowe konto do zdjęć, bo Photobucket wysadził swoich użytkowników w powietrze) w Cenrexie z przeznaczeniem do używania na zawodach multi-gun (3Gun i 2Gun) w przyszłym sezonie.

Obrazek
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
LaChupacabra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 26 września 2017, 12:54
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: LaChupacabra »

Też kupuje taki zestaw (SFP9 SD + MR223 A3 11') ;)...
Jak tylko pojawi się w sklepach...
Smoczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:21
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: Smoczy »

montrala pisze:Na zachętę: taki karabin odebrałem w zeszły piątek (...)
Generalnie gratuluje, ale od razu widać, ze to ciężki grzmot ...
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ja i HK

Post autor: SpaceDog »

montrala pisze:Na zachętę: taki karabin odebrałem w zeszły piątek ]
To Cenrex doczekał się wreszcie jakiejś dostawy karabinów...?
Czy ściągnęli całą jedną sztukę dla strzelca fabrycznego? :roll:
just
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 174
Rejestracja: 01 lutego 2011, 23:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: just »

A jaką optykę przewidujesz na karabinie?
Pardini SP/HP, Glock 42, Glock 19, HK SP5K, HK MR223a3 11", SAKO TRG 22
Awatar użytkownika
Tom-Gun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 559
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 21:11
Tematy: 41
Lokalizacja: Wysokie Przestworza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: Tom-Gun »

Znając @montralę to zapewne Eotecha nie posadowi :) Obstawiam optykę z Aimpointa lub Vortexa :piwo:
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ja i HK

Post autor: montrala »

SpaceDog pisze:To Cenrex doczekał się wreszcie jakiejś dostawy karabinów...?
Czy ściągnęli całą jedną sztukę dla strzelca fabrycznego? :roll:
Nie wiem jak duża ta dostawa, ale wiem że to nie był jedyny karabin w tej dostawie. I nie napiszę ile na niego czekałem :p
Tom-Gun pisze:Znając @montralę to zapewne Eotecha nie posadowi :) Obstawiam optykę z Aimpointa lub Vortexa :piwo:
Skąd w ogóle takie przypuszczenie?!

Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 listopada 2017, 10:34 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ja i HK

Post autor: SpaceDog »

montrala pisze:
Nie wiem jak duża ta dostawa, ale wiem że to nie był jedyny karabin w tej dostawie. ]
Ech...niepoważni ludzie :-?
Dziś jeden z oficjalnych dystrybutorów zadzwonił do Cenrexu i usłyszał, że ,,żadnej dostawy nie mieli" i że ,,planowana dostawa będzie w grudniu"... :027:
I to wszystko w ramach ,,kodeksu etyki" ;laughing:
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ja i HK

Post autor: montrala »

SpaceDog pisze:Ech...niepoważni ludzie :-?
Wiem o jednym jeszcze karabinie, nie był to MR223. Być może zasadnicza dostawa jest jeszcze w drodze. Sam jeszcze czekam na pistolet. Weź pod uwagę że Cenrex pracuje z "dwoma" HK - cywilnym (HK Sidearms Gmbh) i służbowym (HK Gmbh). Zawsze miały kompletnie rozłączne harmonogramy dostaw, a dodatkowa komplikacja jest taka że niektóre produkty służbowe i tak idą przez dział cywilny.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ja i HK

Post autor: SpaceDog »

Jasne.
Naprawdę wszystko rozumiem. Noo... może po za jednym - dlaczego oficjalny dystrybutor od maja nie miał dostawy od HK... :roll:
W tym czasie realizowane były dostawy zarówno na terenie Niemiec jak i Czech (informacje od tamtejszych sprzedawców).
Strach pomyśleć co będzie w przypadku jakiejkolwiek awarii/reklamacji... która przecież może się trafić.
Awatar użytkownika
Tom-Gun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 559
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 21:11
Tematy: 41
Lokalizacja: Wysokie Przestworza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: Tom-Gun »

Strike Eagle 1-6 czy 1-8? Tłumik płomienia zostawiasz czy wrzucasz compa?
Ostatnio zmieniony 27 listopada 2017, 13:48 przez Tom-Gun, łącznie zmieniany 1 raz.
Szyku77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 05 marca 2016, 07:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Południe
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: Szyku77 »

W razie awarii i potrzeby kupna jakiejś części do Hk pozostaje USA i Hk parts no i życzliwość kogoś tam na miejscu co by kupił na siebie i póxniej nam przesłał. Ostatnio coś bezpośrednio do PL nie chcą wysyłać a Hk generalnie olewa nasz rynek cywilny.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”