Bock na początek do 5000 PLN

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Mr.Pete
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2014, 11:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Bock na początek do 5000 PLN

Post autor: Mr.Pete »

Witam szanowne grono,
czy bez zbędnych wywodów i truizmów typu "sam wiesz najlepiej", "poczytaj zagraniczne fora", "nie ma takich" itd itp moglibyście mi polecić kilka modeli bocków dla początkującego amatora DOSTĘPNYCH na polskim rynku i nie zabijających ceną (do 5 000 PLN). To nie muszą być dzieła sztuki ani najwyższa półka jakościowa. Interesuje mnie raczej broń nowa. Przeznaczenie - raczej zwykły trap (czy raczej amatorskie strzelanie do rzutków). Nie mam nic przeciwko produkcjom rosyjskim (np IŻ-27), ale zupełnie nie interesują mnie turki (mimo, że opinie mają różne, nawet pozytywne :P)

Z góry piękne dzięki.


PS. Zdaję sobie sprawę, że podobne tematy mogą być już na tym forum, ale sytuacja jest na rynku dynamiczna (czegoś już nie produkują, coś nowego się pojawiło, coś już nie jest osiągalne u nas w kraju itd itp), więc chciałbym znać stan na rok 2017, dlatego napisałem ten wątek.
Ostatnio zmieniony 14 listopada 2017, 11:34 przez Mr.Pete, łącznie zmieniany 1 raz.
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock na początek do 5000 PLN

Post autor: m2c »

Do wyboru masz Iża za 1500-2000, turasy około 2000-3500, a później to już Browning B525 i Beretta 686 Silver Pigeon. Używki bardzo ciężko spotkać, a nawet jak są to w mało atrakcyjnych cenach. Do 5k jedyne co znalazłem z używek to Winchester Select Sporting II w Regiment Warszawa i starego Browninga B325 za 4500zł ale mającego podejrzanie duże luzy. To z tych typowo sportowych, z wymiennymi czokami. Ze stałymi czokami można łatwo znaleźć na przykład piękną, jedno spustową, myśliwską Berettę lub Winchestera w cenie do 2tys. oczywiście używkę.
Ostatnio zmieniony 14 listopada 2017, 13:39 przez m2c, łącznie zmieniany 1 raz.
seluhbb
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 14 września 2017, 15:03
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock na początek do 5000 PLN

Post autor: seluhbb »

Ja w tym budżecie kupiłbym Fair Premier. Bardzo fajny bock. O ruskie nowe nie jest już tak łatwo ze względu na sankcje unijne. Z tureckich strzelałem z Khana K226 i strzelało się bardzo przyjemnie. Wynalazków o nazwie Bettinsoli nie polecam, większość negatywnych opinii o tych bockach.
Tikka T3x Super Varmint kal. 223 Rem., Beretta 1301 COMP kal. 12/76, CZ 455 Long kal. 22 LR
lukasz25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 20 listopada 2007, 14:36
Tematy: 29
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock na początek do 5000 PLN

Post autor: lukasz25 »

W tych pieniądzach to z nowych FAIR jak najbardziej. Ciężko będzie o używanego B525 lub 686 Silver Pigeon. Ewentualnie popatrz jeszcze na bocka Rizzini Vertex Sporting.
22lr, .223, .30-06, 9x19, 38Spec, 12/70, 2x12/76
seluhbb
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 14 września 2017, 15:03
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock na początek do 5000 PLN

Post autor: seluhbb »

Ja gdybym nie kupował dwóch broni jednocześnie to kupiłbym bocka Fair Premier, ale że jeszcze kupowałem sztucer z optyką to zostałem przy Iżu. Z tego modelu Faira strzelałem skeet, trap i zająca i muszę przyznać, że strzela się bardzo przyjemnie z niego.
Tikka T3x Super Varmint kal. 223 Rem., Beretta 1301 COMP kal. 12/76, CZ 455 Long kal. 22 LR
Awatar użytkownika
Mr.Pete
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2014, 11:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock na początek do 5000 PLN

Post autor: Mr.Pete »

Panowie,
serdeczne dzięki za cenne rady, zwłaszcza na temat bocka Fair Premier, o którym nigdy nie słyszałem. :) Skąd w ogóle jest ta broń? Przyjrzę się mu. Myślałem, że może napiszecie coś o popularnym CZ-USA Redhead, bo najpierw myślałem, że skoro to CZ to może być OK (a i cena ok bo między 3 000 - 3 700 zł w zależności od wersji). Potem jednak gdzieś czytałem, że te bocki są produkowane tak naprawdę w Turcji i ich jakość niestety jest mierna. No ale może to tylko złośliwe pomówienia.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock na początek do 5000 PLN

Post autor: poeta »

CZ to kiepskie turasy, tzn strzelby są ok ale baskila jest z alupodobnych co jest problemem jeśli chcesz używać intensywnie.
Miałem bocka Fair premier jak jeszcze strzelałem trapa, był bardzo dobry to włoskie strzelby. Można dokupić fajne czoki fabryczne w 3 długościach
seluhbb
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 14 września 2017, 15:03
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock na początek do 5000 PLN

Post autor: seluhbb »

Fair to włoska firma. Z włoskich bocków zdecydowanie najbardziej godne polecenia. Wszystko z CZ co ma w nazwie USA składają w Turcji i jest to z reguły fajne jak chcesz strzelać sporadycznie. Ja bym polecał zdecydowanie Fair w tym budżecie.
Tikka T3x Super Varmint kal. 223 Rem., Beretta 1301 COMP kal. 12/76, CZ 455 Long kal. 22 LR
Awatar użytkownika
Mr.Pete
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2014, 11:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock na początek do 5000 PLN

Post autor: Mr.Pete »

No to skupię się na tym FAIR Premier. I jak już wspomnieliście, że to "włoska robota", to doczytałem, że to jest Rizzini (a tego producenta już znam), bo F.A.I.R to akronim od Fabbrica Armi Izidoro Rizzini. :)
Awatar użytkownika
wierzba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 667
Rejestracja: 04 kwietnia 2003, 14:45
Tematy: 28
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock na początek do 5000 PLN

Post autor: wierzba »

Rizzinich w branży jest wielu, to taka rodzina jak Waltherowie.
"Reloaders are the nicest people on the face of the earth. They share
many common quality traits. They hate waste and can't bear to throw
away a perfectly good cartridge case simply because it's empty"
seluhbb
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 14 września 2017, 15:03
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock na początek do 5000 PLN

Post autor: seluhbb »

Wiadomo każdemu strzela się lepiej z innej broni, ale wg mnie z Faira będziesz zadowolony. Tak jak pisałem sam bym kupił ten model gdybym nie kupował karabinu razem ze śrutówką. Strzelałem z tego Faira i naprawdę wrażenia bardzo pozytywne. Jak kupisz tego bocka to jeszcze z tych 5tys zostanie Ci trochę gotówki na amunicję :)
Tikka T3x Super Varmint kal. 223 Rem., Beretta 1301 COMP kal. 12/76, CZ 455 Long kal. 22 LR
Cezarr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 18 listopada 2015, 20:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Rzeszów/ Tarnobrzeg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock na początek do 5000 PLN

Post autor: Cezarr »

A ja mam Bettinsoli X-trail i jestem zadowolony.
W porownaniu do IŻy (nowe i tak są praktycznie niedostępne) i turków wszelakiej maści wykonanie o 1 - 2 klasy wyżej. Żadnych niedoróbek, porządna stalowa baskila z nierdzewki, nawet jest delikatny grawerunek (maszynowy).
Ładne drewno.
Porównywałem doróżnych tańszych bocków: Khanów, Grand Armsów, Akkarów i jeszcze kilku innych Turków. Zdecydowanie dokładniej zrobiony i ładniejszy (subiektywnie). Nie można się do niczego przyczepić. U w/w konkurencji widziałem krzywe szyny celownicze, kiepskie spasowanie, wykończenie baskili, haków, bloku luf jakby było robione pilnikiem na kolanie w jakiejś szopie.

Bettinsoli działa bez zarzutu. Są eżektory.
Dostajesz 5 czoków i klucz w plastikowym etui oraz plastikowy kuferek na broń - może nie topowej klasy, ale dużo lepszy od taniej chińszczyzny.
Kupisz poniżej 3500, może nawet poniżej 3400.

Jakiś czas temu też miałem dylematy, ale nie żałuję wyboru i jak najbardziej polecam.

P.S.
Kolega ma tureckie semi- auto Grand Arms RN02.
Magazynek 4+1 w drewnie.
Dał coś ok. 1400. Wprawdzie komora z aluminium i nie wiadomo jak z trwałością, ale działa bez zarzutu.
Bez problemu od początku przeładowuje trap 24 gr, za każdym razem.
Bardzo fajnie się z tego strzela rzutki i do innej zabawy tez się nada. Daja 3 czoki w komplecie.
Wprawdzie drewno nie z najwyższej półki, ale nie odrzuca. Wykonanie dobre, nawet bardzo dobre.
Za taką cenę wartu zakupu.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock na początek do 5000 PLN

Post autor: Wilek1 »

Fair to bardzo bardzo fajne sprzety za 5k tak jak Winchester sporting.

Ale Bettinsoli kupisz ponizej 3,5. Popatrz tez na uzywane Browningi 425 i 525 moze sie trafi.

Ja bym nie bral staroci , wolalbym bettinsoli nowe niz stara bron z nieznana historia i stanem
aspiryna
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 26 września 2015, 19:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock na początek do 5000 PLN

Post autor: aspiryna »

Witam Kolegów!
Mieliście może do czynienia z Bock Marocchi Finn 612s, lub z innymi wyrobami tej firmy?Co możecie o tym powiedzieć?
MWT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 16 lutego 2015, 19:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock na początek do 5000 PLN

Post autor: MWT »

Polecam zerknąć również na serię ELOS od Fabarm Włochy. Ja mam wersję RS12 od Fabarm i chwalę.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”