Bock do 2,5 tys.

Moderator: Moderatorzy WBP

rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock do 2,5 tys.

Post autor: rzufik1 »

Na Facebook w ogłoszenia myśliwskie firma z Pomorza informowała że mają dostawę nowych IŻ ów. W cenie od 1950 do 2150..może warto?
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Jerry.45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 12 listopada 2016, 00:53
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock do 2,5 tys.

Post autor: Jerry.45 »

No właśnie nie wiem...
Niektórzy piszą jak im to się po sezonie rozlatywało.. Że dzisiejsza produkcja to chłam. Itp.
Nie straszne mi dopieszczenie/olejowanie kolby czy praca z dremelkiem i papierem ściernym. Oksydę na gorąco też sam położę. Ja nawet lubię sobie tak podłubać. Ale jak mi to ma się rozlecieć po sezonie dwóch a za parę słów więcej mógłbym kupić lepszego Turka (?) to się waham.. .
Dlatego zasięgam tu języka.
Ostatnio zmieniony 30 listopada 2017, 17:42 przez Jerry.45, łącznie zmieniany 1 raz.
seluhbb
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 14 września 2017, 15:03
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock do 2,5 tys.

Post autor: seluhbb »

Ze względu na sankcje unijne broni nowej z Rosji zostało już bardzo mało i cena poszła mocno w górę. Używane też już dużo droższe niż chociażby pół roku temu. Co do nowych turków to strzelałem tylko z Khana K226 i miałem pozytywne wrażenia, nie wiem jak to się sprawuje przy dużej ilości strzelania. Nowe ruski to już nie jest to samo co kiedyś, więc nie wiem czy warto dopłacać do tego, ze względu na ilość tej broni na rynku. Wszystko zależy od ilości strzelania. Jak ktoś szuka budżetówki żeby postrzelać kilka razy w roku to i Khan się nada :)
Tikka T3x Super Varmint kal. 223 Rem., Beretta 1301 COMP kal. 12/76, CZ 455 Long kal. 22 LR
Jerry.45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 12 listopada 2016, 00:53
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock do 2,5 tys.

Post autor: Jerry.45 »

lukasz25 pisze:
Jerry.45 pisze:Podłączę się, bo rozkminiam, co w tej cenie jest na rynku sensownego.
Ma ktoś doświadczenia z Uzkonem S12 albo S16?
Wyglądają dobrze, niejaki Czerwiński na blogu nawet całkiem pochwalił testowany S12.
Na papierze wygląda to obiecująco: lufy 710mm, chromowane, czoki, pojedynczy spust selektywny, ładny orzech, stalowa baskila, waga niższa niż w IŻ-u - 3.150 g.
Ale czy ktoś z Was to ma lub z tego strzelał i to oglądał? I co to jest tak naprawdę warte?
Oglądałem, macałem i jak dla mnie to tak średnio. Poziom wykończenia słaby. Jeśli ma być już Turek, to jeśli masz okazję, to popatrz na bocki ATA. Praktycznie to Beretta 686. A jeśli wierzyć sprzedawcy, który mi ostatnio o niej opowiadał, to nawet lufy pasują od 686.
W takim lekko powiększonym budżecie to jest jeszcze turecki Forester B71 - 2800,- zł. Jakiś myśliwy gdzieś na forum kupił i bardzo chwalił, że ładnie wykonany i po dwóch sezonach strzelania, ciórania po krzakach nadal wygląda jak nowy.
Jerry.45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 12 listopada 2016, 00:53
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock do 2,5 tys.

Post autor: Jerry.45 »

Dla tych, co też szukają w tym budżecie, przekażę moje wnioski.
Na dzień dzisiejszy wyszło mi, że jeżeli chcę mieć porządnie wykonanego, przyzwoicie wykończonego bocka, na stalowej baskili, pojedynczy spust selektywny, i w orzechu (w plastiku są jeszcze inne opcje, ale to nie dla mnie), to jeżeli nie chcę przekroczyć tych 2.500 to na polu walki zostają dwie strzelby tureckie:
- Khan Artemis K226 12/70 - kwestią gustu jest czy komuś podchodzi oksydowana na czarno baskila. Mi to nie przeszkadza. Osada jest przepiękna.
- Doruk Posedion 12/70 - tu do wyboru są różne wykończenia baskili (3 opcje), co ciekawe nie ma to wpływu na cenę.

Jest jeszcze ATA Arms: ATA SP Silver Steel w kal. 12/70, ale kosztuje on ze 300 zł więcej, a poziom wykonania jest bardzo zbliżony do powyższych, więc chyba nie ma co przepłacać.
No i oczywiście jest jeszcze Iż 27 - ale moim zdaniem dzisiaj jego zakup nie ma sensu - relacja ceny do tego co się za to dostaje jest nie najlepsza. Osada to loteria - czasem się trafi lepszy, czasem gorszy orzech, zdarzają się niedoróbki (krzywe czoki..), broń jest w zasadzie po zakupie do samodzielnego poprawienia, zarówno osada (zdjęcie lakieru, olejowanie) jak i "wnętrze" - szlifowanie, polerka... Moim zdaniem lepiej trochę dołożyć i mieć porządnie wykonanego Turka. Ale jeżeli dla kogoś te kilka stówek taniej robi różnicę (to może być zaledwie 200 zł taniej, w zależności od wersji, do nawet ok. 500, a to już jest wyraźna różnica w cenie), to jest to Iż też opcją, z tym, że ja osobiście uważam, że nie warto. Khan na przykład daje gwarancję na 35.000 strzałów, więc wydaje mi się, że to jest bardzo dobra propozycja.
Ważny jest też jak najlepszy dostęp do fabrycznego serwisu, części zamiennych itp. - tu zarówno Khan jak i Doruk są w lepszej sytuacji niż inne tureckie propozycje, mają swoich importerów i z tego co wiem dość dużo sprzedają w Polsce i zakorzenili się na naszym rynku, szczególnie Khan, który jest dłużej.
Awatar użytkownika
U-boot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 07 maja 2014, 10:00
Tematy: 1
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock do 2,5 tys.

Post autor: U-boot »

Mam boka Betinsolli, włoska robota. Stan idealny, cena 2500.
Dla zainteresowanych zdjęcia na maila.
farow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 13 kwietnia 2017, 09:52
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock do 2,5 tys.

Post autor: farow »

A bocki CZ-USA, na przyklad cos takiego:
http://hubertus.com.pl/bron-palna-bock- ... 53,pl.html

Co o nich powiecie?
Zyzo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 25 listopada 2017, 12:21
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock do 2,5 tys.

Post autor: Zyzo »

Jestem właścicielem Khan Super Sport trap, wystrzelone około 2000szt i naprawdę go polecam. Natomiast z wersji 226 kolegi strzelałem dwa razy i też daje radę. Uważam że są warte swojej ceny, ale zwróć uwagę na ich masę i długość lufy- do skeeta się nie nadają.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock do 2,5 tys.

Post autor: krajes86 »

Są ograniczenia w konkurencji? O tym mówisz? Pytam jako zielony w tematach rzutkowych. Też przymierzam się właśnie do K226...
lukasz25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 20 listopada 2007, 14:36
Tematy: 29
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock do 2,5 tys.

Post autor: lukasz25 »

krajes86 pisze:Są ograniczenia w konkurencji? O tym mówisz? Pytam jako zielony w tematach rzutkowych. Też przymierzam się właśnie do K226...
Chodzi o to że dłuższymi lufami na skeecie, ciężko operować.
22lr, .223, .30-06, 9x19, 38Spec, 12/70, 2x12/76
Awatar użytkownika
MIKUŁA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 07 marca 2007, 23:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock do 2,5 tys.

Post autor: MIKUŁA »

Mam Posejdonka od kilku dni :621: , macałem KHANA 226 napaliłem się jak "szczerbaty na suchary" oglądałem go kilka razy, jednak wykończenie i niedoróbki mnie powstrzymały. :?: Gdyby sprzedawca miał dwa egzemplarze pewnie bym więcej nie szukał , ale miał jednego i to ze sporą ilością niedoróbek.
Zainwestowałem w Posejdona Grey-a, trochę w ciemno bo zdjęcia zawsze są super a tu sklep z Raciborza przywiózł jedną sztukę z Wa-wy i to całkiem całkiem.
Fajne drewno. wykończenie całkiem całkiem, ale jeden minus czoki. Po wkręceniu nie dojdziesz który czok jest w środku :(. Można kupić w sklepie dodatkowe ale chyba sobie z tym problemem poradzę ( nacięcia we własnym zakresie) ale po zakończeniu gwarancji. Postrzelam , popoluję zobaczę jak sprawdzi się w "boju".

Darz Bór :)
Kentucky 45 , Colt Navy 1851, ZH 104+121, CZ75B, Ruger Mini 14 .223 Rem, CZ 557 Predator .308 Win i Posejdon 12/76 .... a to jeszcze nie koniec
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock do 2,5 tys.

Post autor: Wilek1 »

Macalem testowalem Doruk-Poseidony. Ładnie wykonane, cena dobra, serio fajne-fajne.
Tylko spust jakis taki słaby DZIWINY. ale to jedyne i drobne zastrzezenie, a 2,5 tys to nie 7 (Beretta/Browning) lub 5 (Fair Sporting).
Co do trwalosci... ktoz to wie,
ale nie raz juz turaski sie sprawdzily i działają (sam uzywam Doruk-Eternal Competition 24 obecnie bez zarzutow).
Ostatnio zmieniony 05 września 2018, 21:41 przez Wilek1, łącznie zmieniany 1 raz.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Bock do 2,5 tys.

Post autor: tomekwroclawski »

Na dłuższa metę się posypią. 2 - 3 lata jak będziesz strzelał po pare tys rocznie.

A tak...
gregg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 24 kwietnia 2015, 09:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bock do 2,5 tys.

Post autor: gregg »

Zgadzam się z Tomkiem. Ja bym turka nie kupił do strzelanie paru tysięcy rocznie. Posypie się to szybciej niż gwarancja minie pewnie...
Lepiej szukać iża jednospustowego z lufami 76 cm na początek. Wytrzyma o wiele wiele więcej niż te turki. Jak się spodobają rzutki, wtedy kupić nawet używanego browninga czy berette i się bawić.
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Bock do 2,5 tys.

Post autor: dziki_pl »

gregg pisze:Zgadzam się z Tomkiem. Ja bym turka nie kupił do strzelanie paru tysięcy rocznie. Posypie się to szybciej niż gwarancja minie pewnie...
Lepiej szukać iża jednospustowego z lufami 76 cm na początek. Wytrzyma o wiele wiele więcej niż te turki. Jak się spodobają rzutki, wtedy kupić nawet używanego browninga czy berette i się bawić.
Bardzo trafione szczególnie z tego co widzimy u nas. Reklamacji na poseidony nie było żadnych, a gwarancja jest. Zapytania dobrusznikarni o naprawy iz27 częste, a części które padły nie wyglądały solidnie. Ja potrafię wskazać co w iżu jest zwalone i pęknie, potrafisz wskazać to w doruku?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”