Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Moderator: Moderatorzy WBP

KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: KG92RS »

k.obrzud@tvn.pl pisze:
Pabcio pisze:Jakieś logiczne wytłumaczenie takiego kaprysu?
"Zarządzenie Prezesa."
Cóż, to ja ogłaszam swoje zarządzenie -> nigdy więcej AGVO :)
Awatar użytkownika
AlphaStr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 17 maja 2017, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: AlphaStr »

Wszyscy narzekają na to AGVO ale ja muszę przyznać, że zawody przyjemnie mi się tam klepało. Szybko, sprawnie, bez kolejek i wszystkie 8 na raz ;)
Recepcjonistki też zawsze były dla mnie miłe, nigdy też nie widziałem, żeby były niemiłe dla kogokolwiek.
9x19 / 7,62x39 / 5,45x39 / .223 / 12/76
tomek89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 198
Rejestracja: 02 czerwca 2017, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: tomek89 »

k.obrzud@tvn.pl pisze:
AlphaStr pisze:
goose pisze: Zakaz strzelania z 5.45x39
ale zaraz...wymyślili sobie ogólnego bana na ten kaliber czy może na każdą amunicję konserwową, w tym powszechną 5,45x39 (a dopuszczają np 5,45 barnaula)?
Ban jest na każdą własną broń długą CZ,(łącznie z gładkolufową).
Chcąc z takiej postrzelać na tej strzelnicy musisz ją tam wypożyczyć, i zakupić do niej amunicję.
Kolega ma trochę nieaktualną informację, można strzelać z karabinów z amunicji 7.62x39 i 5.56x45, od niemal roku. Są obostrzenia i wyższa cena, ale powód jest prozaiczny - Agvo ma osie 25m, pistoletowe. Automatyczne wyciągi i kulochwyty po prostu szybciej się zużywają przy amunicji karbinowej. Wyprzedzając pytania - tak jestem członkiem Iglicy i wbrew opinii niektórych nie uważam aby obsługa była nie uprzejma albo żeby prezes miał wyjątkową fantazję w wydawanych zarządzeniach. Rozumiem że niektórzy za punkt honoru postawili sobie odegranie się za krzywdy rzekomo im wyrządzone, ale to stało się już nudne, dajcie na wstrzymanie. Jest wiele obiektów w Warszawie i okolicach, nie ma obowiązku trzymania się jednego. Sam z przyjemnością jeżdżę na zawody do Cover, szczególnie gdy są organizowane w FSO, z chęcią słucham rad instruktorów Legii w Rembertowie. Każdy obiekt na swoją specyfikę i klimat, wady i zalety, nie ma się co ograniczać.

Informacja z Agvo zeszłego roku - Nie słyszałem żeby coś się zmieniło w temacie

"Strzelanie z karabinu w strzelnicy AGVO!
Od: IGLICA
07.11.2016
Klubowicze!

Zgodnie z zapowiedzią od 08 listopada 2016r. na strzelnicy AGVO będzie możliwość strzelania z własnej broni długiej!

Dopuszcza się wyłącznie strzelanie z własnych karabinów na amunicję:
kal. 7,62 x 39
kal. 5,56 x 45

Dni i godziny karabinowe:
wtorek, środa, czwartek w godz. 13:00-22:00
niedziela w godz. 10:00-19:00

Informację dodatkowe:
na 1 torze może strzelać max. 1 osoba
nie ma możliwości użyczania broni własnej/służbowej innym osobom
należy umówić się na wizytę podając przy zapisie informację o chęci strzelania z własnej broni długiej.


Cena – 75 zł/h"
Awatar użytkownika
AlphaStr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 17 maja 2017, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: AlphaStr »

Czyli faktycznie jest ban na 5,45x39 :roll:
9x19 / 7,62x39 / 5,45x39 / .223 / 12/76
tomek89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 198
Rejestracja: 02 czerwca 2017, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: tomek89 »

AlphaStr pisze:Czyli faktycznie jest ban na 5,45x39 :roll:
Tak, z tym że wynikający z generalnej zasady że nie strzela się u nich z własnych karabinów poza 2 dopuszczonymi nabojami. Akurat 5.45x39 się nie załapał.
Awatar użytkownika
AlphaStr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 17 maja 2017, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: AlphaStr »

no muszę przyznać, że to trochę zaskakujące.
9x19 / 7,62x39 / 5,45x39 / .223 / 12/76
Awatar użytkownika
gatling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1019
Rejestracja: 25 września 2006, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: gatling »

Kod: Zaznacz cały

 Strzelanie AGVO!
Od: IGLICA
07.11.2016
Klubowicze!

nie ma możliwości użyczania broni własnej/służbowej innym osobom
Lubię zabierać przyjaciół, aby postrzelać rekreacyjnie z mojej broni.
Dlatego tam się nie pojawię.
Ostatnio zmieniony 07 listopada 2017, 23:50 przez gatling, łącznie zmieniany 1 raz.
dariuszk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 03 grudnia 2016, 01:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: dariuszk »

Z mojego skromnego doświadczenia:
AGVO - póki co byłem tam najczęściej, bo robią zawody praktycznie co tydzień, co bardzo się przydaje zwłaszcza tym zbierającym starty do pozwolenia. Bardzo nowoczesna, obsługa miła i wygodny parking. Instruktorzy nawet podczas zawodów dość cierpliwi (no chyba, że ktoś popełnia podstawowe błędy), raczej na luzie, bez jakiś napięć.

Warszawianka - bardzo fajne miejsce, instruktor nawet podczas zawodów potrafi coś doradzić. Parking niestety słabszy, ale jakoś da się zaparkować. No i jest gdzie rodzinę z dzieckiem zostawić w bawialni obok. A jak ktoś odstawia kobietę do kliniki medycyny estetycznej w budynku na przeciwko, to dla faceta ta strzelnica jest idealnym miejscem, żeby przeczekać ten bądź co bądź trudny czas ;)

FSO - robi wrażenie, chociaż byłem tam póki co raz na zawodach w dzień chłopaka, więc był tłok. Olbrzymi obiekt, trochę trzeba pochodzić z punktu do punktu. Wielki parking, fajni ludzie. Jedyna mała wada - w porównaniu z innymi strzelnicami z tarczociągami, te w FSO działają jakoś dziwnie i chyba nie mają końca ustawionego na 25m. Więc jak sami ustawiamy tarczę to w sumie nie wiadomo czy jest na 22 czy 27 metrach (tu mogę się mylić, ale miałem wrażenie, że jak nie zatrzymam tarczy mniej więcej obok innych to wyjedzie aż do ściany)

Legia - duży parking, miejsce ok na postrzelanie. Ani na plus, ani na minus, po prostu dobra strzelnica. Obsługa całkiem przyjemna podczas zawodów.

A poza Warszawą na prawdę polecam podjechać w jakiś weekend na strzelnicę w Wąwolnicy - Stowarzyszenie STEN. Zlokalizowana obok Kazimierza Dolnego i Nałęczowa, więc idealnie na weekendowy wypad z rodziną lub znajomymi. Strzelnica na dworze, wbudowana w wąwozy, więc strzelamy w stronę olbrzymiej skarpy. Klimat na prawdę robi wrażenie. Trochę osi 25, 50 i 100m. A koszt zawodów - 15zł/konkurencję z własną bronią (lub dopłata za amunicję z ich broni raczej w niskich cenach). Więc w porównaniu do Warszawy ceny bardzo niskie. Dodatkowo - podczas zawodów grochówka gratis, fajny klimat i ludzie, z którymi da się spokojnie pogadać. A jak już zaliczymy zawody to możemy sobie postrzelać na jednym stanowisku (czyli w wąwozie obok, za free!) i nikt nie robi problemów i jakiś dopłat, że damy własną broń komuś bez pozwolenia (to w warszawskich komercyjnych strzelnicach jest zawsze dużym problemem). Jedyna wada lub raczej zdziwienie dla początkujących - na zawodach strzelanie z pistoletów z jednej ręki, z karabinu sportowego na 50m leżąc i karabin centralny zapłon na 100m leżąc. Jak ktoś jest przyzwyczajony do warszawskich zawodów to może się zdziwić, ale zawsze to nowe doświadczenie.
Awatar użytkownika
Pabcio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 25 lipca 2017, 12:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: Pabcio »

Szukam logiki firmy AGVO Sp. z o.o. dlaczego wcześniej nie można było strzelać z amunicji karabinowej, a teraz można, ale tylko 7,62x39 i 5,56x45, bo z pozostałych razem z 5,45x39 już nie wolno. Przejrzałem zdjęcia jak wygląda ta strzelnica i sprawia wrażenie... hmm... delikatnej.

https://www.google.pl/maps/uv?hl=pl&pb= ... w03gMzNCb8

Obrazek
Obrazek

Można poczytać komentarze, że obsługa potrafi być chamska, a do tego jest dość drogo. Pomijam wywindowany koszt amunicji, ale karnet 5-cio godzinny -
350 zł i dla osób z własną bronią (krótką) 200 zł to ładnie sobie liczą nawet, jeśli można zjeść wszystkie te ciasteczka:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 listopada 2017, 02:44 przez Pabcio, łącznie zmieniany 1 raz.
tomek89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 198
Rejestracja: 02 czerwca 2017, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: tomek89 »

Pabcio pisze:Szukam logiki firmy AGVO Sp. z o.o. dlaczego wcześniej nie można było strzelać z amunicji karabinowej, a teraz można, ale tylko 7,62x39 i 5,56x45, bo z pozostałych razem z 5,45x39 już nie wolno. Przejrzałem zdjęcia jak wygląda ta strzelnica i sprawia wrażenie... hmm... delikatnej.

Można poczytać komentarze, że obsługa potrafi być chamska, a do tego jest dość drogo. Pomijam wywindowany koszt amunicji, ale karnet 5-cio godzinny -
350 zł i dla osób z własną bronią (krótką) 200 zł to ładnie sobie liczą nawet, jeśli można zjeść wszystkie te ciasteczka:
Poszukaj lepiej podobnych obiektów i wtedy szukaj logiki

CS Dawidy (Kaliber)
Osoby z własną bronią i amunicją:
Cena jednej osi strzeleckiej:

z wyłączeniem karabinów centralnego zapłonu
30 minut / 30 PLN
60 minut / 50 PLN

*ze względów technologicznych do strzelań w kalibrze 5,56 dopuszczona jest amunicja zakupiona wyłącznie w Centrum Strzeleckim. Szczegóły u instruktorów CS.

Dodatkowo karnety - ceny znajdują się w dziale handlowym.

FSO
Wynajem stanowiska na osi 25m 20 zł za 30 min

Strzelnica Warszawianka (KS Cover)
CENNIK
Karnety
Istnieje możliwość zakupienia karnetu w promocyjnej cenie. Każdy karnet jest ważny 6 miesięcy od daty zakupu.
W przypadku karnetu na broń własną, jest dopłata w wysokości 50% ceny toru karabinowego w przypadku strzelania z karabinu.

Karnet 450zl
Karnet 450zł za 5 godzin z bronią obiektową

Karnet 800zl
Karnet 800zł za 10 godzin z bronią obiektową

Karnet 400zl
Karnet 400zł za 10 godzin z bronią własną

Z uwagi na konstrukcję kulochwytu, strzelanie z karabinu centralnego zapłonu na amunicję pośrednią tylko z amunicji obiektowej lub amunicji własnej, firm:
kal. 7.62 x 39 mm – Barnaul, Geco, Prvi Partizan (PPU)
kal. .223 Remington (cywilna) – Barnaul, Geco, GGG, Prvi Partizan (PPU), Sellier & Bellon
kal. 5.45 x 39 mm – Barnaul

STRZELNICA WARSZAWIANKA
×
Cennik
Cennik dla osób indywidualnych
Tor (broń własna)
zł50godzina
Tor + Instruktor
zł100godzina
Broń klubowa
Naboje są dodatkowo płatne według zużycia.
Broń własna (Karabin)
zł80godzina

+Zniżki dla klubowiczów.

Z uwagi na konstrukcję kulochwytu, strzelanie z karabinu centralnego zapłonu na amunicję pośrednią tylko z amunicji obiektowej lub amunicji własnej, firm:

kal. 7.62 x 39 mm – Barnaul, Geco, Prvi Partizan (PPU)
kal. .223 Remington (cywilna) – Barnaul, Geco, GGG, Prvi Partizan (PPU), Sellier & Bellon
kal. 5.45 x 39 mm – Barnaul

To tylko 3 przykłady cenowe. Faktycznie dramatyczne różnice... Co do względów technologicznych - 25 m to krótki dystans dla karabinu, zapraszam do przyjrzenia się chytowi tarczy po dostaniu kilkukrotnie z kalibru 7.62. Osobiście na zawodach rozstrzelałem kulochwyt ze strzelby w konkurencji dynamicznej na Warszawiance. Obiekty zamknięte są po prostu bardziej kosztowne. Wiem ze do części to i tak nowy przemówi, bo przecież google review jest bezstronne.

Btw. Agvo dla klubowiczów Iglicy w większość pon i pt oferuje wejście za 10pln dla osób bez własnej broni i 20 z własną.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: KG92RS »

dariuszk pisze:Jedyna mała wada - w porównaniu z innymi strzelnicami z tarczociągami, te w FSO działają jakoś dziwnie
Tarczociągi na FSO, to ich własna konstrukcja -> i jak w każdym tego typu przypadku, cierpią na choroby wieku dziecięcego:
- nie potrafią zatrzymać się w wyznaczonym miejscu;
- nie zwalniają przed zatrzymaniem, więc zdarza się, że tarcza spada po dojechaniu na miejsce;
- nie mają ograniczników "zasięgu", więc po dojechaniu do końca, z całą siłą wbijają się w klamrę mocującą linę... i potrafią się tam zakleszczyć;
- liny nie są naciągnięte i zwisają niebezpiecznie blisko linii strzału, więc bywają "rozstrzelane";
- instalacja elektryczna je zasilająca nie jest do końca przemyślana -> w przypadku przeciążenia przy próbie uruchomienia po zakleszczeniu, potrafi wywalić całą tablicę i nagle robi się ciemno na całej osi...

Takie tam drobiazgi :)
Awatar użytkownika
Wylt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 11 kwietnia 2017, 17:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: Wylt »

Czytając wasze zestawienia dochodzę do wniosku że nie warto szukać innych BO finansowo lepiej niż na ZKS nie będzie. Nawet nie będąc członkiem wychodzi taniej niż gdzie indziej dla klubowiczów
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: KG92RS »

Wylt pisze:Czytając wasze zestawienia dochodzę do wniosku że nie warto szukać innych BO finansowo lepiej niż na ZKS nie będzie. Nawet nie będąc członkiem wychodzi taniej niż gdzie indziej dla klubowiczów
Zdecydowanie TAK. Jest najtaniej. I - jakby - najweselej :)

Wady: zimno w zimie i tylko DWA stanowiska na tzw. "Dziku" (zwyczajowa nazwa osi 50m dla karabinów CZ i strzelb).
Przy temperaturach lekko poniżej zera, trudno jest postrzelać nawet godzinę, bo się kostnieje...
Druga osoba strzelająca "klubowo" na dziku, wchodzi tam z informacją, że "jak przyjdzie ktoś komercyjnie postrzelać, to klubowicz będzie musiał zrobić sobie przerwę". Biznesowo zrozumiałe. ale czasami denerwujące.
I jeszcze jedno: na osiach 25m jest ograniczenie do 1000J

Zalety: lokalizacja, dużo stanowisk 25m i 50m kbks/CP (nie CZ), możliwość strzelania z CP, ceny, całkiem spory wybór broni, świetna atmosfera i rewelacyjni instruktorzy. Moja ulubiona strzelnica w Warszawie.

Z innej beczki: bardzo jestem ciekawy, jak będzie (i czy będzie) rozwiązane ogrzewanie zimą na FSO -> kubatury tam są takie, że sobie tego nie wyobrażam. Z ciekawostek: kulochwyty są tam takie (na wszystkich osiach), że - jak słyszałem - spece z WAT certyfikujący tę strzelnicę, chcieli robi próby z działem.... Nie udało się tylko dlatego, że bramy były już zamurowane i nie było jak ustrojstwa wprowadzić do środka....
Darth Hunterix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 12 października 2017, 10:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: Darth Hunterix »

zielonykot pisze:Bardziej interesuje mnie np. czy przy strzelnicy jest parking czy może trzeba najpierw pół godziny szukać miejsca, a potem zasuwać na pieszo z karabinem na plecach.
ZKS ma elegancko wyremontowany parking przed samym wejściem, tylko w najgorszym szczycie brakuje tam miejsca. Wtedy trzeba podjechać kilka metrów dalej, za wejściem na oś pistoletową jest miejsce na kilkanaście kolejnych samochodów, ale tam jest tylko ubita ziemia zamiast eleganckiej kostki. Jeśli i to nie wystarczy, przed bramą na trawie też parę maszyn się zmieści. W absolutnie ostatecznej ostateczności, po drugiej stronie Marymonckiej jest osiedle gdzie jest sporo miejsc parkingowych (zwykle zajętych przez mieszkańców, ale statystycznie jak masz bardzo dużo miejsc, bardzo dużo ludzi i bardzo dużo samochodów to poza głęboką nocą co chwila coś się zwalnia, trzeba tylko upolować :wink: ). Przy stadionie Hutnika, który jest tuż obok, jest też transparent "Parking płatny", ale nigdy nie tam nie zaglądałem, więc się nie wypowiadam.
I przekują miecze swe na lemiesze, po czym będą orać na tych, którzy zrobili odwrotnie.
k.obrzud@tvn.pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 12:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: k.obrzud@tvn.pl »

tomek89 pisze:
k.obrzud@tvn.pl pisze:
Ban jest na każdą własną broń długą CZ,(łącznie z gładkolufową).
Chcąc z takiej postrzelać na tej strzelnicy musisz ją tam wypożyczyć, i zakupić do niej amunicję.
Kolega ma trochę nieaktualną informację, można strzelać z karabinów z amunicji 7.62x39 i 5.56x45, od niemal roku.
[ciach]
Informacja z Agvo zeszłego roku - Nie słyszałem żeby coś się zmieniło w temacie

"Strzelanie z karabinu w strzelnicy AGVO!
Klubowicze!

Zgodnie z zapowiedzią od 08 listopada 2016r. na strzelnicy AGVO będzie możliwość strzelania z własnej broni długiej!

Cena – 75 zł/h"
A to moje info jest faktycznie starsze bo pochodzi z pierwszego roku po otwarciu nowej strzelnicy przy Puławskiej.
Po prostu po tym jak kilka razy odbiłem się od drzwi kiedy próbowałem strzelić z długiej, zachęcony przez Panie z recepcji zacząłem trenować (zresztą do zawodów organizowanych przez Iglicę) gdzie indziej, a w Iglicy pojawiałem się już tylko na zawodach (bo akurat na nich wolno strzelać ze swojej). Informacji o zmianach na strzelnicy nie zauważyłem, chociaż przyznam że po zmianie barw na klub w którym sobie trenowałem, jej za bardzo nie poszukiwałem.
--
Pozdrawiam
Krzysiek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”