Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Pistolet Bul

Moderator: Moderatorzy WBP

mikesken
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pistolet Bul

Postautor: mikesken » 2018-07-04, 07:55

Jeśli chodzi o youtube, faktycznie o samym Bulu niewiele jest, ale to jest konstrukcja 2011, więc praktycznie każdy film na temat jakiekolwiek pistoletu w tej platformie można traktować jako manual, a jest tego sporo :-D

Porównując Twoje obserwacje do mojego Sas ii STD:
Spasowanie - potwierdzam. Jest ciasno nawet po kilku tysiącach kulek. I fakt, w zimie smarowanie tylko rzadką oliwką, chyba, że ktoś chce zobaczyć, jak działa zamek w zwolnionym tempie :-D

Denka magazynków - potwierdzam. Trzeba się przyzwyczaić, ale po jakkmś czasie człowiek od razu wie, że mag jest niedopięty.

Zwalniacz magazynka - u mnie wszystko działa bez problemu, mag spada id razu po naciśnięciu przycisku

mikesken

Postautor: mikesken » 2018-07-04, 08:04

Dwie obserwacje po kolejnym miesiącu użytkowania:

- po Bul Cup zauważyłem, że mucha przesunęła się na prawo. Przy wsunięciu (trzeba użyć narzędzia takiego jak do wsuwania szczerbin) weszła bardzo ciasno, ale po kolejnych zawodach znowu kapkę się przesunęła. Po ściągnięciu muchy okazało się, że jest między nią a zamkiem coś tłustego. Elementy oczyszczone, nałożona odrobina kleju i po SA Cup (ponad 450 kulek) mucha siedzi w miejscu

- na SA Cup na jednym z pierwszych torów pistolet zaczął mieć problemy z przeładowaniem. Bardziej obeznany kolega doradzil dogięcie pazura wyciągu - w 2011 nie ma sprężyn - pazur jest wygięty w lekki łuk. Po kilku tysiącach kulek i wielokrotnym wyciągnięciu go (kanał pazura wyciąga trzeba czyścić gruntownie po każdych zaodach!) mógł się troszkę wyprostować. Bardzo lekkie wygięcie w palcach wyeliminowało problem

seb121
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: seb121 » 2018-07-12, 21:51

Witam jestem w posiadaniu Buła SAS II SAW i mam dziwny problem mianowicie na fabrycznej amo s&b 124 na dystansie 25m nie trzyma skupienia na 10 kulek w tarczy były 2 !!! jedna w 1 na godzinie 12 a druga również w 1 na godzinie 7 reszta gdzieś poza tarcza , na eleborce 150 grejnow ares faktorowia wszystko w czarnym 9/10 czy spotkał się ktoś z takim zjawiskiem czy to raczej jakaś wada sprzętu

Gebel

Postautor: Gebel » 2018-07-12, 21:57

Spotkałem sie osobiscie z odwrotnym zjawiskiem na sfp9 i 25 metrach.Te same 2 rodzaje amunicji , o których piszesz.

seb121
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: seb121 » 2018-07-12, 22:03

możesz dokładnie opisać proszę

poeta

Postautor: poeta » 2018-07-12, 23:01

Ja się spotkałem z tym samym zjawiskiem i jest to wina amunicji s&b jest bardzo nie równa. Na chrono kiedyś sprawdzałem ma bardzo duże różnice prędkości w jednym pudełku. Odpuść tą amunicję i po problemie

Gebel

Postautor: Gebel » 2018-07-13, 08:03

Wlasnie na sb miałem prawie wszystko w czarnym po za jednym odskokiem, po chwili strzeliłem z Aresa 150 i był rozrzut Oo całej tarczy. Znowu na CZ shadow ten sam ares nie sprawiał żadnych problemow także nawet na broni krótkiej tez musisz sobie dopasować ammo do swojej lufy. Na dystansie 25 metrów mozna juz zaobserwować roznice w skupieniu.

mikesken

Postautor: mikesken » 2018-07-22, 21:26

Mnie skupienie trzymała zarówno s&b jak i ares.

Nixt44
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Nixt44 » 2018-08-05, 09:05

Pistolet Bul SAS II Tactical Carry STD Government 9 mm
Wystrzeliłem z niego ok. 2000 i pierwsze wrażenia są ogólnie bardzo dobre i jestem zadowolony z zakupu, ale na ostateczne konkluzje trochę za wcześnie. Moje spostrzeżenia:

- na amunicji SB,DMA, Geco nie zaciął się ani razu, nie było żadnej "fazy docierania" etc. Zacinał się tylko na Fiocchi 9mm, ale to z winy amunicji (na tej samej Glock i CZ P10C też się cięły).

- cena - kupiłem go na promocji, ale nawet teraz to najtańsza 2011 na rynku, 2 razy tańsza od STI.

- solidne wykonanie - standard wykonania nie odbiega od konkurencji, od SPS wydaje się być nawet lepszy.

- jak to w egzotycznych markach brak do niego akcesoriów:
1. Trochę pasuje od Bul M5, trochę robi DAA (np. wieszak DAA do STI pasuje), trochę dostarcza producent.
2. brak obustronnego bezpiecznika w standardzie - trzeba dokupić za 300 pln oraz brak magwella jako dodatkowego akcesorium.
3. producent nie oferuje regulowanych przyrządów celowniczych, a te od "sportowych" SAS nie pasują (dystrybutor twierdzi, że są za długie) - jestem na etapie eksperymentów z przyrządami LPA do Bul M5 - wycięcia pasują i na długość też dobrze leży, ale jeszcze nie strzelałem więc za wcześnie o opinię czy warto.

- przyrządy celownicze oryginalne fajnie przemyślane pancerne, nie za niskie, nie za wysokie, ale białe kropki na muszce i szczerbince w świetle tylko rozpraszają uwagę, a w ciemność nie są fluorescencyjne. (na szczerbince je zlikwidowałem i było lepiej). W wersji taktycznej fajnie byłoby mieć tryt na muszce i czarną szczerbinkę.

- magazynek załadowany 19 nabojami wymaga solidnego dobicia. W praktyce wolę ładować po 18.

- spust solidny jak to w 1911 krótki reset, wyraźny opór i bardzo powtarzalna praca spustu, ale mógłby być troszkę lżejszy może warto trochę spolerować.

- sprężynę wymieniłem na taką z oporem 9 funtów (35 zł) i polecam, oryginalna chodzi tak ciężko, że nawet "press check" jest męczący.

- strefacelu ściągnęła dużo część zmiennych, więc można dłubać, polerować, poprawiać.

Część kwestii opisanych powyżej rozwiązuje zakup wersji sportowej SAS 2, gdzie dostajemy wszystkie bajery akcesoryjne, a nawet pas z wieszakiem i ładownicami (tak był jak była promocja nie wiem jak jest teraz), ale nie zdecydowałem się na to, bo chciałem mieć 2011 o wyglądzie klasycznej 1911, a sportowe SASy zbyt dosłownie inspirowane są designem kwadratowej klamki ;).

Awatar użytkownika
marcinez

Postautor: marcinez » 2018-08-05, 18:21

Jesteś pewien, że masz 2011? A może jednak klon 1911? W sumie to jaka jest definicja 2011?

blair7

Postautor: blair7 » 2018-08-05, 20:12

poeta

Postautor: poeta » 2018-08-05, 20:45

marcinez pisze:Jesteś pewien, że masz 2011? A może jednak klon 1911? W sumie to jaka jest definicja 2011?

To STI wprowadziło taką nazwę. Generalnie za 2011 można uznać dwurzedowe klony 1911, zrobione pod sport

zoom2

Postautor: zoom2 » 2018-08-05, 22:53

@poeta,
jeszcze do twojej definicji 2011 bym dodał, że występuje tu specyficznie podzielony ( na część górną metalową i część dolną zazwyczaj polimerową ) szkielet.

Awatar użytkownika
dr_Evil

Postautor: dr_Evil » 2018-09-02, 18:21

Czy wersje 1911 w kalibrach .45 i 9mm są na tym samym szkielecie? A co za tym idzie, czy dają się wymieniać (jak konwersje)? Czy komuś wiadomo?

mrq

Postautor: mrq » 2018-09-02, 19:55

Wyrzutnik jest inny - w 45ACP krótszy. Będzie słabo wyrzucał łuski od 9x19. Ten od 9 do 45 się nie nada. Ale poza tym szkielet jest IMO ten sam. Tylko kwesta pasowania - może nie chcieć działać. Podjedź do sklepu i poproś, żeby dali ci założyć na szkielecie od 45 lufę do 9 ;)

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”