Pistolet Bul

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
epaa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 839
Rejestracja: 14 września 2005, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: trój miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: epaa »

Czy BUL 1911 classic government jest w szkielecie zgodny z 1911 - czyli czy magwell, okładziny itd będą pasować od innych 1911?
Lord von Banan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 211
Rejestracja: 09 lipca 2007, 18:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: Lord von Banan »

Podbijam:
ubieraliscie swoje Bule 1911 w części firm zewnętrznych? Co pasuje a co nie?
UzytkownikPremium
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 10 sierpnia 2018, 11:23
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: UzytkownikPremium »

Czy któryś z kolegów może podzielić się opiniami na temat BUL Cherokee i Cherokee Compact?
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: KudrigY »

Mam BULa Cherokee (full size). Przebieg u mnie to jakies 1000 kulek. Broń jeszcze z czasów, jak grawerował je Hubertus, czyli chyba pierwszy wypust na kraj.

Ogólnie pistolet ma bardzo jasno/konkretnie skrojony chwyt, i albo będzie Ci bardzo pasował (tak jak mi) albo w ogóle będziesz miał problem z odpowiednim ułożeniem palców, bo coś będzie nie tak. Strzelisz magazynek i będziesz wiedział, czy Ci leży w dłoni, czy nie. Jak dla mnie, ogólnie bardzo fajny pistolet, prosty do rozłożenia i złożenia (ale to już standard). Mi pistolet służy do zapoznawania znajomych z bronią, jak przetrwają P-07 KADET, i chcę im dać postrzelać z 9tki. Tani, SA/DA, co ważne przy nowicjuszach.

Pytanie do czego go chcesz. Nosić się raczej nie da (masa i wymiary...), do sportu też bym wziął coś innego - ale jako entry 9mm daje radę i to bardzo.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
UzytkownikPremium
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 10 sierpnia 2018, 11:23
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: UzytkownikPremium »

zaciekawił mnie ten pistolet, a informacji o nim w sieci jak na lekarstwo. Czy w W-wie jest na którejś ze strzelnic?
Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 928
Rejestracja: 13 marca 2012, 17:25
Tematy: 106
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: Ryba »

UzytkownikPremium pisze:Czy któryś z kolegów może podzielić się opiniami na temat BUL Cherokee i Cherokee Compact?
Czytałeś wątek od początku? Odsyłam na 1 stronę :wink:
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...
Awatar użytkownika
miszowiec
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2018, 15:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: miszowiec »

Mam Bul SAS II Government EDC
Pistolet dobrze wykonany, jak narazie sie go ucze , poszlo moze z 500 szt.
Nigdzie nie moge znalezc kabury do niego na lewa reke . Podpowiadano mi ze DAA 1911 pasuje - zamowilem, ale niestety pistolet nie siedzi w niej pewnie i potrafi wyskoczyc. Wg mnie wogole sie nie nadaje.

Czy ktos moze znalazl gdzies kabure do tego modelu ? Pisalem do piekarni kabur ale nie odpowiedzieli.
Kabura ma byc do noszenia na strzelnice,
Chcialem z kydexu ale chyba bede musial poszukac czegos uniwersalenego z materialu bo jeszcze ta lewa lapa robi problem.
KrisSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 348
Rejestracja: 24 marca 2016, 14:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: KrisSz »

Nie miałem siły dużo pisać więc nagrałem swoje "zwierzenia" po 3 miesiącach użytkowania.



Troszkę pomyłek językowych ale mówiłem z niczego czyli "z głowy".

Ostatnio zmieniony 14 listopada 2018, 22:28 przez KrisSz, łącznie zmieniany 1 raz.
Zaleski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 24 listopada 2016, 19:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: Zaleski »

Cześć,
Gdzie jeszcze znajdę tak szeroką ofertę z tymi pistoletami jak w strefie celu? Skawiński, Hubertus jest coś jeszcze?
KrisSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 348
Rejestracja: 24 marca 2016, 14:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: KrisSz »

Shooting Academy Parzęczew ?
owiess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 08 grudnia 2014, 21:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: owiess »

KrisSz jedna rzecz nie daje mi spokoju. Dlaczego wymieniłeś Nikko na Holosuna???
9x19, .45ACP, 7,62x39, .22 LR, 12/89
KrisSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 348
Rejestracja: 24 marca 2016, 14:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: KrisSz »

Wiem że jakość dzwięku nie jest najlepsza ale mówiłem o tym na filmie. Strzelałem z takiego pistoletu z ori montażem i kolimatorem Niko Strirling. Dlaczego zmieniłem ?

- przy moich dłoniach zintegrowana podpórka była w złym miejscu - musiałbym ją odpiłować i dodać dedykowaną półkę lub inny montaż.
- rozstaw oryginalnych dziurek/śrubek inny niż w amerykańskim standardzie wymagał i tak kombinowania z inną podpórka
- wymiana samego montażu np z regulowaną półką była wątpliwa (inny rozstaw śrub, oś/linia śrubek ma skos 1 stopnia a nie na górnej półce na której jest kolimator więc byłbym skazany wyłącznie na montaż bula i brakło by mi zakresu regulacji na kolimatorze więc musiałbym rzeźbić montaż, czarować z jakimiś podkładkami etc.)
- mam wadę wzroku - nie widziałem dobrze kropki w tym kolimatorze. Wybrałem taki którego znaki widzę najlepiej.

Czyli i tak musiałbym przerabiać pistolet "z pudełka" żeby mi pasował. Więc kupiłem wersję bez kolimatora i dobrałem to co mi pasowało ergonomicznie i co widziałem. Jeżeli popełniłem błąd w doborze to mogę teraz kupić praktycznie dowolny montaż pod inny kolimator lub praktycznie dowolną amerykańską podpórkę i będę miał to czego potrzebuję.

Na razie uczę się z "tego" strzelać ;-)
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 329
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: PANPADRE »

KrisSz, podziękowanie za bardzo dobry film. Widzę, że masz podobne podejście do broni jak ja :-D

Już bardzo, bardzo rzadko szukam czegoś nowego, ale gdzieś tam za mną chodzi jakiś markowy pistolet systemu koniecznie 2011. Chciałbym taki mieć i już. Jednak trochę za mała jest u mnie siła tej zachcianki. Jest to dość droga broń. Gdyby jej cena (oczywiście mówię o nowym egzemplarzu) oscylowała w okolicach 5000 pln, to już dawno bym kupił taki pistolet. Niestety cena oscyluje przy kwocie około 10 000 i to jeszcze stanowi mały problem egzystencjalny.
Lord von Banan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 211
Rejestracja: 09 lipca 2007, 18:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: Lord von Banan »

Lord von Banan pisze:Podbijam:
ubieraliscie swoje Bule 1911 w części firm zewnętrznych? Co pasuje a co nie?
Nadal nikt nie próbował?
KrisSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 348
Rejestracja: 24 marca 2016, 14:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: KrisSz »

PANPADRE pisze:KrisSz, podziękowanie za bardzo dobry film. Widzę, że masz podobne podejście do broni jak ja :-D

Już bardzo, bardzo rzadko szukam czegoś nowego, ale gdzieś tam za mną chodzi jakiś markowy pistolet systemu koniecznie 2011. Chciałbym taki mieć i już. Jednak trochę za mała jest u mnie siła tej zachcianki. Jest to dość droga broń. Gdyby jej cena (oczywiście mówię o nowym egzemplarzu) oscylowała w okolicach 5000 pln, to już dawno bym kupił taki pistolet. Niestety cena oscyluje przy kwocie około 10 000 i to jeszcze stanowi mały problem egzystencjalny.
Dzięki za opinię. Nakręciłem ten film "z głowy czyli z niczego" i wiem że jakość techniczna jest taka sobie i nie każdy będzie miał dość samozaparcia żeby przesłuchać ponad 30 minut filmu :-). Film nagrałem bo jak sam szukałem informacji co i z czym to informacje były raczej szczątkowe (po polsku) i rozproszone. Jak już wydawało mi się że czegoś się dowiedziałem to chciałem to przekazać innym. IMHO coraz więcej osób strzela w openie i to bardzo dobrze. Będzie z kim konkurować i od kogo się uczyć.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”