Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Pistolet Bul

Moderator: Moderatorzy WBP

mikesken
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pistolet Bul

Postautor: mikesken » 2018-07-04, 07:55

Jeśli chodzi o youtube, faktycznie o samym Bulu niewiele jest, ale to jest konstrukcja 2011, więc praktycznie każdy film na temat jakiekolwiek pistoletu w tej platformie można traktować jako manual, a jest tego sporo :-D

Porównując Twoje obserwacje do mojego Sas ii STD:
Spasowanie - potwierdzam. Jest ciasno nawet po kilku tysiącach kulek. I fakt, w zimie smarowanie tylko rzadką oliwką, chyba, że ktoś chce zobaczyć, jak działa zamek w zwolnionym tempie :-D

Denka magazynków - potwierdzam. Trzeba się przyzwyczaić, ale po jakkmś czasie człowiek od razu wie, że mag jest niedopięty.

Zwalniacz magazynka - u mnie wszystko działa bez problemu, mag spada id razu po naciśnięciu przycisku

mikesken

Postautor: mikesken » 2018-07-04, 08:04

Dwie obserwacje po kolejnym miesiącu użytkowania:

- po Bul Cup zauważyłem, że mucha przesunęła się na prawo. Przy wsunięciu (trzeba użyć narzędzia takiego jak do wsuwania szczerbin) weszła bardzo ciasno, ale po kolejnych zawodach znowu kapkę się przesunęła. Po ściągnięciu muchy okazało się, że jest między nią a zamkiem coś tłustego. Elementy oczyszczone, nałożona odrobina kleju i po SA Cup (ponad 450 kulek) mucha siedzi w miejscu

- na SA Cup na jednym z pierwszych torów pistolet zaczął mieć problemy z przeładowaniem. Bardziej obeznany kolega doradzil dogięcie pazura wyciągu - w 2011 nie ma sprężyn - pazur jest wygięty w lekki łuk. Po kilku tysiącach kulek i wielokrotnym wyciągnięciu go (kanał pazura wyciąga trzeba czyścić gruntownie po każdych zaodach!) mógł się troszkę wyprostować. Bardzo lekkie wygięcie w palcach wyeliminowało problem

seb121
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: seb121 » 2018-07-12, 21:51

Witam jestem w posiadaniu Buła SAS II SAW i mam dziwny problem mianowicie na fabrycznej amo s&b 124 na dystansie 25m nie trzyma skupienia na 10 kulek w tarczy były 2 !!! jedna w 1 na godzinie 12 a druga również w 1 na godzinie 7 reszta gdzieś poza tarcza , na eleborce 150 grejnow ares faktorowia wszystko w czarnym 9/10 czy spotkał się ktoś z takim zjawiskiem czy to raczej jakaś wada sprzętu

Gebel
Zarejestrowany użytkownik

Postautor: Gebel » 2018-07-12, 21:57

Spotkałem sie osobiscie z odwrotnym zjawiskiem na sfp9 i 25 metrach.Te same 2 rodzaje amunicji , o których piszesz.

seb121
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: seb121 » 2018-07-12, 22:03

możesz dokładnie opisać proszę

poeta

Postautor: poeta » 2018-07-12, 23:01

Ja się spotkałem z tym samym zjawiskiem i jest to wina amunicji s&b jest bardzo nie równa. Na chrono kiedyś sprawdzałem ma bardzo duże różnice prędkości w jednym pudełku. Odpuść tą amunicję i po problemie

Gebel

Postautor: Gebel » 2018-07-13, 08:03

Wlasnie na sb miałem prawie wszystko w czarnym po za jednym odskokiem, po chwili strzeliłem z Aresa 150 i był rozrzut Oo całej tarczy. Znowu na CZ shadow ten sam ares nie sprawiał żadnych problemow także nawet na broni krótkiej tez musisz sobie dopasować ammo do swojej lufy. Na dystansie 25 metrów mozna juz zaobserwować roznice w skupieniu.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”