Wyposazenie domowej rusznikarni czyli co nam ulatwia zycie.

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2530
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Wyposazenie domowej rusznikarni czyli co nam ulatwia zycie.

Post autor: adnikauto »

Witam,

Chcialbym w jednym watku/miejscu zebrac wszystkie narzedzia i przyrzady pomiarowo/obslugowe, ktore pomagaja i ulatwiaja codzienna obsluge/konserwacje/montaz broni kazdego rodzaju.

Prosilbym Was o zamieszczenie jesli mozliwe zdjecia i krotkiego opisu "toola" z odnosnikiem o miejscu/mozliwosci kupna.
Niech kazdy z Was wpisuje co posiada i czym sie posluguje przy serwisie Waszych "urzadzen miotajacych".


1. Wheeler Professional Reticle Leveling System

"Od zawsze" mialem problemy z prawidlowym ustawieniem w w poziomie optyki... no pewnie, mozna wziasc "waserwage" i po klopocie.... no, nie zupelnie tak jest.

Znalazlem takie urzadzenie, ktore pomaga naprawde ustawic optyke w stosunku do lufy i calosci karabinka.
/i wykryc wade braku prawidlowego montazu karabinka takze... nie daj Boze/

Obrazek
https://www.opticsplanet.com/wheeler-pr ... 19050.html

Ja znalazlem to urzadzenie na OpticsPlanet ale mysle, ze mozna je kupic takze z innych zrodel...
Polecam obejrzec video w zalaczonym linku...

Pozdrawiam
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2530
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wyposazenie domowej rusznikarni czyli co nam ulatwia zycie.

Post autor: adnikauto »

2. Caldwell Matrix Shooting Rest

Obrazek


Akurat ten kupilem z Amazona ale sa dostepne rowniez w wielu innych miejscach.
Do strzelania precyzyjnego na dalsze odleglosci sie nie nadaje, do strzelania w ogrodku, na dzialce owszem tak.

U mnie sluzy przede wszystkim do prac nad wszystkim co posiadam od pistolecikow BB-s, poprzez PCP, konczac na .22 i .308.

Niedrogi, rozkladany jest w miare stabilna platforma do pracy /w miejscach styku z bronia pomimo "gumowatych" uchwytow podkladam miekkie szmatki z grubego frotte/- taki porabany jestem. :)


3. Lyman Electronic Digital Trigger Pull Gauge


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Urzadzenie do mierzenia "trigger pull" to absolutnie podstawowe wyposazenie kazdego strzelca- daje szczegolowa informacje co posiadamy, mozemy "bawic" sie w porownywanie "Giesele", Timney'a, standartu fabrycznego- standartu po szlifowaniu i polerowaniu powierzchni... co ja Wam bede tlumaczyl- wiekszosc z Was wie duzo wiecej niz ja na ten temat.

Na zdjeciach powyzej zmierzylem mojego Walthera Compact na BBs- wiem juz, dlaczego go lubie i dobrze mi sie z niego strzela... ;laughing:


4. Real Avid Smart Bench Block- Non-Slip, Non-Marring Universal Gun Bench Block


Naprawde polecam przy wszystkich pracach zwiaznych z rozkladaniem, wybijaniem pinow, bez tego nie wyobrazam sobie zadnych prac na serio przy sprzecie.

Obrazek Obrazek


5. Wheeler Hammer and Punch Set In Plastic Case


Do nabycia w wielu roznych miejscach- potrzebny jako uzupelnienie punktu poprzedniego- pozwala bardzo precyzyjnie wybijac/wbijac piny bez uszkodzen oksydy lub powloki lakierowanej broni.
Goraco polecam do wszelkich prac zwiazanych z rozbiorka broni.

Obrazek Obrazek



6. Precyzyjna suwmiarka np. jak ta ponizej:


Obrazek

W tym wypadku nie musze nic tlumaczyc... potrzebna jest i.. juz! :one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
aquater
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 309
Rejestracja: 05 października 2016, 01:03
Tematy: 31
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wyposazenie domowej rusznikarni czyli co nam ulatwia zycie.

Post autor: aquater »

Kupiłeś może ten kit poziomiczek? Jestem zainteresowany.
Zastanawiam się gdzie zamówić )
Ostatnio zmieniony 16 października 2017, 05:52 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2530
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wyposazenie domowej rusznikarni czyli co nam ulatwia zycie.

Post autor: adnikauto »

Dopiero dzisiaj namierzylem ten kit z Optics Planet. ... musialem wrocic do pracy I nie mialem jak zamowic a teraz pisze z telefonu z angielska klawiaura I za chwile h...j mnie traffi... :mad: poszukaj na ebay brytyjskim lub amazon. ..
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Wilczurek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwietnia 2011, 04:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wyposazenie domowej rusznikarni czyli co nam ulatwia zycie.

Post autor: Wilczurek »

adnikauto pisze: 4. Real Avid Smart Bench Block- Non-Slip, Non-Marring Universal Gun Bench Block

Naprawde polecam przy wszystkich pracach zwiaznych z rozkladaniem, wybijaniem pinow, bez tego nie wyobrazam sobie zadnych prac na serio przy sprzecie.
Tak na prawdę to dla większości forumowiczów to wystarczy tu bloczek z drewna.

Jak chce się mieć coś bardziej "profesjonalnego" to bardzo polecam najzwyklejszy krążek hokejowy. (Idzie zima więc łatwo będzie znaleźć.) Do tego zwykła, ręczna wiertarka plus parę wierteł o różnych średnicach. No i niewielkim sumptem mamy "bardzej własny" gun bench block.
Awatar użytkownika
aquater
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 309
Rejestracja: 05 października 2016, 01:03
Tematy: 31
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wyposazenie domowej rusznikarni czyli co nam ulatwia zycie.

Post autor: aquater »

adnikauto pisze:Dopiero dzisiaj namierzylem ten kit z Optics Planet. ... musialem wrocic do pracy I nie mialem jak zamowic a teraz pisze z telefonu z angielska klawiaura I za chwile h...j mnie traffi... :mad: poszukaj na ebay brytyjskim lub amazon. ..

Są są w Europie :)
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wyposazenie domowej rusznikarni czyli co nam ulatwia zycie.

Post autor: mildot »

Łatwo wydać dużo pieniędzy na bajery. Tak naprawdę jednak potrzeba kilku podstawowych, ale dobrej jakości narzędzi jako bazę. Dobrej jakości śrubokręty, klucze, klucze nastawne, suwmiarka (i mikrometr), ściągacze do segerów, pilniki precyzyjne itp... Do tego kilka specjalistycznych które pozwolą wykonać pracę bez zbędnych uszkodzeń sprzętu czy kombinowania jak koń pod górę np. klucze hakowe, klucze palcowe, nasadki do specjalnych śrub...
Część narzędzi wykonać można samemu. Przykład z podkładką do wybijania pinów - dwa klocki z gumy załatwiają sprawę jeszcze lepiej. Takich różnych narzędzi wymyślonych i wykonanych samodzielnie mam kilka - m.in. regulowany przyrząd do pomiaru ciężaru spustu...

Częściej niż wymyślny stojak czy przyrząd do mierzenia ciężaru spustu potrzebny jest sposób na wykręcenie imbusa z uszkodzonym gniazdem... bez robienia krzywdy reszcie elementów...

Nie ma więc co popadać w zakupoholizm i trzeba zawsze dobrze rozważyć czy koszt danego narzędzia się zwróci. No chyba, że gotówki nadmiar... no bo kto bogatemu zabroni? :)
Strzelam... bo lubię. ;)
Fizyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 648
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wyposazenie domowej rusznikarni czyli co nam ulatwia zycie.

Post autor: Fizyk »

A to mój warsztat poor man's gunsmith. Nie tylko tani, ale i kompaktowy, żeby się zmieścił w szufladkach w salonie.

Z tego wszystkiego najdroższy, ale wart swojej ceny był komplet cienkich bitów Brownellsa. Śruby, zwłaszcza w starej broni, często mają cieńsze nacięcia, w stosunku do obecnych standardów i normalne śrubokręty nie pasują.

Klucze imbusowe z Biedronki (Niteo) są, co dość zaskakujące, calowe - tani (chyba max. 10 zł) na zdobycie calowych kluczy.

Imadło przykręcone do deski ma dorobione mosiężne ochraniacze na szczęki, żeby nie kaleczyć stalowych elementów. Do mniejszych rzeczy jest mały mosiężny chwytak ze sklepu z narzędziami jubilerskimi.

Wybijak 3 mm jest ze sklepu, pozostałe 2, mniejsze, zrobione. Większych praktycznie nigdy nie potrzebuję, a w zwykłych kompletach trójka jest chyba najmniejsza.

Do tego jest jeszcze kilka kompletów różnych pilniczków - dwa komplety małych iglaków, komplet małych kluczykowych i pojedyncze większe sztuki. I 2 komplety (nr 1, 2, 3) najmniejszych tarników do drewna - płaskich i półokrągłych. Oczywiście jeszcze jakieś śrubokręty, młotki i pdobne typowo domowe narzędzia, papiery i gąbki ścierne.

A, no i miernik oporu spustu Lymana, o którym kolega na początku pisał - świetna rzecz.

Obrazek
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wyposazenie domowej rusznikarni czyli co nam ulatwia zycie.

Post autor: mildot »

Fajniutki zestaw. :) Wszystko co najważniejsze jest. I trochę własnej inwencji. Super!
Fajne te Brownellsy.

Skąd wziąłeś takie sprytne imadełko?
Strzelam... bo lubię. ;)
Fizyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 648
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wyposazenie domowej rusznikarni czyli co nam ulatwia zycie.

Post autor: Fizyk »

mildot pisze:Fajne te Brownellsy.
I jeszcze z historią. Kolega mi je wiózł w walizce ze Stanów i mu przez nie bagaż rejestrowany przetrzepali, a to mała przyjemność, bo pakując wrzucali zawartość jak popadło. Wiadomo, że to przez bity, bo się znalazły włożone w plastikową torebkę z jakimiś pieczątkami.
Skąd wziąłeś takie sprytne imadełko?
Kiedyś ich pełno było na Allegro, więc teraz pewnie też są. Też je kupiłem od człowieka, który sprzedawał akcesoria dla jubilerów.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2530
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wyposazenie domowej rusznikarni czyli co nam ulatwia zycie.

Post autor: adnikauto »

Fizyk pisze:A to mój warsztat poor man's gunsmith. Nie tylko tani, ale i kompaktowy, żeby się zmieścił w szufladkach w salonie.

Z tego wszystkiego najdroższy, ale wart swojej ceny był komplet cienkich bitów Brownellsa. Śruby, zwłaszcza w starej broni, często mają cieńsze nacięcia, w stosunku do obecnych standardów i normalne śrubokręty nie pasują.

Klucze imbusowe z Biedronki (Niteo) są, co dość zaskakujące, calowe - tani (chyba max. 10 zł) na zdobycie calowych kluczy.

Imadło przykręcone do deski ma dorobione mosiężne ochraniacze na szczęki, żeby nie kaleczyć stalowych elementów. Do mniejszych rzeczy jest mały mosiężny chwytak ze sklepu z narzędziami jubilerskimi.

Wybijak 3 mm jest ze sklepu, pozostałe 2, mniejsze, zrobione. Większych praktycznie nigdy nie potrzebuję, a w zwykłych kompletach trójka jest chyba najmniejsza.

Do tego jest jeszcze kilka kompletów różnych pilniczków - dwa komplety małych iglaków, komplet małych kluczykowych i pojedyncze większe sztuki. I 2 komplety (nr 1, 2, 3) najmniejszych tarników do drewna - płaskich i półokrągłych. Oczywiście jeszcze jakieś śrubokręty, młotki i pdobne typowo domowe narzędzia, papiery i gąbki ścierne.

A, no i miernik oporu spustu Lymana, o którym kolega na początku pisał - świetna rzecz.

Obrazek

Bardzo fajny zestaw do prac wszelakich. :one: Kolega pisze, ze trzyma swoj warsztat w szufladkach w salonie- fajnie :-D mnie sie udalo wygospodarowac kacik "gunsmith" w... sypialni! :roll: ;laughing: No fakt, ze sypialnia jest duuuza, na ale... :wink:

Jak bedzie widno/dzien to cykne fotke... :wink: jest maly stolik, oswietlenie, mobilna szafka na kolkach pod stolikiem na narzedzia i potrzebny/podreczny sprzet, krzeselko.

Stolik jest nieduzy ale w sam raz miesci sie przy scianie pomiedzy lazienka a duza wbudowana w sciane szafa- szerokosc scianki to: :) jeden Mossberg MVP... zaraz obok "stanowisko" komputerowe co tez bywa pomocne... i do lozka tez blisko jakby zmeczenie dawalo sie we znaki... ja to nazywam "Men's Cave" ... ;laughing: :)

Po przebudzeniu wzrok pada na moj "warsztacik" i od razu kielkuje pytanie w glowie- czy mam dzisiaj "cos" do pogrzebania w karabinkach, pistoletach czy moze wiatrowkach...??? :one:

Zdjecie wkleje pozniej... :wink:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2530
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wyposazenie domowej rusznikarni czyli co nam ulatwia zycie.

Post autor: adnikauto »

Tak jak obiecalem- sa fotki :one:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Z innych narzedzi mam jeszcze:


308 Bore Sight Laser Red Dot In-Chamber Cartridge ✮ Red Dot Laser Sighter


308 Snap Caps 7.62x51 Dummy Rounds (5 Pack)


Metryczny oraz SAE zestaw kluczy... zapomnialem polskiej nazwy.. shit ... wewetrzne chyba czy jakos tak... ups :shame:

Tez nie na "bogato" ale jest gdzie i przy czym usiasc i pogrzebac juz mozna... chcialem taka mate kupic z opisem Mossberga MVP ale jeszcze nie produkuja... :-/

EDIT:
Tak jak mowilem- dlugosc sciany = 1 Mossberrg MVP ;laughing: :)
Ostatnio zmieniony 18 października 2017, 23:52 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 370
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wyposazenie domowej rusznikarni czyli co nam ulatwia zycie.

Post autor: piotrjub »

Oprócz kompletu cienkich bitów Brownellsa masz również fajny ścisk (zacisk) śrubowy równoległy - gdzie go kupiłeś?
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
Fizyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 648
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wyposazenie domowej rusznikarni czyli co nam ulatwia zycie.

Post autor: Fizyk »

Na Allegro, od kogoś z akcesoriami dla jubilerów. Dokładnie nie pamiętam, bo to parę lat temu było.
CZ@rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 28 lutego 2016, 13:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wyposazenie domowej rusznikarni czyli co nam ulatwia zycie.

Post autor: CZ@rek »

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”