Montaż uchylny w stylu powiększacza do kolimatora

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Montaż uchylny w stylu powiększacza do kolimatora

Post autor: Wielki_Wezyr »

Czy są gdzieś dostępne montaże uchylne w stylu montażu jak w tym linku (Magnifier Vortex), w 2.05 sek. widac jak uchyla się powiększacz aby strzelać bez niego.
LINK

Czy na takim montażu, gdyby zamontować kolimator, trzymałby on zero?
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Montaż uchylny w stylu powiększacza do kolimatora

Post autor: zoom2 »

Moim zdaniem nie. Bo nie musi. Taki powiększacz czy powiększalnik czy tam w modernpolisz magnifier czyli optyczny układ powiększający nie wymaga super precyzyjnego pozycjonowania względem kolimatora.
To kolimator ma być precyzyjnie ustawiony i to kolimator ma trzymać zero i inne parametry. A powiększalnik to wystarczy, że jest ustawiony w miarę starannie i więcej nie trzeba. Mocowanie powiększalnika jest stanowczo za mało precyzyjne i a jego układ ruchomy za mało powtarzalny dla kolimatora.
Sootch mówi z grubsza to co napisałem w 3.12-3.16 sek.
Ostatnio zmieniony 06 marca 2020, 01:18 przez zoom2, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Montaż uchylny w stylu powiększacza do kolimatora

Post autor: biper »

Wezyr.. A jaki pomysł stoi za taką ideą?
Kolimator nie przeszkadza w celowaniu z mechanicznych w razie takiej potrzeby, skąd zatem taka kombinacja alpejska?
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Montaż uchylny w stylu powiększacza do kolimatora

Post autor: kuras999 »

Nie ma szans żeby trzymało zero. Tak jak pisze kolega wyżej kolimator w żaden sposób nie przeszkadza w celowaniu z mechanicznych.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Montaż uchylny w stylu powiększacza do kolimatora

Post autor: zoom2 »

Ja akurat kolegę Wezyra rozumiem. Chce celować z koli to celuje, chce z czego innego to koli na bok. Kolimator nie musi być alternatywą dla mechanicznych. Może być alternatywą dla lunety.
Ale niestety taki ruchomy montaż nawet bardzo solidny w swojej klasie nie spełnia warunków montażu jakiegokolwiek przyrządu celowniczego. Szkło powiększające nie wymaga takiej dokładności i powtarzalności mocowania, a do tego służą te montaże. Sami wiecie, że jak ktoś chce mieć zdublowaną optykę (koli+luneta) to albo koli na lunecie albo pod kątem 45 stopni.
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Montaż uchylny w stylu powiększacza do kolimatora

Post autor: Wielki_Wezyr »

zoom2 pisze:Ja akurat kolegę Wezyra rozumiem. Chce celować z koli to celuje, chce z czego innego to koli na bok.
Dokladnie tak i też sądziłem że montaż do powiększacza może nie być wystarczająco solidny.
Szukałem podobnych montaży ale już przeznaczonych stricte do kolimatora (wg mnie technicznie byłoby to do zrobienia, aby kolimator siedział solidnie na jakiś zatrzask, a po zwolnieniu blokady zatrzasku mógł się uchylać), ale nic nie znalazłem.

Nic, będę kombinował dalej.
Ostatnio zmieniony 06 marca 2020, 13:38 przez Wielki_Wezyr, łącznie zmieniany 1 raz.
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Montaż uchylny w stylu powiększacza do kolimatora

Post autor: biper »

Nie bardzo widzę nie tyle sens, co nawet możliwość posadzenia lunety i koli na jednym karabinku w jednej linii.. Bo niby, że jak - ta luneta też miałaby być odchylana w bok? :583:

Kurcze.. po co wymyślać koło od zera. Od tego są montaże QD do koli/lunet..
Sam szukałem takiego montażu do koli, ale wszystkie rozsądne jakościowo kosztują stosowne pieniądze.. Przy Aimpoincie za 2.5k bym się nie wahał, ale jak mam budżetowy karabinek i budżetowy koli, to tak średnio mi się widzi wydać równowartość koli na montaż do niego. Tak wiem, że montaż taki miałbym praktycznie na wieczność, ale chyba jednak wolę wydać tą kasę na ammo, a koli mieć na standardowym montażu (aczkolwiek, kto wie, może w końcu się złamię) :)
Ostatnio zmieniony 06 marca 2020, 14:03 przez biper, łącznie zmieniany 1 raz.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Montaż uchylny w stylu powiększacza do kolimatora

Post autor: zoom2 »

@Biper,
ja się nie wypowiadałem odnośnie sensu, bo sam czegoś takiego nigdy nie używałem. Ale kilka razy widziałem, więc zakładam, że ktoś sens w tym widzi. Natomiast masz rację z tym odchylaniem.
To o czym pisałem, czyli kolimator osadzony na lunecie lub osadzony pod katem 45 stopni względem osi celowania (lunety), były to układy stałe. Korzystanie z wybranego układu celowniczego nie wymagało zmiany położenia przyrządów tylko wymagało zmiany składu i zmiany położenia broni. Czyli luneta jak stwórca przykazał a koli tak na gangsta.
Btw, układ luneta plus stały kolimator otwarty 45 stopni mocowany na łożu ( AR of course) stosował nijaki Eric G. I nie podpieram się Grauffelem by udowodnić, że to genialne rozwiązanie tylko by wskazać uwagę na stosowane rozwiązanie
Ostatnio zmieniony 06 marca 2020, 14:12 przez zoom2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Montaż uchylny w stylu powiększacza do kolimatora

Post autor: biper »

To o czym piszesz - to akurat zrozumiałe. Zaznaczyć jednak należy, że koli na lunecie albo 45st. to zwykle mikrokolimatory/otwarte. To układ znany..
Ale z takim pomysłem jak Wezyra jeszcze się na żadnych zdjęciach/filmikach nie spotkałem.
Stąd moje pytanie, czy Wezyr ma jakieś uzasadnienie dla takiego pomysłu.. Zazwyczaj jest jakiś cel do osiągnięcia, a potem pomysł, jak to osiągnąć i jakaś wizja jak to ma działać..
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Montaż uchylny w stylu powiększacza do kolimatora

Post autor: kuras999 »

Właśnie też nie mogę sobie wyobrazić jak takie coś mogłoby działać?! Przecież lunetę trzebaby zdejmować żeby postawić kolimator. A z mechanicznymi koli się nie gryzie nie mogę sobie za bardzo wyobrazić jakie to mogłoby mieć zastosowanie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”