S&W MP 15 sport II kal223Rem opinie użytkowników

Moderator: Moderatorzy WBP

Poprzedni tematNastępny temat
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik

Re: S&W MP 15 sport II kal223Rem opinie użytkowników

Post autor: biper »

Niecałe 45zł to nie majątek. Można zaryzykować przed wydaniem 600plnów.
Ja w swoim Ferdku 16" mam łoże z ali za 150zł i jest super.
Ogólnopolska Giełda Wymiany Magazynków Do Broni Kolekcjonerskiej - wpisz czego szukasz lub pomóż innym znaleźć ich trofea.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"

Awatar użytkownika
strk

Post autor: strk »

Miałem takie łoże drop-in, bez uwag.

Bierz bez zastanawiania się.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek

Hans00

Post autor: Hans00 »

Dzięki Panowie za podpowiedź, zapewne skorzystam.

Idąc w temat dalej co sądzicie o:
1. Kolbie: https://www.aliexpress.com/item/1005002069019876.html
Czytałem gdzieś parokrotnie, że są to magpule klepane po godzinach i różnią się tylko mniejszą dbałością wykończenia (niedoskonałości, ostre brzegi itp.).
Warto się pokusić?
2. Chwycie pistoletowym: https://www.aliexpress.com/item/4000852418760.html
Jak wyżej. Nie lubię mil-spec'owego chwytu (a właściwie "ząbka" w nim)
Warto się pokusić?

Awatar użytkownika
strk

Chwyt pistoletowy który linkujesz jest do ASG AEG, więc nie będzie pasować - pasują z kolei te GBB: istotna jest szerokość slotu na obsadę w lower.

GBB:
Obrazek

AEG:
Obrazek

Zainwestuj 100pln w coś solidnego, ewentualnie idź moją drogą: wypustkę odciąłem, przednią powierzchnię chwytu przy pomocy lutownicy pokryłem stiplingiem aby zamaskować miejsce cięcia.

Kolba powinna pasować, ale bierz droższą niż tańszą.
PSSK-DB vice-president
Obrazek

Hans00

Ok, z chwytem pistoletowym nie będę kombinował. Kupię w PL oryginał Magpul MOE+ (mam MOE+ w kałaszku i jestem bardzo zadowolony, jednak guma to nie plastik). To akurat tania rzecz, a te AEG i GBB nie podobają mi się.
Co do kolb SL K na ali, wszyscy mają praktycznie te same zdjęcia, więc trochę loteria. Cenowo rozrzut 8-50 dolców. Jak mam wydawać koło górnej granicy i czekać na przesyłkę wolę jednak dołożyć do Magpula z PL :)

Awatar użytkownika
biper

Post autor: biper »

Dokładnie.. Oryginalny chwyt to nie majątek, nie warto brać podróbki.
Tak samo, jakbyś chciał sobie wymienić kabłąk spustu.. Ja "przyjanuszowałem" i kupiłem asgowy.. Wymagał dopasowania.. a tymczasem oryginał Magpula jest za 40, czy 60zł (nie sprawdziłem tego wcześniej :090: ).

Podobnie sytuacja wygląda z klapką okna wyrzutowego łusek. Polimerowa od Strike Industries kosztuje 60-70zł. Super łatwo się montuje (ale najpierw trzeba poświęcić więcej czasu na demontaż podstawowej). Wcześniej testowałem takie dwie od asg.. Nie dało się tego nawet "obróbką skrawaniem" ;) dopasować.

Kolba.. hmm.. Mam oryginalną MFT Battlelink Minimalist (ale i tak na razie z niej nie korzystam), bo po obejrzeniu "testu wytrzymałości" na YT oryginału i wersji ASG stwierdziłem, że wolę mieć coś solidniejszego. Ale szczerze mówiąc.. do strzelnicowego pykania.. wystarczy wersja asg-owa, bo tu różnica w cenach ASG vs oryginały może być warta świeczki. Jedynie może być kwestia dopasowania do prowadnicy.. Może się telepać.
Ogólnopolska Giełda Wymiany Magazynków Do Broni Kolekcjonerskiej - wpisz czego szukasz lub pomóż innym znaleźć ich trofea.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"

Hans00

Łoże zamówione. Dzięki za podpowiedź.

Co do dalszych modyfikacji, o ile jestem 100% pewien że chwytem jaki chcę jest MOE+ w kolorze czarnym z normalnym "ar'owym" kątem chwytu....
Obrazek

...to ciągle waham się odnośnie kolby. Bardzo mi się podoba poniższa, którą wypatrzyłem na colcie w guns4you
Obrazek
Akurat nie wiem kto ją produkuje, jak się nazywa model i gdzie ją można nabyć :) Może ktoś podpowie?
Na sklepach znalazłem jedynie Magpula SL, no ale jednak to nie to samo...

Awatar użytkownika
strk

To kolba typu SOPMOD: na rynku znana jako B5 aka LMT aka Crane:

Nie da się tego kupić w EU, a orginalny nawet używane kosztują kilka stów w zielonych papierach. Ale można znaleźć dobre kopie ASG (miałem taką).

Obrazek

Tutaj masz foto mojego S&W MP15S2 w wersji M4MWS z łożem o które pytałeś wcześniej
Obrazek

Tylko z tego modelu AR15 możesz zrobić takie cuda:)
PSSK-DB vice-president
Obrazek

krzy17

Post autor: krzy17 »

Hans00 pisze:
20 lutego 2021, 19:34
Ok, z chwytem pistoletowym nie będę kombinował. Kupię w PL oryginał Magpul MOE+ (mam MOE+ w kałaszku i jestem bardzo zadowolony, jednak guma to nie plastik). To akurat tania rzecz, a te AEG i GBB nie podobają mi się.
Co do kolb SL K na ali, wszyscy mają praktycznie te same zdjęcia, więc trochę loteria. Cenowo rozrzut 8-50 dolców. Jak mam wydawać koło górnej granicy i czekać na przesyłkę wolę jednak dołożyć do Magpula z PL :)
A patrzyłeś na to?

https://www.gunshelp.com/bron-dluga-2/c ... om=listing

Hans00

strk pisze:
22 lutego 2021, 21:37
To kolba typu SOPMOD: na rynku znana jako B5 aka LMT aka Crane:

Nie da się tego kupić w EU, a orginalny nawet używane kosztują kilka stów w zielonych papierach. Ale można znaleźć dobre kopie ASG (miałem taką).

Obrazek

Tutaj masz foto mojego S&W MP15S2 w wersji M4MWS z łożem o które pytałeś wcześniej
Obrazek

Tylko z tego modelu AR15 możesz zrobić takie cuda:)
Wczoraj w końcu dogrzebałem się do nazwy i modelu tej kolby, co nie było łatwe.
Znalazłem też ją na Brownells.pl: https://www.brownells.pl/AR-15-ENHANCED ... -100009033
Cena 619zł i czekanie na przesyłkę z USA. Chyba jednak, aż tak mi na niej nie zależy :) Najwyżej pochylę się nad Magpulem SL, SL-K lub SL-S

Czyli na zdjęciach jest to łoże MAGORUI 223? Kapitalnie to wygląda.
Podobają mi się te boczne zaślepki na szyny łoża. Co to za model i ile kosztują?
Zależy mi na gumie/gumo-plastiku
krzy17 pisze:
22 lutego 2021, 21:59
Hans00 pisze:
20 lutego 2021, 19:34
A patrzyłeś na to?

https://www.gunshelp.com/bron-dluga-2/c ... om=listing
Wersja do palnej, cena mega. Wygląd odbiega od klasyki ale mocno się zastanawiam....

Awatar użytkownika
strk

To są oryginalne osłony KAC. Poszukaj parę stron wcześniej tego wątku, ktoś oferował takie.
PSSK-DB vice-president
Obrazek

Hans00

strk pisze:
23 lutego 2021, 08:12
To są oryginalne osłony KAC. Poszukaj parę stron wcześniej tego wątku, ktoś oferował takie.
A istnieją jakieś klony sensownej jakości? Nie zależy mi na oryginałach, bo widzę, iż amerykanie trochę szaleją z cenami jak jakieś akcesorium jest w jakikolwiek sposób "historyczne" czy "kontraktowe"... tym bardziej, że jest to kawałek plastiku/gumowanego plastiku/gumy.... :)

Znalazłem przy okazji na brownells.pl kolbę B5 SYSTEMS SOPMOD z mniejszą baką za 372zł: https://www.brownells.pl/AR-15-SOPMOD-B ... -100011669
To już trochę bardziej mnie przekonuje. Do S&W M&P15 S2 będzie pasowała bo też mil-spec

Awatar użytkownika
strk

Osłony RIS różnych typów mają sklepy ASG albo aliexpress (szukaj rail cover mając ustawiony język angielski bo polskie tłumaczenia nieco... kuleją).
Na moim foto jest pokazana też Hera triarii obok S&W, z osłonami magpul. Można kupić je w różnych kolorach i ułożyć mozaikę jak na foto.

Dosyć drogie, ale to nie jest sport dla biednych ludzi :wink:
PSSK-DB vice-president
Obrazek

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”