Karabinek 22LR - Warszawa gdzie jest dostępny ?

Moderator: Moderatorzy WBP

mobilny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 21 kwietnia 2005, 22:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Legnica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinek 22LR - Warszawa gdzie jest dostępny ?

Post autor: mobilny »

A co myślicie o Berylu .22LR?
Nie należy oszczędzać na broni i amunicji.
ogór
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 23:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinek 22LR - Warszawa gdzie jest dostępny ?

Post autor: ogór »

Dzisiaj kupiłem KRISS-a. Jeszcze nie strzelany, za późno odbierałem.

Z plusów:
+ lower i upper z aluminium
+ działający bolt catch, dopychacz, zasadniczo wszystko tak samo jak w AR w normalnym kalibrze
+ gruba lufa, samonośna (ponoć wymienna z Rugerem 10/22)
+ chwyt, kolba MIL-SPEC
+ łoże aluminiowe
+ generalnie kawał solidnego metalu

minus
- zamek zostaje w tylnim położeniu tylko z oryginalnymi magami. Pozostaje czekać kiedy żółte ludki ogarną.

Ostatnio zmieniony 16 października 2017, 21:36 przez ogór, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinek 22LR - Warszawa gdzie jest dostępny ?

Post autor: PaRa09 »

ogór pisze:Dzisiaj kupiłem KRISS-a. Jeszcze nie strzelany, za późno odbierałem.

Z plusów:
+ lower i upper z aluminium
+ działający bolt catch, dopychacz, zasadniczo wszystko tak samo jak w AR w normalnym kalibrze
+ gruba lufa, samonośna (ponoć wymienna z Rugerem 10/22)
+ chwyt, kolba MIL-SPEC
+ łoże aluminiowe
+ generalnie kawał solidnego metalu

minus
- zamek zostaje w tylnim położeniu tylko z oryginalnymi magami. Pozostaje czekać kiedy żółte ludki ogarną.

Czekam na relację po strzelaniu, drogi był ?
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
jorge5
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 27 grudnia 2016, 18:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinek 22LR - Warszawa gdzie jest dostępny ?

Post autor: jorge5 »

Ooo ja tez czekam na relacje ze strzelania, szczególnie jeśli masz porównanie z S&W MP15-22.
Jesli chodzi o ceny to prawej w banerach jest reklama Krissa ;)
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 576
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinek 22LR - Warszawa gdzie jest dostępny ?

Post autor: Matthius »

Jakiś czas temu kupiłem dla syna MP5 w kalibrze .22LR. Okazało się to bardzo dobrym wyborem - dziewięciolatek daje radę utrzymać broń w rękach, w miarę celnie strzela stojąc, potrafi też sam usuwać zacięcia. Jeżeli ktoś szuka małej, niezbyt ciężkiej broni dla dziecka, niech zacznie od tej repliki.

Szukam teraz jakiegoś taniego, lekkiego kolimatora. Możecie coś polecić? PWS KO-015, Delta Mini Dot, coś innego?
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinek 22LR - Warszawa gdzie jest dostępny ?

Post autor: PaRa09 »

jorge5 pisze:Ooo ja tez czekam na relacje ze strzelania, szczególnie jeśli masz porównanie z S&W MP15-22.
Jesli chodzi o ceny to prawej w banerach jest reklama Krissa ;)
Cena na banerze nie zawsze jest ceną za którą się kupuje.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
jorge5
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 27 grudnia 2016, 18:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinek 22LR - Warszawa gdzie jest dostępny ?

Post autor: jorge5 »

PaRa09 pisze:
jorge5 pisze:Ooo ja tez czekam na relacje ze strzelania, szczególnie jeśli masz porównanie z S&W MP15-22.
Jesli chodzi o ceny to prawej w banerach jest reklama Krissa ;)
Cena na banerze nie zawsze jest ceną za którą się kupuje.
Tak to wiem :)
Mnie najbardziej interesuje jednak porównanie S&W MP-15-22 do tego Krissa. Cena jednak tysiąc wyższa ale ma sporo plusów. Szukam czegos w 22 do tanich treningów i na razie fora mowia MP15-22, a ze Kriss jest w miare swierzy to kazde porownanie jest na wage zlota.
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinek 22LR - Warszawa gdzie jest dostępny ?

Post autor: PaRa09 »

jorge5 pisze:
PaRa09 pisze:
jorge5 pisze:Ooo ja tez czekam na relacje ze strzelania, szczególnie jeśli masz porównanie z S&W MP15-22.
Jesli chodzi o ceny to prawej w banerach jest reklama Krissa ;)
Cena na banerze nie zawsze jest ceną za którą się kupuje.
Tak to wiem :)
Mnie najbardziej interesuje jednak porównanie S&W MP-15-22 do tego Krissa. Cena jednak tysiąc wyższa ale ma sporo plusów. Szukam czegos w 22 do tanich treningów i na razie fora mowia MP15-22, a ze Kriss jest w miare swierzy to kazde porownanie jest na wage zlota.
Jak mi się uda, to przed weekendem zakupię MP 15-22, możemy porównać na strzelnicy w Górze Kalwarii.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinek 22LR - Warszawa gdzie jest dostępny ?

Post autor: PaRa09 »

Dzięki opiniom i pomocy kolegów zakupiłem dziś polecany S&W MP15-22, dziękuję.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinek 22LR - Warszawa gdzie jest dostępny ?

Post autor: PaRa09 »

Po sprawdzeniu sprzętu na strzelnicy mam kilka pytań :

- gdzie mogę kupić magazynki w sensownych pieniądzach ?
- gdzie mam przylepić taśmę i jaką aby kolba się nie kiwała ?
- co z budżetowej optyki polecacie do tego karabinka ? Mam iść w lunetę, np. Vortex Strike Eagle 1-6x24 z myślą o AR-15 w 223 czy też jakiś kolimator ?

Z góry za pomoc dziękuję !
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
de Fresz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1276
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 20:28
Tematy: 6
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinek 22LR - Warszawa gdzie jest dostępny ?

Post autor: de Fresz »

Magazynki: USA. Lub Kaliber, zwykle znacznie szybciej, cena w okolicach 150 zł to nie jest aż taki dramat. Jeśli chcesz startować w mini-rifle, to trzeba mieć ze 3 (zdarzają się tory, gdzie przy 2 może zbraknąć).

Kiwanie kolby mi w niczym nie przeszkadzało, za to taktycznym brodaczom potrafi nieco przydepilować zarost. Możesz też kupić podróbę asgejową np. Magpula, one siedzą trochę ciaśniej.

Optyka - to zależy co lubisz. I kolimatory i lunety mają swoich zwolenników, wady i zalety. W m-r z oboma lądujesz w Openie, przy celach na większych dystansach luneta daje IMHO przewagę, ale za to wymaga dobrego składu i uprzyksza życie na bardzo krótkich dystansach. Zawsze możesz potraktować M&P jako poligon doświadczalny. Możesz też poszlifować strzelanie na mechanicznych, da się spokojnie trafiać.
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinek 22LR - Warszawa gdzie jest dostępny ?

Post autor: PaRa09 »

de Fresz pisze:Magazynki: USA. Lub Kaliber, zwykle znacznie szybciej, cena w okolicach 150 zł to nie jest aż taki dramat. Jeśli chcesz startować w mini-rifle, to trzeba mieć ze 3 (zdarzają się tory, gdzie przy 2 może zbraknąć).

Kiwanie kolby mi w niczym nie przeszkadzało, za to taktycznym brodaczom potrafi nieco przydepilować zarost. Możesz też kupić podróbę asgejową np. Magpula, one siedzą trochę ciaśniej.
Właśnie w Kalibrze nie ma ( taka informacja na ich stronie ), ale zadzwonię i sprawdzę czy życie i strona internetowa to to samo.

W temacie kolby ktoś pisał o naklejeniu kawałka taśmy, tylko zastanawiam się w którym miejscu.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
de Fresz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1276
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 20:28
Tematy: 6
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinek 22LR - Warszawa gdzie jest dostępny ?

Post autor: de Fresz »

Z magazynkami spróbuj jeszcze w Krotoszynie.
Z taśmą no najprościej - musisz zwiększyć średnicę rury, więc ściągasz zupełnie kolbę i w miejscu gdzie siedzi na rurze naklejasz trochę taśmy. Zakładasz, sprawdzasz czy już, jak nie, zdejmujesz i dokładasz. To aż proste. Ale operacja może upośledzić regulację (coś się zawinie itd.), więc lepiej okleić to dla jednej, ustalonej pozycji i już kolby nie ruszać.
Ostatnio zmieniony 22 października 2017, 21:44 przez de Fresz, łącznie zmieniany 1 raz.
ogór
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 23:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinek 22LR - Warszawa gdzie jest dostępny ?

Post autor: ogór »

KRISS przestrzelany :-D. Działa bez problemów na zwykłej amunicji.
Nie lubi S&B, POBJED-y, bardzo fajnie chodzi na Top Shot, CCI, SK standard i rifle, Elley.
Na Geco miał kilka zacięć - łuska się klinowała.

Przyrządy fabryczne mogły by być lepsze. Fabrycznie ustawione mocno w górę i w prawo.
Jak porządnie go przystrzelam to będzie baaardzo przyjemny utylizator ołowi :-D

Najlepsze skupienie SK rifle


edyta: odległość 50m
Ostatnio zmieniony 29 października 2017, 15:37 przez ogór, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinek 22LR - Warszawa gdzie jest dostępny ?

Post autor: PaRa09 »

Za radą kolegi z forum zamówiłem 2 magazynki i pazur/extractor i na www.brownells.com, chciałem zamówić 4 magazynki ale na stronie jest chyba jakieś ograniczenie, teraz czekam na przesyłkę. Na OLX znalazłem też osobę która sprzedaje torbę i kolimator po ASG, pewnie w czwartek to kupię. Kupiłem w Decatlonie pokrowiec na broń, nawet niezła jakość za 59 zł, jednak musiałem zamontować przedni chwyt i pokrowiec okazał się za mały.

Po strzelaniu mogę powiedzieć, że mój S&W MP15-22 to bardzo fajna zabawka, strzelałem z Federala głównie do blachy, trochę do tarczy pistoletowej na 25m i trochę na 100 m ( i nawet trafiłem w tarczę ). Muszę jeszcze ustawić przyrządy celownicze, był plan żeby zrobić to dziś ale pogoda jest słaba dla strzelnicy w Górze Kalwarii.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”