strzelba, a brak uprawnień na patencie

Moderator: Moderatorzy WBP

aspiryna
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 26 września 2015, 19:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: strzelba, a brak uprawnień na patencie

Post autor: aspiryna »

PANOWIE ! MACIE RACJĘ!Można na sportowe kupić 6,35.Moje przekonanie wzięło się stąd, że w czasach kiedy dostawałem pierwsze pozwolenie , an 1szt bocznego zapłonu (po 2 złożonych wnioskach i bezowocnym odwołaniu do KG w Warszawie,zrobieniu uprawnień instruktorskich,sędziego 3kl. i jeszcze paru innych dziwnych rzeczy w celu udowodnienia mojego ponadprzeciętnego zaangażowania w sport strzelecki,jak również udokumentowania ponadprzeciętnych wyników sportowych), a trwało to ok.1,5-2lata od daty otrzymania patentu i licencji-ORGAN WYDAJĄCY robił wszystko aby takiego pozwolenia nie wydać,a klienta zniechęcić.Nigdzie i nigdy nie znalazłem w ustawie ani poza nią definicji zwrotów :
- ponadprzeciętne wyniki
-ponadprzeciętne zaangażowanie w sport
-ponadprzeciętna potrzeba
Takie były czasy!!!!
Próba rejestracji 6,35(jako kalibru niesportowego)zakończyła by się niepowodzeniem.
Obecnie: 3miesiące stażu w klubie,egzamin na patent i licencję (2-3miesiące czekania na przysłanie z PZSS), wniosek do KW(1miesiąc+ tydzień na ewentualne odwołanie od decyzji)i masz w ręku promesy na min.6szt czego tylko chcesz.
Przy okazji popełniłem jeszcze jeden błąd .Obowiązującymi kalibrami dla pistoletów i rewolwerów w strzelectwie sportowym w/g ISSF są 7,62-9,65 a nie ,45.Kaliber ,45 jest granicą ustawową,którą SŁUSZNIE przytoczył jeden z kolegów.
Przepraszam że nie na temat ,ale jak widać warto ,bo można można się różności dowiedzieć
POZDRAWIAM :piwo:
Awatar użytkownika
Logos82
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 10 października 2016, 18:57
Tematy: 2
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: strzelba, a brak uprawnień na patencie

Post autor: Logos82 »

Odświeżę temat :-D

Kolega zdawał w ostatni weekend patent i nie zdał pistoletu (mniejsza o okoliczności). Poprawkę przez rejonizację egzaminów może zdawać dopiero we wrześniu i tu pytanie:
- czy nie będzie problemu jak dostanie patent a później licencję na karabin i strzelbę następnie wystąpi o pozwolenie i będzie chciał później rozszerzyć o pistolet(oczywiście jak poprawi patent a następnie licencję)?
- czy musi wtedy wnosić nową opłatę i robić badania bo to nowe pozwolenie czy też wystarczy zmiana decyzji ze 155kpa?

KWP Szczecin

będę wdzięczny za rozwianie wątpliwości :)

p.s. przy pierwszym uważam że nie będzie problemu z rozszerzeniem (może być co najwyżej problem z ewentualnym rozszerzeniem ilości promes) co do drugiego pytania nie jestem pewien ale myślę że powinno być ze 155kpa
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: strzelba, a brak uprawnień na patencie

Post autor: KG92RS »

Logos82 pisze: - czy nie będzie problemu jak dostanie patent a później licencję na karabin i strzelbę następnie wystąpi o pozwolenie i będzie chciał później rozszerzyć o pistolet(oczywiście jak poprawi patent a następnie licencję)?
- czy musi wtedy wnosić nową opłatę i robić badania bo to nowe pozwolenie czy też wystarczy zmiana decyzji ze 155kpa?
W ramach art 155 kpa, można zmienić liczbę sztuk broni określoną decyzją i/lub usunąć podział, jeśli ktoś go jeszcze ma.
Nowy rodzaj broni, to ZAWSZE nowe postępowanie i nowa decyzja, z całym dobrodziejstwem inwentarza, czyli opłaty i nowe badania.
Awatar użytkownika
Logos82
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 10 października 2016, 18:57
Tematy: 2
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: strzelba, a brak uprawnień na patencie

Post autor: Logos82 »

Ale lipa...

Dzięki za odpowiedz.
Ostatnio zmieniony 22 czerwca 2019, 12:18 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”