DMA Reloading 9x19

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
marcinez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 205
Rejestracja: 22 października 2016, 12:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DMA Reloading 9x19

Post autor: marcinez »

U mnie poszło około 1k BN bez żadnego zacięcia czy też innych problemów. Ładnie nie wygląda ale na latać i to robi. DMA poszło około 250 i też bez problemów. Wygląd lepszy od BN, łuski chyba od wszystkich możliwych producentów. Znajomy który strzelał z tej amunicji mówił, że jest nierówna, ale ja tego nie czułem.
Awatar użytkownika
cyraniusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 24 października 2015, 20:39
Tematy: 2
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DMA Reloading 9x19

Post autor: cyraniusz »

Dzisiaj obczaiłem łuskę po tym feralnym naboju i wychodzi na to że nie trzyma wymiarów, ma w najszerszym punkcie dokładnie 10mm a powinno być 9,93, w każdym razie do komory nie wchodzi, inne naboje wchodzą bez problemu i na suwmiarce różnica też jest wyraźna. Następną partię elaborki przypasuje do mojej komory przed użyciem, szybko przelecę czy wchodzą gładko czy nie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Dzięki Ci Boże mój za ten krzyż, który Jezus cierpiał za mnie..."
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DMA Reloading 9x19

Post autor: poeta »

Kolego łuska po strzale nie trzyma wymiarów trzeba ją sformatować. Także mierzenie jej nie ma sensu. Trzeba mierzyć cały nabój. Nie pchaj do lufy łuski bo i tak nie wejdzie
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DMA Reloading 9x19

Post autor: blair7 »

cyraniusz pisze:Dzisiaj obczaiłem łuskę po tym feralnym naboju i wychodzi na to że nie trzyma wymiarów, ma w najszerszym punkcie dokładnie 10mm a powinno być 9,93, w każdym razie do komory nie wchodzi, inne naboje wchodzą bez problemu i na suwmiarce różnica też jest wyraźna. Następną partię elaborki przypasuje do mojej komory przed użyciem, szybko przelecę czy wchodzą gładko czy nie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Weź jakąkolwiek inną łuskę odstrzeloną i tak jej nie wsadzisz do komory
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1680
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DMA Reloading 9x19

Post autor: Snipper_is »

Paowie
To nie tak do końca
Ja np. jak miałem odstrzeloną łuskę z lufy i byłem pewien że to z tej konkretnie broni to łuski pasowały do komory ale wchodziły z wyraźnym oporem
dopiero jak chciałem wsadzić łuskę wystrzeloną z np. Beretty do komory Glocka ( lub odwrotnie ) to wtedy wychodziło że taka łuska kompletnie nie pasuje i wystaje z komory np. ze 3 mm . Z praktyki wiem że łusk iz nowej lufy Glocka jako z najmniej ,, wychechłanej' pasują do Beretty ale odwrotnie już nie. ( porównuję starą lufę z nową )' Tak więc albo zachowujemy pełną kontrolę i porównujemy łuski odstrzelone z tej konkretnej broni albo stosujemy łuski po formatowaniu.
Ostatnio zmieniony 14 lipca 2018, 23:15 przez Snipper_is, łącznie zmieniany 1 raz.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DMA Reloading 9x19

Post autor: poeta »

To że wchodzą z oporem to już dowód na to że łuska zmienia kształt po wystrzale.
Awatar użytkownika
cyraniusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 24 października 2015, 20:39
Tematy: 2
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DMA Reloading 9x19

Post autor: cyraniusz »

Po co piszecie bzdury? Łuski odstrzelone z mojego glocka wchodzą do końca bez problemu, dają lekki opór po odstrzale ale można je bez problemu wsadzić i wyjąć. Ta jedna nie wchodz i blokuje się w miejscu w którym ma rysę po obwodzie od zakleszczenia. Nabój nie trzymał wymiarów i tyle.
"Dzięki Ci Boże mój za ten krzyż, który Jezus cierpiał za mnie..."
kriss91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 227
Rejestracja: 18 września 2017, 16:01
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DMA Reloading 9x19

Post autor: kriss91 »

cyraniusz
łusek po odstrzeleniu sie nie mierzy bo dokładnie tak jak koledzy wyżej pisali zmieniaja swoje wymiary, zmierzyłeś dla samego zmierzenia ale nic z tego nie wynika. To łuska po sformatowaniu ma spełniac normy i pomiar takiej mozna brać pod uwage. Czyli po krótce, możesz rozcalic nabój i wtedy zrobic pomiary co do srednicy i długości, wtedy można cokolwiek powiedzieć. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 15 lipca 2018, 09:52 przez kriss91, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cyraniusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 24 października 2015, 20:39
Tematy: 2
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DMA Reloading 9x19

Post autor: cyraniusz »

Pomiar pokazuje że wystrzelone łuski mają mniej niż 10mm (minimalnie ale jednak mniej) ta ma dokładnie 10mm, sprawdzenie komorą to już pewnik. Wszystkie wystrzelone łuski wchodzą do komory bez problemu a ta jedna nie. Wniosek jest oczywisty, nabój nie trzymał wymiarów. O których kolegach mówisz bo jeden pisał tak jak ja że łuska powinna wchodzić do komory z której była odstrzelona. Nie wiem czy czytałeś na czym polegało zacięcie w przypadku tego naboju stronę wcześniej? Przeczytaj, potem zobacz zdjęcie łuski, ma rysę na obwodzie od wbicia się w komorę i zakleszczenia, stożek miał za dużą średnicę i utkwił, zarówno typ zacięcia jak i porównanie łusek po odstrzale jednoznacznie na to wskazują, podkreślam że inne łuski wystrzelone z tego glocka wchodzą do komory a ta zatrzymuje się w tym miejscu w którym utkwiła powodując fatalne zacięcie.
blair7 pisze:
cyraniusz pisze:Dzisiaj obczaiłem łuskę po tym feralnym naboju i wychodzi na to że nie trzyma wymiarów, ma w najszerszym punkcie dokładnie 10mm a powinno być 9,93, w każdym razie do komory nie wchodzi, inne naboje wchodzą bez problemu i na suwmiarce różnica też jest wyraźna. Następną partię elaborki przypasuje do mojej komory przed użyciem, szybko przelecę czy wchodzą gładko czy nie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Weź jakąkolwiek inną łuskę odstrzeloną i tak jej nie wsadzisz do komory
Wziąłem inne łuski i wchodzą bez problemu, czemu piszesz takie rzeczy na forum? Przeczytałeś gdzieś i powielasz niesprawdzone informacje? Jeżeli jest tak w twoim pistolecie to ok, w glocku okazuje się że odstrzelone łuski jednak wchodzą bez kłopotu.
Ostatnio zmieniony 15 lipca 2018, 11:20 przez cyraniusz, łącznie zmieniany 4 razy.
"Dzięki Ci Boże mój za ten krzyż, który Jezus cierpiał za mnie..."
kriss91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 227
Rejestracja: 18 września 2017, 16:01
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DMA Reloading 9x19

Post autor: kriss91 »

cyraniusz
Elaborujesz? Bądz masz wiedze na temat elaboracji? Nie pytam żeby byc złosliwym. Chodzi o to że po odstrzelonej łusce za wiele sie raczej nie dowiesz ze wzgledu na to że zmienia wymiary na skutek duzego cisnienia podczas wystrzału. Gdybyś zmierzył nabój który nie chce wejśc do komory wtedy można by było powiedziec cos wiecej. W końcu to cały nabój sie zaciał a nie tylko odstrzelona łuska. Podczas strzelania mielismy kilka takich zacieć na G17 gen 3 równiez z amunicji reelaborowanej, komora była niedomknięta i nie dało sie ruszyć ani w tą ani w tą. Z tym że my nie ryzykowalismy dobijania tylko rozładowaliśmy wypierając zamek z całej siły o stalowego popera. Jakie było zdziwienie gdy okazało sie że pocisk wbił sie o jakies 2 mm głebiej na jakies 27mm. W takim naboju cisnienie mogło naprawde mocno przekroczyc normy wiec porównanie takiej łuski do reszty oraz jej pomiar może nie byc miarodajne
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DMA Reloading 9x19

Post autor: blair7 »

Nie ma co roztrząsać tematu, gość nie ma pojęcia o elaboracji i usuwaniu zacięć. Młotkiem można gwoździe wbijać. A zużyte łuski mierzyć tylko dla nauki posługiwania się suwmiarką.
Gdyby było tak jak gość utrzymuje, nikt nie pieprzył by się z formatowaniem łusek przy elaboracji.
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1680
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DMA Reloading 9x19

Post autor: Snipper_is »

cyraniusz
Jeszcze raz przeczytaj swój własny post. Ten drugi od góry na tej stronie
Piszesz że przyjrzałeś się odstrzelonej łusce a potem jako przykłady podajesz naboje czyli łuski po formacie( to teraz precyzyjnie. łuska w naboju jest po operacji formatowania w trakcie procesu elaboracji ) więc ciężko coś wywnioskować właściwie. Czepianie się jakiś szczególików też nie pomaga w rozwiązaniu Twojego ... nie wiem. Problemu?.Pisząc że wchodzi z oporem mam na myśli że troszkę trzeba palcem pomóc bo np takie po formatowaniu to wpadają bez żadnych oporów i wręcz są lekko luźne w komorze. Ale widzę że czasem trzeba być super precyzyjnym. A nie wiem jak innych ale takie coś to mnie zniechęca do odpowiedzi na następny raz
Pozdrawiam Snipper
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: DMA Reloading 9x19

Post autor: dziki_pl »

Formatowanie nie gwarantuje dobrego rozmiaru, różne łuski różnie się zachowują a część z nich jest bardzo sprężysta
Awatar użytkownika
cyraniusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 24 października 2015, 20:39
Tematy: 2
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DMA Reloading 9x19

Post autor: cyraniusz »

Ciężka rozmowa, ja o jednym wy o drugim.
Jescze raz, łuski (nie naboje) odstrzelone wchodzą bez problemu z wyjątkiem łuski zaciętej. Jaki jest tego powód?
Skąd się wzięła rysa na obwodzie łuski jeżeli miała poprawny rozmiar przed odstrzałem?
Jakie są wasze teorie, nie upieram się przy swojej ale wy narazie nie podaliście odpowiedzi na te pytania.
Nie piszcie w kółko o frmatowaniu bo to nie ma nic do rzeczy, odsyłam do pierwszego pytania.
"Dzięki Ci Boże mój za ten krzyż, który Jezus cierpiał za mnie..."
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DMA Reloading 9x19

Post autor: Chochla »

DMA to jest reelaboracja. Raz na jakis czas, tak jak pisze dziki_pl, zdarza sie, ze naboj wyprodukowany w takim procesie nie trzyma standardu, a nie wierze, ze przy produkcji idacej w tysiace dziennie, ktos siedzi i sprawdza kazdy naboj na wzorniku. Tak bywa i trzeba nauczyc sie z tym zyc. A jak sie cos takiego zdarzy na strzelnicy to jest to doskonala okazja do przeciwczenia usuwania awarii typu "stuck case":
https://www.youtube.com/watch?v=K3rcaiUsTqI
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”