Diamondback DB10 .308

Moderator: Moderatorzy WBP

Sopel3pl
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 02 grudnia 2017, 15:01
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback DB10 .308

Post autor: Sopel3pl »

To i tak amunicja z której jesli się sprawdzi bede strzelał na polowaniach. Wiec przetestuje przy okazji :) I tak mam juz 2 paczki na testy. Acz za linka na ggg dziekuje. Pewnie skorzystam.
RKjordi85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 08 sierpnia 2016, 16:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Legnica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback DB10 .308

Post autor: RKjordi85 »

A z jakiej optyki strzelales bo skupienie slabe jak na 100m
RKjordi85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 08 sierpnia 2016, 16:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Legnica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback DB10 .308

Post autor: RKjordi85 »

Jeszcze jedno pytanie ma ktos na Dolnym Śląsku ten karabinek zeby obejrzeć??
Sopel3pl
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 02 grudnia 2017, 15:01
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback DB10 .308

Post autor: Sopel3pl »

Optyka powiększenie 10. Nie przejmuj się zbytnio moim skupieniem. du** nie strzelec ze mnie do tego jeden rodzaj amunicji. Byłem z nim dziś ponownie na strzelnicy. Kupiłem po drodze amunicje ggg 147gr. Na tej amunicji zniknął problem nie pobierania naboju z magazynku. Oddałem trzy strzały, przeciągnąłem wyciorem lufe, poprosiłem instruktora o strzelenie aby mieć informacje o wiarygodnym rozrzucie. Pierwszy jego strzał niewypał, drugi to samo, trzeci analogicznie. Załadowałem sam czwarty niewypał. Wziąłem niewypały go kieszeni i bron do rusznikarza. Więcej info pewnie w poniedziałek. Peszek. Chociaż jakby nie patrzeć progres :)
Co do Dolnego Sląska będę na polowaniu w Głogowie w sobotę szesnastego trochę przedtem trochę potem. Jak ci się chce to możesz mnie łapać.
Ostatnio zmieniony 09 grudnia 2017, 18:43 przez Sopel3pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Sopel3pl
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 02 grudnia 2017, 15:01
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback DB10 .308

Post autor: Sopel3pl »

Awaria okazała się zagniecionym czymś w komorze nabojowej. Po usunięciu opiłka i wypolerowaniu komory bron zbija pociski jak potrzeba. Nauka na przyszłość. Czyść lufę od strony komory a potem oczyść komorę:)
Co do celności.
Swojego strzelania nie wstawiam bo wstyd, poprosiłem 2 umiejące strzelać osoby o strzał na skupienie.
Strzelanie ggg 147 g dystans 50m

ten sam strzelec, ten sam dystans amunicja fiocchi 150 grs expansion plasic nose bullet


Drugi strzelec
Strzelanie ggg 147 g dystans 100m

amunicja fiocchi 150 grs expansion plasic nose bullet 100m


Bron ma gwint 1:10 cala czyli pocisk który ta bron polubi powinien ważyć 180 - 220 gram teoretycznie wiec powinna byc celniejsza na ciężkich pociskach. To się jeszcze sprawdzi :)
Co mnie zastanawia. Na każdej szyjce łyski jest zadrapanie jakby przy podawaniu o coś się rysowała. To jest normalne?
mkw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 478
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback DB10 .308

Post autor: mkw »

Nie napisałeś Kolego jak strzelali .. jak z ręki na stojąco bez pasa to może być jak z podparcia to raczej dramat, szczególnie to na 50 metrów.
Może problem jest w tym że broń "zbija pociski" - jak są mocno zdeformowane po zbiciu to i we wrota od stodoły trudno trafić.
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.
Sopel3pl
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 02 grudnia 2017, 15:01
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback DB10 .308

Post autor: Sopel3pl »

Z podparcia. Pamiętaj ze to strzelanie na skupienie punkt celowania jest przesunięty.
Co znaczy zbija pociski?
Ostatnio zmieniony 12 grudnia 2017, 20:34 przez Sopel3pl, łącznie zmieniany 1 raz.
mkw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 478
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback DB10 .308

Post autor: mkw »

No ja właśnie mówię że skupienia to na tych tarczach nie ma wcale. Z podparcia to cokolwiek poza średnicą "10" na tej tarczy to dramat dyskwalifikujący albo strzelca albo karabin.
O zbijani pocisków, sam Kolego pisałeś w poście powyżej, więc mnie nie pytaj co to znaczy, sam wytłumacz. Ja jakoś nie mogę sobie wyobrazić powodu dal którego karabin "zbija pociski", ale jeśli zbija to może są zdeformowane zanim jeszcze wylecą z lufy i dlatego sprzęt jest tak niecelny. Wstaw może fotkę "zbitego pocisku" to może się wyjaśni o co chodzi...

PS. Nie wiem co to dokładnie za tarcze, ale zgaduję po dziurach że ostatnia "grupa" ma 8 MOA. AKM to przy tym broń precyzyjna.
Ostatnio zmieniony 12 grudnia 2017, 20:48 przez mkw, łącznie zmieniany 1 raz.
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.
Sopel3pl
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 02 grudnia 2017, 15:01
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback DB10 .308

Post autor: Sopel3pl »

Chyba już wiem czemu nikt na tym forum nie wkleja tarcz :)
Awatar użytkownika
r2d2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 24 czerwca 2003, 00:49
Tematy: 20
Lokalizacja: z okolicy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback DB10 .308

Post autor: r2d2 »

Jaką lunete masz zamocowaną? I czy wszystko siedzi tak jak trzeba? masz wyregulowaną paralakse itp. Bo na 50m ze 9/19para łatwo można osiągnąc lepsze skupienie.Coś jest nie tak.
"quidquid Latine dictum sit, altum videtur"
https://rumble.com/ :-D https://gab.com/home :052:
Sopel3pl
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 02 grudnia 2017, 15:01
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback DB10 .308

Post autor: Sopel3pl »

Luneta jest OK.
Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest zbyt lekka amunicja w stosunku do gwintowania lufy. Za kilka dni w chwili wolnej spróbuje z pociskami z przedziału 180 - 220gr. Z tego co wyczytałem znalezienie chemii między nabojem a lufą automatu potrafi kosztować kilka czy nawet kilkanaście prób. Nie widzę powodu abym tej kombinacji w końcu nie znalazł. Jak na razie karabin i tak lepiej skupia niż ja z niego strzelam. Strzelałem potem do tej samej tarczy, nie dość ze trafiałem 7 cm wyżej to jeszcze w większym rozrzucie. :)
Co do "Z podparcia to cokolwiek poza średnicą "10" na tej tarczy to dramat dyskwalifikujący albo strzelca albo karabin." Muszę jakoś żyć z tym dramatem. Może kiedyś dane mi będzie spotkać na strzelnicy kogoś kto tak strzela. Z reguły takie cwaniaki nie występują w ilościach hurtowych w dowolnym czasie.
Ostatnio zmieniony 13 grudnia 2017, 03:16 przez Sopel3pl, łącznie zmieniany 1 raz.
DaimonWawa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 214
Rejestracja: 15 lutego 2016, 20:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback DB10 .308

Post autor: DaimonWawa »

Najbardziej prawdopodobne to są błędy strzelców.

Weź worek z piaskiem połóż na nim łoże. Drugi mniejszy worek pod kolbę. Glowna ręką operuje spust i ustawia karabinek lewo/prawo. Druga ręka idzie w tył do worka pod kolbą i metoda albo ściskania albo przesuwania przód/tył podnosi lub obniża ci linię celowania. Wzajemne dociskanie policzkiem kolby i oddolne oparcie na mniejszym worku powinno ci idealnie i kompletnie nieruchomo (bez potrzeby interwencji głównej ręki) ustawić karabinek w cel. Teraz pozostaje tylko nieruchomo ściągnąć spust. Jak nie masz worków z piaskiem to nieźle się sprawdzają worki z kulkami od ASG, ew groch :) - są lżejsze i można je spokojnie nosić w plecaku.

Tak możesz potestować celność amunicji bo teraz to skupienie jest tak słabe że nie wierzę że to kwestia wagi pocisku
Awatar użytkownika
yogz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 383
Rejestracja: 09 marca 2003, 20:08
Tematy: 27
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback DB10 .308

Post autor: yogz »

Skupienie z Fiocchi prawie 2 moa...jestem ciekaw jak byłoby w serii 5 strzałów. Zobacz jak wygląda korona lufy ( najlepiej wrzuć fotkę ). W strefie celu mieli GGG z pociskiem Sierra HPBT w wersjach 180 i 190 grn. Trzymam kciuki...
pozdrawiam,
Yogz
______________________________
9x19, .308W, 7x64, 12/76
mkw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 478
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback DB10 .308

Post autor: mkw »

Kolego Sopel, nie unoś się i nie odbieraj tego jako atak. Masz tu przykład w sekcji karabin sportowy 20 strzałów - 50 metrów:
http://strzelectwo.lodz.pl/zawody/spo%C ... 092017.pdf
Weź pod uwagę że "10" na tych tarczach do ksp jest o połowę mniejsza niż te które wstawiłeś. Te tarcze z 50 metrów to jest dramat i cały czas twierdzę że jest to albo fundamentalny problem z bronią, albo strzelcem. Nie wydaje mi sie żeby na 50m z 308win to były jakieś problemy z fabryczną amunicją. O amunicji to można by poważnie dyskutować gdybyśmy mówili o schodzeniu poniżej MOA na te choć 300m a nie o strzelaniu w zasadzie przykładając lufę do tarczy.

Jeszcze jedno z mechanicznych przyrządów robiłeś próbę ?
Ostatnio zmieniony 13 grudnia 2017, 09:55 przez mkw, łącznie zmieniany 1 raz.
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.
tytus160
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 185
Rejestracja: 29 stycznia 2017, 10:06
Tematy: 4
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback DB10 .308

Post autor: tytus160 »

To musi być spowodowane małymi zmianami punktu celowania w trakcie strzelania. Obstawiam, że żaden z obecnie produkowanych karabinów sam z siebie nie strzela aż tak źle.
Nie demonizowałbym też wpływu gwintu i masy pocisku przy takich dystansach. Sam strzelam z karabinu o gwincie 1:10 na 100 i 300 metrów tymi lekkimi, tanimi kulkami ggg 147gr - z przyzwoitymi (jak na moje obecne umiejętności) rezultatami.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”