Magazynki do AR15

Moderator: Moderatorzy WBP

SAKUL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Rudno (Pomorskie)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Magazynki do AR15

Post autor: SAKUL »

albi131 pisze: No bez przesadyzmu proszę.
Nie przesadzam, tylko porównaj swój post do postów pozostałych i wyciągnij wnioski.
Stowarzyszenie Strzelców Czarnoprochowych Ziemi Chełmińskiej
Glock17, SigSauerP226, Browning BuckMarck 22., Ruger AR556, SLR L1a1, Browning HP, Beretta 92 FS
albi131
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 26 sierpnia 2017, 18:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Magazynki do AR15

Post autor: albi131 »

Nie no, oczywiście nie chciałem sugerować moją wypowiedzią, że magazynki innych marek to nienadający się do niczego syf. Wspomniane wcześniej Lancery to bardzo dobre magazynki, a dobrej jakości aluminiowe magazynki dopóki się nie poobijają też dadzą radę na strzelnicy. Inna sprawa, że nie kojarzę po prostu za bardzo innych firm tak mocno stawiających na doskonalenie swoich projektów.
Ostatnio zmieniony 26 sierpnia 2017, 20:10 przez albi131, łącznie zmieniany 3 razy.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Magazynki do AR15

Post autor: LARPAK »

albi131 pisze:Nie no, oczywiście nie chciałem sugerować moją wypowiedzią, że magazynki innych marek to nienadający się do niczego syf.
Jakieś konkrety poza fetyszyzowaniem jednej marki?
Tylko może coś więcej niż filmiki na YT czy FB - własne doświadczenia może?
albi131 pisze:Wspomniane wcześniej Lancery to bardzo dobre magazynki,
Te akurat chyba są nawet bojowo sprawdzone.
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Magazynki do AR15

Post autor: Ghostdog »

Tak dobrze testują swoje produkty, że widziałem jak 2 PMAGi najnowszej generacji pękły praktycznie jeden po drugim przy upadku pustego maga na beton... Kiepsko.
I love my SIGs.
albi131
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 26 sierpnia 2017, 18:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Magazynki do AR15

Post autor: albi131 »

LARPAK pisze:
albi131 pisze:Nie no, oczywiście nie chciałem sugerować moją wypowiedzią, że magazynki innych marek to nienadający się do niczego syf.
Jakieś konkrety poza fetyszyzowaniem jednej marki?
Tylko może coś więcej niż filmiki na YT czy FB - własne doświadczenia może?
albi131 pisze:Wspomniane wcześniej Lancery to bardzo dobre magazynki,
Te akurat chyba są nawet bojowo sprawdzone.
Ale przecież napisałem, że właśnie nie chodziło mi o to, że inne magazynki to badziew :-D
Co do sprawdzenia bojowego, to Lancery jak najbardziej były sprawdzone w boju i to nawet nie trzeba szukać daleko bo GROM ich trochę zakupił kilka lat temu (nie wiem tylko niestety w jakiej ilości). Tylko nie rozumiem tej wypowiedzi za bardzo - "Te akurat chyba są nawet", przecież PMAGi były sprawdzone w boju, a o aluminiowych to nawet nie wspominając. :-?
Ostatnio zmieniony 26 sierpnia 2017, 20:24 przez albi131, łącznie zmieniany 1 raz.
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Magazynki do AR15

Post autor: Ghostdog »

albi131 pisze: Ale przecież napisałem, że właśnie nie chodziło mi o to, że inne magazynki to badziew :-D
Ale napisałeś też to co poniżej, z naciskiem na słowo "absolutnie".
albi131 pisze:Absolutnie jedno słowo - Magpul. NIKT nie dokonał takiego R&D jak Magpul z PMAGami.
Z tego co wiem, GROM korzystał z Lancerów i sobie bardzo chwalili te magazynki, a nie leżały one u nich w szafie tylko pracowały.
I love my SIGs.
albi131
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 26 sierpnia 2017, 18:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Magazynki do AR15

Post autor: albi131 »

Przecież nie powiedziałem, że leżały. Wręcz przeciwnie :roll:
SAKUL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Rudno (Pomorskie)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Magazynki do AR15

Post autor: SAKUL »

Oj, po takich pociskach kolega alibi dwa razy się zastanowi jak zechce coś napisać na forum. ;laughing: ;laughing: ;laughing:

Już przestańmy bo jeszcze ucieknie, chyba zrozumiał gdzie błąd popełnił. ;)
Ostatnio zmieniony 26 sierpnia 2017, 20:35 przez SAKUL, łącznie zmieniany 1 raz.
Stowarzyszenie Strzelców Czarnoprochowych Ziemi Chełmińskiej
Glock17, SigSauerP226, Browning BuckMarck 22., Ruger AR556, SLR L1a1, Browning HP, Beretta 92 FS
albi131
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 26 sierpnia 2017, 18:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Magazynki do AR15

Post autor: albi131 »

SAKUL pisze:Oj, po takich pociskach kolega alibi dwa razy się zastanowi jak zechce coś napisać na forum. ;laughing: ;laughing: ;laughing:

Już przestańmy bo jeszcze ucieknie, chyba zrozumiał gdzie błąd popełnił. ;)
Nie martw się proszę. Jeszcze was pomęczę.
Awatar użytkownika
longer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 02 kwietnia 2007, 11:19
Tematy: 4
Lokalizacja: zDragona
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Magazynki do AR15

Post autor: longer »

napędza Cię ta dyskusja. Jak masz jakieś doświadczenia organoleptyczne to podeślij link lub wrzuć swoje własne zdjęcia :piwo:

i trochę więcej pokory, bo jesteś nowy na tym forum....

męczyć możesz tylko merytorycznie
Rule #4 – Identify your target, and what is behind it.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Magazynki do AR15

Post autor: LARPAK »

albi131 pisze: Tylko nie rozumiem tej wypowiedzi za bardzo - "Te akurat chyba są nawet", przecież PMAGi były sprawdzone w boju, a o aluminiowych to nawet nie wspominając. :-?
Bo Lancer ma różne modele i nie wiem, do których się konkretnie odnosisz.

PMagi zostały zakazane w użytku w US Army (czy innym ich rodzaju sił zbrojnych), gdzie kolejna generacja aluminiowych magazynków ma podajnik skopiowany od Magpula.

Jak na razie nie podałeś żadnych konkretnych informacji typu model, generacja, za i przeciw itd. tylko co widziałeś/przeczytałeś w internecie i to bardziej po stronie samych producentów, którzy zawsze będą zachwalali swój produkt podobnie jak osoby, którym oni zapłacili.
albi131
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 26 sierpnia 2017, 18:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Magazynki do AR15

Post autor: albi131 »

Mówimy chyba cały czas o 30-nabojowych 5,56, tak? Jak tak to ja nie wiem gdzie Lancer ma więcej tych modeli. Jeśli mamy na myśli inne kalibry i pojemności to widocznie źle zrozumiałem o co tu chodzi i popełniłem błąd.
Tak, pomimo tego, że niektóre regularne jednostki je fasowały US Army zakazało używania PMAGów... mniej więcej. Z resztą nie tyle PMAGów jak wszystkich niearmijnych magazynków. Inna sprawa, że jakimś cudem są one w rękach żołnierzy, także za przyzwoleniem ich przełożonych. To był 2012 rok. Jak coś to służę zdjęciami żołnierzy regularnych jednostek z PMAGami po 2012 roku.
"Kolejna generacja" aluminiowych z piaskowym podajnikiem to 2009 rok, która zastępowała poprzedni z zielonym podajnikiem przez kilka lat. Kolega może nie wie, ale rok temu powstała jeszcze kolejniejsiejsza generacja czyli EPM - piaskowy magazynek z niebieskim podajnikiem. Ten magazynek jest aktualnie w "innym ich rodzaju sił zbrojnych", a konkretnie USMC dozwolony tylko do ćwiczeń ale nie do wyjazdów na misje z racji swoich wyników w testach. Preferowanym magazynkiem USMC jest aktualnie PMAG M3, który został zaakceptowany przez Korpus pod koniec zeszłego roku, co spowodowało jeszcze więcej głosów nawołujących do armii żeby w końcu przestała wymyślać kolejne aluminiowe magazynki i wybrała coś dostępnego z rynku.
Tekstu o zachwalaniu swoich produktów i wykupywania ludzi zdecyduję się nie komentować jeśli pozwolisz. Zaproszę tylko do lektury:
http://www.military.com/daily-news/2012 ... zines.html
http://www.nationalreview.com/article/4 ... rd-must-go

P.S. Przepraszam adminów za bajzel z następnymi postami, które mi się przez przypadek wykonały :-?
Ostatnio zmieniony 26 sierpnia 2017, 23:31 przez albi131, łącznie zmieniany 1 raz.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Magazynki do AR15

Post autor: LARPAK »

albi131 pisze:Mówimy chyba cały czas o 30-nabojowych 5,56, tak?
Nie wiem o jakich mówimy bo tego nie napisałeś w swojej wypowiedzi.
albi131 pisze:Jak tak to ja nie wiem gdzie Lancer ma więcej tych modeli.
Chociażby na swojej stronie.

Odnośnie zakazów i przyzwolenia używania to sprawa jest dość płynna - oficjalny zakaz to jedno, a na polu walki to drugie.
Co nie zmienia jednak faktu, że przez pewien czas lansowali "swoje" magazynki, których też masz cztery typy o ile mnie pamięć nie myli.

Ponownie mógłbyś podawać jakieś konkrety z własnego doświadczenia podając przykłady, ewentualnie coś czego byłeś świadkiem? Najlepiej jakbyś jeszcze dodał karabinek w jakim używałeś danego typu magazynka.

Aby nie było OT to od siebie dodam:
- PMAG gen. 2 - zero problemów przy magazynku na 30 i 40 naboi w SAVAGE PATROL
- aluminiowy GI z piaskowym podajnikiem - jak na razie zero problemów w SAVAGE PATROL i S&W MP15 SPORT II
- Daniel Defense - czasami nie zatrzymuje zamka w tylnym położeniu w SAVAGE PATROL
- Oberland Arms - w S&W MP15 SPORT wymagały jakieś małej modyfikacji bo nie zawsze zatrzymywały zamek po ostatnim strzale
Ostatnio zmieniony 26 sierpnia 2017, 23:45 przez LARPAK, łącznie zmieniany 1 raz.
albi131
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 26 sierpnia 2017, 18:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Magazynki do AR15

Post autor: albi131 »

Nie mam zamiaru kontynuowania tej dyskusji dalej bo to jest totalna żenuła. Najpierw mówisz "Te akurat chyba są nawet bojowo sprawdzone" i wytykasz mi brak informacji. Potem piszesz o zakazie i dominacji aluminiowych magazynków, a następnie piszesz to... coś(?) "oficjalny zakaz to jedno, a na polu walki to drugie". Rozumiem, że zrywają dziko rosnące magazynki na polu pod ostrzałem. Zmiatam z tego tematu.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Magazynki do AR15

Post autor: LARPAK »

Człowieku żenadę to zacząłeś pierwszym postem.
Napisałeś o Lancerach - ja napisałem, że te są akurat chyba są sprawdzone bojowo tylko dlatego, że nie wiem, do której wersji się odnosisz - jak jesteś tak leniwy, aby sprawdzić na stronie producenta jaka jest jego oferta to już nie moja wina.

Napisałem o zakazie używania PMagów bo takie jest ich oficjalne stanowisko - więc raczyłeś wyjechać z "fotkami żołnierzy po 2012 roku". Więc grzecznie ci napisałem jak wygląda oficjalny zakaz i stosowanie się do niego na polu walki, gdzie również jak pooglądasz sobie foteczki w internecie to zobaczysz ludzi z aluminiowymi magazynkami - tak trudno zrozumieć to, że jedni mają ich ten zakaz w tylnej części ciała, a inni się do niego stosują?

Zrywają dziko - super, a nie pomyślałeś, że sobie kupują tak jak nasi za własną kasę lub przydziałową na doposażenie (kasa, którą możesz wydać na co chcesz)?
To u nas tylko PMagi są drogie bo w USA wychodzą gdzieś za pół ceny jaką by trzeba zapłacić u nas.

Dalej nie podałeś żadnych konkretnych informacji z własnego doświadczenia tylko w oparciu o foteczki i filmiki promocyjne jakie zobaczyłeś i tyle.

Przy okazji zapoznaj się jak działa system logistyczny w wojskach USA - książeczki logistyczne są wydawane w formie komiksów, gdzie podane są wszystkie dane i informacje - żołnierz może sam sobie zamówić inny chwyt, kolbę, magazynki itd. I bez problemów dostaje to co chce.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”