Smith & Wesson 422/622 - pistolet 22lr

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Smith & Wesson 422/622 - pistolet 22lr

Post autor: xxxam »

Szukam opinii na temat tego pistoletu - może ktoś z kolegów ma/miał/strzelał i mógłby się podzielić wrażeniami ?
zyrafa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 12:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zyrafa »

Tutaj masz opis: Alfacharlie
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xxxam »

Czytałem, dzięki
A coś z życia wzięte ?
p3cpl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 11 lipca 2015, 14:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: p3cpl1 »

Mam S&W 622 z lufą 6" w kolorze srebrnym. występuje także 622 z lufą 4,5 " bodajże. 422 to bliźniaczy model tyle że w czarnym kolorze. Poza tym nie różni się niczym.

Broń jak dla mnie świetna do rekreacji ale i do tarczy jak na moje umiejętności jest nieźle. Lepiej mi się z niego strzela niż z Margolinka i zdecydowanie celniej.

Żre każdą amunicję nawet najtańsze Remingtony (przynajmniej moja) Zauważalnie słabiej na nich przeładowuje ale działa.
Zamek zostaje w tylnym położeniu po ostatnim strzale. Szczerbinka jest regulowana, przyrządy są bardzo dobrze widoczne.
Magazynek mieści 10 sztuk, w komplecie dostałem 2. Zapasowe kosztuą ok 30 dolarów ale nie chce ich nikt wysyłać ze stanów.

Największy problem - dostępność zapasowej iglicy. Moja odpukać ma się dobrze ale szukałem w necie "na zapas" i znalazłem tylko w 2 miejscach u producenta zamienników (S&W już ich nie robi) i w jednym ze sklepów internetowych. Sklep wysyła do nas ale dolicza 35 dolarów za opłaty eksportowe, producent nie wysyła do Polski mimo wielodniowych pertraktacji :)
Nie wiem czy jakiś nasz rusznikarz byłby w stanie dorobić takową ? Nie pytałem.

W każdym razie świetny pistolet, super mi się z niego strzela i jak trafisz w dobrej cenie to warto.

A i przy ewentualnym zakupie zwróć uwagę czy w komplecie jest taki plastikowy pomarańczowy dynks służący do blokowania zamka przy rozkładaniu. Jeśli go brakuje można sobie poradzić np odstrzeloną łuską ale jest to już mniej wygodne.
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xxxam »

No i o to chodziło, dzięki p3cpl1, :-)

Jest to 622 z lufą 4,5 cala z drewienkiem i jednym magazynkiem. Dynks jest i oryg pudełko. Wygląda bardzo dobrze i jest zadbany. Niestety nie ma jak przestrzelać ale zaryzykuje bo cena jest ok.

Magazynki są w kalibrze na stanie - pasują od S&W 41 target tylko kosztują 200 pln :-/

Ta iglica to jakaś kombinacja czy jak każda? Jak bez cudów to pewnie da rade dorobić
p3cpl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 11 lipca 2015, 14:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: p3cpl1 »

Nie ma problemu, to na prawdę fajny pistolecik.

Iglica wygląda tak: http://www.ewkarms.com/zen8/index.php?m ... ucts_id=12
To jest strona gościa ze stanów który produkuje reprodukcje jako jedyny, ale jak mówiłem nie wysyła do Polski. Czy się da dorobić - nie wiem, jak mi szlag trafi moją pewnie prędzej czy później się dowiem :)

4,5" miałem też w ręku i też fajnie się strzelało, jest zdecydowanie bardziej kompaktowy od 6" ale 6" siłą rzeczy jest trochę celniejszy na 25 metrów, do rekreacyjnego strzelania raczej bez różnicy .
Akurat jeden ze sklepów w Gdańsku miał 4 sztuki - 2 krótkie i dwa długie, wszystkie srebrne i właśnie z drewnianymi okładkami.

Dali mi je wszystkie paczkę amunicji i strzelnicę do dyspozycji i wybrałem ten który mi podpasował najlepiej i był w najlepszym stanie.

Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Wystrzelałem jak na razie jakieś 10 paczek różnej amunicji i tylko raz się zaciął - nie podał kolejnego naboju z magazynka.
Awatar użytkownika
jmarcinkowski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 399
Rejestracja: 20 lipca 2006, 16:09
Tematy: 10
Lokalizacja: Obok Torunia :)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jmarcinkowski »

Witam.

Miałem 422 czarny i strzelałem z niego przez 20 lat ( od 1994 roku :)) Pistolet sprawował się nieźle, na szybszej amunicji nigdy nie miałem żadnych zacięć, na wolniejszej ( poniżej 320 m/s ) trochę grymasił i czasami zapomniał przeładować. Magazynek mieścił 12 sztuk amo. Jego celność nie była powalająca, ale wyniki rzędu 85 - 90 pkt z jednej ręki były do osiągnięcia bez większego problemu.
Przez te 20 lat wystrzelałem z niego około 30.000 sztuk amunicji.
Niestety, z powodu błędu przy przepisywaniu numerów z ręcznie wpisanych w 1994 roku na komputer jakiś jełop w WPA pomylił V z U i podczas kontroli miałem problemy. Nadgorliwy Policjant groził mi nawet więzieniem za nielegalne posiadanie broni ( to co o nim myślę pozostawię dla siebie ). Uprzejma Pani w WPA podpowiedziała, żeby go zezłomować i będzie po kłopocie i tak zrobiłem.
Był już ku temu czas, bo wyrobiły się prowadnice zamka i co strzał, to gdzie indziej leciała kula. Niestety, muszka jest na stałe na szkielecie a szczerbinka na ruchomym zamku :(
Powiem tak - bardzo dobrze wspominam ten pistolet, strzelanie z niego to czysta przyjemność, był lekki, spust bardzo dobry, no i celność na przyzwoitym poziomie. Acha ... bym zapomniał - szybko wytarła się oksyda na kantach aluminiowego szkieletu.

Pozdrawiam - Jacek.
9x19 - CZ75B, 308 WIN - T3x, 223 - CTR, 22LR - CZ457 i S&W Victory
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xxxam »

Dzięki, byłem przekonany teraz jestem pewny - miejscówka w szafie już przygotowana :-)
Awatar użytkownika
Zibi70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 129
Rejestracja: 04 marca 2016, 13:28
Tematy: 3
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smith & Wesson 422/622 - pistolet 22lr

Post autor: Zibi70 »

Odświeżając nieco temat...

Jaka jest wskazana amunicja do tego pistoletu? Mam 422 - szkielet z lekkiego stopu, zamek stalowy.
Czy nie zaszkodzi mu amunicja HV do 2,56g (40 grs)? Czy można się pokusić o Hyper Velocity?
Może ktoś ma tego S&W i jakieś opinie w sprawie dobranej amunicji?
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smith & Wesson 422/622 - pistolet 22lr

Post autor: xxxam »

Mam go nadal, nie strzelam za dużo ale łyka wszystko co dasz. Nie wydaje mi się, żeby HV mu zaszkodziło ale z drugiej steony po co?
Największą IMHO zaletą HV jest balistyka >50m więc do pistoletu tylko jak zwykłej nie chce przeładowac
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Smith & Wesson 422/622 - pistolet 22lr

Post autor: sql »

Akurat chyba balistykę, to HV ma gorszą od SV. Zbliża się do prędkości dźwięku i ulega niekorzystnym zjawiskom z tym związanym. Imho zaletą HV jest raczej energia do np. przewrócenia popera.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smith & Wesson 422/622 - pistolet 22lr

Post autor: xxxam »

Bardziej płaski tor lotu. Na 100m skupienia też lepsze od SV (brno2, luneta x12, bipod)
Awatar użytkownika
Zibi70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 129
Rejestracja: 04 marca 2016, 13:28
Tematy: 3
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smith & Wesson 422/622 - pistolet 22lr

Post autor: Zibi70 »

No tak, macie rację - do pistoletu HV zasadniczo na plaster.
Będę jednak dopiero szukał optymalnej amunicji więc zaczynam od szerokiego wyboru, ale po tych uwagach zdaje się, że sobie odpuszczę HV - wezmę ją pewnie do karabinka.
Zapytałbym, którą z tańszych - powiedzmy do 40 gr/szt amunicji polecilibyście pod względem celności na 25 m w porywach do 50, może łatwiej będzie zapytać, której zdecydowanie nie polecacie?
Awatar użytkownika
Mili
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 717
Rejestracja: 30 marca 2009, 18:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Smith & Wesson 422/622 - pistolet 22lr

Post autor: Mili »

Myślę że jak raz spróbujesz cci standard velocity nie będziesz musiał szukać innej.
Centralny,Boczny,Wiaterek,ASG.
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smith & Wesson 422/622 - pistolet 22lr

Post autor: xxxam »

Jw - CCI standard po 32gr.
Pomijając fakt, że 622 to nie tarczówka to koledzy w klubie z margolina i najtańszego Federala robią 96-98 powtarzalnie, najważniejsze żeby sie nie cieła
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”