Glock gen 5

Moderator: Moderatorzy WBP

CZ@rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 28 lutego 2016, 13:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: CZ@rek »

Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: Mariusz888 »

Jak widać po reakcjach z USA, opinie są skrajnie różne. Każdy podkreśla że to bardzo dobry pistolet, ale niewielu wytyka właściwie ewidentne wady (być może obawiają się, że więcej nic nie dostaną od Glocka do testowania - zwłaszcza przedpremierowo). Na wielki plus to spasowanie frezu na zamki i szkielecie - nie jestem w stanie pojąć jak można było to tak skopać w zwykłej gen. 5 (w sensie że jest od metra przykładów że zamek jest bardziej obły niż szkielet z przodu). Bardzo fajna kolorystyka- chętnie kupiłbym takiego Glocka.

Ewidentne minusy wg mnie:
-niezdecydowanie się pod kątem "co ja chcę" - tj. lufa z gen. 5 a urządzenie powrotne z gen. 4... Być może wynika że na przetarg dla wojska w USA robili wcześniej niż poszła gen 5, chociaż to też żadne wytłumaczenie skoro reszta bebechów jest z 5 (włącznie z lufą).
- niepasujące magazynki gen. 5... dla mnie szok. Nowy pistolet do którego trzeba kupować stare magazynki :D Nie wiem czy to również wynika z tego że ten X powstawał może wcześniej niż cywilne gen5 - nawet jeżeli tak, to trzeba było przeprojektować magi gen 5 by wszystkie pasowały wszędzie.
- brak nacięć z przodu zamka - ja generalnie korzystam z tych z tyłu, ale znam sporo osób które chwytają za przód zamka. Zresztą możliwości polepszenia kontroli nigdy dosyć.
- szkielet z 17 a zamek z 19? Sensowniejsza wydaja się odwrotna kombinacja, chociaż mnie pasuje standardowy podział 17 + 19. Większy szkielet z 17 zawsze trochę utrudni ukrycie broni, a krótszy zamek to zawsze ciut mniejsza precyzja celowania.
- cena -> 200$ to jak już napisano, pewnie objawi się 1000zł u nas. Szczerze to nie widzę żadnego sensu w dopłaceniu tak dużej kasy do moim zdaniem sensowniejszego normalnego gen.5

Pytanie z innej beczki - czy ktoś z Was widział już w ofercie gen. 5 najchętniej w rozmiarze 17 w kolorze innym niż cały czarny? Albo czy ktoś wie kto może coś takiego mieć/ sprowadzić (o ile już glock coś takiego pokazał), bo u nas w Polsce to praktycznie innych niż czarne się nie widuje...
marektzu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 18 lutego 2017, 17:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: marektzu »

[quote="Mariusz888"]Jak widać po reakcjach z USA, opinie są skrajnie różne. Każdy podkreśla że to bardzo dobry pistolet, ale niewielu wytyka właściwie ewidentne wady (być może obawiają się, że więcej nic nie dostaną od Glocka do testowania - zwłaszcza przedpremierowo). Na wielki plus to spasowanie frezu na zamki i szkielecie - nie jestem w stanie pojąć jak można było to tak skopać w zwykłej gen. 5 (w sensie że jest od metra przykładów że zamek jest bardziej obły niż szkielet z przodu). Bardzo fajna kolorystyka- chętnie kupiłbym takiego Glock

Jednak Glock gen 5 ma wady ;)

Glock gen 5 to jednak Glock ;)
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: Mariusz888 »

marektzu pisze: Jednak Glock gen 5 ma wady ;)

Glock gen 5 to jednak Glock ;)
Ja nie twierdzę, że normalny Glock gen. 5 to pistolet bez wad. Po prostu nie widzę sensu wypuszczania na rynek 19X, który dodatkowo ma być sporo droższy. ;)
maciek199815
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 03 lipca 2012, 12:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: maciek199815 »

Jak dla mnie G19X, patrząc na dane techniczne, jest świetny. Ale jeżeli będzie kosztować powyżej 3200. To mam kilka innych, już lepszych propozycji.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3222
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: biper »

Teraz dopiero do mnie dotarło, że ta "nowość" - Glock 19X to nic innego, jak odpowiednik Glocka dla XDm 3.8" (czyli wersji z pełnym chwytem, jak w 4.5") :)
Czyli Glock jest tak z 10 lat za XDm ;)


Co więcej okazuje się, że Gen.5 (być może poprzez wprowadzenie "Glock Marksman Barrel") stał się bardziej kapryśny na amunicję (przynajmniej wersja G19):



Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2018, 13:12 przez biper, łącznie zmieniany 1 raz.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
kotwworku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 14:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: kotwworku »

O rany, ale marudzenie ;)
Przecież Glock ma w ofercie zylion modeli, każdy sobie coś znajdzie.
Spodziewacie się że każdy nowy model ma pasować wszystkim? To że nie jest dla was, nie znaczy że nie jest zrobiony dobrze pod wymagania kogoś innego.
Ostatecznie konsumenci zdecydują kasą i jakoś mam wrażenie że Glock stratny nie będzie. :)
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: poeta »

Mariusz888 pisze:Jak widać po reakcjach z USA, opinie są skrajnie różne. Każdy podkreśla że to bardzo dobry pistolet, ale niewielu wytyka właściwie ewidentne wady (być może obawiają się, że więcej nic nie dostaną od Glocka do testowania - zwłaszcza przedpremierowo). Na wielki plus to spasowanie frezu na zamki i szkielecie - nie jestem w stanie pojąć jak można było to tak skopać w zwykłej gen. 5 (w sensie że jest od metra przykładów że zamek jest bardziej obły niż szkielet z przodu). Bardzo fajna kolorystyka- chętnie kupiłbym takiego Glocka.

Ewidentne minusy wg mnie:
-niezdecydowanie się pod kątem "co ja chcę" - tj. lufa z gen. 5 a urządzenie powrotne z gen. 4... Być może wynika że na przetarg dla wojska w USA robili wcześniej niż poszła gen 5, chociaż to też żadne wytłumaczenie skoro reszta bebechów jest z 5 (włącznie z lufą).
A co Ci przeszkadza w tym. Urządzenie powrotne jest identyczne różni się jedynie długością, myślę że nie będzie żadnej różnicy, skoro między gen4 a 5 w odrzucie nie czuję różnicy
Awatar użytkownika
desperado
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 733
Rejestracja: 14 maja 2011, 08:19
Tematy: 34
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: desperado »

BTW.
Wymienił ktoś 4 Gen na 5 gen?
Jako ,że zrzut zamka jest tez z prawej strony to dla mnie leworęcznego jest in plus ,ale tylko z tego powodu jednak nie będę zmieniał na nowszy.
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: Mariusz888 »

poeta pisze:
A co Ci przeszkadza w tym. Urządzenie powrotne jest identyczne różni się jedynie długością, myślę że nie będzie żadnej różnicy, skoro między gen4 a 5 w odrzucie nie czuję różnicy
Mnie nic w tym strasznie nie przeszkadza - po prostu rozumiem pewne "żale" że tak to ujmę w odniesieniu do tego, że niby mamy gen. 5 w sprzedaży, a najnowszy model wraca z częściami do gen.4. Osobiście uważam, że "albo jest gen. 5 i robimy wszystko wg tej generacji, albo trudno mówić o tym, że Glock obecnie produkuje gen. 5". Jeżeli w najnowszym modelu producent stosuje części z poprzednika, to albo chce się ich pozbyć i robi takiego składaka, albo nie najlepiej wróży to częściom stosowanym w gen. 5 (tym bardziej że 19X jest taki "niby-wojskowy dla cywili").
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: poeta »

19X był zrobiony specjalnie pod przetarg, nikt tam się nie przejmował kompatybilnością części na rynku cywilnym, a że fanatycy Glocka z USA tak bardzo chcieli tą wersję, to po przegranym kontrakcie firma rzuciła na rynek to co stworzyli. Wyszedł taki dziwak a prawda taka że zarobią na nim więcej niż SIG na kontrakcie wojskowym. Glock to odpowiednik Iphone w świecie elektroniki. Wychodzi nowy model wszyscy narzekają że nie ma gniazda słuchawkowego, że zmienili gniazdo ładowania, że to że tamto a i tak się sprzedaje że hoho za grube $$$.
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2018, 09:04 przez poeta, łącznie zmieniany 1 raz.
ArtP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 19 lipca 2016, 15:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: ArtP »

plewy38 pisze:Czy ktoś z Was strzelał już z 19tki do tarczy na 25m? i ma realne porównanie do poprzednich generacji odnośnie celność (podobno poprawionej) ?
Trochę z opóźnieniem, bo wczoraj dopiero nabyłem G19 Gen. 5. To moje pierwsze strzelanie w życiu z jakiegokolwiek Glocka, dlatego porównać nie mogę, ale myślę, że celność OK. 25 metrów - 91 pkt.

ObrazekObrazek
DD5V2, DD M4 V11 PRO, HK MR223, HK USP CS, HK USP45 CT, HK45T, G17 gen5, G20 gen5, Sig Sauer P226 LDC, Sig Sauer P320 X-FIVE Legion, XDM 4.5 .45ACP, Beretta PX4, Fabarm STF12
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: blair7 »

Czy to czarne pole ma takie same wymiary jak w tarczy TS2?
ArtP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 19 lipca 2016, 15:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: ArtP »

blair7 pisze:Czy to czarne pole ma takie same wymiary jak w tarczy TS2?
Tak - czarne - średnica 20 cm.
DD5V2, DD M4 V11 PRO, HK MR223, HK USP CS, HK USP45 CT, HK45T, G17 gen5, G20 gen5, Sig Sauer P226 LDC, Sig Sauer P320 X-FIVE Legion, XDM 4.5 .45ACP, Beretta PX4, Fabarm STF12
ArtP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 19 lipca 2016, 15:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: ArtP »

Jeszcze słowo odnośnie porównania gen 5 z gen 4 - jako, że dzisiaj miałem okazję strzelić po kolei z jednego i drugiego.
Tarcza nieprofesjonalna, średnica żółtej gęby - 7.5 cm, odległość 15 metrów.

Po lewej Glock 19 gen 5 - 15 strzałów, po prawej Glock 17 gen 4 - 10 strzałów.

Obrazek Obrazek

Wniosków może za dużo wyciągnąć się nie da, bo a) strzelane tylko po razie, b) G19 leży mi w dłoniach znacznie lepiej niż G17, c) spust w gen 5 ma moim zdaniem lepszą charakterystykę pracy.
DD5V2, DD M4 V11 PRO, HK MR223, HK USP CS, HK USP45 CT, HK45T, G17 gen5, G20 gen5, Sig Sauer P226 LDC, Sig Sauer P320 X-FIVE Legion, XDM 4.5 .45ACP, Beretta PX4, Fabarm STF12
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”