Glock gen 5

Moderator: Moderatorzy WBP

tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Glock gen 5

Post autor: tomekwroclawski »

Nie jaka Pani Tori Nonacka, członek Glock Team USA, mająca na koncie wiele sukcesów w IPSC
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3661
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: bezduszny »

poeta pisze: Na forum czasem piszą o ludziach wygrywających glockami czy xdm ale oni chyba nie bywają na poważnych zawodach.
masz jakiegoś linka do takich wyników zawodów i informacji z jakiej broni kto strzelał ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: blair7 »

Wystarczy jeździć na zawody, a z czołówki naszego regionu z netu możesz się dowiedzieć kto czym strzela
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Glock gen 5

Post autor: montrala »

poeta pisze:TTak HK wprowadziła powoli do armii G36 gdzie po 20 latach się okazało że się serią nie da w drzwi od stodoły trafić.
Tylko ze to "fakt medialny", zwany popularnie #fakenews. Rzekomych problemów z celnością G36 nie stwierdził żaden inny klient HK (np. Litwa przeprowadziła bardzo intensywne testy, po których zamówiła kolejną dostawę... G36 https://www.heckler-koch.com/en/press/d ... tauen.html). Nie dał rady ich również wykazać niemiecki MON, który przegrał z HK w sądzie w tej sprawie (https://web.archive.org/web/20161224032 ... NL8N1BE1NL).

Nawet na Youtube się nie udało potwierdzić tych rewelacji:

Przestań powielać na forum nieprawdziwe informacje, ty nie jest jakiś onet czy wp.

A co do IPSC, to jak akurat byłem na ISPC World Shoot 2011 na Rodos to Mistrzem Światwa w klasie Fabrycznej został niejaki Bob Vogel strzelający z Glocka 17 (ja miałem 53% jego wyniku strzelając z HK P30L V4, co uważam za wynik niezły). A u nas warto pamiętac też o Przemku Lewandowskim, który miał niezmiennie świetne wyniki, niezależnie od tego czy strzełał z MAGa 95, P99, G17 czy XDm. Skłaniałbym się ku odważnej teorii, że o ile sprzęt działa (czyli się nie tnie) to jednak o wynikach w pierwszej kolejności decydują umiejętności.
Ostatnio zmieniony 15 marca 2018, 10:58 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: poeta »

Oczywiście najważniejsze umiejętności, a wracając do osób strzelających z gloków w IPSC dobrze że koledzy użyli zwrotu : miał, mieli, strzelali
I u mnie jest tak samo, miałem nie mówię że było źle, ale tak jak koledzy z czołówki krajowej doszli do jakiś wniosków (albo sponsorów to inna bajka) i zmienili na ciężkie sprzęty. Ale zawszę to przyznam że glock nauczył mnie strzelać, jak ktoś się pyta o pierwszy pistolet to mu go polecę.
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: Garfield »

Dzisiaj 17-ka zawitała do mojej szafy. Paskudny plastikowy bezkurkowiec ale chwyt ma dla mnie bezkonkurencyjny. Porównywałem z bronią z tej samej półki cenowej i nie znalazłem nic lepszego - może pierwsza szadołka była podobna patrząc na wyniki na tarczy. W sumie trochę mnie to zdziwiło bo spust w Glocki jest w porównaniu z CZą tragiczny. No i mam coś ewentualnie do noszenia bo do tarczy mogę sobie z 22ki popykać. Na plus dla Glocka jest też bogactwo akcesoriów - można popracować i nad spustem.
Ostatnio zmieniony 17 marca 2018, 15:10 przez Garfield, łącznie zmieniany 1 raz.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3661
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: bezduszny »

Jeśli chcesz trzymać się klasy PRD, to przerywacz tylko od GLOCK'a na 2.27 kg ;)

numer części OEM : 21-170243
Ostatnio zmieniony 17 marca 2018, 16:21 przez bezduszny, łącznie zmieniany 1 raz.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
qbis
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 20 października 2016, 11:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Kuj-Pom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: qbis »

Odebrałem swojego G19 gen 5 w piatek i jestem zachwycony :) :) :) :)

Takie pytanie - mam wrażenie, że spust ma inną drogę kiedy jest zbijak w komorze. Też tak macie?
#ZŁODUPIEC
buniu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 18 listopada 2016, 17:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: buniu »

Również miałem podobne odczucie, ale wydaje mi się, ze owe odczucie wynika z powodu innego przenoszenia uderzenia iglicy w momencie gdy iglica napotyka na opór w zbijaku, oraz gdy zbijaka nie napotka i energia przeniesiona zostaje na zamek. (jakoś tak :) ) przez to droga spustu ze zbijakiem wydawała mi sie krótszą.
Ostatnio zmieniony 22 marca 2018, 05:52 przez buniu, łącznie zmieniany 1 raz.
czaki
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 17 marca 2017, 21:19
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: czaki »

Widzę, że przewija się temat 19X i pytania dlaczego jest tak zrobiony.... krótka lufa, długi chwyt a wszyscy myślą, że ma być odwrotnie. Pistolet był zaprojektowany dla wojska i ma spełniać funkcje broni wsparcia. Której użyjesz w dystansie 10-25metrów. Przy tym nie może przeszkadzać przy noszeniu kamizelki dlatego wybrano krótka lufę. Do tego chwyt od 17 w celu łatwiejszego dobywania broni. Ponadto oczko do montowania retraktora i trzy magi w komplecie.
surval
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 29 marca 2012, 13:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: surval »

Kolego czaki . W wojsku takim czy innym jakikolwiek pistolet nie pełni roli broni wsparcia tylko broni osobistej w przypadku np. oficerów których może być to jedyna broń palna jaką posiadają na wyposażeniu lub w przypadku żołnierzy posiadających na wyposażeniu karabin, karabinek lub pistolet maszynowy a do tego jeszcze pistolet , pistolet pełni rolę broni zapasowej. Broń wsparcia to broń przeznaczona do realizacji wybranych zadań, w tym między innymi granatniki podwieszane, rewolwerowe i przeciwpancerne, granaty ręczne, karabiny maszynowe, wyborowe, moździerze. Glock 19 X jest taką właśnie bronią zapasową i to że ma krótszy zamek wcale nie pomaga ani nie przeszkadza przy noszeniu kamizelki tylko generalnie zmniejsza gabaryty broni zachowując jej pełną funkcjonalność na dystansach na których najczęściej używa się broni krótkiej czyli na max. 25 m. Dłuższy chwyt pistoletu nie ma zapewnić łatwiejszego dobywania broni chociaż poniekąd tak jest bo chwyt G17 jest dużo wygodniejszy niż G 19 zwłaszcza gdy użytkownik ma duże dłonie, chodzi przede wszystkim o możliwość standardowego zastosowania magazynków o większej pojemności co daje żołnierzowi kilka sztuk amunicji więcej w obrębie broni a to z kolei w sytuacji krytycznej a za taką należy uznać sytuację gdy żołnierz sięga po broń krótką , może dać mu dać szansę w postaci tych kilku naboi więcej żeby wyjść z opresji.

Pozdr. Surval
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: Inku »

To dlaczego nie Glock 17? Długość lufy przy noszeniu broni przeszkadza najmniej ze wszystkich wymiarów.

Albo G19 z przedłużką magazynka?
Ostatnio zmieniony 24 marca 2018, 23:04 przez Inku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 05 czerwca 2016, 19:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: Gash »

czaki pisze:Widzę, że przewija się temat 19X i pytania dlaczego jest tak zrobiony.... krótka lufa, długi chwyt a wszyscy myślą, że ma być odwrotnie. Pistolet był zaprojektowany dla wojska i ma spełniać funkcje broni wsparcia. Której użyjesz w dystansie 10-25metrów. Przy tym nie może przeszkadzać przy noszeniu kamizelki dlatego wybrano krótka lufę. Do tego chwyt od 17 w celu łatwiejszego dobywania broni. Ponadto oczko do montowania retraktora i trzy magi w komplecie.
Dokładnie. Moim zdaniem to jest całkiem niezła koncepcja. Do tej pory omijałem Glocka, ale wiadomo, że to classic i w kolekcji fajnie by było mieć. Ale, żeby coś zróżnicować w stanie posiadania, niekoniecznie chciałbym "full size" G17, a G19 odpychał mnie tym, że ma bardziej kompaktowy chwyt. Dlatego moim zdaniem Glock dobrze zrobił, jest to praktyczne, że jest krótsza lufa, ale chwyt pełnowymiarowy. Żeby był jeszcze tak w cenie 2600... ;)
Piotrek_114
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 185
Rejestracja: 16 lutego 2015, 12:01
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: Piotrek_114 »

Modele z roku 2018 mają już podciętą rękojeść na równo z zamkiem, wygląda to mimo wszystko dużo lepiej
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: Fokat »

Czy ktoś z Kolegów, już przestrzelał swojego 19x? Jakieś wnioski?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”