rewolwer Chiappa Rhino

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rewolwer Chiappa Rhino

Post autor: biper »

Wojtek Ka pisze:Kaliber? Chciałoby się trochę "poszaleć" i serce mówi weź sobie magnum, ale zaraz zdrowy rozsądek odpowiada po cholerę Ci te magnum, weź dziewiątkę.
Jak to ma być dla FUN'u to tylko magnum.. Ja bym raczej zapytał po cholerę Ci 9-tka w rewolwerze dla mania i gęby cieszenia?
Zwłaszcza takim!
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: rewolwer Chiappa Rhino

Post autor: montrala »

A mi przypadł sczególnie do gustu model Charging Rhino przeznaczony do strzelań dynamicznych (9x19mm ze spustem DAO). A do garnituru bym brał 3" kalibru .40SW. Ale ja generalnie nie lubię rewolwerów ;)

Obrazek
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Wojtek Ka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 02 października 2013, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rewolwer Chiappa Rhino

Post autor: Wojtek Ka »

BIPER, coś w tym jest co mówisz :one:
Im dłużej myślę, tym bardziej jestem przekonany do zakupu wersji 60DS. Myślę, że z najdłuższą lufą można w pełni wykorzystać zalety tej konstrukcji. Jak pisałem wcześniej, zależy mi na celności, bardziej niż na robieniu wrażenia na okolicznej ludności ;)
Chciałoby się magnum, ale wydaje mi się, że 60DS w 9mm jest po prostu celniejsza (ale jest niestety jedynie w czarnej oksydzie).
loco50 - poświęć się dla ludzkości i przetestuj spluwę w kwestii różnicy celności z amo.357 i .38 specjal.
Model Charging jest śliczny, ale niestety tylko w DAO. Ma spust 3 kg.
Standardowy model rhino ma SA - 1,76kg, DA - 4,97. Konwersacją można wartości zmniejszyć: SA - 0,9, DA - 3,36.
Wojtek
Awatar użytkownika
wierzba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 667
Rejestracja: 04 kwietnia 2003, 14:45
Tematy: 28
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rewolwer Chiappa Rhino

Post autor: wierzba »

Wojtek Ka pisze:Konwersacją można wartości zmniejszyć: SA - 0,9, DA - 3,36.
Ale ile to się trzeba nagadać.
:)

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać.
"Reloaders are the nicest people on the face of the earth. They share
many common quality traits. They hate waste and can't bear to throw
away a perfectly good cartridge case simply because it's empty"
ZDT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 29 września 2009, 20:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rewolwer Chiappa Rhino

Post autor: ZDT »

Człowiek nie da rady. Trzeba zainstalować młynek modlitewny, taki od Tybetańczyków:)
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: rewolwer Chiappa Rhino

Post autor: Shooter7 »

Na pewno nie kupil bym revolver'u w kalibrze 9 x 19

z .357 mozna strzelac .38 SPL ( WC )

a lufe bralbym 6 - tke.

:wink:
Ostatnio zmieniony 10 lipca 2018, 15:43 przez Shooter7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: rewolwer Chiappa Rhino

Post autor: montrala »

Wojtek Ka pisze:Model Charging jest śliczny, ale niestety tylko w DAO. Ma spust 3 kg.
Nie czuć. Aż sam byłem zdziwiony jak przyjemny, płynny i szybki jest ten spust.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rewolwer Chiappa Rhino

Post autor: McMonster »

montrala pisze:A do garnituru bym brał 3" kalibru .40SW.
Jak nosisz lub nosiłbyś broń do garnituru? Szelki, czy kabura na kostkę?
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 929
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: rewolwer Chiappa Rhino

Post autor: Dariusz DC »

McMonster pisze:
montrala pisze:A do garnituru bym brał 3" kalibru .40SW.
Jak nosisz lub nosiłbyś broń do garnituru? Szelki, czy kabura na kostkę?
tak pieprzy trzy po trzy bo w garniturach nie chodzi :) :)
Znam Go to się nie obrazi :)
DC jeszcze nie 9
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rewolwer Chiappa Rhino

Post autor: McMonster »

Są dowody rzeczowe co najmniej na marynarkę. :P
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: rewolwer Chiappa Rhino

Post autor: montrala »

Dariusz DC pisze:tak pieprzy trzy po trzy bo w garniturach nie chodzi :) :)
Fakt że w garniturze mnie nie widziałeś, a w marynarce i pod krawatem już tak. Ale kiedyś codziennie w garniaku zasuwałem ;)

A jak do garnituru? Kabura AIWB z koszulą włożoną między spodnie, a kaburę (tzw. "tuckable"). Drugi wybór to kabura IWB z "pochyleniem FBI" lekko z tyłu od osi tułowia. Żadnych szelek. A kabura na kostkę to tylko dla jakiegoś malutkiego ultralekkiego pistoletu lub rewolweru jako zapasowy. To nie jest dobre rozwiązanie do noszenia broni.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
seba1976
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 174
Rejestracja: 15 czerwca 2008, 16:55
Tematy: 4
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rewolwer Chiappa Rhino

Post autor: seba1976 »

Witam,
widzę, że coraz więcej osób się interesuje tym dziwactwem jakim jest rewolwer Chiappa Rhino więc może ja dodam swoje 3 grosze..
Sam posiadam model 60DS w 9mm.
Dlaczego w 9? Bo TAK.
Miał być srebrny 5” w kal. 40S&W a jest czarny 6” w 9x19 i w zasadzie OK.
Kilka uwag do rewolweru:
- wygląd: albo Ciebie zauroczy albo zohydzi - taka Multipla wśród rewolwerów.
- dziwny kształt ale w dłoniach leży wygodnie,
- podczas strzelania głównie czuć impuls ukierunkowany do tyłu w dłoń,
- rewolwery 5’i 6’ mają rękojeści w rozmiarze MEDIUM, trochę za mała a dokładnie za krótka jak ktoś ma większe dłonie. W katalogu na 2018r. jest rękojeść w wersji LARGE ale to teoria bo rękojeść w tym rozmiarze wycofana z produkcji, więc do dostania tylko jeżeli w jakiś sklepach jeszcze są, ja zamawiałem z USA przez pośrednika 350PLN i ma dotrzeć za 3-4 tygodnie. Rękojeść pomimo dziwnego kształtu jak sam rewolwer wygodna w uchwycie,
- jest także rękojeść profilowana dedykowana firmy HOGUE za ok 140$ ale niedostępna w sklepach (ci co mają opis jako IN STOCK po prostu kłamią - przerabiane), pod koniec 2018r znowu ma być dostępna – takie mam informacje z Chiapp’y, chociaż całkiem możliwe, że to tylko włoskie obiecanki,
- porównywałem z wersją CHARGING i rzeczywiście spust jest tam tylko DAO i jest lekki i bardzo przyjemny, mi osobiście zabrakło SA,
- rękojeść profilowana pod palce, niby lepszy uchwyt ale tylko rozmiar MEDIUM,
- nie wiem czy DAO w wersji CHARGING można zamienić na DA, co prawda jest KIT 970.433 zamieniający SAR (Single Action Rewolwer) na DA ale tam w zestawie nie ma popychacza kurka, który jest wymagany w DA, to co w RIHNO jest w miejscu gdzie w klasycznym rewolwerze jest kurek to w RIHNO jest tylko popychaczem kurka pozwalającym go napiąć, gdyż kurek jest schowany wewnątrz obudowy,
- standardowy spust jest przyjemny, DA długi i czuć wagę ale gładki, SA krótki i oczywiście lżejszy, dostępny jest w katalogu KIT 970.453 zmieniający spust na lżejszy o ok. 30%, na taki jak w wersji CHARGING. Zamówiłem przez dystrybutora, przyszła odpowiedź z Chiapp’y, że dostępny i czekam czy przyślą,
- jak chodzi o mechanizm w środku to nie wiem czy można dokładnie go określić „jest się co zj…bać” ale po otwarciu obudowy ukazała się niezła układanka jak w dobrych puzzlach,
- wersja jaka mam ma przyrządy celownicze światłowodowe, regulowane opracowane bodajże dla Chiappy przez LPA, są OK,
- dla strzelania z 9x19 potrzeba tzw. moonclip czyli takich gwiazdek trzymających naboje za wcięcie przed kryzą. Na upartego też działa bez moonclipa gdyż w bębnie otwór na nabój nie ma takiej samej średnicy na całej długości i ma lekki schodek na którym fabryczny (bez zaciśniętej łuski na pocisku) nabój oprze się łuską na tym schodku. Sprawdziłem i u Mnie działa więc w razie braku moonklipów da się strzelić, oczywiście w takim przypadku trzeba pojedynczo wyciągać odstrzelone łuski z bębna, jednak nie siedzą one zakleszczone.
Moonklip’ów w zestawie jest tylko 3. Plus, że teraz dodatkowe kosztują tylko 12 PLN/szt., rok temu kosztowały 19PLN/szt.

Czy bym polecił?
Ja osobiście dość dawno byłem przekonany, że chcę go mieć, może trochę inną wersję sobie upatrzyłem niż mam ale podoba mi się i jestem usatysfakcjonowany zakupem i działaniem.
Czy warto:
- kolekcjoner, który szczególnie lubi rewolwery – koniecznie powinien mieć w swojej kolekcji obok np. Mateb’y Unica,
- dla fanu - jak najbardziej,
- dla sportowca dla wyników – najlepiej SA/DA ze spustem o parametrach wagowych jakie są w wersji CHARGING ale ogólnie jak strzelec d..pa to itd.
- do samoobrony (ja nie potrzebuję) – z 2” lufa w kal. 357 – dlaczego nie, małe, węższy od klasycznego rewolweru przez inny kształt bębna ale to by musiał sprawdzić ktoś kto nosi do samoobrony rewolwer czy mu to pasuje aby w krytycznej chwili nie tylko się obronił ale przy okazji nie uszkodził sobie koniuszka kciuka (gazy prochowe od dołu bębna).

Pozdrawiam
Sebastian
Ostatnio zmieniony 11 lipca 2018, 15:57 przez seba1976, łącznie zmieniany 1 raz.
DEMOKRACJA pozwala decydować ludowi o losie jednostki. WOLNOŚĆ pozwala obronić się jednostce przed wolą ludu.
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 929
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: rewolwer Chiappa Rhino

Post autor: Dariusz DC »

dzieki za wyczerpujący opis, zawsze z sympatią spoglądam na tych, którzy chcą pomóc i się "produkują" :)
DC jeszcze nie 9
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rewolwer Chiappa Rhino

Post autor: McMonster »

Ja tam i tak wolałbym Matebę w krótkiej wersji. :P
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
n3Kro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 06 października 2014, 09:27
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rewolwer Chiappa Rhino

Post autor: n3Kro »

ma ktoś może ten wynalazek ze Szczecina chętnie bym obmacał o strzeleniu już nic nie mówiąc :P konstrukcja mi się podoba ale ciężko się zmusić aby zamawiać w ciemno :D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”