Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Trijicon ACOG

Moderator: Moderatorzy WBP

steyr
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Trijicon ACOG

Postautor: steyr » 2018-04-16, 17:33

Nie napisałem,ale ACOG'a zamierzam posadowić na bocznym montażu jaki mam zamocowany do komory zamkowej.Jest na niej szyna RIS. Szyna jest tylko około 1 cm nad pokrywą(niski montaż) CZ858 "rzuca" łuski prawie pionowo w górę,stąd konieczność posadowienia optyki relatywnie krótkiej,aby luneta nie oberwała łuską.Nie zamierzam montować deflektora do łusek z przyczyn estetycznych. Mam posadowiony kolimator,lecz z uwagi na mój astygmatyzm znak celowniczy lubi przybierać różne kształty.Rujnuje to wyniki w celowaniu i działa silnie deprymująco. ACOG jest klasyczną optyką dlatego liczę,że obraz celu i sama siatka celownicza nie będą płatać mi psikusów. Montaż celownika na osłonie rury gazowej oczywiście nie wchodzi w grę. Lecz z uwagi na wysoki koszt zakupu tego urządzenia wskazane byłoby ją zamocować wcześniej na samym karabinku.Może oczywiście być także jego kopia,choćby z karabinka ASG. W elbląskiej grupie ASG nie znalazłem nikogo z taką optyką.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
biper

Postautor: biper » 2018-04-16, 18:39

Steyr.. mam kopię tego ACOG'a. Dokładnie taką o jakiej mowa w tym temacie
Jeśli bywasz w okolicach Trójmiasta, to możemy się jakoś zgadać. Najchętniej na strzelnicy w Lublewie koło Gdańska (Strzelnica Czapla).
Jakby co to pisz na PW.
Ogólnopolska Giełda Wymiany Magazynków Do Broni Kolekcjonerskiej - wpisz czego szukasz lub pomóż innym znaleźć ich trofea.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"

steyr

Postautor: steyr » 2018-04-18, 18:14

Celownik został szczęśliwie odnaleziony przeze mnie.Jeden z kolegów za niedługo udostępni mi go do małej przymiarki. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Andrzej z Elbląga

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”