Czy broń kalibru .22 ma sens?

Moderator: Moderatorzy WBP

s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: s1k0r3k »

Kiedyś czytałem o pewnym Japończyku, który trenował ASG i pierwsze zawody które strzelał z broni ostrej WYGRAŁ. Ale pewnie nie wiedział, że kompleks krótkiej lufy nie pozwala na trening poniżej 9mm.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: Sebastian »

A ja regularnie biore udzial w zawodach dynamicznych czy tarczowych i regularnie wygrywaja ci ktorzy regularnie trenuja z konkretnego rodzaju broni a nie namiastek. No ale moze w Japonii jest inaczej. Ciekaw jestem jednak jakie zawody wygral bo tam sport strzelecki poza olimpijskim praktycznie nie istnieje , nawet mysliwi bron trzymaja na komisariatach. Jak ktos chce sobie postrzelac z czegos wiekszego to jedzie do Kambodzy,Vietnamu czy innych bantustanow okolicznych.
Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2018, 18:14 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: LARPAK »

I dalej nie podałeś żadnych rzeczowych argumentów, które nie są obiektywnym zdaniem i przekonaniem, że .22 LR jest be bo be i nie masz bo nie.
Nie podałeś żadnych rzeczowych argumentów tylko odzywki godne gimbusa.

Akurat trening na pneumatyku czy .22 przekłada się na centralny zapłon bo w strzelaniu statycznym nie ma to żadnego znaczenia - praca na spuście, oddech, zgrywanie przyrządów, postawa itd. się nie zmieniają.

Na .22 można trenować pojedyncze elementy dynamiki zwłaszcza mając konwersję do centralnego zapłonu - zwróć uwagę, że mowa o elementach a nie całym treningu chociaż to da się też ćwiczyć, ale w połączeniu z centralnym zapłonem. Dobycie broni, zgranie przyrządów, chwyt broni, zmiana magazynka itd. - ćwiczeń, których jest wiele i można je sobie dostosować. Jeżeli tego nie widzisz to zwyczajnie masz jakieś ograniczenie odnośnie treningu i zwyczajnie dla mnie jesteś na tym samym poziomie co goście uważający za jedyne słuszne strzelanie statyczne, a dynamiki nie uważają i jak wyżej napisali koledzy przeświadczenie o tym kto ma większą lufkę.
Awatar użytkownika
Arctic
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 950
Rejestracja: 16 lipca 2004, 00:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: Arctic »

s1k0r3k pisze:Kiedyś czytałem o pewnym Japończyku, który trenował ASG i pierwsze zawody które strzelał z broni ostrej WYGRAŁ...
:-D Dawno nie słyszałem tak dobrego dowcipu. Kolego chyba nigdy nie widziałeś ani meczu ASG ani zawodów strzeleckich ;laughing:
... ... a jak będziecie grzeczni, to nauczę was robić napalm.
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: m2c »

To było w 2016, Wietnamczyk, i zdobył złoto trenując na sucho, bez amunicji ;)
Jak mam ochotę potrenować strzelanie z pistoletu to nie ma znaczenia czy to .22lr, 9x19 czy .45. Popełniam dokładnie te same błędy, i wyniki na tarczy są bardzo podobne. Przy .22lr w sumie najlepiej chyba widzę co robię źle. Oczywiście jakbym startował głównie w PCZ, i chciałbym poprawić wynik z 90 na 95 to trenowałbym z pistoletu z którego startuję w danej konkurencji, ale że się ledwo mieszczę w czarnym z powodu złej postawy, kiepskiej pracy na spuście czy złym oddechu to w sumie trening z wiatrówki też przyniósłby pozytywny skutek.
.22 przydaje mi się też jak chce dać postrzelać dzieciom :) A KBKS z lunetką też pozwolił mi zniwelować trochę błędów początkującego, zamiast marnować .223 ;P
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: LARPAK »

Arctic pisze:
s1k0r3k pisze:Kiedyś czytałem o pewnym Japończyku, który trenował ASG i pierwsze zawody które strzelał z broni ostrej WYGRAŁ...
:-D Dawno nie słyszałem tak dobrego dowcipu. Kolego chyba nigdy nie widziałeś ani meczu ASG ani zawodów strzeleckich ;laughing:
A kolega chyba nigdy nie widział zawodów AIPSC i nie zapoznał się kto tam startuje - podpowiem, a są to ludzie, którzy strzelają też w normalnym IPSC.

Do tego replika ASG to tylko narzędzie treningowe, które nie jest wykorzystywane wyłącznie do jak to nazwałeś "meczu ASG".
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: s1k0r3k »

Japończyk, nie wietnamczyk ale to żadna różnica bo chodzi mi o człowieka, a nie o jego narodowość. To nie żaden arktyczny dowcip, tylko wiadomość, która wpadła mi w oczy na tym forum. Właśnie dlatego, że w Japonii nie wolno mieć broni, trenował w Formule Action Air. Nigdy nie powiedziałem, że te zawody odbyły się w Japonii ani, że trenuje z ostrej w kraju, ale w czasie swojego pierwszego startu wygrał zawody w Formule IPSC bądź w czymś pokrewnym.
Ten wietnamczyk też jest dobrym przykładem.
Na ZKS jest wielu Strzelców którzy osiągają dobre wyniki w strzelectwie Sportowym, a zaczynali swoją przygodę od wiatrówek i bocznego bądź trenują Action Air, więc jeżeli ktoś twierdzi, że boczny zapłon nie tylko nie pomaga ale wręcz przeszkadza w rozwijaniu umiejętności strzeleckich to wg mnie posiada jeszcze mniejszą wiedzę niż taki początkujący strzelec jak ja.
Chciałbym też zażartować o kierowcach Formuły 1, którzy twierdzą że zaczynali od gokartów i o Mistrzu bilarda który nie potrafi grać w snookera bo to kije są inne i w snookera grubszy jest z drugiej strony. A piłkarze skoro grają na trawie to nie trenują na hali bo to piłka jest mniej okrągła niż na murawie.
No to koniec żartów.
Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2018, 21:07 przez s1k0r3k, łącznie zmieniany 1 raz.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: Sebastian »

No, a gdyby nie bylo .22 to co ? Utkneliby w miejscu i nigdy nie osiagneli poziomu ? Odwracacie kota ogonem. .22 LR nie jest niezbedny, wymagany ani specjalnie wartosciowy w treningu czegos powazniejszego. .22 to odrebny,specyficzny i skonczony swiat strzelecki. Powolywanie sie na trening na sucho czy AIPSC jest od czapy. To przede wszystkim procedury, nawyki, bezpieczenstwo,pamiec miesniowa itp.Nikt tego treningu nie kwestionuje. . Ale to wciaz daleka droga do twierdzenia "bez .22 nie da sie zyc" :)
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: s1k0r3k »

Tak samo sens każdego zakupionego przez Ciebie Kalibru mógłbym zakwestionować. Po co 9 para skoro 45 ACP jest lepsze? A jeszcze lepszy .357. Można nie mieć każdego kalibru który przyjdzie Ci do głowy i co w związku z tym? Powiem więcej, można nie mieć w domu w ogóle broni. Jaki jest sens dalszej rozmowy?
ophiuchus
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwietnia 2008, 22:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: ophiuchus »

Myślę, że ten jegomość (Forgotten Weapons) ma kilka merytorycznych argumentów, czemu .22 jednak ma sens.



Ze swojego doświadczenia: zaprosiłem na strzelnicę kumpla, który wcześniej nie strzelał z broni krótkiej. Jakkolwiek sam jest myśliwym. Nie przemyśliwszy sprawy nakłoniłem go, żeby od razu spróbował Walthera P38. Oczywiście jak można domniemywać pierwsze strzały nie wyszły za "dobrze".
Slavia 634 + Daisy Powrline 3-9x32
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: Sebastian »

s1k0r3k pisze: Powiem więcej, można nie mieć w domu w ogóle broni.
Nie sprowadzaj teraz argumentacji do absurdu, to ty postawiles idiotyczna teze iz .22 nie da sie nie posiadac. Ja uwazam ze mozna, co wiecej nie wplywa to na poziom umiejetnosci strzeleckich. To co przedstawiles jako zalety .22 sa wylacznie jej cechami charakterystycznymi. Ja uwazam .22 za calkowicie zbedna w traningu o ile nie strzela sie specyficznych dyscyplin sportowych wymagajacych wlasnie tego kalibru.
Jaki cel dyskusji ? Czekam az przyznasz mi racje.
Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2018, 21:45 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: s1k0r3k »

To mam jeszcze 1 pytanie. Jak odpowiesz dobrze to przyznam Ci rację. Jaki kaliber/kalibry jest/są niezbędne?
Poza tym, nie napisałem, że nie da się nie posiadać. Ależ da się, wystarczy nie kupić.
Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2018, 21:56 przez s1k0r3k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arcus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 175
Rejestracja: 11 grudnia 2015, 12:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: arcus »

Sebastian pisze:Jaki cel dyskusji ? Czekam az przyznasz mi racje.
:090:
Bo moja prawda jest mojsza niż twojsza :052: Ojcze Sebastianie wyluzuj. Daj żyć innym - może ktoś kocha 22 lr jak Ty Grube Lufy... Poza tym boczny zapłon to nie jest żadna ślepa uliczka ani boczny tor jak twierdzisz. Popatrz na USA tam to ulubiony kaliber. Oni chyba znają się na rzeczy . Większość typów broni poza wersją podstawową ma wariant w 22, a amunicję sprzedają w wiadrach. Dzieciaki od tego zaczynają i wielu instruktorów uważa .22 za podstawę wyszkolenia strzeleckiego. Z ciekawostek to do Reagana strzelano z .22 - cztery osoby ciężko ranne i Boba Kennedego też zabito z tego kalibru +pięciu rannych więc trudno uznać taką broń za zabawki.

Mam nadzieję że kiedyś spotkamy się w Klonownicy. Pokażę Ci co mam w tym kalibrze i ile radości może dać np. karabinek i poppery. Może zmienisz swoje ortodoksyjny podejście. Przecież strzelectwo to ma być radosna zabawa, a nie napinka kto ma większego gnata.
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: rzufik1 »

Ta dyskusja nabiera tego kierunku w którym poszła inna dyskusja ...o wartości zakupów broni używanej.

Czyli kierunku dupianego...

Warto mieć i trenować na .22lr.
Warto trenować na pneumatyku.
I warto kupić używany pistolet/rewolwer.

Dla mnie warto...dla innych nie. Więc może dajcie spokój bo prowadzi to do nikąd. :)
Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2018, 22:24 przez rzufik1, łącznie zmieniany 1 raz.
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Awatar użytkownika
Mariusz Jurga
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 28 grudnia 2017, 18:42
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: Mariusz Jurga »

Dla prawdziwych twardzieli , nie jakieś tam śmieszne 9 mm :)

Dyskusja kto co lubi, woli prowadzi na manowce i niepotrzebnych napięć. Nie chodzi o pytanie która lepsza ( bo począwszy od kwestii gustu, stylu, potrzeby, satysfakcji itp. a na kosztach kończąc każdy będdzie miał własnego faworyta ), ale która warta jest uwagi z poszczególnych kalibrów.
Są 9mm których nie chciałbym za darmo i takie które warte są każdej ceny (subiektywnie dla każdego coś miłego) podobnie jest z .22lr
Licytacja na argumenty mija się z celem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”