Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Czy broń kalibru .22 ma sens?

Moderator: Moderatorzy WBP

k.obrzud@tvn.pl
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Postautor: k.obrzud@tvn.pl » 2018-01-09, 23:35

Panowie

to trochę tak jakbyście mówili że jak ktoś ma motor to nie może jeździć rowerem. Albo żeby jeździć motorem to koniecznie wcześniej musi nauczyć sie jazdy na rowerze. To dwie rożne rzeczy (podobne bo dwukółkowe -stąd nie wspominałem o samochodach) ale niekoniecznie trzeba je sobie przeciwstawiać.
--
Pozdrawiam
Krzysiek

Awatar użytkownika
ubejane
Kontaktowanie:

Postautor: ubejane » 2018-01-09, 23:41

k.obrzud@tvn.pl pisze:Panowie

to trochę tak jakbyście mówili że jak ktoś ma motor to nie może jeździć rowerem. Albo żeby jeździć motorem to koniecznie wcześniej musi nauczyć sie jazdy na rowerze. To dwie rożne rzeczy (podobne bo dwukółkowe -stąd nie wspominałem o samochodach) ale niekoniecznie trzeba je sobie przeciwstawiać.

w sumie to kolega dobrze podsumował
AMEN

PS. A ja lubię sobie czasem "pyknąć" z 0,22" np z "leżącej" ze starego KK150 gdzie spust chodzi jak masełko, a odrzut jest mniejszy niż w niejednej wiatrówce. Lubię też "pyknąć" z rozklekotanego Margolina "na klimat" bo z takich skansenów strzelałem ~20lat temu i mam do nich lekki sentyment.
SP7MM

s1k0r3k
Status: Online

Postautor: s1k0r3k » 2018-01-10, 00:04

Do usunięcia proszę
Ostatnio zmieniony 2018-01-10, 00:06 przez s1k0r3k, łącznie zmieniany 1 raz.

Dexter

Postautor: Dexter » 2018-01-10, 10:23

Rzeczowego argumentu przeciw nie potrafisz podać to uciekasz się do ad personam...
Żałosne.

Przecież otrzymałeś kilka, jesteś ślepy? Zarówno "za" .22 jak i "przeciw". Gdzie uciekłem się ad personam? To Ty potem pijesz do mojej (niezwiązanej...) pracy- o której z reszta jak widzę wiesz bardzo mało.
Odnoszę wrażenie, że jesteś lekko "mentalny". Tj, że całkiem serio masz jakiś rodzaj problemu ze sobą. Jesteś bardziej zakręcony niż kiedyś Wyspiarz i niż większość forumowych kosmitów jakich miałem okazję czytać. Żeby więc nie podpuszczać i nie prowokować- po prostu będę ignorował Twoje "mundrości".

Awatar użytkownika
Shooter7

Postautor: Shooter7 » 2018-01-10, 11:40

k.obrzud@tvn.pl pisze: ...to trochę tak jakbyście mówili że jak ktoś ma motor to nie może jeździć rowerem. Albo żeby jeździć motorem to koniecznie wcześniej musi nauczyć sie jazdy na rowerze.

Chchiales kolego byc smiesznym lub podac dobry przyklad a trafiles niestety kula w plot, no chyba, ze mozesz cos ciekawego powiedziec o nauce jazdy na jednosladach, to jednak wykluczam bo jak sie nie zna nomenklatury dziedziny, to z regoly nie wie sie nic na ten temat, o " Motor " chodzi. Motor napedza jedynie kolo motocykla

Aby jezdzic jednosladem musisz niestety umiec jezdzic na rowerze - smutna prawda.

A co do .22 to generalnie bez tego sie nie obejdzie. Ten kaliber jest bezwzglednie poczatkiem strzeleckiej ewolucji.

:wink:
Ostatnio zmieniony 2018-01-10, 11:42 przez Shooter7, łącznie zmieniany 1 raz.

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2018-01-10, 11:49

Dexter pisze:
Rzeczowego argumentu przeciw nie potrafisz podać to uciekasz się do ad personam...
Żałosne.

Przecież otrzymałeś kilka, jesteś ślepy? Zarówno "za" .22 jak i "przeciw". Gdzie uciekłem się ad personam? To Ty potem pijesz do mojej (niezwiązanej...) pracy- o której z reszta jak widzę wiesz bardzo mało.
Odnoszę wrażenie, że jesteś lekko "mentalny". Tj, że całkiem serio masz jakiś rodzaj problemu ze sobą. Jesteś bardziej zakręcony niż kiedyś Wyspiarz i niż większość forumowych kosmitów jakich miałem okazję czytać. Żeby więc nie podpuszczać i nie prowokować- po prostu będę ignorował Twoje "mundrości".

Super argumenty podałeś - to, że jest cichszy, a na 9 mm będzie drożej - o tym już sam napisałem wcześniej.
A mityczne "nauczysz się więcej", którego nje potrafisz zdefiniować świadczy o tym, że sam wypisujesz jakieś "mundrości" i masz problemy ze sobą jak już chcesz się bawić w psychologa.

Czekam za rzeczowymi argumentami od ciebie i Sebastiana, ale ich nie potraficie podać. Stwierdzenie, że dasz gościowi paczkę 9 mm i będzie umiał strzelać, ale jak mu dasz 3 paczki .22 to nie będzie umiał oznacza tylko, że nie potrafisz gościa wyszkolić. Bo jakoś też żaden z was nie potrafi powiedzieć dlaczego by miał nie umieć strzelać - mówimy o trafieniu w tarczę, a nie jakiejś dynamice czy 100/100 punktów.

Stwierdzenie jest lepszy bo jest lepszy to tak jak mój siostrzeniec jak miał 5 lat mówił, że czerwone auta są lepsze bo są czerwone - poziom przedszkolaka.

Sebastian
Kontaktowanie:

Postautor: Sebastian » 2018-01-10, 12:04

LARPAK pisze: Bo jakoś też żaden z was nie potrafi powiedzieć dlaczego by miał nie umieć strzelać

Bo skoro umie to nie potrzebuje ani paczki 9 ani 3 paczek .22 . Wybacz ale coraz bardziej przekonuje sie o slusznosci twojego stopnia. Naprawde nie obchodzi mnie czy ktos strzela z .22 czy z kulek z nosa. Uwazam jednak ze mozna swietnie trenowac i uczyc sie bez tego.
Ostatnio zmieniony 2018-01-10, 12:07 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2018-01-10, 12:11

Personalne wycieczki sobie daruj.
Nick ma ponad dekadę i sobie daruj takie wycieczki.

Napisałeś, że dajesz gościowi 3 paczki .22 i on nie umie strzelać, ale jak dajesz mu paczkę 9 mm to już umie - więc nie zgrywaj debila tylko wytłumacz niby dlaczego tak ma być - wychodzi na to, że nie potrafisz szkolić lub zwyczajnie ściemniasz o czym by świadczyło to, że nie masz przecież .22LR.

Sebastian
Kontaktowanie:

Postautor: Sebastian » 2018-01-10, 12:19

LARPAK pisze:Nick ma ponad dekadę i sobie daruj takie wycieczki.

Masz racje, przepraszam.

LARPAK pisze:Napisałeś, że dajesz gościowi 3 paczki .22 i on nie umie strzelać, ale jak dajesz mu paczkę 9 mm to już umie

Wroc i doczytaj ze zrozumieniem. Celem jest umiejetnosc stzrelania z broni bojowej (w szerokim rozumieniu).
.22 jako etap szkolenia PRZED 9 jest bezuzyteczna. Lepiej zaczynac od razu od 9. Ludzie szybko ucza sie zgrywac przyrzady natomiast opanowanie odrzutu,reakcji na halas i spustu o innej charakterystyce wymaga czasu. Nie da sie tego zrobic na .22, podobnie jak nie da sie tego zrobic na wiatrowce.
Strzelanie z .22 dla frajdy czy dla wynikow w kategorii .22 , to osobny hermetyczny swiat, ktorego nie neguje ale ktory jest mi obojetny.
Ostatnio zmieniony 2018-01-10, 12:24 przez Sebastian, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
LWfilip

Postautor: LWfilip » 2018-01-10, 13:40

qwert_2017 pisze:Od pewnego czasu interesuję się strzelectwem. Strzelam dużo z broni pneumatycznej, a od około roku z palnej w klubie pod okiem instruktora. Przygotowuję się na egzamin na patent strzelecki, a później będę pewnie starał się o pozwolenie na broń palną. W klubie , gdzie strzelam, wybór broni jest niestety mały. Strzela się głównie z broni sportowej zapłonu bocznego .22. Nie ukrywam, że bardzo lubię ten kaliber. Zastanawiam się, czlem sobie, zey po uzyskaniu pozwolenia jest sens kupienia broni takiego kalibru? Zalety to na pewno niska cena amunicji. Czy może jednak nie warto? Tylko od razu kupić pistolet 9mm?

Oczywiście, że jest sens. Przynajmniej dla mnie. Można powiedzieć, że strzelanie interesuje mnie od jakiegoś czasu. Wymyśliłem sobie, ze zainteresuje tym swoją żonę. I się udało tyle, że ona uważa CZ511 za ciężki karabin i chciała by coś mniejszego, najlepiej pistolet. Na tym etapie, którego raczej nie przekroczy, .22lr jest genialne. Będzie więcej wspólnych wypadów na strzelnice. A kosz niewielki.
Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni idą tam gdzie chcą.

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2018-01-10, 13:54

Sebastian pisze:Biore Margolina,innego goscia i trzy pudelka .22. Mijaja 2 godziny, paczki puste a w efekcie mam goscia ktory wciaz nie umie strzelac z klocka.

Tak samo nie będzie umiał z .44 MAG czy karabinu.
Mowa jest o strzelaniu samym w sobie, a nie o nauczeniu strzelania kogoś z "klocka".

Znam przypadek gościa, który całe życie strzelał z pistoletów kurkowych, a jak kupił glocka to miał problemy, a wyniki miał zawsze dobre i z innych trafiał, w tym z .22 i czego to dowodzi? Tego, że glock jest specyficzny czy może tego, że z niego od nowa trzeba się uczyć od nowa? W takim przypadku to rzeczywiście po .22 nic to nie da.
Jednakże tak nie jest, a przejście na mocniejszy nabój zawsze niesie ze sobą dodatkowy trening tak samo jak przejście na inną konstrukcję strzelecką.

Przyzwyczajenie do huku czy odrzutu to zupełnie inna sprawa tak samo jak opanowanie podrzutu, które przy wolnym strzelaniu nie ma tak istotnego znaczenia na początkowym etapie - najpierw jest postawa, chwyt, celowanie/zgrywanie przyrządów, oddech, praca na spuście itd.

Weź sobie po tym swoim "klocku" takiego Desert Eagle w .44 MAGNUM i też nie będziesz umiał z niego strzelać, a tym bardziej ten twój klient po 50 strzałach z Glocka.

Mowa o nauce strzelania samemu w sobie i do tego .22 jest wystarczający.

Sebastian
Kontaktowanie:

Postautor: Sebastian » 2018-01-10, 14:32

LARPAK pisze:Weź sobie po tym swoim "klocku" takiego Desert Eagle w .44 MAGNUM i też nie będziesz umiał z niego strzelać

Czyli zgadzasz sie z moja teza ze wczesniejszy trening z .22 jest bezuzyteczny w przypadku przejscia na inna bron.

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2018-01-10, 14:43

Tak samo jak trening na 9 mm ma się do przejścia na .44 MAGNUM.

Mowa jest o umiejętności strzelania w ogóle, a nie o umiejętności strzelania z "klocka".
Widzisz różnicę?

Awatar użytkownika
Shooter7

Postautor: Shooter7 » 2018-01-10, 15:03

LARPAK pisze:
Tak samo nie będzie umiał z .44 MAG czy karabinu.
Mowa jest o strzelaniu samym w sobie, a nie o nauczeniu strzelania kogoś z "klocka".

Znam przypadek gościa, który całe życie strzelał z pistoletów kurkowych, a jak kupił glocka to miał problemy, a wyniki miał zawsze dobre i z innych trafiał, w tym z .22 .

Mam ina teorie. ten kto umie strzelacc z broni pneumatycznej bedzie umial strzelac z kazdej broni odwotnie o dziwo to nie funkcjonuje,

a przy okazji chcialbym na forum powitac kolege Filipa !

:wink:

goostav

Postautor: goostav » 2018-01-10, 15:08

LWfilip pisze:... nie przekroczy, .22lr jest genialne. Będzie więcej wspólnych wypadów na strzelnice. A kosz niewielki.

Uważam, że nie tylko ma sens, ale też jest wręcz konieczny. Odnośnie kosztu .22lr to jedna z najtańszych amunicja S&B kosztuje 34gr/szt. lepszej nie trzeba, bo i tak 95% tutaj piszących nie strzela lepiej niż ta amunicja, ale wracając do kosztów, np. amunicja 7.62 x 25 tokariew kosztuje mnie jedynie 57gr/szt, oczywiście elaborowana na komponenteach HN i Hodgonie.

pozdrawiam
22lr, 9para, 7.62x25, 7.62x54, 8x57JS,30-06 Spr, 08Win, 7-08rem, 223rem

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”