Czy broń kalibru .22 ma sens?

Moderator: Moderatorzy WBP

Bava
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 21 listopada 2017, 11:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: Bava »

Rafal_M pisze:A ja jakoś nie mogę znaleźć logicznego uzasadnienia do zakupu broni .22LR. Może i amunicja tańsza, sportowo papier można podziurawić, ale dla mnie to jak strzelanie z wiatrówki. Promesy powoli się kończą, a te na boczny zapłon cały czas niewykorzystane.... Chyba skończy się na wniosku o zniesienie podziału.
A tak dla informacji, większość zawodowych zabójców używa właśnie .22LR nawet nie 9x19 ( tylko jako rezerwę ) bo robi więcej zamieszania w ciele ofiary :) to chyba wystarczający argument "za" :)

Ps. Początkowo sam byłem bardzo sceptyczny do 22Lr z racji Margolina i przymusu do zdawania egzaminu nim, ale jak postrzelałem innymi 22LR to ma z tego ubaw jak diabli :)
Igorski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 08 listopada 2016, 17:50
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: Igorski »

Kurde, nie wiedziałem że jest to forum dla zawodowych zabójców. Ja nie znam żadnego, żeby się spytać z czego strzela.
Jako początkujący strzelec, ćwiczę na .22 LR karabin, pistolet i pistolet dowolny. I takie egzemplarze broni sam posiadam.
Koszty treningu są zdecydowanie mniejsze niż w przypadku cz, a frajda wcale nie mniejsza. No i z karabinu można strzelać
bez spoconych uszów ;) , co jest argumentem za.
Awatar użytkownika
Mariusz Jurga
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 28 grudnia 2017, 18:42
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: Mariusz Jurga »

Ostatnio przeglądałem z ciekawości YT. Widziałem jak gość odstrzeliwał dziki z 22. Zastosowanie miała również w armii Izraelskiej. Niemniej jednak każda ze stron będzie przy swojej argumentacji. Przypomina mi to przepychanki fanów Audi i BMW :-D
Polska mentalność większego telewizora niż ten sąsiada. Kończy się tym że 65"wypala oczy w kawalerce.
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 990
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: Piotr_JG »

Mariusz Jurga pisze:Ostatnio przeglądałem z ciekawości YT. Widziałem jak gość odstrzeliwał dziki z 22.
Ty tak poważnie? .22 LR na dziki? Strzelić i trafić pewnie można, ale odstrzelić... Wyjątkowe szczęście trzeba mieć (albo pecha przyjmując punkt widzenia dzika )
Piotr
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: Sebastian »

s1k0r3k pisze:@Sebastian jakie argumenty Cię interesują, skoro twój post był bojowo - zaczepny?
To sie bron.
Wciez nie ma argumentu ktory moglbym zakwalifikowac jako "nie da sie nie posiadac".
Ostatnio zmieniony 08 stycznia 2018, 12:26 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mariusz Jurga
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 28 grudnia 2017, 18:42
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: Mariusz Jurga »

Żeby nie było

Mam nadzieję że nie pomyślałeś że z krótkiej. :-D
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: LARPAK »

Sebastian pisze:
s1k0r3k pisze:@Sebastian jakie argumenty Cię interesują, skoro twój post był bojowo - zaczepny?
To sie bron.
Wciez nie ma argumentu ktory moglbym zakwalifikowac jako "nie da sie nie posiadac".
Argumenty za dostałeś. Teraz sam przedstaw te przemawiające na nie.
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: s1k0r3k »

Sebastian pisze:
s1k0r3k pisze:@Sebastian jakie argumenty Cię interesują, skoro twój post był bojowo - zaczepny?
To sie bron.
Wciez nie ma argumentu ktory moglbym zakwalifikowac jako "nie da sie nie posiadac".
Po co mam się bronić, gdy jestem atakowany przez złośliwe dziecko? Mam sprowadzić dyskusję do Twojego poziomu? Tylko dlatego, że Ty i Twoje kółko wzajemnej adoracji wstydzicie się kupić coś w małym kalibrze?

Tańszy i częstszy trening jest efektywniejszy niż porównywanie kto ma grubszą lufę :mad: .

-Sporo strzelców z wyższej półki zaczynało strzelając z wiatrówki, więc i z bocznego zapłonu lepiej zacząć wcześniej, niż z centralnego "później",
-z bocznego zapłonu możemy zacząć strzelać jako 10-13latek albo i wcześniej, proszę spróbować tego na przykład z 357 magnum lub 308 win,
-tańsza amunicja pozwala na częstszy trening,
-tańszy i wolniej zużywający się sprzęt,
-zdrowszy kaliber (mniejszy hałas jest delikatniejszy np dla dzieci i przyjemniejszy dla kobiet i wrażliwych menszczyzn)
-mniejszy odrzut, nie każdy lubi jak kopie
-idealny do rekreacyjnego strzelania
-do tarczy wystarczy .22, wyniki na pewno będą lepsze niż 44 mag
Można tego kalibru nie lubić, jest szansa, że ktoś mieszka w dżungli i nie ma tego kalibru w szafie, ale ten kaliber ma wiele plusów, a minusów nie widzę, oprócz: "nie lubię, nie mam, i żaden z moich kumpli też nie ma".
Ostatnio zmieniony 08 stycznia 2018, 17:53 przez s1k0r3k, łącznie zmieniany 1 raz.
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: s1k0r3k »

do usunięcia proszę
Ostatnio zmieniony 08 stycznia 2018, 17:57 przez s1k0r3k, łącznie zmieniany 1 raz.
Jankovich2
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 29 czerwca 2017, 13:19
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: Jankovich2 »

Czy ktoś rejestrował broń długą o kalibrze 17 HMR na pozwolenie kolekcjonerskie??
Czy WPA może robić problemy??
GrzegorzZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 22 października 2016, 00:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: GrzegorzZ »

Cześć,

Nie wydaje mi się, na jakiej podstawie?

Według UoBiA, bronią sportowa jest:
* broń bocznego zapłonu, z lufami gwintowanymi o kalibrze DO 6 mm

A broń kolekcjonerska "zawiera w sobie" broń sportową per UoBia ("(...) broni, o której mowa w pkt 1–6.".
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: Sebastian »

s1k0r3k pisze:minusów nie widzę, oprócz: "nie lubię, nie mam, i żaden z moich kumpli też nie ma".
Ja nie widze plusow poza "mam bo wszyscy dookola maja".
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: s1k0r3k »

Minusów jakoś też nie umiesz podać.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: Sebastian »

s1k0r3k pisze:-Sporo strzelców z wyższej półki zaczynało strzelając z wiatrówki, więc i z bocznego zapłonu lepiej zacząć wcześniej, niż z centralnego "później
Jeszcze wczesniej zaczynalo sie rzucjac kamieniami. Akurat doswiadczenie z wiatrowki czy bocznego niewiele daja przy strzelaniu amunicja "bojowa"
s1k0r3k pisze: -z bocznego zapłonu możemy zacząć strzelać jako 10-13latek albo i wcześniej, proszę spróbować tego na przykład z 357 magnum lub 308 win
Albo 50 BMG ? Mozna tez strzelac z .32 .38 czy .223 . du** nie urywa. Moj mlody uzywa dedykowanego pistoletu w .380 .
Widziales kiedys na zywo TEGO Goscia: https://www.youtube.com/channel/UCu6ItY ... rmFAO-tgtQ ? Wiesz ile ma wysokosci ? Metr w helmie. A wiesz jak naparza ? Powiedz mu ze wystarczy mu .22 to cie zabije smiechem.
s1k0r3k pisze: -tańsza amunicja pozwala na częstszy trening
Trening .22 , ktory nie ma przelozenia na nic innego. Nieczego nie uczy niz strzelania z .22 . Inne konstrukcje ,inne zachowanie broni.
Trzy paczki .22 to jedna paczka 9. Gwarantuje ze dowolny strzelec poczatkujacy po jednej paczce 9 bedzie strzelal lepiej niz po 3 paczkach .22.
s1k0r3k pisze: -tańszy i wolniej zużywający się sprzęt,
Jasne, kultowy CM2. To sprawdz ile kosztuja inne .22.
Jak kogos nie stac na sprzet zuzywajacy sie to niech kopie pilke.
s1k0r3k pisze: -zdrowszy kaliber (mniejszy hałas jest delikatniejszy np dla dzieci i przyjemniejszy dla kobiet i wrażliwych menszczyzn)
Na strzelnicy obowiazuje noszenie ochronnikow sluchu. Pomaga.Sprawdzilem.
s1k0r3k pisze:-mniejszy odrzut, nie każdy lubi jak kopie
Idz na silownie,nabierz masy, przestanie "kopac".
s1k0r3k pisze: -idealny do rekreacyjnego strzelania
Zdefiniuj "rekreacyjne". Tam gdzie bywam kroluje 9 para,12 ga, .223 i 7,62 . Zelazny zestaw rekreacyjny.
s1k0r3k pisze: -do tarczy wystarczy .22, wyniki na pewno będą lepsze niż 44 mag
Bo jak wspomnialem trening z .22 nie przeklada sie na umiejetnosci w innych kalibrach.

Kolego wyobraz sobie ze mozna strzelac BEZ .22 , nie marnowac na nia czasu i pieniedzy, miec wyniki, satysfakcje i rekreacje. .22 jako etap w rozwoju to slepa uliczka.
.22 to osobny , nieprzystawalny do niczego innego skansen strzelecki.
Awatar użytkownika
arcus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 175
Rejestracja: 11 grudnia 2015, 12:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy broń kalibru .22 ma sens?

Post autor: arcus »

Moim zdaniem ta dyskusja schodzi na poziom przedszkola - kto ma dłuższą i grubszą lufę. Jaki jest sens tych rozważań? Dzięki Bogu nie mamy obecnie w Polsce praktycznie żadnych ograniczeń co do kalibru (hardcore w rodzaju 50 BMG pomijam) więc niech każdy używa tego czego chce. 22lr to taki sam kaliber jak inne każdy ma swoje wady i zalety. Ja mam i 22 lr i 357 magnum do tego parę innych kalibrów i wszystkie sprawiają mi wielką frajdę. Sam widzę mnóstwo zalet bocznego zapłonu, ale czasem wolę poczuć miły ból w obojczyku czy nadgarstku i rozumiem, że komuś 22 lr może nie podchodzić. Dlatego daleki jestem od namawiania czy odradzania zakupów. Jeden lubi małe brunetki, drugi duże blondyny - dla każdego coś miłego i po co się przekonywać co lepsze
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”