Modyfikacje Shadow 2

Moderator: Moderatorzy WBP

Poprzedni tematNastępny temat
zoom2
Zarejestrowany użytkownik

Modyfikacje Shadow 2

Post autor: zoom2 »

Pistolet Shadow 2
amunicja najczęściej używana: Magtech, PMC Bronze, PFA elaborowana, B-N elaborowana , generalnie najtańsze ammo.

modyfikacje:
sprężyna główna 7 lbs ( mam wszystkie inne i będę kombinował)
sprężyna powrotu spustu -15%
sprężyna iglicy -20%
na sucho wszystko chodzi bajecznie ale... przez najbliższy tydzień nie postrzelam więc zadam kilka pytań, pewnie gdybym poszedł na strzelnice to na kilka z nich sam bym sobie odpowiedział.

czy spodziewać się dużego odsetka "niewypałów"?
jaka najsłabsza sprężyna główna pozwala (statystycznie) na bezproblemowe odpalanie przy fabrycznej iglicy i "słabszej" sprężynie iglicy?
czy zastosowanie przedłużonej iglicy to konieczność ?
jakie są negatywne aspekty używania przedłużonej iglicy?
gdzie w modyfikacji idącej w tym kierunku można idiotycznie przefajnować?

n3Kro

Re: Modyfikacje Shadow 2

Post autor: n3Kro »

Przy sprężynie głównej 9lb i sprężynie iglicy -20% wszystko śmiga bez problemowo niższej nie kombinowałem bo i tak juz SA jest lekka a DA naprawdę spoko

Bagins

Post autor: Bagins »

Również stoję przed dylematem / pokusą wymiany sprężyn (iglica, spust i główna 9lbs) w swojej Shadow 2 w zestawie od Halinki.

Czy pozostali użytkownicy zestawu sprężyn mogliby się wypowiedzieć co do swoich doświadczeń po ich zamontowaniu (z uwzględnieniem siły sprężyny głównej)?

Umiliłoby to czas oczekiwania na dostawę wyprzedanego asortymentu. :wink:

zoom2

Z mojej wiedzy ale nie z doświadczenia, do 9 lbs wszystko działa bez problemu. Laboratorium zaczyna się od 8lbs w dół.
Moje doświadczenie jak na razie to fabryczna konfiguracja.

Krzysztof1272

Post autor: Krzysztof1272 »

zoom2 pisze:
23 marca 2021, 01:23
Pistolet Shadow 2
amunicja najczęściej używana: Magtech, PMC Bronze, PFA elaborowana, B-N elaborowana , generalnie najtańsze ammo.

modyfikacje:
sprężyna główna 7 lbs ( mam wszystkie inne i będę kombinował)
sprężyna powrotu spustu -15%
sprężyna iglicy -20%
na sucho wszystko chodzi bajecznie ale... przez najbliższy tydzień nie postrzelam więc zadam kilka pytań, pewnie gdybym poszedł na strzelnice to na kilka z nich sam bym sobie odpowiedział.

czy spodziewać się dużego odsetka "niewypałów"?
jaka najsłabsza sprężyna główna pozwala (statystycznie) na bezproblemowe odpalanie przy fabrycznej iglicy i "słabszej" sprężynie iglicy?
czy zastosowanie przedłużonej iglicy to konieczność ?
jakie są negatywne aspekty używania przedłużonej iglicy?
gdzie w modyfikacji idącej w tym kierunku można idiotycznie przefajnować?
U mnie działa na 9 lbs bez niewypałów. Poniżej było słabo. Spust – 15%, iglica – 20%. Ammo robię sam na spłonkach Focchi. Robię spore przebiegi i na sucho też sporo trenuję. Tuningowe sprężyny spustu oraz iglicy są słabsze i lubią pękać. Ja zmieniam dwa może trzy razy w sezonie, przed ważniejszymi zawodami zasadniczo. A i tak się zdarza, że pęknie któraś na treningu. Mam 3,3 kg w DA i około 1 kg w SA. To naprawdę jest spoko, zwłaszcza na początek. Nie wiem na którym etapie dynamiki jesteś. To idzie zrobić na fabrycznej iglicy. Mam przedłużaną iglicę, ale jeszcze nie udało mi się zestroić na niej sensownie pistoletu. Wrócę do tego, ale pewnie dopiero po sezonie.

zoom2

Napisz coś o specyfice (o ile takowa jest) używania przedłużonej iglicy. Oczywiście interesują mnie głównie problemy jakie mogłyby wystąpić przy jej używaniu.

Krzysztof1272

Post autor: Krzysztof1272 »

Nie zgłębiłem tematu przedłużanej iglicy. Po montażu ze sprężyną 7 lbs czy 8lbs miałem niewypały na fabrycznej i na przedłużonej. Zresztą, na 7 lbs było bardzo blisko dopuszczalnych 5 funtów w DA. Po kilkudziesięciu strzałach iglica się zgięła i pistolet przestał strzelać. Nie wiem, dlaczego. Nie mam na tyle doświadczenia. Wróciłem do fabrycznej iglicy. Testowałem to zimą. Na razie mam dwa pistolety przygotowane do sezonu i nie zamierzam kombinować już. Mam dużo więcej innych rzeczy do poprawy niż te 0,5 kg na spuście. Być może wróce do sprawy po sezonie. Z drugie strony jeśli strzelam dublety 0,2-0,22 na 10 metrów a zdarza mi się strzelić dublety, czy bill drill ze splitami 0,18 to czy warto się bić o więcej skoro na torze przeniesienia i poruszanie się, czy szybka zmiana magazynka, jest o wiele ważniejsze niż 0,04 na splitach. A spust jest naprawdę spoko na fabrycznej iglicy z 9 lbs.

zoom2

Wielkie dzięki za komentarz.

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”