Jaki "Kałach"?

Moderator: Moderatorzy WBP

Poprzedni tematNastępny temat
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: Darlon »

podepnę się pod temat - czy próbował ktoś wstawić taki bezpiecznik - czy to radomski czy rogowski do saigi iżmasza?
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858

krzychu22lr

Post autor: krzychu22lr »

FB "Łucznik" produkuje dźwignie bezpiecznika do Beryla - da się zamontować do Tantala, ale do AKM już nie (oś bezpiecznika jest wyżej).

Awatar użytkownika
Wiedzmin

Post autor: Wiedzmin »

W czym lepszy/gorszy jest WBP Rogów od Saigi? Mini Jack vs Saiga 104.
BLACK GUNS MATTER

Ramesses

Post autor: Ramesses »

Wiedzmin pisze:
28 czerwca 2021, 11:52
W czym lepszy/gorszy jest WBP Rogów od Saigi? Mini Jack vs Saiga 104.
Na to pytanie sensownie mógłby odpowiedzieć tylko posiadacz od dłuższego czasu obydwu karabinów . Wybrałem Saigę bo bardziej mi się podobała i dlatego że rosyjska czyli w jakimś być może dyskusyjnym sensie oryginalna . Może przez składana kolbę bardzie funkcjonalna , choćby w transporcie. Dlatego zdecydowałem się zapłacić kilkaset złotych więcej niż za Jacka. Ma bardzo dobrą opinię i dobrą fabryczną reklamę dotycząca trwałości chociaż zdaję sobie sprawę że może to być chwyt marketingowy. Czy jest zdecydowanie lepsza od Jacka ? Nie zaryzykował bym bez doświadczenia takiej tezy. Na pewno niektórym osobom , między nimi i mnie bardziej działa na wyobraźnię niż Jack. Będą tacy którzy nigdy nie kupią Saigi bo nie ma Orła w Koronie jak Jack i nie chcą wspierać Ruskich. I choć by z tego powodu uznają wyższość Jacka.
9x19/357/223/7,62x39/22

krzychu22lr

Post autor: krzychu22lr »

Plusem Jacka jest to, że (dla "gadżeciarzy") pasują wszystkie akcesoria do AKM - łoża, chwyty, kolby. W Saidze masz kolbę typu AK-74M, gdzie nie ma dużego wyboru w nowocześniejszych zamiennikach.

Saiga (w teorii) powinna być trwalsza, tym bardziej, że Jacki zdarzają się z kluczowymi elementami (obsada lufy) wykonanymi metodą odlewu (przynajmniej te z 2017 roku, ale kto wie czy inne nie mają tego samego problemu). Już kilku posiadaczy takich Jacków (są na forum posty) musiało zwracać swoje uszkodzone (w wyniku normalnej eksploatacji!) karabinki. Tylko, że Jacka przynajmniej względnie łatwo naprawisz/wymienisz u producenta, z Saigą szczerze nie wiem co zrobiłby w przypadku uszkodzenia dystrybutor/sprzedawca.

Awatar użytkownika
Wiedzmin

Właśnie o takie konkrety jak obsada lufy zrobiona w Jacku metodą odlewu mi chodzi. Jaka ta broń jest na papierze i zdjęciach każdy widzi, ale chodzi o jakość jako taką. Pomijając design, kompatybilność, narodowość, reklamacje etc.
BLACK GUNS MATTER

krmozejko
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: krmozejko »

Gdzieś czytałem, że problem ten został naprawiony i po 2017 wszystkie Jacki mają już kute obsady. Myślę, że najpewniejsze informacje dostaniesz bezpośrednio od WBP - kontakt z nimi jest bardzo dobry, szybko odpisują na maile.

Awatar użytkownika
Wiedzmin

Ale że co mam napisać? Zapytać w czym jest gorszy od Saigi? :)

Bo dalej mi się szykuje zakup krótkiego kałacha i co prawie się zdecyduję na jacka, to przeczytam na jakimś braterstwie, że złom i komuś się znowu popsuł i mi się odechciewa. :)
BLACK GUNS MATTER

krmozejko
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: krmozejko »

Nie, zapytać czy dalej wsadzają odlewane obsady. Rozdęte komory to chyba najpoważniejszy problem o jakim piszą na jakimś braterstwie i w innych internetach, więc informacja czy producent definitywnie się z tym uporał jest raczej istotna :wink: Jeśli obecne Jacki mają kute obsady to niekoniecznie jest sens się przejmować tym, że w dawniej produkowanych coś się działo.

LARPAK

Post autor: LARPAK »

Krótkie hellpuppy też miały podobne problemy.

Dowiedzieć się u producenta czy mają kute czy odlewane stosowne części - uporali się z problemem czy nie.
Jak coś będzie nie tak, a powiedzieli, że jest OK to masz korespondencję jako potwierdzenie, że miało być OK. Do tego możesz dopytać czy podejmą się bezpłatnej naprawy/wymiany jak okaże się, że w normalnej eksploatacji karabinek się popsuł.

Jakby tak czytać internety na temat samochodów to wyszłoby mi, że musiałbym jeździć rowerem, ale i tutaj na pytanie jakim też by się okazało, że jednak lepiej będzie pieszo bo co nie kupisz to będzie badziewie. Jednakże uwaga bo jak zaczniesz czytać jakie buty wybrać to i tutaj się okaże, że lepiej z domu nie wychodzić.

Awatar użytkownika
Wiedzmin

Nie zgodzę się. Na internetach na przykład można poczytać o tym, że HK416 i HK417 są pancerne. To samo Swiss Arms 550. Więc nie do końca wszystko co jest jest równie obsrane na necie.
BLACK GUNS MATTER

LARPAK

@Wiedzmin:
kiedyś spotkałem gościa co to na broni się nie znał, a kupił "wszystko co najlepsze w sklepie, a najlepsze jest bo jest drogie" - jak mu powiedziałem, że w tym sklepie był na półce droższy MR223 nić jego Haenel to wyglądał jakbym go w pysk strzelił, a jak ubytek powłoki mu wytknąłem to prawie się ze strzelnicy zawinął.

Jak ktoś wydaje naście tysięcy to nie powie, że gówno kupił chyba, że jest na prawdę super pro i wie co mówi, a owy sprzęt już zdążył sprzedać/oddać.
Podobnie masz z użytkownikami Glocków, którzy mówią, że to super broń, ale mało który już wspomni, że wszystkie bebechy wymienił na ZEV'a czy inną firmę.

Każdy będzie chwalił swoje i to tyle co się dowiesz.

Ramesses

Wiedzmin pisze:
29 czerwca 2021, 08:52
Ale że co mam napisać? Zapytać w czym jest gorszy od Saigi? :)

Bo dalej mi się szykuje zakup krótkiego kałacha i co prawie się zdecyduję na jacka, to przeczytam na jakimś braterstwie, że złom i komuś się znowu popsuł i mi się odechciewa. :)
Kup Pan Saigę, będziesz Pan zadowolony. Drożej, trudniej dostać , ewentualne problemy z serwisem. Wszystko to prawda ale minie każdy wystrzelony nabój utwierdza w przekonaniu że było warto. Wykonanie na 100% w reżimie wojskowym bo nie wierzą żeby Rosjanie mieli inna linie produkcyjna i technologię dla broni na rynek cywilny .
9x19/357/223/7,62x39/22

LARPAK

Ramesses pisze:
29 czerwca 2021, 18:24
Wykonanie na 100% w reżimie wojskowym bo nie wierzą żeby Rosjanie mieli inna linie produkcyjna i technologię dla broni na rynek cywilny .
To teraz sobie zadaj pytanie:
- czy FB Radom ma inne linie na rynek cywilni,
- czy FB Radom ma linie produkcyjne dla broni 7,62 x 39 mm,
- czy FB Radom robi nadal broń w systemie AK czyli 5,56 mm Beryl jak i 7,62 mm Beryl,
- kto robi dla FB Radom M762,
- kto robi dla FB Radom Beryl Pistol na rynek USA.

Przy odpowiedziach możesz się mocno zdziwić.

Ramesses

Szanowny Larpaku ale my tu nie rozważamy o wyrobach FB tylko o ewentualnych różnicach jakościowych pomiędzy Saigą a Jackiem i tylko w tym kontekście należy rozumieć mój wpis. Jest dla mnie oczywiste że wyrobu cywilne i wojskowe FB są tej samej jakości .
9x19/357/223/7,62x39/22

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”