Oryginalny SWD

Moderator: Moderatorzy WBP

Glou
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 29 sierpnia 2018, 21:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Oryginalny SWD

Post autor: Glou »

Witam wszystkich,

czy ktoś się orientuje odnośnie dostępności oryginalnego SWD u konkretnego sprzedawcy? Może akurat ktoś coś słyszał? - internet nic nie podał na tacy..

Bądź, czy jest jakaś firma, która ma dostęp do źródła, żeby taki karabin pozyskać na zamówienie?
Może jakieś jednostki wojskowe zmieniają akurat sprzęt i udałoby się skorzystać z "wyprzedaży" przy pomocy koncesjonowanego sklepu :wink:
Słyszałem, że takie akcje się zdarzają i można ustrzelić zakonserwowaną nówkę lub nie wiele używany sprzęt, w dobry stanie :)

Wszystko co krąży po sklepach czy też portalach aukcyjnych, to w większości albo Norinco, albo rumuńskie PSL'e, którymi zainteresowany nie jestem.

Z góry dzięki!
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1229
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oryginalny SWD

Post autor: lotnik »

KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oryginalny SWD

Post autor: KG92RS »

lotnik pisze:Jest dostępny w sklepie Patriot
"Produkcja współczesna" - to Tigr, a nie SWD.
Glou
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 29 sierpnia 2018, 21:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oryginalny SWD

Post autor: Glou »

lotnik pisze:Jest dostępny w sklepie Patriot:
http://bron-i-amunicja.armybazar.eu/pl/ ... -id112265/
Również trafiłem na tą ofertę, ale dopisek "współczesna" od razu mnie wystudził.
Po za tym wydaje mi się, że oryginał będzie dużo droższy, choć mówiąc szczerze pojęcia nie mam ile.
Nie trafiłem nigdzie nawet na archiwalną ofertę żeby porównać :-/

Swoją drogę, gdyby ktoś się orientował, lub chociaż z pamięci przytoczył cenę takiego wynalazku z jakiejś aukcji to również będę bardzo wdzięczny.
BISKUPKING61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1350
Rejestracja: 19 grudnia 2004, 00:07
Tematy: 110
Lokalizacja: POZNAŃ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oryginalny SWD

Post autor: BISKUPKING61 »

Coś tam może by się znalazło, ale kosztować będzie "czapkę pieniędzy :one: "
Seamaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 05 listopada 2011, 10:45
Tematy: 10
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oryginalny SWD

Post autor: Seamaster »

Kilka miesięcy wstecz widziałem w Magnum w Poznaniu, wisiał sobie i cieszył oko. Pytałem o cenę - o ile mnie pamięć nie myli zaczynała się od trójki, a potem było dużo zer, więcej niż trzy... :) Nie powiem - ładny, choć za tę kasę zapełniłbym sobie szafę, oraz drugą szafę, kupiłbym drugie auto, telewizor kolorowy i za resztę karmę dla psa oraz węgiel na kolejny sezon. Ale to przecie SWD... Kto bogatemu zabroni ? :)
Krzysztof
Glou
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 29 sierpnia 2018, 21:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oryginalny SWD

Post autor: Glou »

Seamaster pisze:Kilka miesięcy wstecz widziałem w Magnum w Poznaniu, wisiał sobie i cieszył oko. Pytałem o cenę - o ile mnie pamięć nie myli zaczynała się od trójki, a potem było dużo zer, więcej niż trzy... :) Nie powiem - ładny, choć za tę kasę zapełniłbym sobie szafę, oraz drugą szafę, kupiłbym drugie auto, telewizor kolorowy i za resztę karmę dla psa oraz węgiel na kolejny sezon. Ale to przecie SWD... Kto bogatemu zabroni ? :)
Ktoś, kiedyś tu na forum napisał, że chłopcy dorastają do 10 roku, później mają już tylko droższe zabawki.. ;laughing:
A tak poważnie, to kwota rzeczywiście ogromna ale myślę, że dla samej wartości kolekcjonerskiej warto.
Dodatkowo, czasem odnoszę wrażenie że takie "kwiatki" to trochę jak lokata na wysoki procent :piwo:
Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oryginalny SWD

Post autor: Thrud »

Ciula tam, a nie lokata. Od pewnego poziomu rzadkości / ceny mówimy o "wartości kolekcjonerskiej". Czyli teoretycznie broń jest warta naście / dziesiąt tysięcy (za tyle została kiedyś kupiona), a w praktyce chętnych do kupna brak. Co najwyżej kończy się akcją w stylu "zamieniłem psa za 10 000 na dwa koty po 5 000". Przykład z życia - na forum pewien kolega próbuje sprzedać karabinek Snidera. Niby okazja - broń historyczna, rzadka, cena nie nachalna - nic tylko brać. A w praktyce od dobrego roku ponawia ogłoszenia i nic.
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
Seamaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 05 listopada 2011, 10:45
Tematy: 10
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oryginalny SWD

Post autor: Seamaster »

Osobiście jestem zdania że SWD jest wart nie więcej niż 5 tysi peelenów, nie dałbym stotinki więcej :) Musiałby być jeszcze do tego w bdb stanie a nie po krashtestach w Afganie ;laughing: Jest na tym łez padole sporo lepszych i tańszych zabawek. I nie myślę wcale o PSL, bo ten choć fajnie wygląda (głównie na fotkach), to w działaniu to gniot jakich mało. Moim marzeniem jest nie mieć SWD (jeśli w tym celu musiałbym pozbyć się jednej nerki)
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2019, 20:45 przez Seamaster, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof
Awatar użytkownika
PMB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 577
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 23:36
Tematy: 43
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oryginalny SWD

Post autor: PMB »

Ponoć Agencja Mienia Wojskowego ma "Wiosełka" i będzie się ich pozbywać i to w takiej cenie ( 2000 PLN za szt. ) że wziąłbym od razu 5 szt. :) - Kolega LARPAK w tym wątku miał ową dobrą wiadomość - http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=24 ... 1#p1858201 , natomiast zła wiadomość jest taka że ponoć tylko odbiorcy hurtowi i to z grubym portfelem wobec oferty "pakietowej" będą mogli w aukcji/przetargu czy zamówieniu brać udział - szkoda :( .

Jak kupować wersje współczesną, czyli Tigr'a to pod koniec lutego ma być w jednym z warszawskich sklepów Tigr w wersji 01 ( stała czarna kolba plastikowa i czarne okładziny łoża za 6900 PLN ) - pytałem sklep o wersje ver.02 ze składaną kolbą i chwytem pistoletowym a'la SWDS ale takiej nie będzie w ofercie. Linku do sklepu nie podaje żeby nie było że reklama.
Glou pisze:to kwota rzeczywiście ogromna ale myślę, że dla samej wartości kolekcjonerskiej warto.
Ta kwota - 30 k PLN chyba była prostą kalką ceny zza Oceanu gdzie, według tamtejszych dyskusji na forach, oryginalnych SWD w latach 90-tych XX w. zaimportowano zaledwie ok. 200 szt. po czym nastąpił zakaz ich przywozu do Stanów - przy tak niewielkiej podaży ceny zaczęły tam oscylować w granicach 10-12 000 $.
Gdyby kierować się tylko takim wskaźnikiem cenowym to każde zabranie "Wiosełka" na strzelnice zamiast frajdy przysparzałoby o ból głowy, że każdy strzał i byle rysa rujnuje wartość kolekcjonerską - to co to za przyjemność z posiadania takiej zabawki? Owszem ma ciszyć oko ( doglądające kolekcji w szafie ) ale i rękę na strzelnicy.
Dlatego owej "poznańskiej" oferty nie uważałbym za wzorcową w kwestii określania wartości tej broni - to chyba była próba solidnego wyciśnięcia potencjalnego kupca.
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2019, 20:19 przez PMB, łącznie zmieniany 1 raz.
Весло с ПСО-1
中国85式7.62毫米半自动狙击步枪
Glou
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 29 sierpnia 2018, 21:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oryginalny SWD

Post autor: Glou »

PMB pisze:Ponoć Agencja Mienia Wojskowego ma "Wiosełka" i będzie się ich pozbywać i to w takiej cenie ( 2000 PLN za szt. ) że wziąłbym od razu 5 szt. :) - Kolega LARPAK w tym wątku miał ową dobrą wiadomość - http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=24 ... 1#p1858201 , natomiast zła wiadomość jest taka że ponoć tylko odbiorcy hurtowi i to z grubym portfelem wobec oferty "pakietowej" będą mogli w aukcji/przetargu czy zamówieniu brać udział - szkoda :( .
No to pokupowane.. ;laughing: choć pewnie wrócą na rynek w detalu.. teraz tylko polować :)

Dziękuję za informację!! :piwo:
specnaz1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 159
Rejestracja: 16 października 2012, 12:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oryginalny SWD

Post autor: specnaz1 »

Rok temu udało mi sie kupic stan magazynowy 1975r bez optyki , kolby , okladzin przednich i magow cena 6 tys zl . Nowa kolbe , okladziny i magi kupilem za 800zl.Lunete kupilem kilka lat wczesciej za jakies smieszne pieniadze.
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1229
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oryginalny SWD

Post autor: lotnik »

Glou pisze:
lotnik pisze:Jest dostępny w sklepie Patriot:
http://bron-i-amunicja.armybazar.eu/pl/ ... -id112265/
Również trafiłem na tą ofertę, ale dopisek "współczesna" od razu mnie wystudził.
Po za tym wydaje mi się, że oryginał będzie dużo droższy, choć mówiąc szczerze pojęcia nie mam ile.
Nie trafiłem nigdzie nawet na archiwalną ofertę żeby porównać :-/

Swoją drogę, gdyby ktoś się orientował, lub chociaż z pamięci przytoczył cenę takiego wynalazku z jakiejś aukcji to również będę bardzo wdzięczny.
może zadzwoń i dopytaj co znaczy "wspólczesna"
Może to TIGR?
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2019, 21:55 przez lotnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Magnes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 14 października 2015, 17:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oryginalny SWD

Post autor: Magnes »

To niech napisze że to Tigr a nie SWD wyprodukowany dla wojska . Z wojskowym oryginałem to więcej ma wspólnego chiński NDM 86 niż ten Tigr .
babangida
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 262
Rejestracja: 03 sierpnia 2014, 01:59
Tematy: 24
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oryginalny SWD

Post autor: babangida »

Jakiś rok temu była oferta oryginał SWD za ok. 18000,-.
Cena "poznańska" jest znacznie zawyżona.
Zresztą, w tej konkretnej placówce handlowej to nic dziwnego.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”