Beretta APX

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
herman2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 07 marca 2016, 09:38
Tematy: 0
Lokalizacja: 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta APX

Post autor: herman2 »

janek777 pisze:Zmień sprężynę spustu na competition, całka inna praca spustu. To moj ulubiony pistolet do tego stopnia ze zamówiłem APX Combat Sitriker
Podrzucisz link do tej sprężyny spustu? Z góry dzięki!
SKS Ardea / Gdańskie Centrum Strzeleckie / Klub Strzelających Inaczej
janek777
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 08 stycznia 2010, 23:10
Tematy: 15
Lokalizacja: Giżycko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta APX

Post autor: janek777 »

Ja wszystko zamawiam tu http://estore.beretta.com/en-eu/beretta ... y-for-apx/ . Szybko i taniej niż u nas
Awatar użytkownika
herman2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 07 marca 2016, 09:38
Tematy: 0
Lokalizacja: 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta APX

Post autor: herman2 »

janek777 pisze:Ja wszystko zamawiam tu http://estore.beretta.com/en-eu/beretta ... y-for-apx/ . Szybko i taniej niż u nas
Dzięki! Zamówione! ;)
Pozdro i celności
SKS Ardea / Gdańskie Centrum Strzeleckie / Klub Strzelających Inaczej
NieTakT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 31 lipca 2018, 17:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta APX

Post autor: NieTakT »

Czy ma ktoś ten pistolet w Lublinie/Radomiu i chciałby się pochwalić?
Awatar użytkownika
frugoman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 09 grudnia 2018, 22:20
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta APX

Post autor: frugoman »

Chciałbym podbić temat. Odnoszę wrażenie że APX się "nie przyjął" - na YT sporo filmów z roku premiery na rynku cywilnym a później... cisza. Na forum też nie przwija się jakoś szczególnie często.
Jest to kwestia oryginalnej urody czy czegoś jeszcze? Zdaje się że pistolet jest egronomiczny, świetnie wykonany, niezawodny.
Czy są tu jacyś użytkownicy którzy mogą się wypowiedzieć, już z perspektywy czasu który minął od premiery?
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta APX

Post autor: mildot »

Taki sam dobry jak i inne. Tyle, że Beretta była zajęta do niedawna kontraktem dla US Army i nie miała czasu na opłacanie filmików na YT.
No i w Polsce to dystrybutor jest raczej kiepski. P10C kupisz niemal w warzywniaku, a Px4 lub APX trudno znaleźć.
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
frugoman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 09 grudnia 2018, 22:20
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta APX

Post autor: frugoman »

Pomijając komercyjny YT, są pistolety które mają wielostronicowe żyjące wątki pozakładane na forum.
Mocno się skłaniam ku zakupowi APX ale może jest coś o czym nie wiem co powoduje że nie jest to najlepszy wybór, stąd szukam wrażeń użytkowników. Jak z celnościa, odrzutem, ergonomią na dłuższą metę.
Najbardziej sexy jest wersja FDE ale obecnie dostępna tylko w jednym sklepie no i droższa 6 stów od standardowej. Niby są wymienne kolorowe "grip frames" ale u nas to istotna część broni więc nie poszalejesz.
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta APX

Post autor: mildot »

Ja tylko dodam od siebie na podstawie bardzo pobieżnego kontaktu, że spust mi nie przypasował - jest dobry, ale P10C jest lepszy, a P10C z językiem TopStrely jest duuuużo lepszy. Chwyt był podobny do P10C. Chociaż jestem wielkim fanem Beretty 92 i pochodnych i myślę o Px4 to APX zupełnie do mnie nie przemówił i wolałbym zdecydowanie P10C. APX jest w odczuciu (bo nie mierzyłem) taki klockowaty i duży. Jeśli jak piszecie był robiony pod mundurówkę to nie dziwne. Zapewne jest też wykonany pierwszorzędnie jeśli chodzi o jakość, ale dla przeciętnego kowalskiego P10C jest moim zdaniem dużo ciekawszym wyborem - równie dobry, cena, dostępność, akcesoria...

A w ogóle to te bijnikowce są bez sensu. Kupta se Px4. :) Mi się upodobał Px4 Compact Carry. Niestety nie do kupienia w naszym pięknym kraju. :(
Px4 kupiłbym chętniej niż P07 mimo podobnej opini jak w porównaniu APX z P10C. Ale to dlatego, że mi się po prostu baaardzo podoba Px4 i obrotowa lufa. :)

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem, ale to moje subiektywne opinie i będę się ich trzymał. :)
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
frugoman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 09 grudnia 2018, 22:20
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta APX

Post autor: frugoman »

P10C strzela się fajnie ale chwyt strasznie "gryzie" w dłoń co mi nieco przeszkadza i za bardzo przypomina Glocka. Na rozmiar nie patrzę bo nosić nie planuję, wręcz wolałbym duży i ciężki bo teoretycznie łatwiej opanować. Zaznaczę że wybieram pierwszy pistolet, więc przyjmuję że jakiego bym nie wziął, będzie to miało niewielki wpływ na wyniki. A jak rok postrzelam, będę lepiej wiedział czego chcę. Pierwszy ma być "fajny" i kosztować około 3k.
Zupełnie nie patrząc na cenę brałbym P226 LDC II lub M9A3. Ale jednak, zejdźmy na ziemię. Waham się pomiędzy APX i krótkim M&P M2.0. Z tych dwóch Beretta jest lepiej wykonana (plastiki w S&W słabiutko wykończone).
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta APX

Post autor: mildot »

Mnie P10C nie gryzie. Może nie mam zbyt mocnego chwytu, albo skórę jak słoń, ;)
Ale tu nie chodzi o to że chcę Cię przekonywać. Każdemu co innego będzie pasowało. Mi właśnie wygląd w APX nie pasuje, a w Px4 na odwrót - zakochałem się prawie. :) Ale to ja. A Ty masz swoje potrzeby, poczucie estetyki i inne dłonie. :)
Strzelam... bo lubię. ;)
janek777
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 08 stycznia 2010, 23:10
Tematy: 15
Lokalizacja: Giżycko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta APX

Post autor: janek777 »

frugoman pisze: 01 lipca 2020, 11:28 Pomijając komercyjny YT, są pistolety które mają wielostronicowe żyjące wątki pozakładane na forum.
Mocno się skłaniam ku zakupowi APX ale może jest coś o czym nie wiem co powoduje że nie jest to najlepszy wybór, stąd szukam wrażeń użytkowników. Jak z celnościa, odrzutem, ergonomią na dłuższą metę.
Najbardziej sexy jest wersja FDE ale obecnie dostępna tylko w jednym sklepie no i droższa 6 stów od standardowej. Niby są wymienne kolorowe "grip frames" ale u nas to istotna część broni więc nie poszalejesz.
Grip wymieniasz jak chcesz, kosztuje 46 euro a jak zrobisz zakupy na 100euro to wysyłka gratis. Jeden z fajniejszych pistoletów jakie mam. Zmieniasz sprężynę iglicy na competition za 8,5 euro i spust jest miodzio. Bardzo celny, świetny chwyt. Ja wszystko do APXa ściągam z Włoch tanio i wysyłka idzie trzy dni.
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta APX

Post autor: Officer_199 »

Na pewno z APX'a będziesz zadowolony, jest świetnie wykonany, części tanie i łatwo dostępne.
Sam rozważam zakup Glocka, ale obecnie po zapoznaniu się z APX'em zdecydowałem, że to będzie mój kolejny pistolet.

Jest mniej popularny, bo wbrew pozorom rynek mamy bardzo konserwatywny: Glock/HK, bo marka, legenda, CZ, bo tania.
janek777
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 08 stycznia 2010, 23:10
Tematy: 15
Lokalizacja: Giżycko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta APX

Post autor: janek777 »

Bardzo fajna recenzja, pokazuje możliwości pistoletu w sprawnych rękach.
Awatar użytkownika
frugoman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 09 grudnia 2018, 22:20
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta APX

Post autor: frugoman »

Jak jest z tymi wymiennymi chwytami, zdaje się że nie ma na nich numeru seryjnego ale zarazem stanowią szkielet pistoletu. Można je w świetle PL przepisów swobodnie wymieniać? Czy powinno się kupić każdy na promesę....
janek777
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 08 stycznia 2010, 23:10
Tematy: 15
Lokalizacja: Giżycko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta APX

Post autor: janek777 »

Wymieniasz jak chcesz, nie trzeba promesy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”