Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: Wielki_Wezyr »

Ghostdog pisze: Strasznie dużo to gadania o Shadowkach i XDMach, a to dwa totalnie inne światy. Jeden to metalowy pistolet z zacięciem sportowym pomalowany czeską farbą, a drugi to tania alternatywa dla Glocka.
XDM kosztuje prawie tyle samo co Glock - cena XDM to ok 2400/2500, za tyle samo lub +50/100 można kupić Glocka 17/19 gen III a za ok 2650 Glocka 17/19 gen IV. Ceny wg BUOS, w innych sklepach widziałem podobne.
Różnica 100-250 zł to w sumie żadna różnica...

HS (kiedy był w cenie 1900) to można było powiedzieć, że to tania alternatywa dla Glocka, obecnie widzę po 2250 najtaniej, czyli też niewiele taniej niż Glock III Gen.
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: Ghostdog »

Dawno nie patrzyłem na ceny w takim razie. Faktycznie taka różnica jest bardzo mała.
I love my SIGs.
Awatar użytkownika
bangBang
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 20 grudnia 2016, 18:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: bangBang »

Czego się pieklicie? Miło się to czyta :wink: Trochę z kolegi bijecie bo nie czuje, że Shadow bryluje w dynamice a nie na tarczy :one: Poza tym, fajny i merytoryczny wątek dla kogoś kto szuka własnego sprzętu. Sam przymierzałem się do G17 gen. 4. Z uwagi na wielkość dłoni G19 odpada. W mojej ocenie wypada lepiej niż np XDm pod względem ergonomii - umiejscowienie zwalniacza magazynka, profil zamka. Shadow odstrasza mnie z uwagi na ciężar. Bardzo ciekawa broń. Sprawia bardzo dobre wrażenie - jest solidna i dobrze wykonana. Ma przyjemny spust. Jednak mając na względzie noszenie broni w dni gdy udaję się na strzelnicę, przestaje być tak pociągająca. Kawał gnata i swoje waży - nie ma opcji schować tego w kaburę IWB żeby nie robić sensacji :-) W moich rozważaniach gdzieś skłaniam się w stronę H&K SFP9 - lekki, fajna ergonomia pod każdym względem i wykonanie. Może trochę droższy, ale jak się zacznie męczenie Glocka dodatkami to wyjdzie na to samo.
Si vis pacem, para bellum.
Kto po moją głowę przychodzi, ten i swoją przynosi.
besmirch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 28 lutego 2017, 13:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: besmirch »

Po pierwsze darowałbym sobie na początku inne kalibry niż 9x19.
.22 nie kopie, 9mm trochę kopie, .45 kopie trochę mocniej.Cena amunicji jest taka a nie inna jak chcesz nauczyć się strzelać musisz strzelać a nie liczyć pociski.

Dodatkowo podzieliłbym to raczej na pistolety (ze względu na waga konstrukcje a wiec zachowanie podczas strzału).
polimer: xdm , glock 17/19, cz p-09/07
inne: cz shadow 1,

Potem zostaje jeszcze kwestia funkcjonalności i bajerow. XDM 5.25 ma dluga lufe i przyrzady ktore mozesz regulowac seria z 2017 ma juz swiatlowody, w glocku nie masz nic a ulepszenia kosztują. Masz za to masę akcesoriów do Glockow mniej do xdm'ow i cz. CZ shadow 1 to dobry pistolet i celny ulepszanie go moze wyjsc wiecej niz nowe cz shadow 2 (cena 3.9 nowa),.

Idz do sklepu i na miejscu popros o pomacanie + strzal na sucho. Ja wiem ze adrenalina pierwszy pistolet itd.. najważniejsze jak tobie dana bron lezy w rece i jak sie z nią czujesz. Nie sugeruj sie tym, ze ktos ci napisze G17 bo duza reka, nakladki do 19 duzo zmieniaja mozesz je przymiezyc bez wkladania pinow w sklepie.

Z perspektywy czasu, moim pierwszym pistoletem byl G19 kiedy nie wiedziałem o co chodzi ze spustem, po odbyciu prawdziwego treningu dynamicznego zamówiłem przerywacz ujemny a potem jako 2gi pistolet kupiłem CZ Shadow 2. Wszystko zależny do czego potrzebujesz pistoletu.

Niedlugo bede pomagal przy wyborze pistoletu nr 1 koledze. Na pewno zasugeruje:
cz shadow 1
xdm 9mm
.22LR, 9x19, .45ACP, .223REM, 5.56×45, 7.62x39
TomekPOL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 18 lipca 2018, 21:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: TomekPOL »

Powiem ze swojego doświadczenia.

Strzelałem z HK USP 9mm (poprzednia generacja), HK USP 9mm (nowa wersja), HK USP .45, Taurus 9mm, Beretta 9mm, HK P7, Walther P99, Glock 17 Gen 2,3,4,5, Margolin .22, Ruger .22, Radziecka TT, Jericho 941FS (bardzo niski zamek, trudno złapać do przeładowania wg mnie), Colt 1911 .45, SIG Sauer P226, SIG Sauer P229, Walther PPK, P64 i może jeszcze kilku innych których obecnie sobie nie przypominam.

W mojej ocenie:

1. Glock 17 Gen4/5 (podwójna sprężyna, nic nie wystaje i nie zachacza się) oraz HK USP (poprzednia generacja, bardzo dobry krótki reset)
2. SigSauer P226
3. Beretta 92FS (świetna "miękkość" sprężyny i spustu, chociaż bezpiecznik na zamku mi nie pasował)

Dla osoby o mniejszych dłoniach lub do codziennego ukrytego noszenia mogą być za duże, stąd optował bym za Glockiem 19 lub innym mniejszym Glockiem.

Z XDm nie strzelałem więc się nie wypowiem.
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2018, 12:25 przez TomekPOL, łącznie zmieniany 1 raz.
Puszka Tigera dla Niemieckiego oficera! :-D
buniu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 18 listopada 2016, 17:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: buniu »

Witam.
Mozesz opisać różnice pomiędzy stara a nowa wersja USP.
Posiadam wersje z 2015r. Po wszystkich modernizacjach i nie mam porównania. Wcześniej strzelałem z Glocka i Waltera, ale było to na tyle mało ze nie potrafię sobie przypomnieć charakterystyki pracy poszczególnych broni.
USP kupiłem jako pierwszy pistolet i przez chwile żałowałem, bo opanowanie owej broni było droga przez mękę(bardzo długi DA i reset dość długi, który trzeba jeszcze troche wybrać przy ściąganiu, ale jak powiedział mój znajomy. Reset nie jest najważniejszy, poprostu trzeba go manualnie wypracować), teraz jestem bardzo zadowolony z zakupu, tylko brakuje mi w nim "współczesnego" chwytu jak w obecnie konstruowanych pistoletach.
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 2018, 14:10 przez buniu, łącznie zmieniany 1 raz.
TomekPOL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 18 lipca 2018, 21:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: TomekPOL »

Dodając jeszcze do poprzedniego posta - gdyż przyszło mi do głowy - najlepszą konstrukcją jeżeli chodzi o celność - czyli np. do tarczy na 25m czy na zawody był HK USP Expert 9mm. Świetna precyzja, najlepsza ze wszystkich z których strzelałem wg mnie. Choć rozmiar pistoletu utrudniał by wykorzystywanie do codziennego noszenia oraz cena też robią swoje ok 6500. Ale jak ktoś potrzebuje na zawody IPSC czy do tarczówki to wg. mnie świetny wybór.
buniu pisze:Mozesz opisać różnice pomiędzy stara a nowa wersja USP
Stara wersja czyli klasyczne kanciaste USP ma przede wszystkim świetny krótki reset, pozwalający na szybkie strzelanie dubletów, tripletów, mozambików, szóstek itp.
Nowa czyli ta zaokrąglona (choć tu doprecyzuję gdyż może trochę nieprecyzyjnie napisałem wcześniej, to już chyba nie USP tylko HK 45, HK P30/P30L, ale może w Twoim przypadku nawet tej kanciastej wersji już założyli nowy spust) ma tak długi reset, że można wypić kawę w tym czasie ;laughing: no ok, nie aż tak ale to mi osobiście trochę nie pasuje, choć jak strzelałem z nowej wersji to dawałem radę. Ale wybrał bym klasyczne USP osobiście - wersja z krótkim resetem. Choć ergonomia nowych HK tych zaokrąglonych naprawdę świetna i świetnie leży w dłoni - dobrze wyprofilowane.

A jak autor szuka metalowego w pełni bez plastików to skłaniał bym się do Sig Sauera P226 (fuill metal w różnych odmianach jak X-Five) Choć cena wysoka za nowego. Ale może używany w dobrym stanie za 3000 się znajdzie gdzieś.
Puszka Tigera dla Niemieckiego oficera! :-D
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: montrala »

Rożnica w konstrukcji spustu w HK, to nie są "generacje" spustu tylko różne rodziny konstrukcyjne:
1. Spust USP: USP, USP SD, USP Compact, HK45, Hk45C, USP Custom Sport, USP Tactical, USP Match, USP Expert, USP Elite.
2. Spust P2000: P2000, P2000SK, P30, P30L, P30S, P30LS, P30SK, P30SKS.
3. Spusty SF i TR: seria SFP9/40, seria VP9/40.

Uwaga, modele USP Tactical/Match/Expert/Elite/Custom Sport mają spust typu Match, a HK45 i HK45C mają elementy spustu typu Match.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: Wilek1 »

skoro polecacie Koledze Shadoły, P 07/09, XDMy, to ja powiem ze P-10c jest bardziej uniwersalny, strzela sie z niego przyjemniej niz XDM
- niedrogi (ponizej 2000, a z Trytami 2200), wygodniejszy chywt i wygodniejszy do noszenia od w/w klamek
dynamike tez obleci, moze to nie Shadow, ale z kolei noszenie Shadowki to porażka a P-10c wymiarem pomiedzy G17 a G19,
a ludziska strzelaja dynamike i z xdmów i z HK SFP i Glockow to P-10c tu nie gorszy...

cena "za komplet" - z dodatkowymi magami, kaburą i trytami = 50% ceny wspomnianego HK (HK poza budzetem tutaj)
magazynki i kabury grosze (po stówce), znana dobra marka, pistolet celny, w 100% obsutronne manipulatory, swietny spust, ładny :)
jak by ktos chcial poprawiac spust - pasuja sprezynki od Glocka po 30 zl, i jest dostepny DPM jak by kto chcial dla żony ;)
czego wiecej chciec ?
Ostatnio zmieniony 20 sierpnia 2018, 12:44 przez Wilek1, łącznie zmieniany 1 raz.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: Inku »

Wilek1 pisze: ja powiem ze P-10c jest bardziej uniwersalny, strzela sie z niego przyjemniej niz XDM
- niedrogi (ponizej 2000, a z Trytami 2200), wygodniejszy chywt i wygodniejszy do noszenia od w/w klamek
dynamike tez obleci, moze to nie Shadow, ale z kolei noszenie Shadowki to porażka a P-10c wymiarem pomiedzy G17 a G19,
a ludziska strzelaja dynamike i z xdmów i z HK SFP i Glockow to P-10c tu nie gorszy...
Nie zgadzam się. Z XDM strzelało mi się dużo przyjemniej i celniej niż z P10. Chwyt w XDM lepszy. Do noszenia lepsza P10, bo to compact ale jeszcze lepszy klocek .
Awatar użytkownika
goldie2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 18 lutego 2018, 15:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: goldie2 »

Jak mawiał jakiś guru strzelectwa na pytanie co wybrać, sprawdź w internetach co ci się podoba (najlepiej kilka sztuk), idź do sklepu
i przymierzaj jak ci w dłoni leżą (można jeszcze większą ilość sztuk), później na strzelnicę komercyjną, weź kilka upatrzonych i wywal trochę amunicji z wybranych. Mi osobiście najlepiej leży Glock 19 oraz hk sfp9. Glocka lubię za prostotę, taniość części ilość modyfikacji, kabur itp. Sfp9 to wersja dla bogatych. Zrób jak w instrukcji a będziesz zadowolony. Dodam, że każdy użytkownik jest inny i każdemu będzie leżeć zupełnie inna konstrukcja. Nie ma co bić piany nad wyższością tego od tamtego.
Ostatnio zmieniony 20 sierpnia 2018, 16:38 przez goldie2, łącznie zmieniany 1 raz.
TomekPOL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 18 lipca 2018, 21:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: TomekPOL »

Z Shadow bardzo fajny pistolet, ludzie widziałem używają również w zawodach i sobie chwalą.
Najlepiej jak kolega powyżej napisał przejść się po strzelnicach, postrzelać z kilku, przymierzyć się jak danej osobie leży i dopiero kupić.

Jak ktoś z Warszawy czy okolic to polecam strzelnicę Parabellum w Sulejówku.
Kiedyś tam strzelałem. Mają olbrzymi wybór i można potestować do woli :)
Lista dostępnych sztuk na stronie WWW. Zresztą dużo strzelnic też na swoich stronach publikuje menu.
Także najlepiej samemu się przymierzyć i potestować. Co pasuje jednemu niekoniecznie będzie pasować drugiemu.
Puszka Tigera dla Niemieckiego oficera! :-D
krissu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 11 lipca 2016, 14:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: krissu »

Jeśli liczysz kasę, to niezapomnij że magazynek do sfp9 kosztuje ok 300zł.
A doradzanie "tego bym nie brał, bo wielki i ciężko go nosić", w obliczu nowej ustawy trochę dziwne.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: Wilek1 »

Inku pisze:
Wilek1 pisze: ja powiem ze P-10c jest bardziej uniwersalny, strzela sie z niego przyjemniej niz XDM
- niedrogi (ponizej 2000, a z Trytami 2200), wygodniejszy chywt i wygodniejszy do noszenia od w/w klamek
dynamike tez obleci, moze to nie Shadow, ale z kolei noszenie Shadowki to porażka a P-10c wymiarem pomiedzy G17 a G19,
a ludziska strzelaja dynamike i z xdmów i z HK SFP i Glockow to P-10c tu nie gorszy...
Nie zgadzam się. Z XDM strzelało mi się dużo przyjemniej i celniej niż z P10. Chwyt w XDM lepszy. Do noszenia lepsza P10, bo to compact ale jeszcze lepszy klocek .
spoko, kwestia gustu a moze juz dla mnie przyzwyczajenia - DLA MNIE chwyt P10c jest o niebo lepszy ale to tylko dla mnie...

dodam do całych dywagacji ze:
jesli ktos lubi mniejsze pistolety to wzorem ergonomii i wykonania jest dla mnie HK SFP9 i wogole jest przesliczny, niezly spust, (minus to skrzydelka i CENY)
a przy wiekszych pistoletach Beretta APX (a przy jeszcze wiekszych Shadow 2).

tylko za nie wszystkie mozna kupic 2 dobre pistolety albo komplet AR-15 a kolimatorem...
owiess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 08 grudnia 2014, 21:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: owiess »

Komu złota łopata za odkopanie wątku z maja 2017? :D
9x19, .45ACP, 7,62x39, .22 LR, 12/89
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”