Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: MarcinKr »

Hans00,
o ile łatwiej byłoby gdybyś napisał, że chcesz pistolet BOJOWY, a nie pierniczył, że to ma być do tarczy. To, że będziesz z nim startował w zawodach statycznych to pomijalna kwestia w twoim wyborze...
Więc zrób jak Ci koledzy radzą - kup coś sprawdzonego jak Glock 17, XDM, czy HK. Albo wręcz przeciwnie zaszalej masz jeszcze przecież Steyr'a, Strike One, SW M&P, Rugera, i pewnie jeszcze 10 innych.

A tak naprawdę skoro wybrałeś już dawno XDM i Glock to weź stówkę i jedz na strzelnice wystrzelić po magazynku z każdego. Wybierz jeden z nich i nie truj innych swoją racjonalnością, bo pomocy tu na pewno nie szukasz.
reaper1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 16 stycznia 2016, 08:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: reaper1 »

Do zakupu Shadowki przekonał mnie ten filmik:

oraz cała masza filmików z zawodów IPSC, gdzie Shadowka króluje :)

Owszem, na początku wydawała mi się jakaś taka nijaka, bo gdzieś z tyłu głowy siedział zakorzeniony kształt Glocka, jako prawidłowo wyglądającego pistoletu - nic bardziej mylnego.

Poogladaj, przekonaj się, nie zrób błędu.
Cred
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 22 lutego 2017, 22:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: Cred »

Czołem,

Widzę masę negatywnej energii i poirytowania "szczelców" :)

Jak policzyłem te punkty co wypisałeś to pasuje tylko i wyłącznie: CZ 75 lub 85. ->ponieważ nie plastikowy i tani i w ogóle...

Tutaj padają trochę złe pytania. Podstawowe jest: Co Ty będziesz tym pistoletem robił?

Tarcze? -> kup Shadołke.
Dynamikę? -> kup Shadołke lub XDma.
Wojna? -> kup XDma.

Chcesz mieć pistolet uniwersalny aby móc postrzelać wszystko? -> napiszę Ci co mi kiedyś kolega powiedział. Kup to co Ci leży w dłoni i sprawia przyjemność gdy strzelasz i podoba się dla oka. Nie obejdziesz tego.

Ja mam XDma 4,5'. Wiem że do tarczy z niego strzelać nie umiem, mimo że mi się dużo lepiej strzela niż z Glocka.
Do noszenia niewygodny mimo, że mam dobrą kaburę.
Natomiast lubię go i cenie. To jest broń uniwersalna na wojnę po prostu do strzelania. Mi pasuje, mam fan jak go trzymam.

Jeśli nie jesteś mega strzelcem nie dostrzeżesz niuansów między tymi broniami. Z punktu technicznego nie ma różnicy co kupisz. Kup to co Ci się podoba.
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: Hans00 »

marcinez pisze:Autor wątku bez obrazy, ale powinien poszerzyć swoją wiedzę na temat strzelania sportowego. Z tego co pisze według niego, sport to tylko statyczne strzelanie do tarczy. Zupełnie pomija strzelanie dynamiczne do czego jest stworzona cz shadow. Mam nadzieję, że nas wszystkich nie wkręca. Mi to śmierdzi prowokacją. Po co zaczynasz temat skoro wszystko odrzucasz i wychodzi że tylko chcesz potwierdzenia swojego wyboru?
Nie czuję się urażony :) Nie planuję strzelectwa dynamicznego, nigdzie o tym nie pisałem. Wspomniałem raczej o rekreacyjnym strzelectwie statycznym.
Pisząc wątek nie miałem naprawdę żadnych złych intencji. Chciałem poznać inne opinie.
MarcinKr pisze:Hans00,
o ile łatwiej byłoby gdybyś napisał, że chcesz pistolet BOJOWY, a nie pierniczył, że to ma być do tarczy. To, że będziesz z nim startował w zawodach statycznych to pomijalna kwestia w twoim wyborze...
Więc zrób jak Ci koledzy radzą - kup coś sprawdzonego jak Glock 17, XDM, czy HK. Albo wręcz przeciwnie zaszalej masz jeszcze przecież Steyr'a, Strike One, SW M&P, Rugera, i pewnie jeszcze 10 innych.

A tak naprawdę skoro wybrałeś już dawno XDM i Glock to weź stówkę i jedz na strzelnice wystrzelić po magazynku z każdego. Wybierz jeden z nich i nie truj innych swoją racjonalnością, bo pomocy tu na pewno nie szukasz.
W większości będę rekreacyjnie, statycznie strzelał do tarczy, czasem jakieś zawody np. LOKowskie, ale nic z jakiegoś nie wiadomo jak wysokiego szczebla. Dynamika odpada bo nie ma warunków, też niestety nie mam czasu jeździć gdzieś dalej bo to jednak jest dosyć czasochłonne, chociaż w przyszłości nie wykluczam tej opcji.
XDm i Glocka podałem, ponieważ patrząc po preferencjach strzelców dużo osób je posiada i akurat są w moim zakresie finansowym na ten moment.
reaper1 pisze:Do zakupu Shadowki przekonał mnie ten filmik:

oraz cała masza filmików z zawodów IPSC, gdzie Shadowka króluje :)

Owszem, na początku wydawała mi się jakaś taka nijaka, bo gdzieś z tyłu głowy siedział zakorzeniony kształt Glocka, jako prawidłowo wyglądającego pistoletu - nic bardziej mylnego.

Poogladaj, przekonaj się, nie zrób błędu.
Może rzeczywiście przekonam się do tej shadowki skoro tyle osób ją chwali. Design mnie nie pociąga, chociaż kiedyś XDm wydawał mi się dziwny, a jednak jak zobaczyłem na żywo to jakoś mnie zachęcił.
W ręku leży bardzo dobrze i praktycznie zawsze jak wezmę ją w rękę to trafiam tam gdzie chcę (gdzie np. z Glocka 17 4gen strzelałem wielokrotnie i nigdy do końca nie czułem tej broni, chociaż z 3gen lepiej mi się trafia).
Cred pisze:Czołem,

Widzę masę negatywnej energii i poirytowania "szczelców" :)

Jak policzyłem te punkty co wypisałeś to pasuje tylko i wyłącznie: CZ 75 lub 85. ->ponieważ nie plastikowy i tani i w ogóle...

Tutaj padają trochę złe pytania. Podstawowe jest: Co Ty będziesz tym pistoletem robił?

Tarcze? -> kup Shadołke.
Dynamikę? -> kup Shadołke lub XDma.
Wojna? -> kup XDma.

Chcesz mieć pistolet uniwersalny aby móc postrzelać wszystko? -> napiszę Ci co mi kiedyś kolega powiedział. Kup to co Ci leży w dłoni i sprawia przyjemność gdy strzelasz i podoba się dla oka. Nie obejdziesz tego.

Ja mam XDma 4,5'. Wiem że do tarczy z niego strzelać nie umiem, mimo że mi się dużo lepiej strzela niż z Glocka.
Do noszenia niewygodny mimo, że mam dobrą kaburę.
Natomiast lubię go i cenie. To jest broń uniwersalna na wojnę po prostu do strzelania. Mi pasuje, mam fan jak go trzymam.

Jeśli nie jesteś mega strzelcem nie dostrzeżesz niuansów między tymi broniami. Z punktu technicznego nie ma różnicy co kupisz. Kup to co Ci się podoba.
Negatywna energia i poirytowanie nie wiem w głównej mierze z czego wynikają. Tak jak już pisałem - nie miałem żadnych negatywnych intencji ani podtekstów zakładając wątek.
Jeżeli ktoś się czuje zirytowany, to szczerze przepraszam.

Co będę robił? Strzelectwo rekreacyjne, statycznie, czasem jakieś lokalne zawody, aktywność strzelecka powiedzmy 1-2 razy w tygodniu na strzelnicy.
Moje dłonie, pomimo, że są niewielkie nie są też specjalnie wybredne, chociaż najlepiej chyba leży mi chwyt 1911. Za mega strzelca się nie uważam, chociaż potrafię mieć dobre skupienie i wyniki.
Tak jak pisałeś - chodzi o "fan", nie będę walczył o żadne medale, jechał na drugi koniec polski porywalizować itd.
Awatar użytkownika
Przyjaciel
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 22 maja 2016, 07:15
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: Przyjaciel »

Hans00 , jak to nie jest prowokacja, to poradzę Ci od serca :-D

Bardzo dobrze, że chcesz kupić nowy pistolet centralnego zapłonu, a nie złoma po dynamice lub lekko używanego w cenie nowego. Takie podejście się chwali, bardzo mądre podejście. :piwo:

JA BĘDĄC NA TWOIM MIEJSCU :516: , kupiłbym albo CZ SP-01 SHADOW 1 !!!, za +/- 3000 złotych, albo XDM 5,25 za +/- 2500 złotych (bardzo dobra i wszystkomająca broń, odpowiednik pieruńsko drogiego HK USP Eksperta, tylko drastycznie mocno tańsza :-D ).

Glocka 17 (a nie daj Boże 19) sobie odpuść jako pierwszą broń. To broń czysto bojowa lub mocno dynamiczna. Na pierwszy, uniwersalny pistolet mocno bezsensowna.
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: Ghostdog »

@Hans00
Czegokolwiek nie kupisz, to decyzję podejmiesz tak samo "losowo".
Chcesz strzelać rekreacyjnie? Kup to co Ci pasuje do ręki, podoba się i sprawia przyjemność. Przy Twojej aktualnej wiedzy nie jesteś w stanie dokonać świadomego wyboru, a my za Ciebie podjąć go nie możemy.

Ja na przykład CZ bym nie kupił. Kiepska farba, jakość wykończenia średniawa, większość na jedną modłę, oparta o jednym modelu. Ale stosunek jakość/cena jest dość wysoki, głównie przez niską cenę. Jak masz kupić Shadowkę, bo Ci tu tak radzą, a Tobie się ani nie podoba ani Ci nie leży, to zastanów się dla kogo kupujesz broń, dla siebie, czy gości z forum?
XDm i Glocka podałem, ponieważ patrząc po preferencjach strzelców dużo osób je posiada i akurat są w moim zakresie finansowym na ten moment.
Czyli jedynym argumentem z Twojej strony jest owczy pęd "bo inni też je mają". Szkoda czasu. Wybór nie zamyka się do dwóch modeli. Jak spodoba Ci się coś przekraczającego budżet, to po prostu dozbieraj, a nie kupuj tańszego, ale mniej Ci pasującego.
I love my SIGs.
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: Hans00 »

Przyjaciel pisze:Hans00 , jak to nie jest prowokacja, to poradzę Ci od serca :-D

Bardzo dobrze, że chcesz kupić nowy pistolet centralnego zapłonu, a nie złoma po dynamice lub lekko używanego w cenie nowego. Takie podejście się chwali, bardzo mądre podejście. :piwo:

JA BĘDĄC NA TWOIM MIEJSCU :516: , kupiłbym albo CZ SP-01 SHADOW 1 !!!, za +/- 3000 złotych, albo XDM 5,25 za +/- 2500 złotych (bardzo dobra i wszystkomająca broń, odpowiednik pieruńsko drogiego HK USP Eksperta, tylko drastycznie mocno tańsza :-D ).

Glocka 17 (a nie daj Boże 19) sobie odpuść jako pierwszą broń. To broń czysto bojowa lub mocno dynamiczna. Na pierwszy, uniwersalny pistolet mocno bezsensowna.
Dzięki za odpowiedź :> Kolejny głos za Szadołką, daliście mi mocno do myślenia, ponieważ nawet nie brałem jej pod uwagę na poważnie.
Myślę, że w najbliższym czasie znowu postrzelam z niej trochę na strzelnicy. Może rzeczywiście niesprawiedliwie odrzucam ciekawą opcję.
Kolejny głos także za XDM. Z HK miałem tylko doświadczenia z SFP9, Experta widziałem tylko na zdjęciach, więc nie wiem "z czym go się je". Patrząc na cenę, to traktuję go jako ciekawostkę :)
Co do Glocka 17 to chyba nie padła w tym temacie ani jedna sugestia za nim.

@Ghostdog:
Nakreśliłem sobie pewne wzorce, a ile ludzi tyle opinii i możemy tak debatować w nieskończoność. Wątek założyłem aby zbadać inny punkt myślenia i dowiedzieć się ciekawostek.
Przy swojej aktualnej wiedzy mogę świadomie kupić, ale tylko to z czego regularnie strzelam na strzelnicy, wtedy ergonomia i użytkowanie nie będzie żadnym zaskoczeniem ale jednak zawęzi zakres poszukiwań, a wachlarz
ciekawostek na rynku jest bardzo wielki, dlatego chciałem posłuchać konstruktywnych argumentów. Trochę jak jeździć klubowym polonezem, a potem sobie kupić poloneza bo się go zna, ale to wcale nie znaczy, że jest jakiś dobry albo nawet konkurencyjny do tego co można kupić na rynku ;)

A co do samego kupna, to oczywiście dla siebie ale mam taką naturę, że lubię dojrzałe zakupy więc nie wpadam do sklepu i nie biorę pierwszej lepszej przypadkowej rzeczy, tylko jak mam wydać parę ciężko zarobionych groszy, to chcę kupić coś przyzwoitego, a żeby to zrobić potrzebuję rozważyć każde argumenty za i przeciw, więc ten temat na forum traktuję jako kolejną kopalnię opinii.

Co do owczego pędu może w jakimś stopniu masz rację, jednak bardziej chodziło o to, że jak konstrukcja jest popularna, długo istnieje na rynku, to i części jest od groma, akcesorii, części do tuningu, znane są usterki i nie kupuje się kota w worku.

A co do "tańszego" to jest bardzo pojęcie względne. Dla kogoś może być drogi, używany P-83, dla kogoś kto ma P-83 to droga może się wydawać używana CZ 75, a dla kogoś, kto ma USP Experta tania może się wydawać Beretta 92FS. Zbierać można w nieskończoność, a ja chcę spełnić swoje podstawowe założenie: kupić coś z wysokim współczynnikiem jakości do ceny i dlatego badam naprawdę różne opcje :)
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: MarcinKr »

Hans00,
jeśli dobrze strzela Ci się z xdm'a to go kup. Ja też nie jestem fanem "sportowych" dziewiątek, więc takowych nie posiadam. I tak w centralnym na tarczy najlepsze wyniki robią chłopaki na .32 (choć są wyjątki z dziewiątkami), więc ewentualna Shadowka nic by mi nie dała. A tak to przynajmniej mam radość i strzelam z tego co lubię (oczywiście staram się dbać o jakiś progres w ramach moich umiejętności).
A do wyników na tarczy kup .22LR i szlifuj do 95/100 8-)

Na celowniku mam teraz XDS 3.3 jak tylko pojawi się w Europie. Po prostu żeby nauczyć się z tego strzelać, bo zawodów tym nie wygram raczej.

Jeśli masz niedaleko do Krakowa i chciałbyś postrzelać z czegoś jeszcze innego to daj znać.
Awatar użytkownika
lasooch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 12 marca 2017, 14:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Pruszków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: lasooch »

Jeszcze jako ciekawostka... W Twoim budżecie jest też do kupienia SIG P320 - przecena równo na 3tys zł w sklepie BH w Warszawie. Pełnowymiarowy, raczej wysoka jakość, też powinien spełniać wszystkie wymagania :)
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: Hans00 »

lasooch pisze:Jeszcze jako ciekawostka... W Twoim budżecie jest też do kupienia SIG P320 - przecena równo na 3tys zł w sklepie BH w Warszawie. Pełnowymiarowy, raczej wysoka jakość, też powinien spełniać wszystkie wymagania :)
Rzucę okiem :) Dzięki!
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: LARPAK »

Cena pistoletu to jedno, ale ważne aby zwrócić uwagę na takie rzeczy jak:
- magazynki - ich cena, dostępność
- części zapasowe - ich cena, dostępność
- akcesoria - ich cena, dostępność

Co z tego, że SIG jest w zakładanym budżecie skoro magazynki do niego są dość drogie, a dostępność (nie sprawdzałem) taka sobie.
Dla przykładu ceny magazynka do CZ to ok. 120 zł, a do H&K 250 - 300 zł.

Na to również należy zwrócić uwagę przy wyborze pistoletu - zwłaszcza pierwszego, a być może jedynego na dłuższy czas.
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: Ghostdog »

LARPAK pisze:Cena pistoletu to jedno, ale ważne aby zwrócić uwagę na takie rzeczy jak:
- magazynki - ich cena, dostępność
- części zapasowe - ich cena, dostępność
- akcesoria - ich cena, dostępność

Co z tego, że SIG jest w zakładanym budżecie skoro magazynki do niego są dość drogie, a dostępność (nie sprawdzałem) taka sobie.
Dla przykładu ceny magazynka do CZ to ok. 120 zł, a do H&K 250 - 300 zł.

Na to również należy zwrócić uwagę przy wyborze pistoletu - zwłaszcza pierwszego, a być może jedynego na dłuższy czas.
Cena magazynków do Sig P320 to 140 PLN za magazynki do full size, a 120 PLN za magazynki do compacta. Czyli pi razy oko tyle co do CZ. Magi zazwyczaj są dostępne u Szustera , a jak nie, to można zamówić i z następnej dostawy się dostanie.
Dostępność też jest dość duża - Szuster ma je praktycznie cały czas, a co najmniej 2 firmy dowożą Sig Sauery ( Progres dla przykładu ). Z Compactami bywają problemy, ale Full Size były praktycznie zawsze dostępne.

Jest wątek o P320 - warto przeczytać, bo długi nie jest, a informacji trochę jest. W skrócie: Akcesoria? Nie po tej stronie oceanu... ale i tak za wiele nie potrzebujesz, bo kabura jest w zestawie, a zmieniać to co najwyżej przyrządy. Dopiero od niedawna jest spust od Grey Guns, który faktycznie warto zamontować.
I love my SIGs.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: LARPAK »

SIG był tutaj tylko przykładem dlatego, że osiąga maksymalny pułap cenowy jaki chce wydać autor wątku.
Hornet_AW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 358
Rejestracja: 15 lipca 2016, 08:09
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: Hornet_AW »

SiG P320 to bardzo ciekawa alternatywa, warto przed zakupem ten pistolet przetestować.

BTW: magazynki do XDM, można kupić poniżej 90zł :)
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy pistolet pod preferencje (dylemat XDm vs Glock lub coś innego)

Post autor: Ghostdog »

Hornet_AW pisze:SiG P320 to bardzo ciekawa alternatywa, warto przed zakupem ten pistolet przetestować.
P320 to moim zdaniem bardzo fajna broń bojowa i jedna z ciekawszych propozycji na pierwszy pistolet dla niezdecydowanego, pytanie, czy to jest to, czego chce autor tematu. Strasznie dużo to gadania o Shadowkach i XDMach, a to dwa totalnie inne światy. Jeden to metalowy pistolet z zacięciem sportowym pomalowany czeską farbą, a drugi to tania alternatywa dla Glocka. Jedno i drugie to niestety dość popularne u nas rozwiązanie. Niemniej jednak polecam zapoznać się z Sigiem P320, chociażby po to, żeby mieć rozpoznanie.
Napisałeś wcześniej:
A co do samego kupna, to oczywiście dla siebie ale mam taką naturę, że lubię dojrzałe zakupy więc nie wpadam do sklepu i nie biorę pierwszej lepszej przypadkowej rzeczy, tylko jak mam wydać parę ciężko zarobionych groszy, to chcę kupić coś przyzwoitego, a żeby to zrobić potrzebuję rozważyć każde argumenty za i przeciw, więc ten temat na forum traktuję jako kolejną kopalnię opinii.
Bardzo dobrze. Niestety, kupowanie broni to nie tylko rozważanie argumentów na papierze. Trzeba jeszcze z każdej broni trochę postrzelać - te 100 szt. jest tutaj moim zdaniem minimum, które pozwala sobie wyrobić jakąś podstawową opinię.
A co do "tańszego" to jest bardzo pojęcie względne.
Oczywiście. Patrząc jednak przez perspektywę sprzętu z mniej więcej tej samej parafii, jak i ogólnie kosztów strzelania. Czy to będzie 3000 czy 3500 PLN to nie jest gigantyczna różnica, szczególnie biorąc pod uwagę, że taki pistolet spokojnie kilkadziesiąt tysięcy strzałów odda bez większych napraw. Jak chcesz strzelać 1-2x w tygodniu to daje to od 52 do 104 razy w roku. Na jedno wyjście musisz liczyć minimum te 50 szt. amunicji ( żeby była z tego chociaż minimalna zabawa ) + wejście na strzelnicę, czyli z 80PLN ? to daje od ok 4 tyś. do ponad 8 tyś. PLN w rok. Odpuść miesiąc ( 4-8 wyjść ) i masz "zaoszczędzone" te ~500 PLN. Kalkulacja jest dość prosta. Licząc te 5 tyś sztuk rocznie ( maaało ) masz pistolet na 5+ lat. Rozumiesz o jaką perspektywę "taniej/drożej" mi chodzi? Jeżeli planujesz strzelać i dopiero zaczynasz przygodę z własną bronią, to pamiętaj, że od teraz ilość wystrzelonej amunicji będzie się tylko zwiększać, więc miesiąc w tą czy w tamtą wielkiej różnicy nie robi. Chyba, że masz presję na wyniki i to w krótkim czasie. Wtedy kupno gorszego pistoletu i wiadra amunicji ale TU i TERAZ będzie miało zdecydowanie większy sens.
I love my SIGs.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”