Amunicja 223

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Jareknr1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 805
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 20:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 223

Post autor: Jareknr1 »

Franek, na danych w moim przypadku:
- Amo GGG (plaszcz miedziany) kupowane po 1,45 PLN
- W tescie podaja, ze choc wytarcie lufy mierzyli przy 5000 strzalow, to na amo stalowej pogorszenie celnosci zauwazyli juz po 4000 a nie 6000 strzalow.
- Za to zucycie na miedzianych po 10 000 bylo mniejsze niz ze stalowych po 5000 strzalow.

wychodzi wiec ok 2.29 PLN/Strzal na stalowej i 1,93 PLN/Strzal na miedzianej tylko... kto strzela dla oszczedzania pieniedzy? :-D

Mnie bardziej martwi zuzycie sprzetu/wynik jako takie a nie ile to kosztuje. Poki co nie jestesmy w USA i wymiana lufy jest poza zasiegiem logistyczno-finansowo-sensownym a tylko stojaca w szafie lufa na tyle by mnie uspokoila, zebym karmil sprzet byle czym.
Ale to moje indywidualne podejscie bo ARa uzywam tez na zawodach 100m bez optyki i jak nie zrobie choc 90 pkt na sportowej karabinowej tarczy (czyli skupienie ok pudelka zapalek) to zle sie czuje. Innemu moze wystarczyc ze w ogole jest huk, ogien a tekrute na 15m trafi, i wtedy tez jest git i amo Bernaul a nawet Tula (dodatkowo dobra do trenowania usuwania zaciec) pasuje.
NIkt nam nie wmowi, ze czarne jest czarne a biale jest biale!
Janusz123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 08:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Ślůnsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 223

Post autor: Janusz123 »

Jareknr1 pisze:..Poki co nie jestesmy w USA i wymiana lufy jest poza zasiegiem logistyczno-finansowo-sensownym..
W złym wątku to oryginalnie napisałem:

Jak mi się skończy lufa (mimo że nie zamierzam strzelać stalowym płaszczem) to sobie kupię samą lufę tutaj, nie sądzę aby był z tym jakiś problem:
http://www.lothar-walther.de/549.php
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Amunicja 223

Post autor: sql »

Tak gwoli ścisłości - w GGG i pokrewnych płaszcze są mosiężne, a nie miedziane.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
PRESTON
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 01 marca 2016, 20:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 223

Post autor: PRESTON »

Panowie. Poproszę o podpowiedź.

Przyznam, nie ogarniam jeszcze tych wszystkich przeliczeń. Poszukuję amunicji, która może dawać lepsze wyniki na tarczy. Podpowiedzi kolegów są takie, że powinna być cięższa. Zaznaczam, że strzelam raczej rekraacyjnie. Zależy mi na lepszym skupieniu, choć mam świadomość, że są to moje maksymalne możliwości.

Lufa 16.5'', 1/8. Strzelam z fabrycznej GGG .223 55gr / 3.56g, prędkość wylotowa 1015 m/s, oczywiście parametry według producenta.

Przykładowa fota tarczy. Odległość 100m, siedząc bez podpórki, mechniczne mbus. I w takich warunkach na chwilę obecną strzelam (bez dodatkowej stabilizacji i optyki).

Obrazek
.22LR, 9x18, 9x19, .223, .308W, 7.62x39, 12/70, .45ACP.
mkw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 478
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 223

Post autor: mkw »

Moim zdaniem jeśli to jest z otwartych bez podpierania broni to się nie ma czego czepiać. Jak chcesz wiedzieć jak jest celność zestawu to strzelać musisz co najmniej z wora,tak to nic nie mówi na temat celności amunicji z Twojego karabinka.
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.
Gebel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 244
Rejestracja: 25 grudnia 2014, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 223

Post autor: Gebel »

Preston widze ze nawet Staszka chcesz w tym roku wykosić. Ja juz nawet nie mam sie co pokazywać :033:
Awatar użytkownika
larky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 205
Rejestracja: 28 listopada 2016, 23:16
Tematy: 13
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 223

Post autor: larky »

Ta amunicja ma rzeczywistą prędkość 890-915.
Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 223

Post autor: Ghostdog »

Mierzyłeś prędkość na swoim MMR i GGG? Jeżeli tak to trochę wolno jak na taką lufę.
I love my SIGs.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Amunicja 223

Post autor: Sebastian »

Ja w tlokowym Stagu 16,5 cala wyciskam z Barnaula srednia 870 m/s . Tez bylem zaskoczony takim wynikiem. Na wlasnych elaboracjach mam zawsze ponizej 900 m/s.
Predkosc podawana przez producenta jest zawsze mierzona z dlugiej lufy (min 20 cali). W takiej 16,5 czy 14,5 cali jest zawsze 50-100 m/s mniej od tego co podaje pudelko.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2017, 07:33 przez Sebastian, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jareknr1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 805
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 20:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 223

Post autor: Jareknr1 »

PRESTON pisze:Przykładowa fota tarczy. Odległość 100m, siedząc bez podpórki, mechniczne mbus. I w takich warunkach na chwilę obecną strzelam (bez dodatkowej stabilizacji i optyki).
Napisales "bez podporki" a potem dodales "bez dodatkowej stabilizacji". Albo powtarzasz to samo 2 razy albo strzelales z podporki z przodu bez stabilizacji z tylu a zaleznie od opcji:
- jesli to z samych rak bez zadnej podporki, to dobry wynik i amunicja niewiele poprawi. Za to jak podeprzesz sprzet chocby workiem z przodu to na tej pistoletowej tarczy i przy tej samej amunicji wszystko powinno wejsc Ci w 10-tke (bo jest duzo wieksza niz na tarczach karabinowych :-D ).
- jesli to jest jednak z podporki z przodu a tylko brak podporki z tylu (czyli tak jak na wiekszosci zawodow jest w konkurencji kcz 100) to faktycznie mozna duzo lepiej. Mi np czeska S&B (z pudelek po 140 szt) na tym dystansie lata lepiej niz GGG...nie wiedziec czemu. Na dystansach 200-300 najlepiej lata Geco 63grs tylko ze jest sporo drozsza i ...stalowa, wiec baaaardzo rzadko jej uzywam.
Jednak w Twoim sprzecie moze byc zupelnie inaczej wiec i tak sam musisz dopasowac amunicje do broni (metoda prob i bledow) bo nikt Ci nie doradzi "uniwersalnej" do kazdej lufy i modelu broni.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2017, 09:57 przez Jareknr1, łącznie zmieniany 1 raz.
NIkt nam nie wmowi, ze czarne jest czarne a biale jest biale!
Kostek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 93
Rejestracja: 08 kwietnia 2010, 21:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 223

Post autor: Kostek »

Uproszczona poglądowa tabela długość lufy/prędkość (niestety w fps)/ amunicja:
http://www.ballisticsbytheinch.com/223rifle.html
PRESTON
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 01 marca 2016, 20:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 223

Post autor: PRESTON »

#Jareknr1 sorki za braki w nazewnictwie. Strzelam z samych rąk. U mnie tak wygląda ta konkurencja.

Zdaję sobie sprawę, że w takich warunkach trudno mówić o lepszym czy gorszym wyniku, bo zbyt wiele zależy od samego strzelca. Chodziło mi bardziej o teoretyczne wyliczenie/podpowiedź, która amunicja może dawać lepsze wyniki na takiej konkretnie lufie.

U mnie S&B ten w pudełkach po 140 szt. daje słabsze rezultaty na 100m. Zatem jedynym rozwiązaniem jest strzelenie kilku różnych amunicji z ustabilizowanego karabinka, bo jak powiadasz trudno mówić o uniwersalnej amunicji do danej lufy.
.22LR, 9x18, 9x19, .223, .308W, 7.62x39, 12/70, .45ACP.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Amunicja 223

Post autor: Sebastian »

Strzelanie z rak bez podporek ma bardzo duza wartosc praktyczna. Jezeli chcemy wiedziec jak MY strzelamy i jakie w praktyce sa nasze wyniki.
Ma to znaczenie np. w dynamice. Moze okazac sie ze z drogiej precyzyjnej amunicji mamy dokladnie takie same wyniki jak z taniej ruskiej masowki.
Wiec po co przeplacac ?
Janusz123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 08:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Ślůnsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 223

Post autor: Janusz123 »

Jareknr1 pisze:..Mi np czeska S&B (z pudelek po 140 szt) na tym dystansie lata lepiej niz GGG...nie wiedziec czemu. Na dystansach 200-300 najlepiej lata Geco 63grs tylko ze jest sporo drozsza i ...stalowa, wiec baaaardzo rzadko jej uzywam.
Miałem niezłe zdziwko jak sobie wczoraj przyłożyłem magnes do S&B. Później przeczytałem sobie pierwsze strony tego tematu. Można sobie też na stronie producenta zobaczyć z czego jest wykonany płaszcz:
http://www.sellier-bellot.cz/en/product ... etail/180/
Wystrzelałem tego 70 sztuk i waham się co zrobić z resztą, szkoda trochę lufy. Chyba wystrzelę tą paczkę do końca ale już więcej tego gówna nie kupię. Nie wiem z jakiej racji S&B jest droższa od GGG.. a sprzedawcy mówiłem że nie chcę Barnaula (z uwagi na bimetaliczny płaszcz) to mi dał S&B - oni nawet nie wiedzą co sprzedają.
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 223

Post autor: Ghostdog »

Jan㎲z pisze:a sprzedawcy mówiłem że nie chcę Barnaula (z uwagi na bimetaliczny płaszcz) to mi dał S&B - oni nawet nie wiedzą co sprzedają.
Może właśnie wiedzą... że sprzedają też lufy ;)
I love my SIGs.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”