Mossberg 590 Mariner - akcesoria

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Mr.Pete
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2014, 11:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Mossberg 590 Mariner - akcesoria

Post autor: Mr.Pete »

Witam,
poszukuję kilku akcesoriów do tytułowej strzelby, które można kupić u nas w kraju. Przeszukałem internet, ale jakoś nic nie znalazłem.
Zdaję sobie sprawę, że to prosty i ubogi model, ale czy da się do niego kupić (jak tak, to gdzie) i zamontować:
-celownik przeziernikowy typu ghost ring?
-zamienić firmową muszkę-koralik mosiężny na coś z wstawką trytową?
-czy istnieje możliwość wymiany czoków?
-jakiś pas dwupunktowy?

Strzelba dokładnie ta: http://www.mossberg.com/product/590-mar ... hot-50299/

Wybaczcie te być może głupie pytania, ale nie znam się za bardzo na tuningu broni i wolę spytać o radę mądrzejszych.
Ostatnio zmieniony 29 marca 2017, 10:53 przez Mr.Pete, łącznie zmieniany 1 raz.
mr_neox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 31 sierpnia 2015, 11:18
Tematy: 1
Lokalizacja: LJA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg 590 Mariner - akcesoria

Post autor: mr_neox »

Taniej Ci chyba wyjdzie kupic druga 590a1 juz z ghost ringiem i wysoka muszka (tutaj juz mozna ja przerabiac bo jest sie do czego przyczepic)...

Jakie czoki? Musialbys gwintowac lufe - znowu koszta...

Chcesz sprzedac? :one: Mialbym rodzenstwo dla mojego blackwatera
.22LR, 9x18, 9x19, 7.62x25, 7.62x39, 12/76
tribal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 09 grudnia 2009, 14:58
Tematy: 11
Lokalizacja: podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg 590 Mariner - akcesoria

Post autor: tribal »

Jak chcesz czoki to khan ma wykręcane.
Awatar użytkownika
Mr.Pete
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2014, 11:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg 590 Mariner - akcesoria

Post autor: Mr.Pete »

Ok, dzięki za odpowiedzi. Zgadzają się one z tym, co podejrzewałem. :)
Wilczurek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwietnia 2011, 04:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg 590 Mariner - akcesoria

Post autor: Wilczurek »

Moje parę groszy...

Największy problem tu to wykończenie "marine" - fajne jak ktoś mieszka w podzwrotnikowych wilgotnych klimatach albo cały czas broń jest na jachcie. Ale inaczej to tylko przeszkadza w doborze akcesoriów + niezbyt pomaga w warunkach taktycznych (chyba że chcesz aby zbir z daleka widział z czym ma do czynienia).

Bo taką lufę z czokami to by łatwiej było zakupić niż rozwiercać i gwintować. A tu te cholerne błyszczące wykończenie...

Przeziernik typu ghost ring jest w miarę łatwo zamontować u rusznikarza (zwykle lutowane albo nawiert + gwint pod śrubki). Muszkę z przodu trzeba lutować srebrem więc znowu rusznikarz.

Ale o co chodzi z tym trytem w muszce?
Tryt jest z natury dobry w warunkach słabego oświetlenia. W dzień to nawet przeszkadza. (Do tego wielu początkujących strzelców, gdy mają trytowe przyrządy celownicze za bardzo skupia się na nich, zamiast na tym gdzie strzelają / w co celują). Plus te trytowe lampki są ciupkie, a na końcu 20 calowej lufy to już zupełnie... Trzeba mieć zdrowe oczka... W brew pozorom te paciorki bardzo dobrze się sprawdzają w praktycznym użytku.
Awatar użytkownika
Mr.Pete
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2014, 11:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg 590 Mariner - akcesoria

Post autor: Mr.Pete »

@Wilczurek - dzięki kolego za rzeczowe odpowiedzi. :) I to nie jest tak, że paciorek mi się nie podoba, czy że w ogóle będę używał czoków. Bardziej chodziło mi o potencjalne możliwości.

Jedyne, co być może chciałbym mieć na tej strzelbie to ghost ring i może się pokuszę kiedyś o oddanie jej do rusznikarza i instalację.
Samo wykończenie wygląda na pewno lepiej niż wszechobecny czarny (a ja nie lubię bardzo tego koloru i unikam jak mogę, nawet na mojej broni), a co do jego braku taktyczności, to mnie osobiście nie przeszkadza, bo strzelba ma być do typowego strzelania sportowego na strzelnicy.

Rozumiem, że w zasadzie każdy pas dwupunktowy do broni długiej się nada, nie trzeba tu jakiejś grubszej kombinatoryki? Np. pasy od magpula? Lub chociażby taki najtańszy:
https://jarmix-militaria.pl/pasy-do-bro ... aign-id=19

Nie potrzebuję go do specjalnych operacji w Afganistanie. :)
Wilczurek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwietnia 2011, 04:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg 590 Mariner - akcesoria

Post autor: Wilczurek »

XS Sight Systems ma coś co może Cię zainteresować
Model: MB-4001R-4
Niezbyt tani zestaw ale mozesz zainstalować sam (jak masz dostęp do porządnej wiertarki stołowej / kolumnowej / promieniowej). Grzbiet komory zamkowej jest na tyle gruby że latwo będzie go nawiercić i nagwintować.

Właściwie sam to samo zrobię na moim i załączę zdjęcia... za jakiś miesiąc...
Awatar użytkownika
Mr.Pete
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2014, 11:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg 590 Mariner - akcesoria

Post autor: Mr.Pete »

Kurczę, ok 200 USD. Trochę chyba za dużo jak na moje potrzeby i tę strzelbę. :) Zwłaszcza, że samą szynę można u nas kupić za ok. 100 PLN.
Tak czy siak, piękne dzięki Wilczurek za kolejną pomocną radę. A same zdjęcia tego jak Ci wyszło, z chęcią obejrzę.
Wilczurek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwietnia 2011, 04:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg 590 Mariner - akcesoria

Post autor: Wilczurek »

Oryginalny post przypomniał mi że zawsze miałem zamiar zainstalować przyrządy celownicze z prawdziwego zdarzenia na moim Mossbergu 590A1.
Zdjęcie poniżej pokazuje jak wyglądał przed "operacją".

Obrazek

Szyna pod optykę + taktyczna składana kolba + aluminiowy adapter (z uchwytem) zostały dodane jakiś czas temu; wszystko inne jest oryginalne.

Obrazek

Jak pisałem moje poprzednie posty to zapomniałem że Mossberg jest fabrycznie gotowy do instalacji szyny - wystarczy odkręcić zaślepki. Nie ma więc potrzeby nawiercania i gwintowania - więc i koszt + możliwość spartaczenia są mniejsze.

Obrazek

Paciorek na końcu lufy jest oryginalny. Przy zakladaniu obręczy powinien być wykręcony, ale ja go zostawiłem bo pomaga zcentrować nową muszkę.

Obrazek

Zdjęcie nowej muszki od spodu. Usunąłem nieco metalu (Dremel + pilnik) aby paciorek miał się gdzie schować.

Obrazek

Całość nie powinna zabrać więcej niż 45 minut. Zestaw pasował jak ulał. Wszystko jest porządnie wykonane i wykończone.

Obrazek

Muszka jest zabezpieczona z obu stron. Jest możliwość regulacji jej w płaszczyźnie pionowej (potrzeba poluzować śruby obręczy) i w małym stopniu w płaszczyźnie horyzontalnej (poprzez obrót do okoła osi lufy) .

Obrazek

Obrazek

Nie jest to zestaw "taktyczny" ale raczej "myśliwski" na co wskazuje brak skrzydełek zabezpieczających przeziernik - można to więc upuścić na poszycie leśne, ale raczej nie na beton. Przeziernik można w pełni regulować.

Obrazek

Dodatkową zaletą tego zestawu jest standardowa szyna. Na zdjęciu poniżej zainstalowałem tani kolimator.

Obrazek

Wydaje mi się że tego typu ustawienie jest najbardziej funkcjonalne - na swój sposób kolimator zabezpiecza przeziernik przed uszkodzeniem podczas upuszczenia na twardą powierzchnię. Przeziernik + muszka stają się tu tylko przyrządami zapasowymi.

Podsumowując... Sam zestaw nie jest tani, przypuszczalnie z powodu lampki trytowej. ALE można go sobie zainstalować samemu używając prostych narzędzi. Nie ma potrzeby szukać bardziej wykwalifikowanej pomocy. W opakowaniu są wszystkie niezbędne części, w tym podkladki dopasowujące obręcz to średnicy lufy.
Awatar użytkownika
Mr.Pete
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2014, 11:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg 590 Mariner - akcesoria

Post autor: Mr.Pete »

No wygląda to super. :) Dzięki za podzielenie się zdjęciami.
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8531
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg 590 Mariner - akcesoria

Post autor: duber »

Odgrzebie starego kotleta,ale nie chce zakładać nowego tematu...
Czy można kupić owy przeziernik ale mniejszy?
W tym widać całą tarcze i połowę strzelnicy
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”