Vostok CM2 czy Suhl KK150-1?

Moderator: Moderatorzy WBP

Beret76.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 09:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vostok CM2 czy Suhl KK150-1?

Post autor: Beret76. »

Inku potrafisz podnieść ciśnienie :-D
Karabinek jest, żekł bym że nawet nie jeden, tylko te 540 km w jedną stronę rozwala cały system. Jestem tylko tydzień w kraju i cały dzień do d...
Więc może jak ktoś zobaczy takowy w rejonie śląskiego to bardzo proszę o informację.
I jeszcze raz dziękuję Inku za kontakt.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vostok CM2 czy Suhl KK150-1?

Post autor: Spitfire24 »

okor pisze:Jesli chodzi o sm to jest to w zasadzie karabinek bezawaryjny natomiast kk150 jest po pewnym czasie problem z wyciąganiem łusek po strzale. Sprężynki pazurów się wyrabiają i wyrobieniu ulegają same pazury i zaczyna się jazda.zrobic się tego nie da samodzielnie potrzeba minimum wiedzy rusznikarskiej. Zaczynają się wtedy koszty bo te części są praktycznie unikatowe. Co do sma nie słyszałem aby był problem z jakimkolwiek mechanizmem broni. Celność obu broni podobna
Problem taki może być ale pod warunkiem, że strzelał ktoś z niego shortami w jakimś LOKu. Miał tak właśnie kupiony "w stanie idealnym" od kolegi @okor mój Suhl. Przy strzelaniu shortami tworzy się na końcu komory nagar i jak się zaczyna strzelać typowym .22LR to zamek dopchnie nabój, ale już nie jest w stanie usunąć łuski pomimo tego, że pazury i sprężynka jest ok. Wtedy wystarczy podjechać do rusznikarza, który w kilkanaście minut doprowadzi komorę do pierwotnych wymiarów i wszystko będzie ok.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2017, 00:27 przez Spitfire24, łącznie zmieniany 1 raz.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
jacek sygula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2516
Rejestracja: 22 maja 2005, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vostok CM2 czy Suhl KK150-1?

Post autor: jacek sygula »

Mamy pare ładnych KK150 [choć bez regulowanej baki] a i jakiś Walther czy Anschutz, ze spoorym upustem by sie pewnie znalazł-ATENAGUN.PL
antjacek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 10 października 2014, 08:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice Kalisza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vostok CM2 czy Suhl KK150-1?

Post autor: antjacek »

Mam pytanie dotyczące Vostoka Cm2.
Jakie wersje lufy spotykało się w tych karabinkach.
Kolega ma taki z kutą lufą wyglądającą jak gwint na lufie z zewnątrz. Ale też w sklepie spotkałem wersje z lufą normalną czyli bez tego marmurka i zastanawiam się czy to jest inna lufa, może starsza wersja.
Czy ktoś ma informację jak w przeciągu lat wyglądały te karbinki ?
4,5, 223, 9x19, 12/76, 450, 22
monterek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 22 lipca 2017, 06:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vostok CM2 czy Suhl KK150-1?

Post autor: monterek »

Ta krecona jest podobno kuta na zimno
antjacek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 10 października 2014, 08:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice Kalisza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vostok CM2 czy Suhl KK150-1?

Post autor: antjacek »

Czyli wygląda na to że nie ma się co pchać w lufę bez tych pięknych marmurkowych "zdobień" ?
4,5, 223, 9x19, 12/76, 450, 22
monterek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 22 lipca 2017, 06:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vostok CM2 czy Suhl KK150-1?

Post autor: monterek »

Ja posiadam tego bez wzorków i powiem Ci jest rewelacja. Naprawdę bardzo celny. Celniejszy od właściciela. :)
Awatar użytkownika
rybek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 747
Rejestracja: 14 września 2004, 14:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vostok CM2 czy Suhl KK150-1?

Post autor: rybek »

antjacek pisze:Czyli wygląda na to że nie ma się co pchać w lufę bez tych pięknych marmurkowych "zdobień" ?
A koledze się wydaje, że w tym kalibrze ma to znaczenie ?
"Nigdy nie jest po wojnie. Zawsze jest przed wojną."
Vlad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 19 lutego 2005, 14:55
Tematy: 3
Lokalizacja: Górne Łużyce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vostok CM2 czy Suhl KK150-1?

Post autor: Vlad »

To zależy, jakie skupienie Cię zadowala i z jakiej półki cenowej amunicją chcesz strzelać. Ja mam SMa z gładką powierzchnią zewnętrzną lufy. W warunkach laboratoryjnych (zamknięta strzelnica, podpórka, optyka) na 50 m amunicją RWS Target Rifle robi jeden otwór o wielkości kilkunastu mm. Ale np. amunicji CCI Standard w ogóle nie trawi, rozrzut sięga nawet 4 - 5 cm. Jeżeli ta kuta lufa daje skupienie lepsze o kilka mm od zwykłej, to czy będziesz w stanie to zauważyć i wykorzystać? Ja nie potrafię na zawodach powtórzyć wyniku testu. :583:
"Tak się naucz robić bronią, by naturą swą służyła"
antjacek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 10 października 2014, 08:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice Kalisza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vostok CM2 czy Suhl KK150-1?

Post autor: antjacek »

Wiem że nie jestem w stanie zauważyć w tej chwili różnic w lufach. Natomiast ceny są takie same wersji kutej jak i nie to dlaczego nie poszukać takiej kutej. A wersja z lufą nie kutą to wersje starsze czy były razem takie i takie ?
4,5, 223, 9x19, 12/76, 450, 22
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vostok CM2 czy Suhl KK150-1?

Post autor: woytas »

Ja mam wersję nie kutą. Amunicja SK match - czerwona. Nienawidziłem strzelania z kbksu - do czasu jak kupiłem vostoka. Strzelam z pasa i na 50 metrów poniżej 80 nie schodzę. Wiem, że to żaden wynik ale jestem najsłabszym ogniwem w tym zespole. A vostok wymiata.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vostok CM2 czy Suhl KK150-1?

Post autor: woytas »

Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 czerwca 2018, 20:30 przez woytas, łącznie zmieniany 1 raz.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vostok CM2 czy Suhl KK150-1?

Post autor: Officer_199 »

Jedna rada: przed zakupem sprawdź, czy uchwyt nie ma śladów pęknięcia.
To jest newralgiczny punkt w Vostoku. Co prawda naprawa tego jest banalna, natomiast warto mieć to na uwadze.

I potwierdzam: kawał solidnego karabinku. Jeżeli ktoś nie ma parcia na MP, to spokojnie może robić przyzwoite wyniki z tego sprzętu.
Kwestia kluczowa, to dobranie amunicji pod konkretną lufę. I nie patrz na to, że komuś na amunicji X fajnie lata- każda lufa jest inna.
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vostok CM2 czy Suhl KK150-1?

Post autor: woytas »

Potwierdzam z amunicją.
U mnie jak wyżej pisałem SK match (czerwona) jest ok. Belota to nieporozumienie, CCI i Eley zielony jako tako. SK żólta prawie jak belota.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
Awatar użytkownika
rybek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 747
Rejestracja: 14 września 2004, 14:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vostok CM2 czy Suhl KK150-1?

Post autor: rybek »

antjacek pisze: Natomiast ceny są takie same wersji kutej jak i nie to dlaczego nie poszukać takiej kutej.
Dlatego, że kaliber 0.22 boczny zapłon, to kawałek miękkiego ołowiu wystrzeliwanego z prędkością poddźwiękową. Taki pocisk nie jest w stanie zniszczyć przyzwoicie wykonanej lufy niezależnie od tego jaką techniką jest wykonaną. Poza tym w tym kalibrze najważniejsza nie jest sama lufa a układ lufa-nabój. Możesz mieć nie wiadomo jaką kosmiczną technologią wykonaną lufę a jak nie znajdziesz do niej naboju, którą ta KONKRETNA lufa "lubi" to nic nie zrobisz, bo kalibru 0.22 się nie elaboruje. I co Ci po kutej lufie jak na każdej amunicji dostępnej u nas w sklepach będziesz miał siewnik na tarczy ? Jak się kupuje używaną broń 0.22 to obowiązkowo trzeba z niej najpierw postrzelać i sprawdzić jak zachowuje się różnej amunicji. Zanim kupiłem swojego KK-150 rocznik 1956 (wybranego spośród innych modeli -Vostoka też brałem pod uwagę) to dwa dni spędziłem na strzelnicy testując różną amunicję.
"Nigdy nie jest po wojnie. Zawsze jest przed wojną."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”