Co daje zmiana buforów w Shadow 2

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
guzior97
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 22 września 2017, 09:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Co daje zmiana buforów w Shadow 2

Post autor: guzior97 »

Witam. Szukałem, szukałem i nie znalazłem mianowicie chodzi mi o grubości buforów dołączone do CZ Shadow 2 jedne są cienkie drugie grubsze, cały czas zastanawiam się jakie korzyści i różnice są pomiędzy nimi o tego dojść. Strzelałem i z grubych i z cieńszych i efekt był podobny. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie lub odczucia co zmienia grubość bufora ?
Pozdrawiam Adrian

P.S.
Cały czas prę do momentu w którym zminimalizuję podrzut lufy oczywiście amunicje elaboruję sam jednak muszę trzymać factor pocisku przy startach w zawodach ipsc. Ma ktoś jakiś pomysł lub doświadczenie jakie sprężyny oporo powrotne użyć lub co mogę ulepszyć, żeby uzyskać podobny efekt jaki mają dobrzy zawodnicy czyli pistolet praktycznie stoi w miejscu a tylko zamek się rusza ? ;) :one:
Ostatnio zmieniony 03 września 2018, 11:53 przez guzior97, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
to3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 31 marca 2018, 13:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Co daje zmiana buforów w Shadow 2

Post autor: to3k »

Chodzi o sprężynę powrotną. Jak zamontujesz ten cieńszy bufor to sprężyna jest mniej ściśnięta przez co mniej hamuje zamek, w skutek czego masz teoretycznie większe uderzenie zamka gdy spotka krańcowe położenie. Jak zamontujesz gruby bufor to masz na odwrót.
Awatar użytkownika
guzior97
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 22 września 2017, 09:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co daje zmiana buforów w Shadow 2

Post autor: guzior97 »

to3k pisze:Chodzi o sprężynę powrotną. Jak zamontujesz ten cieńszy bufor to sprężyna jest mniej ściśnięta przez co mniej hamuje zamek, w skutek czego masz teoretycznie większe uderzenie zamka gdy spotka krańcowe położenie. Jak zamontujesz gruby bufor to masz na odwrót.

Czyli najlepiej mieć jak najgrubszy bufor wtedy teoretycznie minimalizujemy odrzut gdyż zamek szybciej się jakby zamyka i nie wali nam po łapie :-D
Awatar użytkownika
to3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 31 marca 2018, 13:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Co daje zmiana buforów w Shadow 2

Post autor: to3k »

To wszystko zależy od wielu czynników jak np. siła sprężyny powrotnej, a nawet naważka prochu amunicji, której używasz. Może się okazać, że sprężyna będzie zbyt mocna i eksplozja ładunku nie będzie wystarczająca, żeby cofnąć zamek do końca z odpowiednią energią. To może skutkować problemami z wyrzutem łuski.
Awatar użytkownika
guzior97
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 22 września 2017, 09:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co daje zmiana buforów w Shadow 2

Post autor: guzior97 »

to3k pisze:To wszystko zależy od wielu czynników jak np. siła sprężyny powrotnej, a nawet naważka prochu amunicji, której używasz. Może się okazać, że sprężyna będzie zbyt mocna i eksplozja ładunku nie będzie wystarczająca, żeby cofnąć zamek do końca z odpowiednią energią. To może skutkować problemami z wyrzutem łuski.

Yhym czyli jeśli chciałbym z tym poeksperymentować to najlepiej kupić cały zestaw sprężyn i coś dopasować pod amunicję
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co daje zmiana buforów w Shadow 2

Post autor: LARPAK »

Sprężyna powrotna to jedno.
Do tego trzeba dodać jeszcze sprężynę kurka - przy miękkiej sprężynie np. 11 lbs lub mniejszej o ile są (w USA od WOLF'a widziałem chyba 9 lbs) zamek będzie napotykał mniejszy opór konieczny do napięcia kurka, a przy twardej sprężynie np. 26 lbs zamek napotka na większy opór i będzie nieco wolniejszy.

Jak dla mnie zastosowanie miękkich sprężyn (powrotnej i kurkowej) w SP-01 SHADOW spowodował, że miałem problem z oddaniem dubletów - inna charakterystyka pracy spustu, ale spust był w moim odczuciu lżejszy.
Z kolei zastosowanie standardowej sprężyny powrotnej i twardej kurkowej (26 lbs) sprawiło, że spust jest może nieco twardszy, ale pistolet lepiej zachowuje się przy dubletach.
Awatar użytkownika
guzior97
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 22 września 2017, 09:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co daje zmiana buforów w Shadow 2

Post autor: guzior97 »

LARPAK pisze:Sprężyna powrotna to jedno.
Do tego trzeba dodać jeszcze sprężynę kurka - przy miękkiej sprężynie np. 11 lbs lub mniejszej o ile są (w USA od WOLF'a widziałem chyba 9 lbs) zamek będzie napotykał mniejszy opór konieczny do napięcia kurka, a przy twardej sprężynie np. 26 lbs zamek napotka na większy opór i będzie nieco wolniejszy.

Jak dla mnie zastosowanie miękkich sprężyn (powrotnej i kurkowej) w SP-01 SHADOW spowodował, że miałem problem z oddaniem dubletów - inna charakterystyka pracy spustu, ale spust był w moim odczuciu lżejszy.
Z kolei zastosowanie standardowej sprężyny powrotnej i twardej kurkowej (26 lbs) sprawiło, że spust jest może nieco twardszy, ale pistolet lepiej zachowuje się przy dubletach.
A próbowałeś dodać do tego lżejszą sprężynę spustu ?
Awatar użytkownika
guzior97
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 22 września 2017, 09:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co daje zmiana buforów w Shadow 2

Post autor: guzior97 »

A wie ktoś może jakie parametry tzn. twardości mają sprężyny standardowe montowane w fabryce w Shadow 2 ?
Awatar użytkownika
to3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 31 marca 2018, 13:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Co daje zmiana buforów w Shadow 2

Post autor: to3k »

guzior97 pisze:A wie ktoś może jakie parametry tzn. twardości mają sprężyny standardowe montowane w fabryce w Shadow 2 ?
Jeżeli dobrze pamiętam to zarówno sprężyna główna jak i powrotna mają 16lbs
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co daje zmiana buforów w Shadow 2

Post autor: LARPAK »

Sprężyny spustu nie wymieniałem bo poza nią trzeba by jeszcze wymienić kilka innych rzeczy i wtedy można uzyskać jeszcze lepsze efekty.
Dla mnie wymiana sprężyny kurka na twardszą jest wystarczająca, a w weekend na zawodach okazało się, że na amunicji subsonic 9 gram pracuje jeszcze lepiej - zazwyczaj używałem 8 gram FMJ (124 grain).
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co daje zmiana buforów w Shadow 2

Post autor: poeta »

Bo takie modyfikacje nabierają sensu jak używamy ciężkich i wolnych pocisków
U mnie shadow bardzo fajnie działa na pociskach ok 150gr. gruby bufor, średnia sprężyna powrotna i lekka sprężyna kurka, oczywiście sprężyna spustu obowiązkowo do tego zestawu, jeszcze sprężyna konektora(przerywacza)
Awatar użytkownika
guzior97
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 22 września 2017, 09:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co daje zmiana buforów w Shadow 2

Post autor: guzior97 »

poeta pisze:Bo takie modyfikacje nabierają sensu jak używamy ciężkich i wolnych pocisków
U mnie shadow bardzo fajnie działa na pociskach ok 150gr. gruby bufor, średnia sprężyna powrotna i lekka sprężyna kurka, oczywiście sprężyna spustu obowiązkowo do tego zestawu, jeszcze sprężyna konektora(przerywacza)
Ja elaboruje na pociskach Alsa-Pro 140gr dobrze latają w Shadowce od 124 gr już odszedłem i jak nie będę musiał to nie powrócę :-)
Awatar użytkownika
guzior97
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 22 września 2017, 09:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co daje zmiana buforów w Shadow 2

Post autor: guzior97 »

LARPAK pisze:Sprężyny spustu nie wymieniałem bo poza nią trzeba by jeszcze wymienić kilka innych rzeczy i wtedy można uzyskać jeszcze lepsze efekty.
Dla mnie wymiana sprężyny kurka na twardszą jest wystarczająca, a w weekend na zawodach okazało się, że na amunicji subsonic 9 gram pracuje jeszcze lepiej - zazwyczaj używałem 8 gram FMJ (124 grain).
Halinka ma tylko od 16lbs w dół sprężyny główne :(
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co daje zmiana buforów w Shadow 2

Post autor: LARPAK »

Próbuj z USA sprężyny firmy WOLF zamówić, mają szerokie spektrum ich twardości w ofercie.
Dostępne na brownells'ie czy midwayusa.
Awatar użytkownika
guzior97
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 22 września 2017, 09:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co daje zmiana buforów w Shadow 2

Post autor: guzior97 »

LARPAK pisze:Próbuj z USA sprężyny firmy WOLF zamówić, mają szerokie spektrum ich twardości w ofercie.
Dostępne na brownells'ie czy midwayusa.
Dzięki wielkie akurat znajomy leci do USA więc może mi coś przywiezie :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”