Sig Sauer p226 Legion

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
mishaplc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 19 lutego 2017, 20:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Sig Sauer p226 Legion

Post autor: mishaplc »

Witam wszystkich serdecznie. Przepraszam od razu ze moja obecność na tym forum zostanie rozpoczęta od pytania, ale przeglądając ta skarbnicę wiedzy widzę ze wielu z Was ma taka wiedzę której przez pare pokoleń nie udałoby mi się zebrać.

Chciałem zapytać czy ktoś miał przyjemność posiadać/strzelać z Siga P226 Legion SA/DA 9mm? Zachodnie kanały YT bardzo chwalą ten pistolet natomiast chciałbym poznać opinie kogoś kto korzysta z niego cześciej i dłużej niż do nagrania jednego reportażu.

Będę bardzo zobowiązany za pomoc.
Ostatnio zmieniony 19 lutego 2017, 20:38 przez mishaplc, łącznie zmieniany 1 raz.
In SIG I trust

9x19, .223 REM, .243 WIN
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Sig Sauer p226 Legion

Post autor: SpaceDog »

Ja wiem czy tak ,,chwalą" :roll:

Awatar użytkownika
mishaplc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 19 lutego 2017, 20:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer p226 Legion

Post autor: mishaplc »

Tak widziałem ten test, ale powiedzmy sobie szczerze ze jest to test z rodzaju extreame i na zawodach mam nadzieje ze nie każą mi rzucać broni do błota a pózniej z niej strzelać ;)

tak sobie myśle czy przypadkiem nie było to spowodowane tym ze sig jest bardzo dokładnie spasowany ? Tak tylko zgaduje bo jak powiedziałem nie miałem jeszcze go w ręce
In SIG I trust

9x19, .223 REM, .243 WIN
Awatar użytkownika
Hornetos
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 09 listopada 2015, 14:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer p226 Legion

Post autor: Hornetos »

Kolega posiada, ja w sumie wystrzeliłem kilka razy okazyjnie - w sumie około paczki amunicji. Wizualnie cacko - ale użytkowo nie odbiega jakoś kosmicznie od innych 226. Spust lepszy od fabrycznego - ale jak dla mnie lepszy jest w 226LDC.Będąc szczerym i nie chcąc nikogo obrazić - to trochę jak ospoilerowany cywilny samochód - ładnie wyglądający i wiele obiecujący, ale... ;) Ale to oczywiście moja wysoce subiektywna opinia.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Sig Sauer p226 Legion

Post autor: sql »

To jest super pistolet do posiadania ale na zawody (zwłaszcza w tych pieniądzach). To zdecydowanie nie jest broń sportowa i jeśli nie chcesz "mieć" tylko strzelać i wygrywać, to pomyśl o czymś innym.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
mishaplc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 19 lutego 2017, 20:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer p226 Legion

Post autor: mishaplc »

Hornetos pisze:Kolega posiada, ja w sumie wystrzeliłem kilka razy okazyjnie - w sumie około paczki amunicji. Wizualnie cacko - ale użytkowo nie odbiega jakoś kosmicznie od innych 226. Spust lepszy od fabrycznego - ale jak dla mnie lepszy jest w 226LDC.Będąc szczerym i nie chcąc nikogo obrazić - to trochę jak ospoilerowany cywilny samochód - ładnie wyglądający i wiele obiecujący, ale... ;) Ale to oczywiście moja wysoce subiektywna opinia.
Dzięki hornetos za opinie właśnie o takie info mi chodziło.
sql pisze:To jest super pistolet do posiadania ale na zawody (zwłaszcza w tych pieniądzach). To zdecydowanie nie jest broń sportowa i jeśli nie chcesz "mieć" tylko strzelać i wygrywać, to pomyśl o czymś innym.
a jaki Ty byś polecił pistolet na zawody. Zależy mi na tym aby wyglądem jak najbardziej przypominał broń standardową, nie chcę lufy o długości 2 łokciów :wink:


I jeszcze jedno pytanie co w takim razie powiecie (osoby które korzystały) o SIGU P226 MK25 ? lepszy, gorszy od Legiona porównywalny (na pewno nie cenowo :wink: )?
In SIG I trust

9x19, .223 REM, .243 WIN
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3730
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer p226 Legion

Post autor: bezduszny »

Zobacz na listę zwycięzców zawodów i broń z jakiej strzelają....
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
kwaki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 11 sierpnia 2014, 11:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer p226 Legion

Post autor: kwaki »

Dla mnie jest to broń typowo, "żeby mieć". Ja bym chyba wolał wersję Mk25 - ale to również tylko ze względów kolekcjonerskich, bo mi się podoba.

Jeśli chcesz broń do robienia wyników w sporcie, to nie licz na to, że ktoś ci powie kup to czy tamto, i będzie super - to jest zbyt indywidualna kwestia. Możesz natomiast zacząć tak, jak radzi kolega Bezduszny - zobaczyć z czego strzelają zwycięzcy zawodów, zobacz z czego strzelają koledzy w klubie (i jeśli będą tak uprzejmi, a pewnie będą, spróbuj postrzelać z ich broni). Zawsze to jakiś punkt wyjścia.
Ostatnio zmieniony 20 lutego 2017, 11:34 przez kwaki, łącznie zmieniany 1 raz.
Lack of confidence comes from lack of competence.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3730
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer p226 Legion

Post autor: bezduszny »

Kiedyś oglądałem takie listy i wychodziło, że głównie CZ i Glock.
Z tych dwu marek bardziej modyfikowany pod indywidualne potrzeby jest chyba Glock... ale i tak musisz sam z każdej broni postrzelać by wybrać taką która będzie bardziej "leżała".
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
mishaplc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 19 lutego 2017, 20:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer p226 Legion

Post autor: mishaplc »

bezduszny pisze:Kiedyś oglądałem takie listy i wychodziło, że głównie CZ i Glock.
Z tych dwu marek bardziej modyfikowany pod indywidualne potrzeby jest chyba Glock... ale i tak musisz sam z każdej broni postrzelać by wybrać taką która będzie bardziej "leżała".
u mnie jest dokładnie to samo. tylko jest jeden problem żadna z tych broni mi się nie podoba :( chcę kupić taki pistolet na widok którego będzie mi się japa cieszyć. Dlatego też chciałem usłyszeć bardziej praktyczne doświadczenia z tymi sigami np. czy po wystrzeleniu 1000 ammo nie krzywi się lufa albo sprężyna przestaje sprężynować (oczywiście świadomie hiperbolizuje :wink: )

Jednocześnie jestem wdzięczny za wszystkie rady i porady ;)
In SIG I trust

9x19, .223 REM, .243 WIN
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3730
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer p226 Legion

Post autor: bezduszny »

W przypadku Glocka i niechudego portfela można zrobić ładne optycznie cacko.. i jeszcze nieźle strzelające.
CZ też ma kilka ładnych i wcale nie tanich wersji.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
wandzolor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 25 marca 2013, 20:58
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer p226 Legion

Post autor: wandzolor »

Tu masz wersje SAO
Brzozaa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 209
Rejestracja: 05 sierpnia 2013, 16:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Nibylandia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer p226 Legion

Post autor: Brzozaa »

Jak chcesz cieszyć gały, a wyniki na drugi plan to bierz tego Sig-a :)
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3730
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer p226 Legion

Post autor: bezduszny »

wandzolor pisze:Tu masz wersje SAO
jak ma być szybko... :one:
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer p226 Legion

Post autor: Ghostdog »

Legion to nie jest broń na zawody IPSC. Legion to nie jest broń kolekcjonerska. Legion to nie jest broń dla ludzi którzy sugerują innym, żeby kupili Glocka, bo " jest prawie taki sam, więc po co przepłacać". Nie jest to też broń do tyrania w bardzo ciężkich warunkach.
Pomijając cały hype dotyczący "super elitarnego klubu właścicieli Legionów", to jest to P229/P226, który sam w sobie jest dobrą bronią uznaną na świecie, z dodatkiem modyfikacji, które znamy z innych pistoletów i też w dużym stopniu są sprawdzone.
Spust od Grey Guns nie wymaga opisu. Przyrządy X-RAY - uwielbiam je na moim P320 do strzelań "taktycznych". Na Legionie nie będą mniej fajne. Wszelkie modyfikacje chwytu, beavertail, podcięcie osłony spustu - to są rzeczy indywidualne. Dla mnie P229 Legion leżał w dłoni super, Tobie nie musi. Wygląd - albo Ci się podoba albo nie, też sprawa indywidualna.
Spust SAO - nie miałem nigdy w rękach, więc ciężko powidzieć, ale o pinie są dobre.

Jeżeli chcesz broń, którą możesz zabrać do Afganistanu, tuż po "wycieczce krajoznawczej" do Wietnamu, to kup coś z większymi tolerancjami, nie chodzącego tak płynnie i nie wyglądającego tak dobrze. MK25 brzmi nieźle.
Jeżeli chcesz broń na zawody, to kup X-Five czy jakąś wariację na temat pistoletów SigSauer kierowanych dla sportowców, np. P210.

Ale... Jak kupisz Legiona, bo z jakiegoś powodu Ci się podoba ( i uwierz mi wiem o czym mówię :P ) to przecież nikt Cię z zawodów nie wyrzuci jeżeli będziesz spełniał wymogi regulaminu. A wyniki ? Na naszym lokalnym podwórku konkurencja zarówno sprzętowa jak i kasowa nie jest nawet bliska tej w USA czy nawet w krajach zachodnich. Bardziej liczy się to jakie masz umiejętności, niż to z czego strzelasz. Cena broni praktycznie nie ma znaczenia w perspektywie tych tysięcy sztuk amunicji miesięcznie, które musisz przepuścić przez broń, żeby być na poziomie, żeby ta broń miała faktycznie znaczenie.
I love my SIGs.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”