Strzelba Doruk

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
larky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 205
Rejestracja: 28 listopada 2016, 23:16
Tematy: 13
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: larky »

dziki_pl pisze:
larky pisze:Gladiator synthetic - dzisiaj przechodziła chrzest na zawodach i niestety nie zdała. Kilka osób pod rząd, szybkie strzelanie do 10 popperów. Wystąpiły zacięcia, niewyrzucenie łuski. Chyba efekt przegrzania bo jak dało jej się odetchnąć sprawność powróciła. Ogólnie jak na tak tanią strzelbę do delikatnego postrzelania jest ok.
Jaka amunicja? Łuska utykała w komorze?
Jeśli tak to niestety wina popularnej u nas amunicji, podczas naszych testów też trafiały się takie objawy ale jesteśmy pewni o winie amunicji.
Nie będę tutaj pisać dokładnie które by nie być posądzonym o oczernianie bo to jednak tylko nasze testy a nie skomplikowane badania ale u dwóch producentów trafiają się serie amunicji klejące do komory.
Komory w tych strzelbach są fabrycznie bardzo dobrze wykonane, do testów tego klejenia kupiliśmy do testów strzelby innych producentów w tym tych "najbardziej renomowanych" i jak dana paczka klei to klei w każdej.

Obrazek

Jakby problemy były nadal to zapraszamy do nas.

Panie Piotrze, to ze mną Pan jeździł jakiś czas temu na strzelnicę testować nowy egzemplarz po wymianie gwarancyjnej. Nie kupiłem tej popularnej u nas amunicji, kupiłem Fiocchi 32g w ramach testów. Pojawiający się problem to zatrzymanie łuski w oknie i konieczność wyciągnięcia jej ręcznie (takiej wystającej po skosie). Po 4 szybkich seriach po 10 szt. do popperów broń musiała odpocząć :). Po 10 minutach wystrzeliłem testowo 5 szt. i wszystko było OK. Dla mnie spoko strzelba jak za te pieniądze, może jedynie nie nadaje się do użyczania jej większej ilości zawodników nie posiadających własnej na zawodach :)
Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Spitfire24 »

dziki_pl pisze:
Spitfire24 pisze:
dziki_pl pisze:Jak się trochę ociepli to zrobimy dzień na strzelnicy gdzie będzie się można z nimi zapoznać.
Piotrze, jak byłem ostatnio u Was to przymierzałem się do zakupu Gladiatora z krótką lufą ( http://magazynuzbrojenia.pl/pl/p/Strzel ... arrel/1209 ) i niestety zacinał się przy testowym ładowaniu zbijakami. Zarówno mi jak i sprzedawcy. Ale ponieważ miałem ze sobą promesę, która mnie "parzyła w ręce" to kupiłem rewolwer ;laughing: .
Ale nadal w planach mam zakup krótkiej pompki, więc jak wyczaisz co było nie tak to proszę o info, a jak będziesz organizował taki dzień otwarty to daj znać na PW
Wyłapane, wiemy co było przyczyną.
Jeżeli to nie tajemnica co było przyczyną to napisz na PW.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
mkgun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 09 stycznia 2017, 19:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: mkgun »

larky pisze:Gladiator synthetic - dzisiaj przechodziła chrzest na zawodach i niestety nie zdała. Kilka osób pod rząd, szybkie strzelanie do 10 popperów. Wystąpiły zacięcia, niewyrzucenie łuski. Chyba efekt przegrzania bo jak dało jej się odetchnąć sprawność powróciła. Ogólnie jak na tak tanią strzelbę do delikatnego postrzelania jest ok.
Na jakiej amunicji były te zacięcia? (producent, waga)
Slavia 634, Gamo Hunter 440, Glock 17 4Gen, MAG98, CZ75 SP-01, AKMS47
Awatar użytkownika
larky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 205
Rejestracja: 28 listopada 2016, 23:16
Tematy: 13
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: larky »

Fiocchi, 32gr.
Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie
Awatar użytkownika
mkgun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 09 stycznia 2017, 19:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: mkgun »

Dzięki, dopiero teraz pojawił mi się w przeglądarce poprzedni post ze zdjęciami.
Slavia 634, Gamo Hunter 440, Glock 17 4Gen, MAG98, CZ75 SP-01, AKMS47
Najtron
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 07 stycznia 2016, 22:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Najtron »

Czy ktoś próbował zaadoptować przedłużenie magazynka z bardziej popularnych strzelb? Coś pasuje?
czarnyrafal
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 15 września 2016, 12:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: czarnyrafal »

Też miałem problem z zacięciem .
( tania amunicja fam z niskim okuciem)
po dokładnych pomiarach łusek wyszło że komora dosyć ciasna i trzeba ją polerowac!
sprawdzałem na mossbergu , łuski które blokowaly się w mojej syrzelbie wszystkie ładnie wyskakiwaly po przeladowaniu z mossberga .
Generalnie pompka fajna ,ale trzeba lekko przepolerowac jeśli chcemy strzelać tanio - albo elaborowac do wyselekcjonowanych łusek .
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: dziki_pl »

Najtron pisze:Czy ktoś próbował zaadoptować przedłużenie magazynka z bardziej popularnych strzelb? Coś pasuje?
Do pompek juz mamy dzialajace, niebawem zaczynamy sprzedaz. O ile ma przedluzac?
Do automatow konczymy testy.

We wtorek jestemy u producenta w fabryce, omawiamy kilka tematow i modyfikacje strzelb dla nas. Jak macie jakies ciekawe pomysly to piszcie, producent jest bardzo otwarty na pomysly.

Przepraszam za brak pliterek, alt mi wysiadl :)
cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 11 października 2015, 00:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: cezarycezary »

Dziki może tak producent wykonał by pompki gladiator z przyrządami celowniczymi w stylu Ghost ring myślę że byłby to hicior :) oglądałem Gladiatora w drewnie orzechowym -cacuszko brakowało mi tylko tego ghost ringa a może jakieś szpeje w stylu dziurkowana chłodnica lufy itp :)
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Spitfire24 »

Fabrycznie powiększony port ładowania i wydłużona łyżka.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: dziki_pl »

cezarycezary pisze:Dziki może tak producent wykonał by pompki gladiator z przyrządami celowniczymi w stylu Ghost ring myślę że byłby to hicior :) oglądałem Gladiatora w drewnie orzechowym -cacuszko brakowało mi tylko tego ghost ringa a może jakieś szpeje w stylu dziurkowana chłodnica lufy itp :)
Myślimy o skróconej wersji hunt, wtedy jest szyna która jest punktem zaczepienia do akcesoriów.
Spitfire24 pisze:Fabrycznie powiększony port ładowania i wydłużona łyżka.
To mamy w temacie rozmów. Łyżka dużo dłuższa nie będzie bo i tak jest z tych dłuższych, ale zapytamy.
Najtron
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 07 stycznia 2016, 22:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Najtron »

Wczoraj pytałem o przedłużenia i jeszcze nie było :D Interesuje mnie przedłużenie do długości lufy w Eternalu Gladiator Hunt Wood. Czyli teoretycznie 12? Choć magazynek na 10 sztuk w zupełności wystarczy.

Jeśli chodzi o sugestie, to skrócenie lufy do 24" przy zachowaniu gwintowania pod chokei i jednoczesnym wydłużeniu magazynka na 10 sztuk byłoby idelanym rozwiązaniem dla początkujących/niezdecydowanych kupujących pompki =]
jacek sygula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2516
Rejestracja: 22 maja 2005, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: jacek sygula »

Panowie, ostatnio mieliśmy reklamacje PIONEK, na 25 sztuk w opakowaniu [breneka], nie odpaliło 5!!!! więc nie wstydzcie sie pisać o amunicji, bo nie Wasze pompki są złe, często amo jest do D...Y! lepiej napiszmy jak to jest, że handlujemy amunicją : Hiszpańską, Włoską, bo POLSKIEJ nie ma, albo jest: droga i dziadowska. Oczywiscie są firmy, które robią wyroby nawalające, ale zdrowy rozum mówi, iż każda z tych firm, jak widzi że coś nie robi, to modyfikuje to natychmiast, na opinie dobrą pracuje sie latami, a złą odrabia też latami, a każdy ma instynkt samozachowawczy-PRAWDA?
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: dziki_pl »

Najtron pisze:Wczoraj pytałem o przedłużenia i jeszcze nie było :D Interesuje mnie przedłużenie do długości lufy w Eternalu Gladiator Hunt Wood. Czyli teoretycznie 12? Choć magazynek na 10 sztuk w zupełności wystarczy.

Jeśli chodzi o sugestie, to skrócenie lufy do 24" przy zachowaniu gwintowania pod chokei i jednoczesnym wydłużeniu magazynka na 10 sztuk byłoby idelanym rozwiązaniem dla początkujących/niezdecydowanych kupujących pompki =]
Bo jeszcze nie w sprzedaży. O takiej strzelbie właśnie myślimy.
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Matthius »

No, jeśli uruchamiamy koncert życzeń... :)
Marzy mi się krótka pompka z chwytem pistoletowym i kolbą składaną na bok.

Niestety, większość znanych mi strzelb wygląda przy tym jak nieudana proteza nogi. Kolba w stylu wczesnego Beryla albo coś jeszcze gorszego. :)
Fabarm STF12 ma to świetnie rozwiązane - kolba jest wygodna i nie odstrasza wyglądem (tak, jest to dla mnie istotne). Niestety, jest na razie poza moim zasięgiem.

Warto też podpatrzeć czółenka Hatsanów. Są umieszczone bliżej użytkownika, mają też małą szynę do latarki.
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”