Strzelba Doruk

Moderator: Moderatorzy WBP

JakubGrimm
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 24 listopada 2015, 04:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Strzelba Doruk

Post autor: JakubGrimm »

Witam. Miał ktoś styczność z tym wynalazkiem ?? Importerem tych strzelb stał się Magazyn Uzbrojenia. Wrażenia z macania są bardzo pozytywne. Świetne wykończenie, bardzo płynna kulturapracy. Produkcja oczywiście Turecka, ale podobno właściwie wszystko co trafia na Europejski rynek (oprócz Benelli i Beretty) i tak produkowane jest w tym kraju.
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: dziki_pl »

Jeszcze żaden z nabywców się nie ujawnił to jako importer napiszę coś o firmie.
Jak widać producentów podobnych strzelb tureckich na rynku jest sporo, ale nie każdy z nich posiada własne fabryki.
Doruk to przede wszystkim fabryki, wykonują podzespoły dla kilku znanych na naszym rynku marek ale wprowadzają teraz na rynki strzelby pod własną marką.
My szukaliśmy firmy która ma własne fabryki co zapewnia powtarzalną jakość i producenta który do jakości przywiązuje większe znaczenie.
Rozbierając identycznie wyglądające tureckie strzelby natrafimy na różnice w jakości wykonania, w tych strzelbach producent pozytywnie zaskakuje.
Niektóre tureckie strzelby proszą się o chwilę z pilnikiem na wykończenie, podobnie jak dalekowschodnie klony 1911 :-D
W tym przypadku jest zdecydowanie lepiej, pozytywne różnice to nie tylko jakość wykonania, to też materiały. W Doruku lufy są chromowane, w bokach baskila jest stalowa a nie aluminiowa jak w wielu podobnych.
Oferta tych strzelb będzie u nas cały czas rozszerzana, na magazynie mamy dużo innych modeli które stopniowo ujawniamy.
Jak się trochę ociepli to zrobimy dzień na strzelnicy gdzie będzie się można z nimi zapoznać.
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: geminix »

@dziki_pl
Odbierz proszę PW.
jog15
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 25 października 2016, 12:16
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: jog15 »

Wystrzelałem z 200 szt ze strzelby Doruk Gladiator - taki zgrabny obrzyn bez kolby - jak go zobaczyłem nie mogłem się opanować, mimo że nie było go nigdy w planach ;) . Zabawa super, celność na dystans kontaktowy ok. Strzelanie albo z biodra, albo z prostych rąk - uważać na zęby bo odrzut jest. Po takim sadzeniu z prostych rąk po lufie to strzelanie z glocka jak wiatrówki. Nie tnie się strzela najtańszymi pionkami. Urzekają mini gabaryty i bardzo porządne wykonanie, gumowana fajnie rączka. Mam porównanie do Uzkona AS 46 - wykonanie doruka zacniejsze, a uzkon prezentuje się bardzo fajnie.
jog15
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 25 października 2016, 12:16
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: jog15 »

A i jeszcze jedna ciekawostka magazynki od strzelb samopowtarzalnych Doruk pasują do Uzkona AS46 - jeszcze nie było strzelane - ale zatrzask ten sam.
Awatar użytkownika
wierzba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 667
Rejestracja: 04 kwietnia 2003, 14:45
Tematy: 27
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: wierzba »

Oglądałem wczoraj boka i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością wykonania.
Zwykle jest tak, że jak się bierze turka do ręki, to od razu zwraca uwagę bardzo ładne drewno (w końcu gdzie łatwiej o tureckiego orzecha :)), przez które człowiek przestaje zwracać uwagę na drobne niedoróbki mechaniczne.
Doruki również mają piękne, olejowane orzechowe kolby, bardzo dokładnie spasowane z baskilą, czułenka z tego samego kawałka orzecha, również starannie dopasowane.
Na tym się nie kończy, wykonanie metalu też jest bez zastrzeżeń, użyte materiały pozwalają mieć nadzieję na długą i bezproblemową eksploatację a importer zapewnia że będzie miał na miejscu to, co zawsze może się zepsuć: iglice, sprężyny i inne drobne części mechanizmu. Dla mnie jest to bardzo ważne, inne tureckie marki w razie awarii zapewniają atrakcję w postaci 3 miesięcy oczekiwania na każdą pierdołę.
"Reloaders are the nicest people on the face of the earth. They share
many common quality traits. They hate waste and can't bear to throw
away a perfectly good cartridge case simply because it's empty"
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: geminix »

Kupiłem 3 tygodnie temu Doruk Gladiator Synthetic.
Wystrzelone trochę ponad 2 paczki rożnego najczęściej "gówna" :)
Chodzi gładko ("jak na turka nawet bardzo miękko" - jak to powiedział właściciel hatsana) żadnych zacięć nawet przy szybkim strzelaniu (kilka ładowań raz-za-razem - lufa gorąca). Komora wygląda na wypolerowaną fabrycznie, ale nie miałem możliwości sprawdzenia "palurem" innej tureckiej pompki, więc moja opinia w tym zakresie jest niemiarodajna.
Cena adekwatna do możliwości - to najprostsza strzelba do rekreacji, nie ma wymiennych czoków ani żadnych innych ekstrasów (lunety ani koli nie zamontujesz bo nie ma nawet otworów na śruby). Ale ja jestem mega zadowolony z zakupu. Po wyjściu ze strzelnicy miałem jeszcze półgodzinnego banana na gębie aż się ludzie oglądali :)
Awatar użytkownika
mic-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 312
Rejestracja: 29 września 2016, 20:02
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: mic-ek »

Trochę czasu minęło, zebraliście więcej doświadczeń z dorukami?
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2017, 21:45 przez mic-ek, łącznie zmieniany 1 raz.
.22 lr,.32 s&w long, 7,62x25, 9x18 makarov, 9x19, 7,62x54R, .308win, 7,62x39, 12/70, 16/70, 7,62x39, 5,56x45
MWT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 16 lutego 2015, 19:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: MWT »

I kiedy dostawa planowana Poseidon?
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: geminix »

U mnie chodzi wporzo , przeszło ze 300-350 sztuk różnistego badziewia, przeważnie pionki i trochę breneki belotki. Żadnych zacięć ani problemów nawet przy ciągłym strzelaniu.
Pompka Gladiator Synthetic.
Awatar użytkownika
mic-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 312
Rejestracja: 29 września 2016, 20:02
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: mic-ek »

Magazyn ma w ofercie typhoon f12, też turas. Prezentuje się ciekawie, kupił go ktoś albo z niego strzelał? Na razie "brak na stanie".
.22 lr,.32 s&w long, 7,62x25, 9x18 makarov, 9x19, 7,62x54R, .308win, 7,62x39, 12/70, 16/70, 7,62x39, 5,56x45
Awatar użytkownika
larky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 28 listopada 2016, 23:16
Tematy: 14
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: larky »

Gladiator synthetic - dzisiaj przechodziła chrzest na zawodach i niestety nie zdała. Kilka osób pod rząd, szybkie strzelanie do 10 popperów. Wystąpiły zacięcia, niewyrzucenie łuski. Chyba efekt przegrzania bo jak dało jej się odetchnąć sprawność powróciła. Ogólnie jak na tak tanią strzelbę do delikatnego postrzelania jest ok.
Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Spitfire24 »

dziki_pl pisze:Jak się trochę ociepli to zrobimy dzień na strzelnicy gdzie będzie się można z nimi zapoznać.
Piotrze, jak byłem ostatnio u Was to przymierzałem się do zakupu Gladiatora z krótką lufą ( http://magazynuzbrojenia.pl/pl/p/Strzel ... arrel/1209 ) i niestety zacinał się przy testowym ładowaniu zbijakami. Zarówno mi jak i sprzedawcy. Ale ponieważ miałem ze sobą promesę, która mnie "parzyła w ręce" to kupiłem rewolwer ;laughing: .
Ale nadal w planach mam zakup krótkiej pompki, więc jak wyczaisz co było nie tak to proszę o info, a jak będziesz organizował taki dzień otwarty to daj znać na PW
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
mic-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 312
Rejestracja: 29 września 2016, 20:02
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: mic-ek »

larky pisze:Gladiator synthetic - dzisiaj przechodziła chrzest na zawodach i niestety nie zdała. Kilka osób pod rząd, szybkie strzelanie do 10 popperów. Wystąpiły zacięcia, niewyrzucenie łuski. Chyba efekt przegrzania bo jak dało jej się odetchnąć sprawność powróciła. Ogólnie jak na tak tanią strzelbę do delikatnego postrzelania jest ok.
Strzelane było pierwszy raz z niej? Może kwestia dotarcia na początku?

Dzień na strzelnicy na zapoznanie to super pomysł. Tylko zapasy zrobicie żeby dla każdego starczyło sprzętu :) myślę że zainteresowanie by było spore.
.22 lr,.32 s&w long, 7,62x25, 9x18 makarov, 9x19, 7,62x54R, .308win, 7,62x39, 12/70, 16/70, 7,62x39, 5,56x45
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: dziki_pl »

larky pisze:Gladiator synthetic - dzisiaj przechodziła chrzest na zawodach i niestety nie zdała. Kilka osób pod rząd, szybkie strzelanie do 10 popperów. Wystąpiły zacięcia, niewyrzucenie łuski. Chyba efekt przegrzania bo jak dało jej się odetchnąć sprawność powróciła. Ogólnie jak na tak tanią strzelbę do delikatnego postrzelania jest ok.
Jaka amunicja? Łuska utykała w komorze?
Jeśli tak to niestety wina popularnej u nas amunicji, podczas naszych testów też trafiały się takie objawy ale jesteśmy pewni o winie amunicji.
Nie będę tutaj pisać dokładnie które by nie być posądzonym o oczernianie bo to jednak tylko nasze testy a nie skomplikowane badania ale u dwóch producentów trafiają się serie amunicji klejące do komory.
Komory w tych strzelbach są fabrycznie bardzo dobrze wykonane, do testów tego klejenia kupiliśmy do testów strzelby innych producentów w tym tych "najbardziej renomowanych" i jak dana paczka klei to klei w każdej.

Obrazek

Jakby problemy były nadal to zapraszamy do nas.
Spitfire24 pisze:
dziki_pl pisze:Jak się trochę ociepli to zrobimy dzień na strzelnicy gdzie będzie się można z nimi zapoznać.
Piotrze, jak byłem ostatnio u Was to przymierzałem się do zakupu Gladiatora z krótką lufą ( http://magazynuzbrojenia.pl/pl/p/Strzel ... arrel/1209 ) i niestety zacinał się przy testowym ładowaniu zbijakami. Zarówno mi jak i sprzedawcy. Ale ponieważ miałem ze sobą promesę, która mnie "parzyła w ręce" to kupiłem rewolwer ;laughing: .
Ale nadal w planach mam zakup krótkiej pompki, więc jak wyczaisz co było nie tak to proszę o info, a jak będziesz organizował taki dzień otwarty to daj znać na PW
Wyłapane, wiemy co było przyczyną.

Z testami przeczekaliśmy z banalnego powodu, wiemy już które modele są popularne, tych robimy zapas by po testach było co sprzedawać :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”