Strzelba Doruk

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: sql »

Potwierdzam, choć wygodniejsza jest wersja z Benelki, czyli z przodu a nie tyłu kabłąka spustowego. Te bezpieczniki z Mossberga mają dość częstą wadę autozabezpieczania po strzale - jak się już trochę wyrobi i dodatkowo dostanie smar od wewnątrz przy smarowaniu broni. Bardzo to uciążliwe, bo po każdym strzale trzeba odbezpieczać. Widziałem już niejednego Mossberga z tą wadą a i sam kilka zawodów z tym walczyłem :/.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Spitfire24 »

dziki_pl pisze: i szczerbinka:
http://magazynuzbrojenia.pl/pl/p/Szczer ... S029F/1602
...
Najlepszy zestaw to MF18M i szczerbinka TS029F.
Kiedy szczerbina będzie dostępna ?
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Wilek1 »

Macalem te strzelby Competition 24" i musze powiedziec ze za ta cene jestem pod duzym wrazeniem i to chyba bedzie moj nastepny zakup.

Ta szczerbina do nich to mus (naprawde fajna), skladalem sie i ceowalem... i przy tych taki cenach dodatek za 80 zl warto. POLECAM
Awatar użytkownika
GARDA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 01 lutego 2014, 17:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa/Ostróda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: GARDA »

sql pisze:Widziałem już niejednego Mossberga z tą wadą a i sam kilka zawodów z tym walczyłem :/.
To nie jest 'wada' ale skutek rozbierania i skladania broni przez osoby, ktore nie maja o jej specyfice pojecia. Rusznikarzom po przeszkoleniu u Mosseberga taka 'wada' sie nie zdarza.
Ostatnio zmieniony 26 marca 2018, 21:43 przez GARDA, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pandariusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 06 czerwca 2016, 10:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Pandariusz »

GARDA pisze:To nie jest 'wada' ale skutek rozbierania i skladania broni przez osobe, ktora nie ma o jej specyfice pojecia.
Broń powinna być tak konstruowana, żeby można było ją najpierw rozłożyć, a później złożyć bez pięciu lat studiów. I to tak, żeby nie zostało części.
Jeśli broń ma jakąś 'specyfikę', wymaga specjalnego wygięcia nadgarstka przy wybijaniu kołka albo zapalenia kadzidła przed strzałem to ma wadę.
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: m2c »

Jaki gwint ma muszka w Doruku? Lub inaczej - czy ta muszka będzie pasować do Mossberga? ;)
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: sql »

GARDA pisze:To nie jest 'wada' ale skutek rozbierania i skladania broni przez osoby, ktore nie maja o jej specyfice pojecia. Rusznikarzom po przeszkoleniu u Mosseberga taka 'wada' sie nie zdarza.
Możesz to przybliżyć? Dwie krople za dużo smaru dałem przy czyszczeniu zamka? Miałem fabrycznie nową strzelbę i nikt nigdy nie ruszał nic w bezpieczniku, a ten zaczął się ślizgać.
Trzy razy oddawałem do Buosa na gwarancji - dopiero za trzecim razem to poprawili.
Poczytaj trochę amerykańskich forów - prawie wszyscy wymieniają oryginalny plastikowy bezpiecznik na akcesoryjny aluminiowy - taki to ficzer Mossbergów.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: geminix »

KudrigY pisze:Mam wolną promesę, i aż mnie kusi żeby kupić budżetową strzelbę. Mam do wyboru albo najtańszego Doruka Eternal Gladiator Synthetic (teraz, w promocji, jest meega tani, ale i tak chcę chwyt kombinowany, wiec cenowo dojdzie do 1K PLN...) albo chińskiego SDM M870, za 1250. Cel - podstawowa zabawa z pompką, obycie z tego typu bronią no i "odhaczanie" wymaganych dwóch zawodów rocznie.

Co byście wybrali? I dlaczego? W sumie to składałem się do doruka, ale brakuje mi w nim ghost ringa, i nie mogę się przekonać do celowania tylko po muszce. Może ktoś miał podobny dylemat, i co wybrał? Czy kluczowy jest dostęp do ew. serwisu (mam 30 minut do magazynu uzbrojenia...) czy tego typu sprzęty raczej się nie sypią? Jakbym poszedł w wyższy model Doruka, to już SDM robi się istotnie tańszy...

Tak wiec, co radzicie, w co zainwestować promesę?
Nie strzelałem z tego chinola, ale Doruka Synthetica miałem prawie równo rok i zarówno ja jak i moi kumple (zadziwiająco długo bywał użyczany :)) byliśmy bardzo zadowoleni. Jako pierwsza pompa - za***isty. Teraz zmieniłem na to samo tylko półkę wyżej czyli Dynamica 24" a tamten poszedł do kolegi, który znając jego historię i przebieg (jakieś 3 tys.) cieszył się jak dziecko :)
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: dziki_pl »

Spitfire24 pisze: Kiedy szczerbina będzie dostępna ?
Ten, lub przyszły tydzień.
Awatar użytkownika
michaEL_don
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 30 listopada 2015, 12:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: michaEL_don »

A coś wiadomo kiedy by były Eternal Gladiator Dynamic 20" ?
leciak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 145
Rejestracja: 26 maja 2014, 12:41
Tematy: 11
Lokalizacja: W-wa | ZKS
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: leciak »

Mam pytanie dot. doruka eternal gladiator dynamik 20. Strzelajac z ammo Baschieri&Pellagri (12/70, 28 trap) co ktores przeladowanie przycinalem luske w oknie wyrzutnika. Bylo do pewnie bezposrednia przyczyns podwojnego feeda... Czy cos zle robie czy po prostu ten typ z taka ammo tak ma?
Klurik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 135
Rejestracja: 16 lutego 2016, 15:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Klurik »

Na innym ammo też? Przepuściłem kilka setek pionek i fiocchi i przytrafiło mi się mniej niż 5 razy (nawet nie pamiętam ile), ale za każdym razem po prostu za słabo ręką pracowałem. Ta dziewczyna lubi na ostro :) Jakby coś to bywam w środy rano na ZKSie, mogę przytaszczyć swoją i zobaczymy o co biega.
Ostatnio zmieniony 29 marca 2018, 10:31 przez Klurik, łącznie zmieniany 1 raz.
“He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man.” - Dr. Johnson
draco757
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 24 marca 2017, 20:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: draco757 »

A czy na pewno dociągasz czółenko do samego końca do tyłu? Bo w tym może być problem. Ewentualnie zdejmij sprężynę (jeśli masz założoną) i sprawdź czy problem się powtarza. Możliwe, że za szybko kończysz ruch czółenka do tyłu i ekstraktor nie wyrzuca łusek, tylko je obraca i robi zacięcia.
leciak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 145
Rejestracja: 26 maja 2014, 12:41
Tematy: 11
Lokalizacja: W-wa | ZKS
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: leciak »

@klurik, drako

Dzieki za sugestie. No wlasnie calkiem prawdopodobne ze to moja wina, bo nie dociagam do konca. Na treningowej tego nie mialem ale pewnie dlatego ze sie nie spieszylem, tak jak przy blachach na zks-ie :) nie dzialo sie tak caly czas wiec wyglada na to ze moja wina (a sprezyne zdjalem zaraz po zakupie xD)
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: montrala »

leciak pisze:Czy cos zle robie czy po prostu ten typ z taka ammo tak ma?
Musisz zdecydowanym ruchem przeładowywać i ciągnąc do samego końca. Osobiście uważam że w "pompkach" wspomaganie sprężyną przeszkadza i ja bym ją wywalił.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”