Strzelba Doruk

Moderator: Moderatorzy WBP

m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: m2c »

Z IC można bez obaw strzelać z breneki. Mam nawet lepszą celność niż z cylindra (tzn punkt trafienia bardziej się pokrywa z punktem celowania).
Do rzutków używam 1/2 w dolnej i 3/4 w górnej (Trap i Parkour).
Awatar użytkownika
zgred4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 14 lutego 2018, 09:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: zgred4 »

Dzięki Wilek1 i m2c!
Wkręcę III (M) do dynamiki i popróbuję a do Boka zostawiam III+II i też zrobię testy. Lufa w Boku na 28" więc powinno być OK.
maildast
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 14 lipca 2016, 12:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: maildast »

A czy ktoś ma rozwiązanie jak sprawić, żeby czoki się nie wykręcały?
Ja nie dostałem żadnego klucza do czoków w zestawie, więc jak rozumiem zamysł producenta, ręczne dokręcanie powinno wystarczyć. Zatem dokręcałem ręcznie, ale po kilku strzałach się zaczyna wykręcać. Spróbowałem dokręcić jakąś blaszką, ale efekt taki sam.
Może jakoś gwint uszczelnić?
Chodzi o Eternala Competition.
Awatar użytkownika
zed123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 230
Rejestracja: 31 stycznia 2014, 00:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: zed123 »

Do swojego Eternala Competition otrzymałem czoki w komplecie z kluczem. Marnym, bo marnym, ale jednak. U mnie czoki również się czasem luzują. Jak staram się temu zaradzić? Po prostu dokręcam je mocniej, uprzednio posmarowawszy gwint jakimś gęstym smarem.
Braterstwo, ZKS Warszawa
tomek89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 198
Rejestracja: 02 czerwca 2017, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: tomek89 »

Też mi się odkręcały w eternalu competition, szczególnie po kropli oleju na gwincie. Teraz nie smaruję tylko dokręcam z wyczuciem kluczem z zestawu. Fakt, ręką raczej nie odkręcę, ale klucz mam zawsze w pudełku z czokami. Pod koniec czyszczenia lufy, odkręcam czok, dokładnie oczyszczam gwint i sam czok. Dobre dokręcenie daje całkiem niezłą szczelność, syfu w sumie jest niewiele. Są jakieś specjalne smary do czoków, ale osobiście nie widzę potrzeby.
maildast
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 14 lipca 2016, 12:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: maildast »

Dzięki.
Spróbuję dorobić jakiś konkretniejszy klucz.
sp1der
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 272
Rejestracja: 27 grudnia 2008, 10:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: sp1der »

Czy w modelu Competition były ostatnio jakieś istotne modyfikacje producenta? Pytam, bo nie wiem czy kupić u dystrybutora "leżak" czy jechać do MU po sztukę ze świeżej dostawy.
REDs
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 12 lipca 2017, 15:44
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: REDs »

Czy wasze Eternal Competition po rozgrzaniu (wystrzeleniu około 15-20 amo) mają problemy z przeładowaniem ? Strzelam Pionkami 24g śrut i 28g breneka .
dos00
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 16 grudnia 2016, 20:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: dos00 »

Wczoraj usłyszałem na strzelnicy fort Bema od obsługi że w tej strzelbie dobrze jest posmarować gwint czoka smarem miedzianym. Nie testowałem nie wiem.
ZKS Warszawa
tomek89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 198
Rejestracja: 02 czerwca 2017, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: tomek89 »

REDs pisze:Czy wasze Eternal Competition po rozgrzaniu (wystrzeleniu około 15-20 amo) mają problemy z przeładowaniem ? Strzelam Pionkami 24g śrut i 28g breneka .
A czym ci się objawia problem z przeładowaniem? Fajka, następny blokuje się o dolną lub górną krawędź komory? I na czym bardziej? Śrut czy breneka?
REDs
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 12 lipca 2017, 15:44
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: REDs »

tomek89 pisze:
REDs pisze:Czy wasze Eternal Competition po rozgrzaniu (wystrzeleniu około 15-20 amo) mają problemy z przeładowaniem ? Strzelam Pionkami 24g śrut i 28g breneka .
A czym ci się objawia problem z przeładowaniem? Fajka, następny blokuje się o dolną lub górną krawędź komory? I na czym bardziej? Śrut czy breneka?

Breneka zostawała w komorze, nie wiem jakim cudem ale zostawała, musiałem ręcznie przeładować, a śrut niebieskie naboje 24g (rzadziej) i czarne 28g z napisem ipsc blokowały się w połowie drogi między łyżką a komorą.
Śrut 21g treningowy czasami jest dobrze czasami robi fajki ale tego akurat spodziewałem się.
Strzelba praktycznie nowa, może musi się dotrzeć ?
grafi808
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 27 lutego 2017, 15:16
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: grafi808 »

REDs pisze:
tomek89 pisze:
REDs pisze:Czy wasze Eternal Competition po rozgrzaniu (wystrzeleniu około 15-20 amo) mają problemy z przeładowaniem ? Strzelam Pionkami 24g śrut i 28g breneka .

Breneka zostawała w komorze, nie wiem jakim cudem ale zostawała, musiałem ręcznie przeładować, a śrut niebieskie naboje 24g (rzadziej) i czarne 28g z napisem ipsc blokowały się w połowie drogi między łyżką a komorą.
Śrut 21g treningowy czasami jest dobrze czasami robi fajki ale tego akurat spodziewałem się.
Strzelba praktycznie nowa, może musi się dotrzeć ?
Moim zdaniem, konieczna wizyta w sklepie i reklamacja. Te strzelby po wyjęciu z pudełka strzelają bez problemów amunicją 24g/28g
Gdyby Ci się udało, zrób zdjęcie ew. filmik jak wygląda takie zacięcie. Jestem ciekaw jak to dokładnie wygląda, bo nigdy czegoś takiego nie miałem.
Awatar użytkownika
misio2007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 387
Rejestracja: 04 lipca 2007, 08:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: misio2007 »

REDs pisze:
tomek89 pisze:
REDs pisze:Czy wasze Eternal Competition po rozgrzaniu (wystrzeleniu około 15-20 amo) mają problemy z przeładowaniem ? Strzelam Pionkami 24g śrut i 28g breneka .
A czym ci się objawia problem z przeładowaniem? Fajka, następny blokuje się o dolną lub górną krawędź komory? I na czym bardziej? Śrut czy breneka?

Breneka zostawała w komorze, nie wiem jakim cudem ale zostawała, musiałem ręcznie przeładować, a śrut niebieskie naboje 24g (rzadziej) i czarne 28g z napisem ipsc blokowały się w połowie drogi między łyżką a komorą.
Śrut 21g treningowy czasami jest dobrze czasami robi fajki ale tego akurat spodziewałem się.
Strzelba praktycznie nowa, może musi się dotrzeć ?
Niestety. Reklamuj. One naprawdę strzelają na 24g po wyjeciu z pudełka.
tomek89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 198
Rejestracja: 02 czerwca 2017, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: tomek89 »

REDs pisze:Breneka zostawała w komorze, nie wiem jakim cudem ale zostawała, musiałem ręcznie przeładować, a śrut niebieskie naboje 24g (rzadziej) i czarne 28g z napisem ipsc blokowały się w połowie drogi między łyżką a komorą.
Śrut 21g treningowy czasami jest dobrze czasami robi fajki ale tego akurat spodziewałem się.
Strzelba praktycznie nowa, może musi się dotrzeć ?
Z breneką nie miałem takiego problemu, żeby utykała w komorze, cięła się tak samo jak śrut, też jak u ciebie w połowie drogi do komory o dolną krawędź. Wydaje mi się że czasem pomaga dobre nasmarowanie miejsca styku łyżki z grupą spustu. Na brenece ilość zacięć mam zdecydowanie wyższą. Breneka dynamic sług z Pionek i Brenekke K.O. do automatu , śrut 24 z Pionek. Grupa spustu jest podobna do Benelli M2 i czytając fora podobne objawy mogą dawać: blokada łyżki, zaczep łyżka - zamek, sprężyna łyżki. Nie mam jednak na co podmienić, a części do Benelli są mega drogie i nie pasują pług&play. Co do blokowania się w komorze, to obejrzyj, czy nie ma jakiegoś zagłębienia w którym może zaczepić się kryza w trakcie ekstrakcji. Pazur wyciągu jest jednostronny i jeżeli z drugiej strony kryza o coś zaczepi, to prawie na pewno pazur się ześlizgnie. Znany problem w tańszych Remingtonach 870.
Podsumowując, obejrzyj, posmaruj, jak nic nie zauważysz a na śrucie przestanie się ciąć to sprawa rozwiązana. Jak nie to reklamuj.

Btw. Kwestia reklamacji w moim przypadku odpada, bo kombinowałem sam z grupą spustu (wcześniej też się cięła, nieco inaczej :-D ). Chłopaki z MU po moich już poprawkach oglądali i im się nie cięło na śrucie, co później potwierdziło się i w moich rękach. Po prostu przed oddaniem na oględziny dokładnie oczyściłem i nasmarowałem wspomnianą łyżkę.
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: dziki_pl »

sp1der pisze:Czy w modelu Competition były ostatnio jakieś istotne modyfikacje producenta? Pytam, bo nie wiem czy kupić u dystrybutora "leżak" czy jechać do MU po sztukę ze świeżej dostawy.
Z widocznych to czerwona dźwignia przeładowania i zrzutu zamka. By były lepiej widoczne.
Małe zmiany wewnętrzne, wzmocnienie jednego elementu. Ale raczej na wyrost.
REDs pisze:Czy wasze Eternal Competition po rozgrzaniu (wystrzeleniu około 15-20 amo) mają problemy z przeładowaniem ? Strzelam Pionkami 24g śrut i 28g breneka .
Jak tylko możesz to podrzuć ją do nas, te strzelby nie wymagają docierania i mają łykać praktycznie wszystko. Mieliśmy zgłoszenia strzelb z większymi przebiegami ale jedyne przyczyny to:
- totalny brak czyszczenia, strzelba po wyczyszczeniu działa jak nowa
- brak czyszczenia magazynka gdzie pracuje tłok i brak smarowania, wyczyszczenie i nasmarowanie i działa jak nowa
- zanieczyszczenie wiórami z nabojów szkolnych, czyszczenie i po wszystkim

No i mieliśmy kilka zgłoszeń na dziury w przewodzie lufy, od bardzo początkujących :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”