Strzelba Doruk

Moderator: Moderatorzy WBP

dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: dziki_pl »

Nasze strzelby są skrojone pod wymagania klientów, gdyby pojawiły się pytania o Competition 20" to by taki powstał. Twoje jest pierwsze które pamiętam.
Nie będzie luf typu 21" czy 19", bo zróżnicowanie o 1" to już fanaberia i nikt bez miarki nie odróżni czy ma w ręku 20" czy 21". 1" lufy waży ok 20gram, to jest waga pomijalna.
Jak chcesz zbijać wagę, to pierwsza opcja która da znacznie więcej to lekki magazynek.
W ofercie mamy przedłużki na 13+1 i 9+1 i 90% to 9+1.

Nie wrzucaj strzelb Advanced czy Competition do worka "tanich strzelb tureckich". Cena nie jest ich główną zaletą i nie powodem ich zakupu. Szczególnie że dość często są kupowane przez posiadaczy "droższych amerykańskich" i "jeszcze droższych włoskich".
Ostatnio zmieniony 01 lutego 2020, 11:58 przez dziki_pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Jerry.45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 12 listopada 2016, 00:53
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Jerry.45 »

No czyli jednak po prostu nie znam rynku. Szkoda, że nie ma większego zapotrzebowania na 20".
Czy Impactor Dynamic da się "upgradeować" kupując części, podcinając port itd. do mniej więcej takiego stanu, jak w Eternal Comp II?

Na marginesie: różnica 20" vs 24" daje już 80 gram na końcu lufy, czy to może mieć odczuwalne znaczenie przy szybkim przenoszeniu z celu na cel? Czy prawie żadnego?
Ostatnio zmieniony 01 lutego 2020, 12:07 przez Jerry.45, łącznie zmieniany 1 raz.
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: dziki_pl »

Tak w skrócie by zrobić z impactora competition to najważniejsze zmiany: podcięcie, inne czoki, metalowy mechanizm spustowy. Pomijam tutaj zmiany wizualne.
Mechanizmem się nie przejmuj, też działa. Ten z impactora to taki odpowiednik plastiku w M2, a mechanizm z Competition to opcja która we włoszczyźnie nazywa się "Enhanced Trigger Guard".
Praktyczne plusy to mniejsze tarcia wewnętrzne, szczególnie siła zbijania spłonki. Impactor problemu z tym nie ma, ale Competition ma większy zapas.

Nie napiszę czy te gramy są znaczące, dla niektórych tak, dla innych nie. Istnieją więc wpływa mają, ale jak duży to sprawa indywidualna.
Jak się pojawią zamówienia na 20" będą 20", mogę i pewnie zrobić 18". Jakby się okazało że chętnych jest co najmniej 10-ciu to zamówię inną wersję.
Musze tylko potwierdzić z producentem 18". Wprowadzenie nowej długości to nie tylko ustawienie gdzie rurę uciąć, tak jest tylko przy lufach bez czoków i szyn. Przy czokach to nowy profil lufy i nowe szyny.
Ostatnio zmieniony 01 lutego 2020, 12:37 przez dziki_pl, łącznie zmieniany 2 razy.
Jerry.45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 12 listopada 2016, 00:53
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Jerry.45 »

Ok, czoki spoko, podcięcie 300, ile ten metalowy mechanizm spustowy kosztuje?
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: dziki_pl »

Z mechanizmem sprawdzę cenę. Ale jeszcze dwa drobiazgi z competition. Rączka przeładowania i przycisk zrzutu zamka.
W competition to nie tylko większy przycisk, ale dwie funkcje. W impactorze masz guznik który tylko zrzuca zamek, w competition naciśnięcie przycisku zrzuca zamek, podniesienie go rozładowuje magazynek. By zamontować wiekszy przycisk z impactorze trzeba wymienić wszystkie elementy współpracujące.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: sql »

Jerry.45 pisze: Większość profesjonalnych zawodników strzela z luf coś około 21", że nie wspomnę o tych z 18.5"...
Skąd masz tę informację kolego?
Przejrzyj pierwszą 5kę w Polsce - same 24 lub 28 cali - czy to w standardzie czy w manualu. Jak rozszerzysz do 10ki, to może z jedna czy dwie z krótszą lufą się znajdą.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Kraku »

Chętnie bym kupił samą lufę 28" do Gladiatora. Piszę to tak jak by co :) Może będą inni chętni :)
Stare Maxisko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 15 marca 2017, 15:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Stare Maxisko »

Koledzy możecie doradzić? Mam strzelbę Doruk Eternal Gladiator 24" (ta pomarańczowa) i jest taki problem. Ja jeszcze jako tako do strzału w kurtce się składam, ale żona ma za krótkie ręce i jest to dla niej problem nie do przeskoczenia. Czy jest możliwość wymienić stopkę kolby (chyba tak się nazywa ta guma na końcu kolby) na odrobinę hm... krótszą? Węższą? Cieńszą? W sumie 1-2cm. krótsza i byłoby cacy. Znajdę takie coś w którymś sklepie, czy muszę jakoś samemu sobie zrobić? Póki co kazałem żonie wiadra z wodą nosić, ale coś ręce jej się nie przedłużyły zbytnio :wink: Jest jakiś patent, poza wymianą całej kolby, żeby przybliżyć spust do strzelca? A może więcej wody do wiadra? :wink:
Nie chcę się kłócić, ale mam prawo mieć swoje zdanie!
I moim zdaniem, ty nie masz prawa mieć swojego zdania!
Jerry.45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 12 listopada 2016, 00:53
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Jerry.45 »

sql pisze:
Jerry.45 pisze: Większość profesjonalnych zawodników strzela z luf coś około 21", że nie wspomnę o tych z 18.5"...
Skąd masz tę informację kolego?
Przejrzyj pierwszą 5kę w Polsce - same 24 lub 28 cali - czy to w standardzie czy w manualu. Jak rozszerzysz do 10ki, to może z jedna czy dwie z krótszą lufą się znajdą.
Z różnych źródeł.
Czytam sobie co np. na forach amerykanie piszą, tu przykład:
https://forums.brianenos.com/topic/1716 ... for-3-gun/
Ale jest tego dużo, nie chce mi się teraz szukać.
No i po coś też Benelli M2 z lufą 21" czy BERETTA 1301 COMP powstały - właśnie do tego celu.
Z tego co wyczytałem, 21" uznawana jest za swego rodzaju złoty środek: ma wystarczająco daleko światłowód, żeby się z niej dobrze celowało, lufa też jest aż nadto wystarczająca żeby strzelać wszystkimi potrzebnymi nabojami, czoki załatwiają skupienie, a z kolei strzelba taka jest bardzo "manewrowa", nie ciąży na lufę. To nie moja opinia, tak strzelcy piszą (co prawda głównie z USA, ale oni tam przecież mało nie strzelają).
Również montrala tak tu pisał i że sam też używał długo 21" i że się przesiadł na 18,5".

Chcę kupić strzelbę automatyczną do dynamiki więc się rozglądam, pytam, bo sam nie mam wystarczającej wiedzy i doświadczenia w tej dyscyplinie.

Tu fajny test kiedyś zrobiono:
http://www.smallarmsreview.com/display. ... ticles=111
Wyszły z tego bardzo interesujące wnioski (dla tych co po angielsku nie teges):
Lufa 20" jest jakaś dziwna i strzela gorzej (znacznie spada prędkość początkowa - aż o 250 fps w stosunku do 21").
Co bardzo ciekawe z lufy 19" prędkość początkowa podskoczyła o 220 fps w stosunku do lufy 20". I już dalej prędkość spadała przy kolejnych skracaniach lufy powoli. A więc lufa 20" okazała się jakoś wyjątkowo kiepska pod tym względem.
Skupienie śrutu (pokrycie, po ang. spread) z lufy 12" było w zasadzie identyczne jak z lufy 24".
Jeżeli chodzi o pokrycie śrutem - lufa 18" okazała się najlepsza (sic!) - tj. miała najmniejszy "rozsiew".
Generalny wniosek im wyszedł taki, że jeśli by chcieć użyć strzelby z jak najkrótszą lufą bez znaczącego spadku parametrów, to lufa własnie 12" zachowuje się najlepiej badając różne rodzaje ammo, i będąc taką krótką, w zasadzie tylko minimalnie odstaje wszystkimi parametrami (prędkość początkowa, skupienie) od lufy długiej. Prędkość początkowa w stosunku do lufy 30" spadła o równe 200 fps (61 m/s). Ciekawe.
Ale dla śrutu najlepsza okazała sie lufa 18".
Różnica prędkości początkowej pomiędzy 30" a 21" wyniosła tylko 150 fps (30" strzelona slugiem na początku miała 1.555 fps czyli 474 m/s, a lufa 21" średnio 1.400 fps czyli 427 m/s).
Generalnie lufa krótsza o każdy cal, obniżała prędkość początkową o średnio 17 fps (czyli coś około 5,5 m/s). Tyle co nic. Z wyjątkiem lufy 20" jak pisałem, która jest dziwna.
No i na koniec - największą prędkość początkową zmierzono na lufie 26" - 1.605 fps. To też ciekawe.
Ostatnio zmieniony 02 lutego 2020, 02:54 przez Jerry.45, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: sql »

Chyba się za bardzo doktoryzujesz w tym temacie :).
Montrala strzela z Typhoona - z pudełkowych strzelb nie ma żadnego wyboru, bo masz raptem dwa sensowne modele i oba mają krótkie lufy.
Jeśli szukasz klasycznej z magazynkiem rurowym, to bierz 24 cale.
Mieszkasz chyba w Warszawie, to wpadnij na ZKS - za 2 tygodnie będzie 2gun, a za miesiąc strzelba ipsc - zobaczysz, pomacasz, pogadasz i kupisz 24kę :).
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Jerry.45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 12 listopada 2016, 00:53
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Jerry.45 »

No, może, ale ja lubię wnikać w temat, moje dotychczasowe doświadczenia z kupowaniem broni nauczyły mnie, że warto dokładnie zbadać co jest optymalne do danego zastosowania, żeby potem za rok nie sprzedawać i nie kupować znowu czegoś innego.
Już parę razy sprzedałem to co kupiłem.
Z pudełkowych to faktycznie - z tańszych ale dobrych sprzętów to chyba Typhoon jest najlepszy, a kosztuje 4k i moim zdaniem to najlepsza opcja, Saiga 12-tka do sportu to już ponad 10k podobnie Molot Vepr 12 (ten moim zdaniem jest fajniejszy).
Ale co do luf to producent podaje kilka długości: 47 CM (18.5'')----51 CM (20'')----56 CM (22'')----61 CM (24'')
https://www.typhoondefence.com/f12-bronze
Pytanie, czy to jest dostępne w Polsce...
Dzięki za info o zawodach - tak, jestem z Warszawy, postaram się wpaść na ZKS.
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: dziki_pl »

Czy chcesz strzelać w klasie open? Bo pudełkowe strzelby tam lądują.
Czy jedynym twoim kryterium wyboru jest długość lufy?
Jak rozumiem to twoja pierwsza strzelba, w każdym sporcie jest ten błąd że ludzie oglądają się na "najlepszych" i starają się to skopiować.
To tak nie działa. Prawdopodobnie każda strzelba na najwyższym poziomie była już ostro modyfikowana, zobacz jaka jest lista Vepra dla strzelby prosto z pudełka.
Później te modyfikacje są robione każdy we własnym kierunku.
Widzimy bardzo dużo naszych strzelb po tuningu, to co było w każdej strzelbie zrobione podobnie kopiowaliśmy, innych rzeczy nie warto bo jednemu to pomoże innemu przeszkodzi.
Dla przykładu ostatnie modyfikacje, kolejne głębsze podcięcia w Advanced takie jak w Competition II. Obecna wersja Competition II ma zmodyfikowany chwyt przedni, wiele osób go podcinało. Teraz jest fabrycznie przesunięty i odsłonięty cały szkielet. I tak będą te strzelby modyfikowane. Ale uwierz mi nie widziałem żadnej skróconej a można. Tak jak nikt nie kupił Impactora 20" by robić z niego Competition 20".
Jerry.45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 12 listopada 2016, 00:53
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Jerry.45 »

Nie, nawet nie myślę teraz o pudełku.
Wiem, że to open, wcale się tam nie pcham. Znam swoje możliwości :-?
Dyskusja trochę zboczyła z tematu za sprawą strzelby montrali :wink:
Tzn. oczywiście taka strzelba sama w sobie jest bardzo fajna, ale co najwyżej może wylądować na wish liście...
Wracając do tematu - po zastanowieniu to chyba odpuszczę sobie te 20".
Jakby była dostępna np. 22" to bym w to wszedł, ale że nie ma, a w sumie do 24" to już mała różnica, więc nie będę kombinował jak koń pod górę. Podjadę obejżeć tego Eternal Comp II, muszę to pomacać.
Awatar użytkownika
misio2007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 387
Rejestracja: 04 lipca 2007, 08:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: misio2007 »

Podrzucę rozwiązanie dot. przedłużania łyżki.
Ostatnio się nudziłem i z nudów zacząłem grzebać. Lekko pociąłem port ładowania. Lekko - bo pocienkować zawsze można, a pogrubasić trudniej. Tak czy inaczej - podcięcie sprawiło, że łyżka zaczęła łapać za kciuk. Naturalnym rozwiązaniem byłoby przedłużenie łyżki, ale perspektywa rozbierania i późniejszego składania zespołu spustowego napawa mnie wstrętem. Zacząłem grzebać w internetach i znalazłem w sklepie w Stanach nakładki na łyżki. Całe 10 dolarów. Kto by jednak czekał tyle czasu na przesyłkę.
Kawałek plastiku i jest. I działa :)
https://photos.app.goo.gl/TKq7Nc4h4R75jTUv6
https://photos.app.goo.gl/7FMt2kpzUkuosQeG9
Ostatnio zmieniony 28 lutego 2020, 19:17 przez misio2007, łącznie zmieniany 1 raz.
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: m2c »

Zrobiłem to samo w zeszłym roku żeby ludzie nie wpadali w panikę jak ładują moją strzelbę i ich złapie za kciuk :P Działa bardzo fajnie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”