Strzelba Doruk

Moderator: Moderatorzy WBP

MarcinMB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 58
Rejestracja: 28 maja 2019, 22:07
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: MarcinMB »

Mam pytanie odnoście Doruk Competition II. Rączka przeładowania odstaje na tyle, że złożona strzelba efektywnie zajmuje mi dwa miejsca w szafie. Czy da się ją jakoś szybko i łatwo zdemontować na czas przechowywania?
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: KG92RS »

MarcinMB pisze: Czy da się ją jakoś szybko i łatwo zdemontować na czas przechowywania?
Inaczej, niż przy normalnym rozkładaniu się nie da. Jak nie masz miejsca, to spróbuj złożyć bez zamka :)
Ja tak trzymam wszystkie karabiny - tyle, że w nich, włożenie zamka jest raczej prostackie...
Idaho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 178
Rejestracja: 19 listopada 2015, 00:43
Tematy: 2
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Idaho »

Ja trzymam z zamkiem. Strzelba jest nieco wysunięta (kolba bliżej drzwi), a stojący obok AR jest cofnięty (kolba dalej od drzwi) i się mieści. Wprawdzie aby wyjąć ARa muszę najpierw wyjąć z szafy strzelbę, ale przynajmniej nie straciłem 1 miejsca na broń długą. Szafa z gatunku płytkich (Stalpol 11000).
.22 / .223 / 7,62x39 / 9x18 / 9x19 / 12GA
MarcinMB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 58
Rejestracja: 28 maja 2019, 22:07
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: MarcinMB »

KG92RS pisze: Inaczej, niż przy normalnym rozkładaniu się nie da. Jak nie masz miejsca, to spróbuj złożyć bez zamka :)
Ja tak trzymam wszystkie karabiny - tyle, że w nich, włożenie zamka jest raczej prostackie...
No fakt można trzymać strzelbę w szafie bez zamka, choć trzeba ją całą rozebrać i złożyć. Trochę to złożone w porównaniu do karabinu czterotaktowego i po cichu liczyłem na jakiś prostszy sposób. Na razie mam luksus, że w szafie jeszcze jest dodatkowe miejsce, ale potem trzeba będzie ją rozłożyć i złożyć przed każdą wizytą na strzelnicy:( Jeszcze jak na złość, wkładanie zamka i wyciąganie rączki, to najbardziej upierdliwe rzeczy w całym tym procesie...
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: KG92RS »

Zobacz jeszcze, czy nie zmieści się w pierwszym uchwycie od lewej strony szafy tak, żeby rączka przeładowania była skierowana w stronę ścianki -> może będzie tam odpowiednio dużo miejsca (ścianka jest pionowa i nie wystaje w prawo).
MarcinMB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 58
Rejestracja: 28 maja 2019, 22:07
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: MarcinMB »

Próbowałem, niestety nie ma dodatkowego miejsca po lewej. Działa trik kolegi Idaho z AR-em, tylko nie może mieć optyki. Montaż optyki dla AR na szybkozłączkę będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.
Ostatnio zmieniony 12 października 2019, 18:31 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
50BMG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 15:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: 50BMG »

MarcinMB pisze: Montaż optyki dla AR na szybkozłączkę będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.
Moim zdaniem nie bardzo bo wolę bawić się z zamkiem nic za każdym razem przestrzeliwac optykę na AR.
Co prawda mam Doruk Competition I ale u mnie udał się tetris tak że forum jest skrajnienz prawej i oburzony o 30 stopni obok niego kałacha bardzo podobnie i nie wchodzą na pozostałe miejsca
Szwagier
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 10 sierpnia 2005, 14:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Szwagier »

Gdzie można kupić pojedynczy czok 1/4 (z 4 nacięciami) do Eternal Galadiator Advanced?
Widziałem, że na Allegro jest spory wybór różnych czoków - jakiego "systemu" czoki podejdą do doruków?
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: KG92RS »

Tak przez ciekawość: bawił się ktoś pojedynką A4 (http://sklep.magazynuzbrojenia.pl/pl/p/ ... ka-A4/2546)? Jakieś opinie, wrażenia?
sp1der
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 272
Rejestracja: 27 grudnia 2008, 10:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: sp1der »

Za te pieniądze dla zabawy zdecydowanie warto kupić. Nie polecam jednak za 1 razem strzelać z więcej niż 24g :D Z minusów to warto owinąć czymś rękojeść, bo górna część jest mało anatomiczna i wali po stawach/kosciach.
Ostatnio zmieniony 07 października 2019, 10:22 przez sp1der, łącznie zmieniany 1 raz.
fafudrak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 29 listopada 2018, 18:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: fafudrak »

Panowie, a ktoś ma Doruk Eternal Gladiator Dynamic 24? Jakieś opinie? No i jakby ktoś mógł wrzucić foto (bo te na necie nic nie pokazują). Aaaa i czy ta pompka ma jakąś szyne do zamontowania przyrządów mechanicznych i ewentualnie kolomatora? Od razu proszę, nie bijcie, szukam pierwszej pompki do poperow i początków 3Gun.
Ostatnio zmieniony 12 października 2019, 13:26 przez fafudrak, łącznie zmieniany 1 raz.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: KG92RS »

Pompka, jak pompka - działa i się nie psuje. Szyny nie ma. Ale na tym wzmocnieniu na górze lufy da się zamontować szczerbinkę LPA - muszkę montuje się tak, jak fabryczną.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3247
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: biper »

Gladiator jako pierwsza pompka - bardzo polecam. Cena nie drenuje kieszeni, a jest naprawdę niezawodna.
Proponuję od razu rozważyć zakup przedłużki +3 oraz światłowodowych przyrządów celowniczych - robią robotę.
Sama przedłużka może się odkręcać, więc warto też wziąć pod uwagę obejmę na lufę z przedłużką - jeśli strzelba ma być do zawodów dynamicznych.

A co konkretnie chciałbyś na tych fotkach zobaczyć? Pod koniec tygodnia mogę Ci obfotografować co chcesz :)
Ostatnio zmieniony 12 października 2019, 15:10 przez biper, łącznie zmieniany 1 raz.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
fafudrak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 29 listopada 2018, 18:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: fafudrak »

No właśnie chodzi mi o montaż przyrządów celowniczych. Jakie pasują i jak to się montuje. Jakbyś mógł konkretnie pokazać jakie. O dodakwym +3 też myślałem, ale to sa moje początki więc narazie chcem się "wstrzelic" i poznać broń. A co do fotek to ogólnie jak to wygląda z góry i jak od dołu?
Aaaaa... A jak ladowanie? Łyżka palac nie tnie? Paznokci nie zrywa?
Ostatnio zmieniony 12 października 2019, 18:31 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
Qubis
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 308
Rejestracja: 15 lipca 2018, 09:22
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Qubis »

Z góry wygląda banalnie, tak jak z dołu. Co tu do oglądania ;laughing:
W nowych wersjach jest poprawiony port ładowania (podcięty) jednak gamoniowi może przyciąć palec. Ale gamoniowi przyciąć może także port wycięty do połowy więc tym bym nie przejmował. Ogólnie Doruk to bardzo dobra strzelba w tym budżecie.
Co do montowania przyrządów to osobiście jestem zdania, iż strzelba to strzelba i trzeba celować "po szynie" a nie używać jakichś ghost ringów i takich tam :502:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”