Pistolet CZ P-07 .22LR opinie posiadaczy i użytkowników

Moderator: Moderatorzy WBP

LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-07 .22LR opinie posiadaczy i użytkowników

Post autor: LARPAK »

Sama konwersja z jednym magazynkiem jest - przynajmniej tak było na stronie jednego sklepu.

Sam magazynek to chyba 200 zł.

Za te kilkaset złotych w tym przypadku lepiej jednak mieć 2 sztuki broni niż 1,5.
Robakkk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 10 stycznia 2017, 16:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-07 .22LR opinie posiadaczy i użytkowników

Post autor: Robakkk »

Tu decyzja jest do podjęcia indywidualnie- sam wolałbym, dokładnie jak LARPAK, mimo różnicy w cenie, dwie niezależne jednostki ze względu na możliwość strzelania równolegle dwóch osób, strzelanie dwóch konkurencji bezpośrednio po sobie, bez konieczności przezbrajania, itp., itd.
...no i cena,to jedno, a dostępność- wątpliwa w przypadku konwersji- to drugie.
Obecnie z tym krucho i z punktu widzenia producenta pewnie ekonomicznie bardziej opłacalne w komplecie, więc pytanie, czy jest w najbliższym czasie szansa na nową partię w sprzedaży.
Pozdrawiam
Robakkk
Arni10100
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 17 listopada 2014, 20:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-07 .22LR opinie posiadaczy i użytkowników

Post autor: Arni10100 »

Z jakiego metalu jest zamek w CZ P-07 kadet? Patrząc na wagę pistoletu w katalogu podejrzewam że jest to aluminium
Awatar użytkownika
Jareknr1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 805
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 20:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-07 .22LR opinie posiadaczy i użytkowników

Post autor: Jareknr1 »

LARPAK pisze: Za te kilkaset złotych w tym przypadku lepiej jednak mieć 2 sztuki broni niż 1,5.
Dla jednych lepiej dla innych gorzej. Zalezy ile sie ma miejsca w szafie, albo czy jadac na strzelnice chce sie obwiesic dwoma kaburami, czy jedna. Jesli dwoma, to nie dosc, ze trzeba je najpierw nabyc to potem jeszcze trzeba sie zastanowic jak je rozmiescic :-D
Mozna oczywiscie wozic sprzet w walizkach, ale zawsze pozostaje podobna kwestia bo przy poruszaniu sie z 1 vs. 2 sztukami broni, po prostu ma sie mniej albo wiecej "wolnych rak".

Jak dla mnie P07 cal 22 to raczej nie bylby sprzet do wygrywania zawodow w konkurencji psp w czasie gdy druga reka strzela sie pcz i brak czasu na podmiane, tylko cos blizej "trenazera" do dynamiki. I o ile przy ARach tez sie zgodze, ze "lepiej" miec oddzielne .22 i .223 bo inaczej trzeba przestawiac przyrzady, o tyle w pistolecie, ktory ma wlasne przyrzady w kazdej z wersji ten podstawowy problem odpada. I stad moje pytania o zamiennosc "kadeta" z "normalnym" pistoletem.

A ze przy okazji mozna przeznaczyc "roznice w cenie" na 1000 amo 9x19 lub 3000 amo 0.22, to chyba nie jest najgorsze co moze strzelca spotkac.
NIkt nam nie wmowi, ze czarne jest czarne a biale jest biale!
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-07 .22LR opinie posiadaczy i użytkowników

Post autor: LARPAK »

A to P07 kadet i 9 mm nie korzystają z tych samych kabur?
Jak jedziesz sam to z domu zabierasz tylko zamek, dźwignie i magi do .22 zamiast całego pistoletu.
Jak jedziesz z kimś rekreacyjnie to bierzesz 2 szt. zamiast 1,5 szt.

Łatwiej też sprzedać cały pistolet niż sam adapter.
Adapter z tego co kojarzę jest z jednym magazynkiem czyli od zaoszczędzonej kwoty odlicz min. 200 zł na drugi magazynek.
Awatar użytkownika
Jareknr1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 805
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 20:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-07 .22LR opinie posiadaczy i użytkowników

Post autor: Jareknr1 »

No dobra, jak juz sobie dajemy nie wiem po co dobre rady to ustosunkowujac sie do powyzszego w odwrotnej kolejnosci, na bazie moich potrzeb wyglada to tak:
1. 200 PLN juz odliczylem (bez tego bylo by 1000 PLN roznicy).
2. Da sie sprzedac pistolet w dwoch kalibrach lub sam adapter. Sa czesto tego typu ogloszenia przy innych markach a nawet starszych modelach CZ (tak samo jak rewolwery z lufami roznej dlugosci). Dla mnie taki komplet to ciekawszy rarytas i P07 nabylbym tylko jesli mialbym mozliwosc dokupienia adaptera. Gola jak patrzylem na ostanie ogloszenie na forum, nie szczegolnie "idzie".
3. Rownie dobrze jak ide z kims rekreacyjnie to moge wziac obie "koncowki" a kiedy osoba jest pod moja opieka to wrecz nie moge "strzelac sobie obok" i zostawic jej z bronia. Osoba z pozwoleniem z kolei moze wziac cos wlasnego czym sie zajmie gdy nie ten kaliber bedzie zamontowany na p07 i/lub w minute wymienic na drugi (zakladam ze rozlozyc bron na czesci glowne potrafi).
4.I to jest wlasnie to, dlaczego nie potrzebuje 2 pistoletow w tym modelu (oprocz kwestii dokupowania kasetki albo wymiany szafy na wieksza).
5.Owszem korzystaja. I mimo to nadal jak sie niesie 2 to zgodnie z rozporzadzeniem, trzeba albo miec 2 kabury albo kabure i futeral albo 2 futeraly. W kazydm przypadku wiecej zachodu i mniej wolnych rak. Wymogow co do przenoszenia Adaptera z kolei nie ma (choc moze sie myle).
NIkt nam nie wmowi, ze czarne jest czarne a biale jest biale!
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-07 .22LR opinie posiadaczy i użytkowników

Post autor: LARPAK »

Jareknr1 pisze:No dobra, jak juz sobie dajemy nie wiem po co dobre rady to ustosunkowujac sie do powyzszego w odwrotnej kolejnosci, na bazie moich potrzeb wyglada to tak:
1. 200 PLN juz odliczylem (bez tego bylo by 1000 PLN roznicy).
Z tego co byłem w sklepie ostatnio to różnica w cenie za P07 a P07 Kadet to 150 zł tak +/-.
P07 - 1800 zł
P07 Kadet - 1950 zł - podaję z pamięci.
Adapter P07 Kadet ok. 1000 zł.

Czyli oszczędności mamy 1000 zł - 200 zł za magazynek co daje 800 zł oszczędności tak około.
Jareknr1 pisze: 2. Da sie sprzedac pistolet w dwoch kalibrach lub sam adapter. Sa czesto tego typu ogloszenia przy innych markach a nawet starszych modelach CZ (tak samo jak rewolwery z lufami roznej dlugosci). Dla mnie taki komplet to ciekawszy rarytas i P07 nabylbym tylko jesli mialbym mozliwosc dokupienia adaptera. Gola jak patrzylem na ostanie ogloszenie na forum, nie szczegolnie "idzie".
Da się sprzedać w dwóch kalibrach tylko łatwiej jeżeli masz to zarejestrowane jako zestaw BZ + CZ.
Taniej też zapewne jest kupić fabrycznie taki zestaw.
Jeżeli masz to zarejestrowane na dwóch miejscach w pozwoleniu to co za różnica, aby kupić dwa pistolety, a korzystać tylko z zamka, magazynków i zaczepu zamka z .22 w szkielecie centralnego zapłonu.

Co do ogłoszenia czy "goła" P07 się sprzedaje czy nie to zwróć uwagę, że wielu czeka za P10C i nie ma zainteresowania P07 zbyt wielkiego.
Kiedyś nie było dużego zainteresowania MAG 95 czy 98, a jak się pojawiały to ceny nie były wygórowane - było więcej ogłoszeń "sprzedam" niż "kupię".
Później było więcej ogłoszeń "kupię" jak "sprzedam", a teraz jak się jakiś pojawi w sprzedaży to już nie za 1,2k - 1,5k zł tylko za ok. 2k zł.
Jareknr1 pisze: 3. Rownie dobrze jak ide z kims rekreacyjnie to moge wziac obie "koncowki" a kiedy osoba jest pod moja opieka to wrecz nie moge "strzelac sobie obok" i zostawic jej z bronia. Osoba z pozwoleniem z kolei moze wziac cos wlasnego czym sie zajmie gdy nie ten kaliber bedzie zamontowany na p07 i/lub w minute wymienic na drugi (zakladam ze rozlozyc bron na czesci glowne potrafi).
Gdzie jest napisane, że będziesz tylko z jedną osobą?
Gdzie jest napisane, że zawsze będziesz prowadzącym strzelanie?

Mając dwa pistolety możesz wziąć sobie tylko zamek, magi i zaczep zamka z .22 jeżeli nie chcesz targać całego pistoletu.
Jareknr1 pisze: 4.I to jest wlasnie to, dlaczego nie potrzebuje 2 pistoletow w tym modelu (oprocz kwestii dokupowania kasetki albo wymiany szafy na wieksza).
Wymieniać szafę na większą z powodu jednego pistoletu?
Z takim podejściem to musiałbym już mieć entą szafę i za każdym razem większą.
Bez przesady.
Jareknr1 pisze: 5.Owszem korzystaja. I mimo to nadal jak sie niesie 2 to zgodnie z rozporzadzeniem, trzeba albo miec 2 kabury albo kabure i futeral albo 2 futeraly. W kazydm przypadku wiecej zachodu i mniej wolnych rak. Wymogow co do przenoszenia Adaptera z kolei nie ma (choc moze sie myle).
Zgodnie z rozporządzeniem:
§ 8. 1. Broń palną nosi się w kaburach lub futerałach.
Czym jest noszenie to określa ustawa.
Mając broń rozładowaną przemieszczasz ją, a nie nosisz więc możesz mieć ją nawet w kieszeni spodni byle by chronić dostępu przed osobami nieuprawnionymi.

W błędzie jesteś też co do noszenia samego adaptera ponieważ:
Art. 5. 1. Gotowe lub obrobione istotne części broni lub amunicji uważa się za broń lub amunicję.
Czyli adapter zgodnie z ustawą jest bronią a co za tym idzie, aby go "nosić" potrzebujesz kabury lub futerału, ale aby go "przemieszczać" to wystarczy Ci plecak czy nawet reklamówka z biedronki byle by osoby nieupoważnione nie miały dostępu do broni.
Oczywiście nie polecam reklamówki z Biedronki, ale rozróżnij noszenie broni i jej przemieszczanie.
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2017, 19:12 przez LARPAK, łącznie zmieniany 1 raz.
nazarr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 196
Rejestracja: 24 kwietnia 2016, 14:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-07 .22LR opinie posiadaczy i użytkowników

Post autor: nazarr »

co do noszenia lub przemieszczania , bo jeszcze nikt nie zakazał przemieszczania broni w kaburze :-D
CZ 75 vs CZ Kadet, jeśli kabura jest dopasowana np. z kydexu lub innego tworzywa np.IMI to niestety CZ Kadet jest szerszy niż CZ 75, no oczywiście można na siłę ale nie o to przecież chodzi, dlatego dokupiłem druga kabure skórzanego kajmana.
a CZ P07 np.przy pełnej kaburze jaką mam , to jak patrzę na lufę CZP07 22lr to jest dłuzsza od lufy CZP07, no i znowu klops.
aha, kwestia przemieszczania samego zamka, w plecaku lub walizce, praktykuję , fajne mobilne rozwiązanie, ale po co kupować kompletny pistolet i płacić prawie 2000pln żeby później przemieszczać sam zamek?
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2017, 20:51 przez nazarr, łącznie zmieniany 1 raz.
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1230
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-07 .22LR opinie posiadaczy i użytkowników

Post autor: lotnik »

Jeszcze nie ma adapterów .22 do P07 wiec dyskusja jest jałowa .
Konwersję zamówiłem w maju 2016r z obietnicą ze w lipcu bedą , pózniej ze w październiku potem ze na 100% w grudniu i co jakiś czas sie przypominam ale teraz juz importer mówi ze nie wie kiedy bedą. Cały pistolet mogłem kupić w grudniu ale mając P07 9x19 widzę większy sens w konwersji , Oczywiscie jak w końcu będzie
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2017, 21:23 przez lotnik, łącznie zmieniany 1 raz.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-07 .22LR opinie posiadaczy i użytkowników

Post autor: LARPAK »

Jeden ze sklepów miał w ofercie zarówno adaptery jak i całe pistolety - oczywiście oferta ofertą, a stan magazynowy sobie...

Jak dla mnie sens zajęcia całego miejsca w pozwoleniu przez sam adapter jest mniejszy niż sens zakupu całego pistoletu - to jak się będzie go używało to już wyłącznie kwestia indywidualna, ale jednak większe korzyści są z posiadania całego pistoletu niż samego adaptera.

Co do tych kilku milimetrów w różnicy lufy P07 i P07 Kadet bym się nawet przy pełnej/zamkniętej kaburze nie przejmował.

W kwestii CZ 75/B i CZ 75 Kadet to kabura IMI rzeczywiście nie pasuje zbytnio, ale IMI do SP-01 już z tego co pamiętam pasuje lepiej - niestety nie mam zamiaru teraz ściągać kolimatora z pistoletu, aby to sprawdzić dokładnie - wiele zależy od używanej kabury, a pamiętać trzeba, że rozmawiamy o P07 i P07 Kadet, a te z tego co kojarzę nie mają tego typu rozbieżności...
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1230
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-07 .22LR opinie posiadaczy i użytkowników

Post autor: lotnik »

LARPAK pisze:Jeden ze sklepów miał w ofercie zarówno adaptery jak i całe pistolety - oczywiście oferta ofertą, a stan magazynowy sobie...
.
W ofercie na stronie internetowej ma to wiele sklepów ale ja rozmawiam z importerem j wiem ze jeszcze nie było w Polsce ani jednej sztuki adaptera.
Więc oferty na stronach internetowych to jedno a rzeczywistość to drugie.
Czekam na to prawie rok wiec dzwonię co miesiąc i jak by mieli to by mu sprzedali żebym sie od nich odpier.... ;)
Ja w ofercie mogę mieć prom kosmiczny ...
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2017, 22:04 przez lotnik, łącznie zmieniany 2 razy.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-07 .22LR opinie posiadaczy i użytkowników

Post autor: LARPAK »

Dlatego napisałem, że oferta ofertą, a stan magazynowy sobie.
Tak czy inaczej czaisz się od roku, a od ręki masz cały pistolet dostępny bez czekania.
Adapter i tak zajmie miejsce w pozwoleniu więc co za różnica czy kupisz adapter czy cały pistolet - oczywiście poza kilkuset złotymi, gdzie dodatkowo jeżeli się uprzesz nosić zamek/zatrzask/magazynki bez szkieletu wersji .22LR to masz tak czy inaczej w domu komplet części zapasowych do centralnego zapłonu w razie "W".
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1230
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-07 .22LR opinie posiadaczy i użytkowników

Post autor: lotnik »

Wolę konwersję kupić do posiadanej juz P07 . To połowa ceny.
Poza tym pistolety w ilosci kilku sztuk pojawiły się w Polsce w listopadzie lub początkiem grudnia (rozeszły się w godzinę) i wtedy mogłem kupić ale powiedziano mi ze konwersja zaraz będzie jeszcze w grudniu 16r. Niestety do tej pory nie ma.
Poza tym obecnie pistolety są obecnie tylko w internecie a na półce nie ma.
Robakkk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 10 stycznia 2017, 16:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-07 .22LR opinie posiadaczy i użytkowników

Post autor: Robakkk »

Kolego lotnik, zapewniam Cię,że są sklepy,gdzie pistolet P-07 w .22LR dostępny na stanie i czekający na kupno. Dzisiaj jadę po amo, to mogę potwierdzić, jeśli ktoś zainteresowany.
Pozdrawiam
Robakkk
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1230
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-07 .22LR opinie posiadaczy i użytkowników

Post autor: lotnik »

Zapytaj tez o konwersję, może biorą od drugiego importera i mają więcej informacji.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”