Galil - opinie i legendy

Moderator: Moderatorzy WBP

cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 11 października 2015, 00:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: cezarycezary »

Przyspawana w chwycie blaszka uniemożliwiająca nastawę na fuul-auto :-D tylko
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: KG92RS »

cezarycezary pisze:Przyspawana w chwycie blaszka uniemożliwiająca nastawę na fuul-auto :-D tylko
W moim jest podobnie -> też blaszka, tyle że klejona i nitowana (dwa nity, lekko widoczne od spodu), bo na spaw blacha jest ciut za cienka.
kaflon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 12 lipca 2016, 10:10
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: kaflon »

Dzień dobry wszystkim,

czy ktoś się z forumowiczów orientuje gdzie w Warszawie i okolicach maja na sprzedaż Galile ARM w drewnie i z dwójnogiem ? Najlepiej w wiekszej ilości żebym mógł sobie pomacać i przejrzeć. Wyszukiwarka pokazuje mi tylko Warkę.

Z poważaniem.
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 615
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: Tomtap »

w Gun-Center widziałem w gablocie, ale jedną sztukę AR i taki dość mocno używany. niemniej do przymiarki, ogólnego orientu ok. pytaj może czy ktoś na strzelnicy gdzieś Wawa-okolice nie będzie w najbliższym czasie z tym sprzętem. np. kumpel, który bywa w soboty na Suchodole ma ARM.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: KG92RS »

Tomtap pisze:niemniej do przymiarki, ogólnego orientu ok. pytaj może czy ktoś na strzelnicy gdzieś Wawa-okolice nie będzie w najbliższym czasie z tym sprzętem. np. kumpel
Odniosłem wrażenie, iż autorowi pytania chodziło o możliwość wyboru, a nie przymiarkę.
kaflon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 12 lipca 2016, 10:10
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: kaflon »

KG92RS pisze:
Tomtap pisze:niemniej do przymiarki, ogólnego orientu ok. pytaj może czy ktoś na strzelnicy gdzieś Wawa-okolice nie będzie w najbliższym czasie z tym sprzętem. np. kumpel
Odniosłem wrażenie, iż autorowi pytania chodziło o możliwość wyboru, a nie przymiarkę.

Tak jak kolega napisał. Karabin mi się podoba od zawsze, strzelałem z SAR-a, ale z racji wzrostu chciałbym mieć dłuższą luśnię J. No i w oldschoolowym drewnie (dwójnogi są z tego co widziałem dostępne na rynku). wWem że egzemplarze w PL są po remontach wojskowych i wymianie łoża na wykonane z tworzywa sztucznego więc z tym drewnem może być ciężko..
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: KG92RS »

kaflon pisze:Wem że egzemplarze w PL są po remontach wojskowych i wymianie łoża na wykonane z tworzywa sztucznego więc z tym drewnem może być ciężko..
Swojego (po remontach - bez śladu zużycia w miejscach, które potrafią się "sklepać" w kałachopodobnych"), ale z drewnianym łożem i dwójnogiem, kupiłem w Olimp Arms. Zadzwoń do nich, może coś jeszcze znajdą.
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: rokada »

KG92RS ma rację, warto zadzwonić do Olimp Arms i zapytać. Dowożą do Warszawy.
Legion117
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 29 stycznia 2019, 21:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: Legion117 »

Cześć jako iż czekam na wydanie pozwolenia na sportową to rozglądam się za pierwszą zabawką. Cel fun oraz zawody maksymalnie do 200 metrów (Warszawa).

Bardzo zainteresował mnie Galil (broń z historią oraz mocno poprawiony AK dostępny z tego co widzę w przystępnej cenie).

Takie pytanie jak wygląda kwesta dwunogu + plastikowych okładzin? Drewno z tego co widzę jest rzadkie. Co do gwintu to 1/12 jest chyba lepszy kosztowo, ponieważ nie widzę względnie taniej amunicji +62 grainy z niestalowym płaszczem. W 55 grs jest z tego co wiem niestalowa GGG.
HK G3SG/1
zwierzu90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 12:44
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: zwierzu90 »

Legion117 pisze:Cześć jako iż czekam na wydanie pozwolenia na sportową to rozglądam się za pierwszą zabawką. Cel fun oraz zawody maksymalnie do 200 metrów (Warszawa).

Bardzo zainteresował mnie Galil (broń z historią oraz mocno poprawiony AK dostępny z tego co widzę w przystępnej cenie).

Takie pytanie jak wygląda kwesta dwunogu + plastikowych okładzin? Drewno z tego co widzę jest rzadkie. Co do gwintu to 1/12 jest chyba lepszy kosztowo, ponieważ nie widzę względnie taniej amunicji +62 grainy z niestalowym płaszczem. W 55 grs jest z tego co wiem niestalowa GGG.
Postaram się nie nakłamać za dużo bo temat nie jest taki trywialny ;]
1. Z moich obserwacji i oględzin tutaj mamy do czynienia jak z dość rzadkimi samochodami używanymi -> lepiej jest znaleźć egzemplarz w bdb stanie i niekoniecznie w wymarzonej konfiguracji niż dokładnie odwrotnie; konfiguracja wymarzona ale sprzęt po przejściach.
2. Jak sam słusznie zauważyłeś, broń występuje z lufami w odmianie 1:12 i 1:7 gwintu. Zasada jest tutaj taka, że 1:7 są generalnie nowszymi egzemplarzami, z z późniejszymi datami produkcji. Przy czym trzeba wziąć po uwagę pkt.1.
Drewno najprawdopodobniej wystąpi w konfiguracji ARM w długą lufą i gwintowaniem 1:12. Wyznacznikiem wieku Galila (opórcz numerków) jest także wzór komory i ew. wycięcie pod montaż. Przy czym, każdy egzemplarz należy rozpatrywać osobno, gdyż IDF miało manierę miksowania różnych roczników i typów karabinków przy remontach....
3. Z doświadczenia - 1:12 w ARM bardzo ładnie prowadzi 55gr, 1:7 w SAR 55gr traktuje baaaardzo różnie w zależności od typu pocisku i marki amunicji. Do kompletu przydałoby się info użytkownika AR/ARM w 1:7 o doświadczeniach z różną wagowo ammo i mielibyśmy pełny obraz :wink:
4. Dwójnóg można dokupić i przymontować pod ARM (działa w drewnie i plastiku)
5. Na pierwszą zabawkę jak znalazł, nic w nim nie zepsujesz :)
na początek to chyba tyle, ten sprzęt to jest temat rzeka.Pozdrawiam
P.S. w 55gr jest sporo innych marek oprócz GGG, choć tę należy przy użytkowaniu rekreacyjnym jako punkt wyjścia
Legion117
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 29 stycznia 2019, 21:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: Legion117 »

zwierzu90 pisze:
Legion117 pisze:Cześć jako iż czekam na wydanie pozwolenia na sportową to rozglądam się za pierwszą zabawką. Cel fun oraz zawody maksymalnie do 200 metrów (Warszawa).

Bardzo zainteresował mnie Galil (broń z historią oraz mocno poprawiony AK dostępny z tego co widzę w przystępnej cenie).

Takie pytanie jak wygląda kwesta dwunogu + plastikowych okładzin? Drewno z tego co widzę jest rzadkie. Co do gwintu to 1/12 jest chyba lepszy kosztowo, ponieważ nie widzę względnie taniej amunicji +62 grainy z niestalowym płaszczem. W 55 grs jest z tego co wiem niestalowa GGG.
Postaram się nie nakłamać za dużo bo temat nie jest taki trywialny ;]
1. Z moich obserwacji i oględzin tutaj mamy do czynienia jak z dość rzadkimi samochodami używanymi -> lepiej jest znaleźć egzemplarz w bdb stanie i niekoniecznie w wymarzonej konfiguracji niż dokładnie odwrotnie; konfiguracja wymarzona ale sprzęt po przejściach.
2. Jak sam słusznie zauważyłeś, broń występuje z lufami w odmianie 1:12 i 1:7 gwintu. Zasada jest tutaj taka, że 1:7 są generalnie nowszymi egzemplarzami, z z późniejszymi datami produkcji. Przy czym trzeba wziąć po uwagę pkt.1.
Drewno najprawdopodobniej wystąpi w konfiguracji ARM w długą lufą i gwintowaniem 1:12. Wyznacznikiem wieku Galila (opórcz numerków) jest także wzór komory i ew. wycięcie pod montaż. Przy czym, każdy egzemplarz należy rozpatrywać osobno, gdyż IDF miało manierę miksowania różnych roczników i typów karabinków przy remontach....
3. Z doświadczenia - 1:12 w ARM bardzo ładnie prowadzi 55gr, 1:7 w SAR 55gr traktuje baaaardzo różnie w zależności od typu pocisku i marki amunicji. Do kompletu przydałoby się info użytkownika AR/ARM w 1:7 o doświadczeniach z różną wagowo ammo i mielibyśmy pełny obraz :wink:
4. Dwójnóg można dokupić i przymontować pod ARM (działa w drewnie i plastiku)
5. Na pierwszą zabawkę jak znalazł, nic w nim nie zepsujesz :)
na początek to chyba tyle, ten sprzęt to jest temat rzeka.Pozdrawiam
P.S. w 55gr jest sporo innych marek oprócz GGG, choć tę należy przy użytkowaniu rekreacyjnym jako punkt wyjścia
1. Dzięki za info, czyli w takim razie będę szukał co lepsze nieważne drewno lub plastik.
2. Co do gwintu to nie widzę to tak jak sądziłem 1/12 lubi 55, ale z 1/7 nie wiadomo co. Gwint powinien być napisany na lufie pod okładziną zgadza się? Pytanie też jak rozpoznać chromowaną lufę (jakieś oznaczenie chyba powinno być).
3. Z amunicji to nie chciałbym katować lufy stalą, a tego co wiem 55 grs S&B jest stalowe, Fiochi z tego co tu piszą ma tendencję do wysadzania karabinów, Geco nie znalazłem informacji, a ruskim chłamie typu Barnaul nawet nie chce myśleć (w klubie jeden gość traktował tym drogiego AR-a co dobrze nie wyszło).
HK G3SG/1
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: KG92RS »

Legion117 pisze: Gwint powinien być napisany na lufie pod okładziną zgadza się? Pytanie też jak rozpoznać chromowaną lufę (jakieś oznaczenie chyba powinno być).
Na moim nie jest napisane, jaki jest gwint. Musiałem zmierzyć -> wycior do lufy i sprawdzasz, jak głęboko trzeba go włożyć, żeby wykonał obrót.
Nie ma również żadnego oznaczenia, że lufa jest chromowana. Ale - o ile wiem - wszystkie takie były.
cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 11 października 2015, 00:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: cezarycezary »

Legion przy obecnej cenie Galili poniżej 2 tysi można znaleźć swietne egzemplarze po remoncie wojskowym z nowymi lufami i mechaniką w srodku, Ja mam długiego ARM w świetnym stanie i specjalnie takiego brałem ze wzgledu na skok gwintu 1-12cala i chromowana lufę info o tym mam nabite na lufie jakieś 2 cm poniżej ,,gwizdka,, 1-12 CR CR czyli lufa chromowana. Oraz wszedzie dostepna i tania amo 55gr z 62gr już tak nie hallo ale jeśli elaborujesz amo to nie ma problemów wystarczy że z pociskiem 55gr zeidziesz do predkości ok 800m/s i też bedzie ci ładnie latać na szybkim gwincie 1-7cala To że jest to składak poremontowy świadczy to że komorę zamkowa mam z 1 wersji produkowanej do połowy lat 80 ub. wieku a lufę mam z 92r Bipodem sie nie przejmuj można go dostać odzielnie na armybazar albo u hamburgerow za 19,95$ kwestia tylko posiadania tam znajomych czy rodziny. U majfrendsów dostaniesz fajną szynę trzymajacą zero jak przyspawane. Z kompensatorami też nie ma problemów sa juz chyba od ręki do kupienia ze 3 rodzaje. Mnie ta pukawka bardziej cieszy oko niż tradycyjny ,,kałasz,, Generalnie fajna zabawka dajaca fuul zabawy za mniejszy kesz niz używany Glock
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: KG92RS »

kaflon pisze: więc z tym drewnem może być ciężko..
No i patrz, jakby się udało:
http://bron-i-amunicja.armybazar.eu/pl/ ... -id111684/
Daniel D
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 216
Rejestracja: 26 marca 2018, 15:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Galil - opinie i legendy

Post autor: Daniel D »

KG92RS pisze:
kaflon pisze: więc z tym drewnem może być ciężko..
No i patrz, jakby się udało:
http://bron-i-amunicja.armybazar.eu/pl/ ... -id111684/
Cena spoko. Tylko wygląda za dobrze. kolba nieobdrapana, bezpiecznik jest jakby w innym kolorze? jakby był oksydowany na szaro, a reszta jest czarna jakby pomalowana?

Widziałem jedno zdjęcie gdzie była ładna czarna sztuka i problem był taki że miała doczepioną metkę... która była zachlapana farbą. Po plamie na metce można było stwierdzić że ktoś prysnął albo sprejem albo aerografem jakimś....
Ja trafiłem obdrapaną sztukę ale jestem zadowolony, ale są naprawdę fajne sztuki... cezarycezary z tego forum trafił w bardzo ładnym stanie.

Jak jesteś zainteresowany i nie chcesz wtopić to poproś o więcej zdjęc.
Ostatnio zmieniony 02 lutego 2019, 23:03 przez Daniel D, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”