Galil - opinie i legendy

Moderator: Moderatorzy WBP

KarlAshnikov1947
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Galil - opinie i legendy

Postautor: KarlAshnikov1947 » 2017-08-19, 22:47

Witam wszystkich, dołączyłem do forum, bo widziałem ze jest zainteresowanie karabinkami typu Galil. Wiec dodam moją opinie: Posiadam już 3 wersje tego sprzętu i jestem zachwycony. Poniżej zdjęcia. Sa to Galil ARM, SAR i Micro mod 3. Ten Micro byl najdroższy ( 5500 oferowany a za 5300 go wzialem ), kupiłem wszystkie w sklepie Rosomak w Warce ( polecam, maja importy z Zeleni Sportu i jako jedyni mieli ten Micro w ofercie, jest jeszcze mod 2 z raczka na latarkę, ale mi się nie podobał ), mały sklep ale maja wiedze o Galilach (załatwili mi magazynek od afrykańskiego Vector R4 ( kopia galila ), który siedzi bez luzu). ARM ma dwójnóg, przerobiony jest w Czechach i nie ma spawów, na lufie i w innych miejscach jest oznaczenie CIP ( chyba od Zeleni sportu ), według sprzedawców to wszystko kategoria 1/magazynowe i tak tez wyglądają. Lufy lustro, gwint lux, niektóre maja ślady noszenia ale jest parę sztuk do wyboru i naprawdę rewelacja. SAR kupiłem z oszynowaniem CAA Tactical w zestawie, troszkę droższy ale wart dodatkowej kasy. Tutaj czytałem w temacie o ofercie na allegro od gościa który kompensatory i szyny wysyła tylko za pobraniem, magpulxxxxx cos tam. Kupiłem Kompensator od niego i ta szynę na komorę oraz boczna dźwignie ( bo szyna blokuje i ciężko złapać za suwadło do przeładowania ) sprzet bez zarzutów, sprawiają się i polecam go tez. Troszkę dziwny gość, bo nie odbiera telefonu ale jest spoko, chyba te części sam produkuje ale sprawiają się super.

Wracając do tematu, najpierw nie interesowałem się Galilem, ale jak widziałem w tym sklepie tego Micro, to się po prostu zakochałem ;). Celny, mały, świetny! I z kompem robi hałas jak strzał z .50 BMG . Jeżeli stać kogoś i chce mieć cos krótszego od AK74SU w kalibrze 5,56 to polecam, na prawdę warto go mieć w kolekcji, jedyna wada: jeżeli ktoś chce szyny na koli oraz latarki to jedynym producentem tego jest FAB Defense i to już koszt 550 dolcow! Natomiast Micro jest tez frezowany i ta szyna od gościa z allegro pasuje jak ulal. Albo inaczej - wystarczy na kolimator, bo mimo tego ze ma przyrządy celownicze na 200 i 400 metrów, to i tak snajperki z tego nikt nie zrobi. Co do SAR i ARM, o tym chyba nie trzeba już dużo pisać, natomiast w moich nie ma spawów, zablokowany jest bolcem na 3cim miejscu na bezpieczniku, i wyjęty ma cały przerywacz/disconnector. Innych zmian nie widziałem, bo mieli tez w automacie na miejscu i dali porównać jak przerobiony ;). Po mojej ostatniej wizycie, bo tu ktoś pytał, oni czekają na dostawę Tapco magazynków. Jeden tam kupiłem za 120,-
Podsumowujac - Galile maja stale miejsce w moim sercu i szafie pancernej, jeżeli ktoś lubi tania alternatywę do AR15 i nie przeszkadza nadwaga tego klocka, to niech nie czeka długo i kupi sobie te zabawki. Natomiast ja będę dalej szukać Galile w kalibrze 7,62x51. Nawet widziałem ze istnieje Micro w kalibrze .308 WIN :D…. co najmniej będę miał wolne miejsce na strzelnicy obok siebie :P

P.s. jak potrzebny jakiś kontakt do w/w, proszę PM

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-08-19, 22:58 przez KarlAshnikov1947, łącznie zmieniany 2 razy.

cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: cezarycezary » 2017-08-30, 08:40

Czy ktoś z szanownych kolegów oglądał już te Worksowe Galile Sar ,, po eksploatacji,, w cenie 1.8tys???? to że sa poobcierane i złachane zewnętrznie to wiadomo, ale w jakim stanie lufy i komory nabojowe??? może już ktoś strzelał??? jakie wrażenia ???

dante977
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: dante977 » 2017-10-23, 19:37

Witam wszystkich,
Kupiłem Galila, niestety oszpeconego przez Worksa ale działa i to dobrze ;)
Co do łusek, to gnie wszystkie na potęgę. Jednak co powiedział mój doświadczony życiowo i wiekiem kolega z bractwa: "Żydzi to bardzo mądry naród, który przetrwał tysiące lat bez własnego kraju. Myślę, że oni celowo tak skonstruowali ten karabin aby Araby nie zbierali łusek i ich nie wykorzystywali ponownie przeciwko nim".
Czy to prawda? Nie wiem, ale coś w tym jest :)

Pozdr.
Dante

zwierzu90

Postautor: zwierzu90 » 2017-10-24, 13:09

dante977 pisze:Witam wszystkich,
Kupiłem Galila, niestety oszpeconego przez Worksa ale działa i to dobrze ;)
Co do łusek, to gnie wszystkie na potęgę. Jednak co powiedział mój doświadczony życiowo i wiekiem kolega z bractwa: "Żydzi to bardzo mądry naród, który przetrwał tysiące lat bez własnego kraju. Myślę, że oni celowo tak skonstruowali ten karabin aby Araby nie zbierali łusek i ich nie wykorzystywali ponownie przeciwko nim".
Czy to prawda? Nie wiem, ale coś w tym jest :)

Pozdr.
Dante

Cześć,
Historia o zbieraniu łusek to raczej urban legend :)
Mój (i chyba każdy) gnie każdą łuskę - mosiężne mocno na środku, stalowe przy szyjce troszkę mniej.
Za oceanem spotkałem się z określeniem "love-kiss" lub "kiss mark" na te ślady :D
Widziałem też znakującego łuski naszego polskiego beryla.
Dla mnie to ma związek z:
- systemem ~ak (nie ma jak w ar case deflectora i łuska wali twardo w kant pokrywy)
- mocnym przegazowaniem galila
to wszystko

Ja już na strzelnicach wybieram od razu stanowiska po skrajnej prawej bo wali mocno po ludziach w kierunkach godz 1 do 2.30
pozdrawiam

Krzysztof66

Postautor: Krzysztof66 » 2017-10-24, 13:44

Jeżeli kolega obok Ciebie jest na godzinie 3 (a tam powinien być), to jak może dostać łuską lecącą w kierunku godzin 1 - 2.30 :shock:
No chyba ze strzelasz z za pleców kolegów :-D
2 x 22LR, 9x19, .45 ACP, 7,62x39, 12/76.

zwierzu90

Postautor: zwierzu90 » 2017-10-24, 16:45

Krzysztof66 pisze:Jeżeli kolega obok Ciebie jest na godzinie 3 (a tam powinien być), to jak może dostać łuską lecącą w kierunku godzin 1 - 2.30 :shock:
No chyba ze strzelasz z za pleców kolegów :-D

tak, osłaniam ich :)
żarty żartami, bezpieczeństwo przede wszystkim.
mój pluje mosiężnymi nawet do 20 metrów więc moc jest, ciekawe rykoszety od np. ścian czy ścianek działowych też były.
ale obiecuje że następnym razem będę patrzył nie przez przeziernik a w bok jaki kąt odbicia ma łuska, odpowiednia próba, excel i zobaczymy czy bardziej 2.30 czy 3.00 :)
jeśli je w locie zobaczę bo często to też problem :shame:

Awatar użytkownika
Snipper_is

Postautor: Snipper_is » 2017-10-25, 00:41

Odpowiednio przyklejony gumowy odbijacz w moim Valmecie i już łuski są całe i do ponownego użycia. Jest jeszcze zabawa naważką prochową ale to już trzeba dobrać pod konkretny egzemplarz . Mój jest bez regulacji gazowej.
Snipper

cezarycezary

Postautor: cezarycezary » 2017-10-25, 03:21

Galil i Beryl mają właśnie taki urok :) tną łuski wynika to z konstrukcji kałacha i dostosowaniu go do amo 223rem o znacznie szybszych prędkościach niż 7.62x39, łuski tna sie o górna pokrywę komory zamkowej. Ja w moim żydku elaboruję słabszą amo niż GGG 55gr, poprostu używam go rekraacyjnie na dystansie max 150m. Pierwsze zero mam ustawione na 50m drugie wypada w okolicy 140-150m przewyższenie na tym dystansie mniejsze niż 2cm najmniejsze prędkości by uzyskać taki efekt to około 820m/s przy takim założeniu moj Galil tnie mi tylko ok 50% łusek pozostałe też mają znacznie mniejszy ,,uśmieszek,, bo uderzenie łuski o pokrywę jest ze znacznie mniejszą siłą

Krzysztof66

Postautor: Krzysztof66 » 2017-10-25, 07:42

Hm, nieraz strzelałem z Tantala, który też ma dużo większą prędkość wylotową niż 7,62x39, a nigdy nie ciął łusek...
2 x 22LR, 9x19, .45 ACP, 7,62x39, 12/76.

cezarycezary

Postautor: cezarycezary » 2017-10-25, 07:56

Tutaj chodzi o kształt łuski, wyroby ,,kałaszopodobne,, nie posiadają wyrzutnika łusek jak w AR-ach i przy dłuższej łusce o kształcie 223rem przy zachowaniu wymiarów kałasza dla amo 7.62x39 tną ją i tyle było już kiedyś na forum dokładne opisanie tego zjawiska

Awatar użytkownika
kuras999

Postautor: kuras999 » 2017-10-25, 08:05

Skoro AK nie ma wyrzutnika łusek to jak się ich pozbywa? Tu nie o prędkość pocisku chodzi tylko o wielkość przegazowania i prędkość zamka w ruchu wstecznym. Znaczenie ma też to że AK nie posiada "odbijacza" łusek na pokrywie.

cezarycezary

Postautor: cezarycezary » 2017-10-25, 13:01

wyroby ,,kałaszopodobne,, nie posiadają wyrzutnika łusek jak w AR-ach

Kolego kuras999 proszę czytać ze zrozumieniem, system wyrzucania łuski w ,,kałaszopodobnych,, jest zdecydowanie mniej ,,subtelny,, niż AR-owski dla tego łuski zdecydowanie bardziej podatne sa na gniecenie pozdrawiam

Awatar użytkownika
kuras999

Postautor: kuras999 » 2017-10-25, 15:00

cezarycezary pisze:wyroby ,,kałaszopodobne,, nie posiadają wyrzutnika łusek jak w AR-ach

Kolego kuras999 proszę czytać ze zrozumieniem, system wyrzucania łuski w ,,kałaszopodobnych,, jest zdecydowanie mniej ,,subtelny,, niż AR-owski dla tego łuski zdecydowanie bardziej podatne sa na gniecenie pozdrawiam

AK jest po prostu zdecydowanie mniej subtelne generalnie :) Ale ja w tych dwóch konstrukcjach nie widzę jakoś zupełnie innego systemu wyciągania łusek.
A co do mojego czytania ze zrozumieniem to mam problem np. ze zrozumieniem jak system wyrzucania łusek wpływa na właściwości fizyczne samych łusek jak napisałeś powyżej :027:
Ostatnio zmieniony 2017-10-25, 15:00 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sql
Kontaktowanie:

Postautor: sql » 2017-10-25, 16:38

Technika wyrzucania łusek jest przecież totalnie inna. AR ją delikatnie wypycha z zamka - bez żadnego uderzenia i żadnej prędkości, natomiast zamek kałacha ciągnie ze sobą łuskę, po czym jest ona uderzana z dużą prędkością (cofającego się zamka) o nieruchomy wyrzutnik. Systemy kompletnie inne.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

Awatar użytkownika
kuras999

Postautor: kuras999 » 2017-10-25, 20:20

Faktycznie mój błąd, wyrzutnik kałacha powoduje szybki ruch obrotowy łuski - widać na filmach w zwolnionym tempie. Ale gdyby łuska z kałacha udezała o taki ładnie wyprofilowany "odbijacz" łusek jak w ar a nie o ostrą krawędź pokrywy to też by się nie deformowaly. Były już jakieś patenty na tym forum i działało.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”