[Elaboracja] zakup komponentów 9x19

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [Elaboracja] zakup komponentów 9x19

Post autor: kuras999 »

Ja mam przeciętne chrono - wg producenta maksymalny błąd to +-1% czyli dla 300m/s maks 3m/s. Po prostu nie można porównać prędkości okreslonej dla lufy o długości 150mm (prawdopodobnie samej lufy bez automatyki) do broni z lufą 100-120mm.
Marconi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 06 maja 2017, 08:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: [Elaboracja] zakup komponentów 9x19

Post autor: Marconi »

azrael88 pisze:Często łuska która po sformatowaniu idzie na matrycę od kielicha i prochu "nie trafia" centralnie w otwór matrycy,
Mam tę prasę od kilku miesięcy i mam dokładnie to samo. Problem się nie pojawia w pełnym cyklu progresywnym, kiedy wszystkie stanowiska są obsadzone. W ogóle to sporo się napociłem żeby tą prasę opanować, już niedługo opiszę swoje przygody, bo brakuje mi do kompletu podajnika splonek.

Jeśli chodzi o kielich, to powinien być minimalny, tak żeby tylko dało się umieścić stabilnie pocisk, resztę ma zrobić prasa i matryca.
azrael88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 11 czerwca 2017, 20:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [Elaboracja] zakup komponentów 9x19

Post autor: azrael88 »

Marconi pisze:
azrael88 pisze:Często łuska która po sformatowaniu idzie na matrycę od kielicha i prochu "nie trafia" centralnie w otwór matrycy,
Mam tę prasę od kilku miesięcy i mam dokładnie to samo. Problem się nie pojawia w pełnym cyklu progresywnym, kiedy wszystkie stanowiska są obsadzone. W ogóle to sporo się napociłem żeby tą prasę opanować, już niedługo opiszę swoje przygody, bo brakuje mi do kompletu podajnika splonek.

Jeśli chodzi o kielich, to powinien być minimalny, tak żeby tylko dało się umieścić stabilnie pocisk, resztę ma zrobić prasa i matryca.
Przyjrzałem się cyklowi na prasie i moim zdaniem winny jest czarny plastikowy dopychacz dokręcany tą malutką śrubką. On odpowiada za dociśnięcie łuski na talerzyku. W moim przypadku na pozycji 2, ten plastik za bardzo odstaje i dlatego łuska nie wchodzi na odpowiednią głębokość na talerzyku.
azrael88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 11 czerwca 2017, 20:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [Elaboracja] zakup komponentów 9x19

Post autor: azrael88 »

Szanowni, pierwsze testy z własnym 9x19 wypadły pomyślnie. Zestaw działa, jednakże mam jeden... problem.

Otóż wraz z auto drumem Lee dostałem łańcuszek. Ów łańcuszek po odpowiednim zamontowaniu z jednej strony na disconnector w dozowniku prochu a z drugiej strony na prasie ma za zadanie operować mechanizmem zabezpieczającym przed podwójnym nasypaniem naważki.

No i mój problem polega na tym, że nie mam pojęcia gdzie to cholerstwo zaczepić na prasie auto breech lock pro żeby to chodziło automatycznie przy wajchowaniu prasą :)
Pomóżcie, może jakieś zdjęcia?
EDIT: dobra, ogarnąłem :)
Ostatnio zmieniony 28 października 2018, 21:14 przez azrael88, łącznie zmieniany 1 raz.
torkemada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 18 września 2015, 22:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [Elaboracja] zakup komponentów 9x19

Post autor: torkemada »

Witam,
Kupiłem prasę Lee Auto Breech Lock Pro.
Zacząłem ją dzisiaj składać tak by rozpocząć wreszcie elaboracje.
Pojawił się jednak mały problem z częścią opisaną jako "INDEX ROD # PR3716".
Część pomimo umieszczona we właściwym gnieździe w głowicy prasy (jest jedna możliwa pozycja) nie wchodzi w otwór w podstawie prasy. Jest za krótka i dodatkowo jest obrócona pod kątem około 90 stopni w stosunku do otworu w podstawie prasy.
Proszę o informacje, czy jest wada tej części i ewentualnie w jaki sposób się z tym uporać. A może ten typ tak ma? Choć nie sądzę.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 maja 2020, 00:11 przez torkemada, łącznie zmieniany 1 raz.
Marconi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 06 maja 2017, 08:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: [Elaboracja] zakup komponentów 9x19

Post autor: Marconi »

Też tak mam i wszystko działa. Jeśli to miałby być błąd, to otwór w podstawie musiałby być źle zrobiony, bo pręt ma być skręcony o 90 stopni.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”