Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

[Elaboracja] zakup komponentów 9x19

Moderator: Moderatorzy WBP

mrq
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: [Elaboracja] zakup komponentów 9x19

Postautor: mrq » 2018-10-19, 22:18

5% to może być błąd samego chrono - chyba, że masz jakieś super-wypasione. U mnie różnica między tym co policzyłem w QL a wynikiem na labradarze była minimalna - faktor wyszedł 135 a w QL 138.

Awatar użytkownika
kuras999

Postautor: kuras999 » 2018-10-19, 23:22

Ja mam przeciętne chrono - wg producenta maksymalny błąd to +-1% czyli dla 300m/s maks 3m/s. Po prostu nie można porównać prędkości okreslonej dla lufy o długości 150mm (prawdopodobnie samej lufy bez automatyki) do broni z lufą 100-120mm.

Marconi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Marconi » 2018-10-19, 23:39

azrael88 pisze:Często łuska która po sformatowaniu idzie na matrycę od kielicha i prochu "nie trafia" centralnie w otwór matrycy,

Mam tę prasę od kilku miesięcy i mam dokładnie to samo. Problem się nie pojawia w pełnym cyklu progresywnym, kiedy wszystkie stanowiska są obsadzone. W ogóle to sporo się napociłem żeby tą prasę opanować, już niedługo opiszę swoje przygody, bo brakuje mi do kompletu podajnika splonek.

Jeśli chodzi o kielich, to powinien być minimalny, tak żeby tylko dało się umieścić stabilnie pocisk, resztę ma zrobić prasa i matryca.

azrael88

Postautor: azrael88 » 2018-10-21, 18:00

Marconi pisze:
azrael88 pisze:Często łuska która po sformatowaniu idzie na matrycę od kielicha i prochu "nie trafia" centralnie w otwór matrycy,

Mam tę prasę od kilku miesięcy i mam dokładnie to samo. Problem się nie pojawia w pełnym cyklu progresywnym, kiedy wszystkie stanowiska są obsadzone. W ogóle to sporo się napociłem żeby tą prasę opanować, już niedługo opiszę swoje przygody, bo brakuje mi do kompletu podajnika splonek.

Jeśli chodzi o kielich, to powinien być minimalny, tak żeby tylko dało się umieścić stabilnie pocisk, resztę ma zrobić prasa i matryca.

Przyjrzałem się cyklowi na prasie i moim zdaniem winny jest czarny plastikowy dopychacz dokręcany tą malutką śrubką. On odpowiada za dociśnięcie łuski na talerzyku. W moim przypadku na pozycji 2, ten plastik za bardzo odstaje i dlatego łuska nie wchodzi na odpowiednią głębokość na talerzyku.

azrael88

Postautor: azrael88 » 2018-10-28, 20:04

Szanowni, pierwsze testy z własnym 9x19 wypadły pomyślnie. Zestaw działa, jednakże mam jeden... problem.

Otóż wraz z auto drumem Lee dostałem łańcuszek. Ów łańcuszek po odpowiednim zamontowaniu z jednej strony na disconnector w dozowniku prochu a z drugiej strony na prasie ma za zadanie operować mechanizmem zabezpieczającym przed podwójnym nasypaniem naważki.

No i mój problem polega na tym, że nie mam pojęcia gdzie to cholerstwo zaczepić na prasie auto breech lock pro żeby to chodziło automatycznie przy wajchowaniu prasą :)
Pomóżcie, może jakieś zdjęcia?
EDIT: dobra, ogarnąłem :)
Ostatnio zmieniony 2018-10-28, 21:14 przez azrael88, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”