Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: adnikauto »

Odswieze temat.

Jestem zainteresowany 10/22 Takedown. Prosze o wiecej opini, testow, modyfikacji. Na forach/stronach amerykanskich sa setki czesci "zamiennych"/tuningowych, opisow... bylem, macalem, rozmawialem z dealerem- szczerze poleca ten model na poczatek.

Przeznaczenie to: ostrzelanie sie i zdecydowanie czy zostaje przy wiatrowkach czy chce troche wiecej "fanu".

Minusy: skonczy sie strzelanie za domem, trzeba zapisac sie do Klubu i wtedy mam dostep do strzelnicy.
Plusy: tania jak barszcz amunicja i minimalna "papierologia"... fajny plecak w wersji Takedown, kompaktowe rozmiary i waga.

Problem: Czy isc w model docelowy taki jak chce, zamawiac sput Timney'a /lub tuningowy fabryczny//orginalny jest dosyc kiepski/, stock Magpula, itp. czy brac uzywke w paskudnym zielonym stocku i budzetowa /i to bardzo/ lupke CenterPoint i skoncentrowac sie na przpuszczeniu paru tys. sztuk ammo- link ponizej...

http://www.gunsandbows.net/store-t189/r ... -1337.aspx

Cholera wie co zrobic... :583:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: adnikauto »

Nikt, nic?

No dobrze, ja pociagne temat...

Moj wybor padl na Ruger® 10/22 Takedown® Lite Model Number: 21155 Caliber: 22 LR
Jest tylko jeden zgryz- gwintowana lufa... zobaczymy co z tego wyniknie...

Moj wybor to kolor zielony... ;laughing: :) a wyglada to tak:

Obrazek Obrazek Obrazek


Tak jak mam w podpisie: Zycie jest za krotkie by strzelac z brzydkiego "guna".

Jesli bede w stanie dostac ten model ktory chce to jedyna zmiana/tuningiem bedzie spust i ewentualnie osada Magpula- sprzet ma byc przede wszystkim lekki i przenosny typu "Backpacker".

Caly ten "tuning" zrobie sam- pare lat tuningu wiatrowek nie poszlo w las, na YouTubie sa filmiki a dealer pokazal mi na innym modelu co i jak... wiec ameryki nie bede odkrywal na nowo :wink:

I jeszcze osada ktora "chodzi" mi po glowie...
Obrazekimage hostercertificity.com

Do tego montaz Picatainny Rail i scope lub nawet Red Dot na poczatek, zeby sie ostrzelac....
Powinno zadzialac... :!:
:one:

P.S. Na stronie Magpula jest filmik przedstawiajacy zalety wspomnianej osady- to jest to czego mi potrzeba:
https://www.magpul.com/products/firearm ... 22-takedow
Ostatnio zmieniony 15 kwietnia 2017, 13:06 przez adnikauto, łącznie zmieniany 2 razy.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
tomkil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 05 lipca 2016, 23:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: tomkil »

Bardzo fajna jest ta lufa z osada magpula. Ciekaw jestem jak wyglada celnosc tych sprzetow z roznymi lufami i roznych modeli (nie moglem nigdzie znalezc zadnego porownania skupienia roznych modeli).
U mnie w klubie duzo osob uzywa 10/22 a w zasadzie to chyba kazdy ma ten sprzet, z tym ze mocno go tuninguja wiec albo jest taki slaby prosto z fabryki albo zeby osiagac wyniki max. to jest to niezbedne. Troche jest dla mnie dziwne zeby kupic karabinek za €400 a wsadzic w niego nastepne €1000 w tuning.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: adnikauto »

Ha, ha... Kolega pisze,ze:
tomkil pisze:....... Troche jest dla mnie dziwne zeby kupic karabinek za €400 a wsadzic w niego nastepne €1000 w tuning.
I tutaj dochodzimy do sedna... :one: .... mozna zrobic na odwrot - kupic karabinek za 900-1800 lub 2500 USD i "tylko" dokupic optyke za "pare groszy"...

Zastanawialem sie nad ta opcja... ale to troche tak jak z wiatrowkami- jak kupisz najlepszy/najbardziej wypasiony model wowczas nie juz nic do "roboty" tylko strzelanie zostaje.... a jak dlubiesz powoli to i koszt mniejszy- jednostkowy i robisz jedna zmiane po drugiej az dochodzisz do "spelnienia Twoich marzen"... :one: i masz czas na osiagniecie perfekcji w jego uzywaniu.... :) zawsze mozna "zwalic" wine na karabinek, ze nie trzyma sie "czarnego"... ;laughing: jak jest seryjny.... :one:

Przegladem oferte gotowych karabinkow zrobionych przez tunerow w USA- ciagle piszemy o Ruger 10/22:

https://clarkcustomguns.com/gun/ruger-1022-1017/
https://volquartsen.com/

Jednak zadecydowalem zamowic sprzet fabryczny... tylko, ze gwintowna lufa jest u nas "zakazana" wiec nie wiem co dealer wymysli..???
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
tomkil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 05 lipca 2016, 23:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: tomkil »

Jak bedziesz mial to daj znac jak ten takedown sie spisuje bo ja sie dzis naczytalem i kolesie pisza ze roznie z tym jest i ze punkt trafienia sie zmienia i skupienie w zaleznosci jak jest nakretka dokrecona.
Co do tuningu to u mnie chyba kroluje kidd i volquartsen i chyba tez tandemkross ale to raczej pistolety.
Mnie w zasadzie 2 modele 10/22 by interesowaly czyli 21133 oraz 1262.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: adnikauto »

Odnosnie nakretki- gosc z fabryki pokazywal- raz ustawiona jest OK a jesli trzeba ustawic samemu to dokrecic do oporu i cofnac o 2 kilkniecia.... :suprise: lufa musi wchodzic z lekkim oporem ale plynnie.

Tak daleko na razie nie mysle- trzeba "przeskoczyc"- jak sie da problem gwintu na lufie- bo to jest "beee"... jesli beda problemy nie do obejscia to bede musial wziac model bez gwintu, gdzie ja kuzwa mieszkam... :roll: :-/

Na pozwolenie na pistolet musze czekac 9 miesiecy- jak ciaza... :651: miec 4 referencje od osob z tego samego County, kurs... i cos tam jeszcze.... jak do noszenia to nastepne papiery, itd. zaznaczam, ze jeszcze nie jestem w tym miejscu... i nie wiem czy bedzie mi sie chcialo to robic... za jakis czas moze "shotguna" obczaje do kompletu i starczy.... abym mial tylko czas na strzelanie..... dlatego wiatrowki sa poreczniejsze- nie ma papierow do wypelniania, itd. a strzelac moge za domem... :wink:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1230
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: lotnik »

Gdzie kupisz tego zielonego Rugera ?
Dlaczego tak się przejmujesz gwintem ?
Awatar użytkownika
bambam
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 23 lutego 2016, 10:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: bambam »

U nas jest ich mało, ale chyba wszystkie gwintowane.
bez podpisu, ale z pozdrowieniami :516:
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: adnikauto »

@Lotnik

Mieszkam na polnocy Stanu NY. W mysl Safe Act podpisanego przez gubernatora Stanu bron ktora jest nie OK to:

SECTION 37(A) (CATEGORY ONE): RIFLES THAT ARE ASSAULT WEAPONS

“‘Assault weapon means a semiautomatic rifle that has the ability to accept a detachable magazine and has at least one of the following characteristics: (1) a folding or telescoping stock; (2) a pistol grip that protrudes conspicuously beneath the action of the weapon; (3) a thumbhole stock; (4) a second handgrip or protruding grip that can be held by the non-trigger hand; (5) a bayonet mount; (6) a flash suppressor or muzzle break or muzzle compensator or a threaded barrel designed to accommodate a flash suppressor or muzzle break or muzzle compensator; or (7) a grenade launcher.”
http://arbalestquarrel.com/ny-safe-assa ... finitions/

Q: If I modify my gun by removing all design characteristics that makes it an assault weapon, do I have to register it?

A: No. If you modify your gun so that it is not an assault weapon, you do not have to register it. The modification must be permanent however. This includes, for example, removing the bayonet lug by cutting or grinding, grinding off the threads on the barrel, removing the foregrip so that it cannot be readily reattached, or any change that cannot be reversed through reasonable means.


Teraz rozumiesz o co chodzi- majac gwintowana lufe mozesz zalozyc "bardzo zle rzeczy"- ktore beda szkodzily dobru ludzkosci...


Kto chce poczytac dalej to polecam:

SECTION 37(B) (CATEGORY TWO): SHOTGUNS THAT ARE ASSAULT WEAPONS
SECTION 37(C) (CATEGORY THREE): PISTOLS THAT ARE ASSAULT WEAPONS
http://arbalestquarrel.com/ny-safe-assa ... finitions/

Dlatego nie bez przyczyny pisze, ze najlepiej to posiadac wiatrowki...- poki jeszcze nie sa zabronione i mozna je swobodnie kupowac jak i amunicje/pellets do nich. Bodajze w NJ pellets mozna kupowac tylko w sklepach z bronia... tak szlyszalem - nie chce mi sie juz sprawdzac kolejnej glupoty...

Opowiadajac na Twoje drugie pytanie moj dealer mi sciagnie ... jak wyjasni sprawe zwojow na lufie... :-/ ... lub powie, ze "sie nie da"...
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
tomkil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 05 lipca 2016, 23:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: tomkil »

To nie tylko u Ciebie takie bzdury, u mnie tez np. limit posiadanej amunicji itp Mam nadzieje ze kupisz tego takedowna bo mnie interesuj jak sie sprawuje.
DPB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 13 czerwca 2016, 19:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: DPB »

Karabinek bardzo fajny, mój ma przebieg około 3500 szt. amo i jak na razie zero problemów. daje radę nawet z zwykłą belotką . Z lunetą biegową 1-4 PWS rewelacyjny rekreacyjny sprzęt. Trafić ze 100m w ustawione żarówki żaden problem. ;laughing: 8-)
22Lr 9x19 9x18 223Rem 308W 7mm Rem. Mag. 12/76 wz.43 5,45x39 7,65x17
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: adnikauto »

Jak kupie jakakolwiek wiatrowke tzw. "Big Bore" .50 i bede strzelal na 200 jardow to nikt nie ma z tym problemu... a jak mowa o karabinku semi auto w kalibrze "dla dzieci"... z gwintowana lufa to wszyscy rwa wlosy z glowy... myslicie, ze ja to rozumiem... juz dawno przestalem cokolwiek rozumiec. :suprise: :roll:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
tomkil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 05 lipca 2016, 23:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: tomkil »

DPB pisze:Karabinek bardzo fajny, mój ma przebieg około 3500 szt. amo i jak na razie zero problemów. daje radę nawet z zwykłą belotką . Z lunetą biegową 1-4 PWS rewelacyjny rekreacyjny sprzęt. Trafić ze 100m w ustawione żarówki żaden problem. ;laughing: 8-)
Jakis masz model dokladnie? Jakis tuning?
DPB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 13 czerwca 2016, 19:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: DPB »

take down 11112. jeśli chodzi o tunning to tylko polerowanie najważniejszych elementów. Dla mnie jest to tylko zabawka, ale naprawdę na akceptowalnym poziomie.
Ostatnio zmieniony 17 kwietnia 2017, 12:24 przez DPB, łącznie zmieniany 1 raz.
22Lr 9x19 9x18 223Rem 308W 7mm Rem. Mag. 12/76 wz.43 5,45x39 7,65x17
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: adnikauto »

Poszukiwania "zielonego" trwaja.... czyli jest nadzieja.

W miedzyczasie znalazlem:

10/22 underfold stocks- fajny ale nie komponuje sie z moja wizja tuningu... :wink:
Obrazekhow to do a screen shotcertificity.com

W pozniejszym czasie do kolekcji jeszcze Mosiek- mniej wiecej w stylu jak ponizej i "wszyscy w domu"... :one:
Obrazekphoto uploading websitescertificity.com
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”