Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Młynek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3456
Rejestracja: 09 lutego 2006, 20:18
Tematy: 84
Lokalizacja: Łódź - Ruda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: Młynek »

Można kupić u nas, ale takiego Link
COLT Łódź
22LR, 9X18, 9X19, 38/357 Magnum,22Hornet, 223Rem, 5.45X39, 308 Win, 12/76
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: sql »

P2000 pisze:Co śmieszne, mój kolega sam zaczął temat .22lr od wstępnego zdecydowania na Walthera HK 416 D145RS. Karabinek komandosa? Co może pójść nie tak...?
Zaproponowałem mu Rugera jako bardzo popularną i przede wszystkim sprawdzoną konstrukcję jeśli chodzi o .22 i dałem mu do zrozumienia, że nie ma sensu się wygłupiać z karabinkiem navy seals skoro i tak ma strzelać z "kapiszonów". Lepiej kupić porządne rifle z dłuższą i celniejszą lufą, do tego lunetę i na spokojnie nauczyć się trafiać do tarczy z małego kalibru aby nałapać doświadczenia. Jakoś osobiście platforma AR15 w "taktycznym" wydaniu i .22lr nie jest w stanie mnie przekonać.
Dziwne uprzedzenia. Kolega poszpera na necie "IPSC Mini Rifle". Świetna zabawa, coraz więcej zawodów i coraz więcej zawodników. Wielu z nich, to aktywni zawodnicy karabinu IPSC. Na tym forum jest sporo osób, którzy się w to bawią.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
P2000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 11:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: P2000 »

Młynek pisze:Można kupić u nas, ale takiego Link
To jest model Tactical 16" - jeśli niczego innego nie uda nam się znaleźć to możliwe, że zainteresujemy się tym, co jest dostępne u nas od ręki. Dzięki za link!

sql pisze:
P2000 pisze:Co śmieszne, mój kolega sam zaczął temat .22lr od wstępnego zdecydowania na Walthera HK 416 D145RS. Karabinek komandosa? Co może pójść nie tak...?
Zaproponowałem mu Rugera jako bardzo popularną i przede wszystkim sprawdzoną konstrukcję jeśli chodzi o .22 i dałem mu do zrozumienia, że nie ma sensu się wygłupiać z karabinkiem navy seals skoro i tak ma strzelać z "kapiszonów". Lepiej kupić porządne rifle z dłuższą i celniejszą lufą, do tego lunetę i na spokojnie nauczyć się trafiać do tarczy z małego kalibru aby nałapać doświadczenia. Jakoś osobiście platforma AR15 w "taktycznym" wydaniu i .22lr nie jest w stanie mnie przekonać.
Dziwne uprzedzenia. Kolega poszpera na necie "IPSC Mini Rifle". Świetna zabawa, coraz więcej zawodów i coraz więcej zawodników. Wielu z nich, to aktywni zawodnicy karabinu IPSC. Na tym forum jest sporo osób, którzy się w to bawią.

Dziwne, jak najbardziej. Pytanie w takim razie, czy taki Walther w ogólnym rozrachunku ma sens? (większy lub mniejszy)
Nie mam pojęcia czy jest on u nas popularny i ludzie są z niego zadowoleni. Zawody odpadają póki co - praca odbywa się przez prawie cały rok w weekendy lub nawet 7-14 dni non stop na terenie całej Polski, wolny czas to środek tygodnia i raczej nikt na tym etapie nie będzie się wybierał gdzieś dalej niż na strzelnice do Wrocławia na której kolega strzela obecnie biorąc udział w zawodach wymaganych do wyrobienia licencji.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: tomekwroclawski »

Ma sens, jeśli założyć, że kupujesz system, do którego dobierasz najistotniejszą część broni, tj. lufę wraz z komorą nabojową.

Walther ma sens o tyle, o ile jest produkowany w Europie, więc z wszelkiej maści klamotami nie powinno być problemu.

Osobiście wolałbym Ruger z racji dopracowanej konstrukcji, produkowanej już szmat czasu. Oraz dostępności syntetycznych osad, pozwalających w kilka chwil zmienić zupełnie image.

Co do wymiany samej lufy ... sądzę, że na wszystko przyjdzie czas, 3 590 zł. to nie jakaś fortuna, w najgorszym przypadku da się sprzedać jako używany za jakieś 60 % tej ceny, można dokupić lunetę czy kolimator, zmienić osadę i się po prostu dobrze bawić.

Według mnie większym ograniczeniem będzie brak miejsca i czasu niż koszt samej zabawy
Awatar użytkownika
WRL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 495
Rejestracja: 11 września 2009, 13:46
Tematy: 0
Lokalizacja: LU
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: WRL »

Osobiście strzelam z Remingtona 597 HB i jestem mega zadowolony :-D :-D
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 24
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: Jedrula »

Mam Rugera 10/22 faktycznie działa ae kupić coś do niego to większa filozofia. Ceny też nie ciekawe, magazynki po 25nb po 200zł, jakiej lepsze przyrządy dałem 400zł.
Ponieważ wolę "dynamikę" niż precyzyjnie do tarczy Ksp teraz kupiłbym raczej CZ512 Tactical, cela nie wiele większa a karabin oszpejowany, magazynki i dosyć tanie i są a firma CZ równie srawdzona jak Ruger
Pozdrawiam
Jędrzej
Awatar użytkownika
tomek5308
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 24 kwietnia 2007, 23:30
Tematy: 2
Lokalizacja: VIS Kwidzyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: tomek5308 »

Można sprawdzić jeszcze np. Mossberga 715T. Nie wiem czy robią coś w wersji target, ale do zabawy mają całkiem fajne propozycje w .22lr. Cenowo też wychodzi bardzo dobrze.
Sam myślałem ze Ruger 10/22 będzie dobrym wyborem, jednak w związku ze słabą dostępnością zaczynam rozważać właśnie Mossberga. Karabinek jest na miejscu i w dodatku tańszy.
.22 short; .22lr; 9x18; 9x19; .223Rem; 7,62x39; 308W; 12/70;
P2000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 11:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: P2000 »

Aktualnie plan jest taki aby kupić tego Rugera Tactical z bipodem + zamówienie custom stocku od Boyds. W odległej przyszłości wymiana lufy na Lothar-Walther w wersji stainless i całość powinna być kompletna.
P2000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 11:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: P2000 »

Odkopuje trochę temat - pod długich poszukiwaniach kupiliśmy Rugera Tactical 16" bo tylko to było na rynku z grubą lufą. Całkiem fajna zabawka - do niego dokupiony został również Nikon Monarch3 4-16x42. Pierwsza luneta w rękach powyżej 1k zł i bardzo ładnie się spisuje. Do tego została dokupiona całkowicie w ciemno używana luneta obserwacyjna Kowa TS1 z okularem 11-33x i powiem Wam, że jak na starą używkę to do zabawy na 100m spisuje się świetnie. Bardzo fajnie się przy jej pomocy spotowało.

I teraz niespodzianka, w miniony czwartek udało się kupić Rugera w wersji Target 1262 z lufą 20", prezentuje się świetnie. W piątek od razu wyjazd aby go sprawdzić na strzelnicy i zaczęły się problemy z lunetą. Na 50 metrach brakowało skali aby ją wyzerować. Zapieliśmy ją ponownie na czarnego Tacticala i wszystko gra, wyzerowana na 50m jak i na 100m. Póki co oba Rugery mają fabryczne szyny weaver ale najwyraźniej ta na Targecie jest "zepsuta" i być może montaż źle się na niej układa? 20 MOA na maksa w prawo a karabin dalej siał 10cm w lewo do tarczy na 50m... Zamówiłem już na Amazonie dwie tanie szyny Picatiny pod Rugera, zobaczymy czy na nich wszystko będzie ok. Druga luneta to będzie prawdopodobnie Vortex 6-24 Crossfire2 - chcemy sprawdzić jaka jest różnica w praktyce między Nikonem i jego serią, która jest wyżej niż podstawowa Crossfire.

Pobieżne macanie w sklepie Vortexa Crossfire i Diamondback to zauważalna różnica na korzyść droższej serii Diamond, było zauważalnie jaśniej przy pochmurnej pogodzie na maksymalnym powiększeniu. Miała być sesja zdjęciowa w piątek obu Rugerów oraz Shadowki2 ale jak zaczęliśmy od rana tak skończyliśmy po blisko 9h strzelania non stop i zachowało się jedyne zdjęcie z telefonu zaraz po przełożeniu lunety.


Obrazek


Był jeszcze plan na dokupienie od razu stocku firmy Boyd na próbę ale ponoć są tak zarobieni, że ich dystrybutorzy w EU czekają na zaległe dostawy i zamówienia są wstrzymane. Mimo wszystko stock w Tacticalu sprawia dobre wrażenie. Na pewno będą zmieniane drobnostki takie jak większa charging handle oraz magazine release lever, drugi bipod etc.
Awatar użytkownika
Młynek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3456
Rejestracja: 09 lutego 2006, 20:18
Tematy: 84
Lokalizacja: Łódź - Ruda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: Młynek »

Gratuluje zakupu.
Napisz coś o pracy mechanizmu spustowego, obsłudze magazynków (wygodnie/nie wygodnie się ładuje, jak się podpinają itp...)
Jak z celnością na 50 i 100m.
Gdzie udało się kupić tą wersją z długą lufą ?
Jak nie tajemnica, to jaka cena - może być na PW.
COLT Łódź
22LR, 9X18, 9X19, 38/357 Magnum,22Hornet, 223Rem, 5.45X39, 308 Win, 12/76
P2000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 11:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: P2000 »

Młynek pisze:Gratuluje zakupu.
Napisz coś o pracy mechanizmu spustowego, obsłudze magazynków (wygodnie/nie wygodnie się ładuje, jak się podpinają itp...)
Jak z celnością na 50 i 100m.
Gdzie udało się kupić tą wersją z długą lufą ?
Jak nie tajemnica, to jaka cena - może być na PW.
Dziękujemy za gratulacje!
Zarówno Tactical jak i Target mają fabrycznie lepszy, two stage trigger BX - ma on bardzo krótki skok, praktycznie działa jak przełącznik on/off. Jest całkiem sztywny i nie wymaga dużej siły.
Magazynki na 10szt są kompaktowe, ciągłe ich uzupełnianie nie poskutkowało bolącymi palcami ale w przyszłości pewnie zawita jakiś loader aby przyśpieszyć całą czynność. Mały magazynek po wsadzeniu nie wystaje poza kolbe, samo wsadzanie nie nastraja jakichś specjalnych problemów ale brakuje mocnego kliknięcia/zaskoczenia i nie jest to najwygodniejsze w pozycji siedzącej lub leżącej - są za płytkie. Długi natomiast to już praktycznie podpinanie jak w AK, brakuje jednak solidnego kliknięcia. Sprawiają wrażenie solidnych.

Na temat celności póki co nie chciałbym się za bardzo określać - to dopiero początki strzelania, zabawa z zerowaniem lunety, która okazała się źle zamontowana na świeżo kupionym Targecie i cały piątek strzelane było tylko z krótszego Tacticala - poszło równo 1000 sztuk taniej jak nie najtańszej amunicji 22lr. Nie mam niestety dokładnych oznaczeń z fabrycznego kartonika bo mieliśmy 2 pudełka po 500szt luzem ale jedna paczka to był jakiś Winchester a druga to Remington. Obie po około 30-33 grosze/szt. Winchester na 500szt miał około 20-30 zacięć: głównie problemy z podawaniem, krzywienie się pocisku w magazynku na łączeniu kuli z łuską, jeden niewypał. Bez względu czy to był magazynek 10 czy 25. Druga partia Remingtona wystrzelana w dużo szybszym tempie i całość bez zarzutów, ani jednej przygody.

Nie mam pojęcia jakiej celności się spodziewać po najtańszej amunicji, najlepsza powtarzalna celność mieściła się średnio w 2-3MOA na 100m. Poza tym, nie było problemu z trafieniami w cele w postaci łusek 12 Gauge na 100m. Strącenie kilku pod rząd za pierwszym razem było bardzo łatwe. Strącenie łuski .45ACP to było już większe wyzwanie. Na pewno do poprawienia technika strzelania poza tym luneta powinna być ustawiona pod jednego strzelca aby móc mieć lepszą powtarzalność. Jeszcze dużo taniej amunicji poleci zanim zostanie załadowane do magazynków coś lepszego co będzie warte zgrupowania w tarczy. Póki co to była nauka połączona z fun strzelaniem.

Ruger Target kupiony w sklepie Siwiaszczyk w Łodzi w cenie jaka widnieje na stronie. Tactical zresztą kosztował chyba tyle samo albo stówke mniej.
Awatar użytkownika
Kiwi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 06 marca 2009, 23:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Wejherowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: Kiwi »

Również gratuluję zakupów :)
Sam kiedyś rozważałem zakup któregoś z Rugerów 10/22, mam zresztą Rugera Mk. III. Czekam na jak najobszerniejsze relacje z użytkowania i grad fotek obu modeli :)
Jesteśmy Polakami, szanujmy swój język:
NIE "OV", tylko "OW"!
KałasznikOW, SimonOW, DragunOW...
P2000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 11:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: P2000 »

Wizyta na strzelnicy przy -6C. Podsumowanie:

Ammo .22LR S&B HV 36gr w ogóle nie działało w długich magazynkach, w krótkich było bardzo sporo zacięć. Substancja, którymi były pokryte/konserwowane pociski się tak jakby "ścięła", w dotyku strasznie tępe + kształt pocisku pewnie miał duży wpływ na feeding przy takich oporach.

Nowy Vortex Crossfire II 6-24x50 nie wytrzymał zerowania na dystansie 100 metrów, po 50 strzałach z .22 krzyż obrócił się wewnątrz lunety o 45 stopni. Na wesoło.
Wystrzelane około 500 sztuk, głownie w kupione metalowe krążki, które zawiesiliśmy na łańcuchach. Pogoda pochmurna, widoczność przez Kowę utrudniona przez słabe światło.

Nie ma fotek, bo palce po godzinie już odmawiały posłuszeństwa ale zamontowaliśmy zamówione szyny picatinny do obu Rugerów, bardzo ładnie wykonane jak na chińczyka z Amazonu (UTG Leapers). Montaż dwuczęściowy Leapersa też daje radę, nie ma się zupełnie do czego przyczepić. Następnym razem będą już fotki ;)
Ostatnio zmieniony 25 stycznia 2017, 12:17 przez P2000, łącznie zmieniany 1 raz.
twardygreg
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 19 lipca 2016, 13:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: twardygreg »

Witam !

Jestem szczęśliwym posiadaczem Rugera 10/22 model 1151, broń sprawdza się znakomicie. Lecz mam problem z przyrządami celowniczymi które są po prostu złe. Szukam mechanicznych, gdyż strzelam na 25m (taka strzelnica)
Czy ktoś z wieloletnich posiadaczy karabinków rodem z kraju hamburgera może podzielić sie wiedzą na temat doświadczeń z niefabrycznymi celownikami (przezierniki, światłowody, dobrze widoczne "żelazo") ?
Kolejne pytanie to czy szukając odpowiedniego celownika muszę kierować się dokładnie modelem 10/22 ? czy gniazdo muszki i szczerbinki jest jakoś zunifikowane i pasują przyrządy z innych karabinów ?

pozdrawiam :)
tomkil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 05 lipca 2016, 23:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: tomkil »

P2000 pisze:Wizyta na strzelnicy przy -6C. Podsumowanie:

Ammo .22LR S&B HV 36gr w ogóle nie działało w długich magazynkach, w krótkich było bardzo sporo zacięć. Substancja, którymi były pokryte/konserwowane pociski się tak jakby "ścięła", w dotyku strasznie tępe + kształt pocisku pewnie miał duży wpływ na feeding przy takich oporach.

Nowy Vortex Crossfire II 6-24x50 nie wytrzymał zerowania na dystansie 100 metrów, po 50 strzałach z .22 krzyż obrócił się wewnątrz lunety o 45 stopni. Na wesoło.
Wystrzelane około 500 sztuk, głownie w kupione metalowe krążki, które zawiesiliśmy na łańcuchach. Pogoda pochmurna, widoczność przez Kowę utrudniona przez słabe światło.

Nie ma fotek, bo palce po godzinie już odmawiały posłuszeństwa ale zamontowaliśmy zamówione szyny picatinny do obu Rugerów, bardzo ładnie wykonane jak na chińczyka z Amazonu (UTG Leapers). Montaż dwuczęściowy Leapersa też daje radę, nie ma się zupełnie do czego przyczepić. Następnym razem będą już fotki ;)
Robiles jeszcze jakies strzelania i testy celnosci?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”