Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Moderator: Moderatorzy WBP

P2000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 11:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: P2000 »

Dzień dobry,

Jest to mój pierwszy post i piszę w imieniu kolegi, który na dniach odbiera pozwolenie i jako jedną z pierwszych broni do zabawy na strzelnicy chce kupić Rugera 10/22. Pokazałem mu ofertę producenta na jego oficjalnej stronie, wybór padł na model Target (1262). Niestety z dostępnością Rugerów w konfiguracji z lufą w wersji stainless i długością 18-20" jest problem.

Zastanawiamy się w takim razie, czy ktoś z forum dokonywał wymiany/tuningu jakiegoś podstawowego modelu Rugera. Może lepiej kupić jakiś prosty model i wymienić tylko lufę na nierdzewną i dłuższą? Zapoznałem się z kilkoma tematami na forum i wychodzi na to, że wymiana lufy pociąga za sobą pewną biurokrację czyli uzyskanie promesy na nowa lufę, zdanie do utylizacji starej lufy, wymiana jej u rusznikarza etc.
Czy ktoś dokonywał takich modyfikacji i jest w stanie polecić konkretne sklepy z samymi elementami w PL albo za granicą? Może Czechy albo Niemcy?

Zastanawiam się jak to wygląda orientacyjnie w praktyce - czy lepiej czekać pół roku na import z USA przez dystrybutora w PL czy może lepiej dla zabawy i zdobycia doświadczenia "poskładać" Rugera z części kupionych w sklepach? Nie wiem czy tylko wymiana lufy i ewentualnie osady z drewnianej na jakąś polimerową z regulacją nie przekroczy znacznie kosztów fabrycznego modelu Target.


To co zaproponowałem koledze jako punkt wyjścia do zabawy to Ruger 1262 Target + Nikon ProStaff Rimfire 3-9 albo Vortex Crossfire II 3-9.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: tomekwroclawski »

Pomysł dobry tylko w polskich realiach ciężko realizowalny.

Może być problem z dostępem do pasującej lufy jak sadze. Reszta się zgadza, może z wyjątkiem tego pół roku. Obstawiałbym rok. Przynajmniej.

Może jeszcze inna droga. Sam pistolet z e gun, bo może być używka, większego znaczenia to nie ma. Jak masz dostęp do nowej lufy i rusznikarza, który ja zamontuje, żaden problem.

Papierowo może kupić ci kufę, dokonać wymiany, nanieść stosowne nr. i zezłomować stara lufę.

Pytanie o koszt przedsięwzięcia, zatem opłacalność.

Ruger sam w sobie to niezła broń, ale zapewne za podobne pieniądze kupisz coś zdecydowanie lepszego do zabawy w dziurawieniu papieru.

Miałem rugera, nie przeczę, fajna zabawka ale drugi raz takich pieniędzy bym zdecydowanie nie wydał. Ale to subiektywna opinia a model
ma spora rzesze fanów na świecie.
tomkil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 05 lipca 2016, 23:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: tomkil »

tomekwroclawski pisze:Pomysł dobry tylko w polskich realiach ciężko realizowalny.

Może być problem z dostępem do pasującej lufy jak sadze. Reszta się zgadza, może z wyjątkiem tego pół roku. Obstawiałbym rok. Przynajmniej.

Może jeszcze inna droga. Sam pistolet z e gun, bo może być używka, większego znaczenia to nie ma. Jak masz dostęp do nowej lufy i rusznikarza, który ja zamontuje, żaden problem.

Papierowo może kupić ci kufę, dokonać wymiany, nanieść stosowne nr. i zezłomować stara lufę.

Pytanie o koszt przedsięwzięcia, zatem opłacalność.

Ruger sam w sobie to niezła broń, ale zapewne za podobne pieniądze kupisz coś zdecydowanie lepszego do zabawy w dziurawieniu papieru.

Miałem rugera, nie przeczę, fajna zabawka ale drugi raz takich pieniędzy bym zdecydowanie nie wydał. Ale to subiektywna opinia a model
ma spora rzesze fanów na świecie.
Tomek co bys kupil zamiast rugera? Oczywiscie o semi auto mnie chodzi. Podaj pare modeli. Dzieki
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2016, 19:39 przez tomkil, łącznie zmieniany 1 raz.
P2000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 11:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: P2000 »

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Wybór padł na Rugera jako najbardziej znany "Lego gun" .22 w USA podobnie jak platforma AR15 a przynajmniej tak mi się wydaję. W Polsce niestety trudno znaleźć więcej informacji na jego temat, praktycznie większość postów na forach dotyczy pistoletu. Nie mamy też do czego porównywać Rugera. Widziałem, że CZ produkuje coś podobnego w .22 ale nic o tym nie wiem. Może jakiś Walther? Tak na zdrowy rozum najlepiej byłoby kupić coś od europejskiego producenta licząc na łatwiejszy dostęp do części fabrycznych jak i tuningowych.

Używka nie wchodzi niestety w grę, tylko nowe kupione w sklepie, taka jest preferencja kupującego. Napisałem do sklepu Triebel czy to co jest na stronie jest faktycznie dostępne od ręki. Jeśli tak to może wtedy uruchomi się całą procedurę ściągnięcia tego do nas.

Jeśli możesz podzielić się wiedzą na temat podobnych karabinków jako alternatywy dla Rugera to byłbym wdzięczny. Ruger został też wybrany z powodu mechaniki semi-auto zamiast bolt-action, która nie jest preferowana. Ale też nie ma się co upierać i do wszystkiego można się przekonać gdyby był jakiś znacznie lepszy system zamiast Rugera.

Budżet na kaliber .22 wynosi max 4000 zł za samą broń bez lunety.
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2016, 20:16 przez P2000, łącznie zmieniany 1 raz.
tomkil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 05 lipca 2016, 23:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: tomkil »

U mnie w klubie sporo osob ma wlasnie rugera 10/22, lufy kidda maja, spusty tuningowane itp.
Ostatnio taki na sprzedaz byl za €600:


Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2016, 23:24 przez tomkil, łącznie zmieniany 1 raz.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: tomekwroclawski »

Niestety, nie znam tego rynku, więc ciężko cokolwiek doradzić.

Co do 'lego gun" masz rację. W USA jak najbardziej, ale tam wszelkie garażowe przeróbki a nawet konstrukcje własne to żadne halo. U nas jest ciut inaczej :).

Co do preferencji znajomego. Właściwie do czego mu ten pistolet jest potrzebny ?
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: poeta »

Nie wiem co wy z tym pistoletem, ruger 10/22 to karabin
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: tomekwroclawski »

He he, No fakt :))))

To sugeruje coś z brna np.
P2000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 11:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: P2000 »

tomkil pisze:U mnie w klubie sporo osob ma wlasnie rugera 10/22, lufy kidda maja, spusty tuningowane itp.
Ostatnio taki na sprzedaz byl za €600:


To dokładnie taki model, jakiego szukamy. Widziałem jeden film na YT (Ruger 10.22 Dream rifle) i cały ten set up wyglądał bardzo fajnie. Domyslam się, że ten już został sprzedany ale w razie czego to byłbym zainteresowany kontaktem do Twoich znajomych jeśli mają coś podobnego z nierdzewną lufą. Czy elementy Kidd'a można dostać w PL albo w Europie wg Twojej wiedzy lub wiedzy znajomych?

tomekwroclawski pisze:Niestety, nie znam tego rynku, więc ciężko cokolwiek doradzić.

Co do 'lego gun" masz rację. W USA jak najbardziej, ale tam wszelkie garażowe przeróbki a nawet konstrukcje własne to żadne halo. U nas jest ciut inaczej :).

Co do preferencji znajomego. Właściwie do czego mu ten pistolet jest potrzebny ?
Pomysł na rugera wziął się z ceny naboju .22. To miał być typowy Fun Gun w wersji długiej, do tego luneta i jak najtańsze strzelanie do tarczy. Oczywiście wygląd ma znaczenie, Ruger bardzo mu się spodobał, lufa stainless to obowiązkowy element, czarna nie wchodzi w grę. Oprócz tego kupił CZ Shadow 2 9mm i jeszcze będziemy szukać "dubeltówki" do strzelania do rzutek. Strzelba jednak będzie już na samym końcu, po nowym roku bo to najdroższy element całego jego "zestawu".
tomkil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 05 lipca 2016, 23:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: tomkil »

P2000 pisze:
tomkil pisze:U mnie w klubie sporo osob ma wlasnie rugera 10/22, lufy kidda maja, spusty tuningowane itp.
Ostatnio taki na sprzedaz byl za €600:


To dokładnie taki model, jakiego szukamy. Widziałem jeden film na YT (Ruger 10.22 Dream rifle) i cały ten set up wyglądał bardzo fajnie. Domyslam się, że ten już został sprzedany ale w razie czego to byłbym zainteresowany kontaktem do Twoich znajomych jeśli mają coś podobnego z nierdzewną lufą. Czy elementy Kidd'a można dostać w PL albo w Europie wg Twojej wiedzy lub wiedzy znajomych?

tomekwroclawski pisze:Niestety, nie znam tego rynku, więc ciężko cokolwiek doradzić.

Co do 'lego gun" masz rację. W USA jak najbardziej, ale tam wszelkie garażowe przeróbki a nawet konstrukcje własne to żadne halo. U nas jest ciut inaczej :).

Co do preferencji znajomego. Właściwie do czego mu ten pistolet jest potrzebny ?
Pomysł na rugera wziął się z ceny naboju .22. To miał być typowy Fun Gun w wersji długiej, do tego luneta i jak najtańsze strzelanie do tarczy. Oczywiście wygląd ma znaczenie, Ruger bardzo mu się spodobał, lufa stainless to obowiązkowy element, czarna nie wchodzi w grę. Oprócz tego kupił CZ Shadow 2 9mm i jeszcze będziemy szukać "dubeltówki" do strzelania do rzutek. Strzelba jednak będzie już na samym końcu, po nowym roku bo to najdroższy element całego jego "zestawu".
Problem w tym ze w Irlandii mieszkam. Tutaj duzo sprzetu z usa maja, co do karabinow to generalnie semiauto to wlasnie 10/22. Chyba ze pojdziesz w cz 455 lub 452 jest semiauto ale jak tuning wyglada to nie wiem. Ostatnio widzialem jak dealer na strzelnicy niosl torbe z lufami kidda z roznymi wzorami. Z tego co pamietam to lufa cos ok 150-200€. Ten model ze zdjecia to chyba stockowy jest tylko ze target wersja. Caly stuningowany 10/22 u mnie to ok 1500-1800€.
Ostatnio zmieniony 05 grudnia 2016, 12:10 przez tomkil, łącznie zmieniany 1 raz.
P2000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 11:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: P2000 »

Tuning sam w sobie nie jest celem - jeśli uda się dokonać zakupu modelu Target to pewnie długo nic w nim nie będzie zmieniane. Pomysł przeróbek pojawił się z powodu niedostępności modelu 1262 i wtedy zamiast czekać kilka miesięcy, może lepiej by było kupić od ręki jakiegoś najprostszego i najtańszego nowego Rugera w sklepie i tylko wymienić w nim lufę na wersję bull stainless. Stąd w temacie pojawiło się określenie "tuningu", trochę na wyrost.
tomkil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 05 lipca 2016, 23:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: tomkil »

Moge sie mylic ale mysle ze ruger 10/22 bedzie najbardziej popularnym karabinkiem semiauto w klasie 22lr. Jaki jeszcze sprzet brales pod uwage oprocz rugera?
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: tomekwroclawski »

10/22 to dobry wybór, fajne bajery ( choćby syntetyczne osady ), niezawodność.

co do tuningu... na dobrą sprawę to nic niezwykłego, wiele osób dobiera lufę do systemu i dopiero wtedy zaczyna zabawę

następnym krokiem będzie dopasowanie amunicji i wtedy tak naprawdę zacznie się zabawa :)
P2000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 11:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: P2000 »

Oprócz Rugera nie znam niczego innego jeśli chodzi o semi-auto .22
Przeglądam forum ale o CZ również jest mało informacji i gdzieś wpadła mi w oko opinia, że CZ owszem istnieje ale praktycznie nikt tego nie używa.

Ruger miał być takim dobrym entry-level produktem z mnóstwem dostępnych części ale przeglądając oferty i słysząc od oficjalnego dystrybutora, że Europa to tylko 3% rynku dla Rugera nie jestem już tak pozytywnie nastrojony.
Nie spodziewałem się tak przeciętnej, żeby nie powiedzieć słabej dostępności. Co śmieszne, mój kolega sam zaczął temat .22lr od wstępnego zdecydowania na Walthera HK 416 D145RS. Karabinek komandosa? Co może pójść nie tak...?
Zaproponowałem mu Rugera jako bardzo popularną i przede wszystkim sprawdzoną konstrukcję jeśli chodzi o .22 i dałem mu do zrozumienia, że nie ma sensu się wygłupiać z karabinkiem navy seals skoro i tak ma strzelać z "kapiszonów". Lepiej kupić porządne rifle z dłuższą i celniejszą lufą, do tego lunetę i na spokojnie nauczyć się trafiać do tarczy z małego kalibru aby nałapać doświadczenia. Jakoś osobiście platforma AR15 w "taktycznym" wydaniu i .22lr nie jest w stanie mnie przekonać.
Teraz się okazuje, że kupno Rugera w jakiejś ciekawszej wersji graniczy z cudem.

Napisałem póki co do kilku sklepów w PL, do kilku w .de, do jednego w .at, dwóch w .cz i trzech w co.uk i czekam na cuda. W Triebel dostałem ofertę na model Target z terminem na Luty.
Nawet przez chwilę zastanawiałem się czy może nie odpuścić całkowicie .22 i pójść w 223 albo 308 ale po przeczytaniu forum wyszło generalnie trochę ponad budżet, ceny amunicji nie da się oszukać (o własnym reloadingu nie ma mowy póki co) i finalnie strzelanie z 308 do tarczy 50-100m dalej również jakoś za ciekawie nie brzmi.

Tak to wygląda z punktu widzenia teoretyka, który zna lepiej rynek amerykański i ichniejsze polecane marki oraz jego kolegi, który dopiero zaczyna przygodę ze strzelaniem i w najgorszym wypadku będzie katował póki co Shadowke2.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Ruger 10/22 Target, wymiana lufy, tuning, sklepy etc.

Post autor: tomekwroclawski »

Ja bym się trzymał 10/22 i Triebla.

W polskiej Dianie nie masz co szukać, z całym szacunkiem dla nich.

Jak sami przyznają, ich siła przebicia równa się "0", w praktyce dostają to co Ruger zechce im sprzedać, żeby nie powiedzieć, to co akurat zalega w magazynie.
Zresztą o Ruger i Diana pisałem swego czasu. Koszmar z dostawą, koszmar z transportem ( jak mi opowiadali, kontener potrafi przypłynąć do Niemiec, trzeba go specjalnie potem ściągać, dla kogoś z Connecticut Polska nie istnieje po prostu).

Z drugiej strony 10/22 jest sporo na niemieckim rynku, można poszukać klamotów do tuningu, jak broń jest popularna, łatwiej o jej naprawę.
No i jest to model produkowany od "zawsze", bez specjalnych modyfikacji, więc pomysł sprawdzony i pozbawiony wad, które dawno zostały wykryte i poprawione.

Ruger w odróżnieniu od wielu innych firm nie próbuje co rusz wymyślać prochu od nowa, co najwyżej wprowadza drobne modyfikacje ( ostatnią jaką znam jest magazynek bębenkowy, wprowadzony bodaj ze trzy lata temu ).

Jak kolega nie odczuwa potrzeby bawienia się w "long shot", wydaje się, że wybór jest naprawdę trafny.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”