Części kompatybilne z Radom/Mini Radom Sport

Moderator: Moderatorzy WBP

Bombel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 422
Rejestracja: 04 maja 2014, 19:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Części kompatybilne z Radom/Mini Radom Sport

Post autor: Bombel »

Założyłem ten temat, aby wszyscy posiadacze (przeszli, obecni i przyszli) mogli napisać jakie części są kompatybilne z Berylem. Chodzi mi m.in. o kolby, łoża, przyrządy oraz inne cuda wraz z ich producentami, ewentualnie czy do dostania w PL czy ściągane. Wszystkiej maści części, które mogą usprawnić pracę tej broni lub zmienić jej wygląd :)

Wracając do przyrządów celowniczych - Montrala, w którymś temacie napisałeś, że próbowałeś coś z przyrządami mech. HK, mógłbyś napisać tutaj coś więcej o tym?

Zapraszam wszystkich chętnych do dyskusji :)
Glock17
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 18 sierpnia 2016, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Części kompatybilne z Radom/Mini Radom Sport

Post autor: Glock17 »

[imgObrazek][/img]
Strike industries AK to AR stock adapter pasuje idealnie trzeba tylko delikatna podkładkę dac pod śrubę wskazana strzałka
qwert60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 14:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Części kompatybilne z Radom/Mini Radom Sport

Post autor: qwert60 »

Kolba Magpul ZHUKOV S składana.....nie pasuje bo mini beryl ma pin do montażu szyny a w kolbie jest szczelina na montaż bez tego pinu.
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Części kompatybilne z Radom/Mini Radom Sport

Post autor: jasi3k »

qwert60 pisze:Kolba Magpul ZHUKOV S składana.....nie pasuje bo mini beryl ma pin do montażu szyny a w kolbie jest szczelina na montaż bez tego pinu.
Posprzeczam się z Tobą kolego - na bank będzie pasowało, trzeba podfrezować plastik i przerobić mocowanie szyny na kluczyk - ja mam tak u siebie i wszystko gra. Prawda kolejność była odwrotna - najpierw dołożyłem do AK74 Zhukova a potem zamontowałem mocowanie szyny od Beryla. Wszystko działa jak... Automat Kałasznikowa :)
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
qwert60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 14:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Części kompatybilne z Radom/Mini Radom Sport

Post autor: qwert60 »

Idąc tym tropem to wszystko będzie pasowało. Oglądasz część a potem filmik jak to wymienić w standardowym kałachu (tam trwa to 5 minut). Kupujesz i po dwóch dniach zabawy z pilnikiem już pasuje. Ja też założyłem Zhukova ale daleki jestem od napisania PASUJE. Ale o ile udało mi się założyć to koncepcja z dokładaniem szyny wydawała mi się niemożliwa bo tam już nic nie zostanie plastiku dla zawiasu. Możesz zamieścić zdjęcie od góry jak to podfrezowałeś i jak to wygląda?
Ostatnio zmieniony 15 marca 2017, 09:51 przez qwert60, łącznie zmieniany 1 raz.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Części kompatybilne z Radom/Mini Radom Sport

Post autor: LARPAK »

Do klasycznej kolby Beryla pasuje gumowa stopka polecana nie raz już na forum:

Obrazek
Awatar użytkownika
AlphaStr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 17 maja 2017, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Części kompatybilne z Radom/Mini Radom Sport

Post autor: AlphaStr »

czy do radom sport m762 pasują kompensatory Cerbera do ak?
A może oryginalny kompensator jest przyzwoity i w ogóle nie warto kombinować z wymianą?
9x19 / 7,62x39 / 5,45x39 / .223 / 12/76
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Części kompatybilne z Radom/Mini Radom Sport

Post autor: krzychu22lr »

Nie, nie pasują. Oryginalne urządzenie wylotowe Radom-Sporta (które nie jest kompensatorem, a adapterem do strzelania granatami nasadkowymi) jest montowane zupełnie inaczej niż w AK/AKM (AK - nakręcane na gwint, Beryl/R-S - wciskane na lufę i zabezpieczane kołkiem).

Teoretycznie może być możliwe zamontowanie kompensatora Cerbera KPO-RS do Radom-Sportów, ale zakładam, że kompensator ten ma zbyt mały "kaliber" (nie znam prawidłowego nazewnictwa) by umożliwić bezpieczne strzelanie pociskami kal. 7.62mm. Tak więc zdecydowanie odradzam montaż tego kompensatora na Radom-Sport 762, gdyż może to być niebezpieczne dla strzelca.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
AlphaStr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 17 maja 2017, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Części kompatybilne z Radom/Mini Radom Sport

Post autor: AlphaStr »

krzychu22lr pisze:Nie, nie pasują. Oryginalne urządzenie wylotowe Radom-Sporta (które nie jest kompensatorem, a adapterem do strzelania granatami nasadkowymi) jest montowane zupełnie inaczej niż w AK/AKM (AK - nakręcane na gwint, Beryl/R-S - wciskane na lufę i zabezpieczane kołkiem).

Teoretycznie może być możliwe zamontowanie kompensatora Cerbera KPO-RS do Radom-Sportów, ale zakładam, że kompensator ten ma zbyt mały "kaliber" (nie znam prawidłowego nazewnictwa) by umożliwić bezpieczne strzelanie pociskami kal. 7.62mm. Tak więc zdecydowanie odradzam montaż tego kompensatora na Radom-Sport 762, gdyż może to być niebezpieczne dla strzelca.
OK, dzięki za sygnał.
9x19 / 7,62x39 / 5,45x39 / .223 / 12/76
Dino1984
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 760
Rejestracja: 05 czerwca 2008, 14:22
Tematy: 93
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Części kompatybilne z Radom/Mini Radom Sport

Post autor: Dino1984 »

A znacie jakieś długie łoża przednie, któe pasują do Radom Sporta? Mam na myśli coś w tym stylu:

Obrazek

I druga sprawa - czy jakieś magazynki 10cio nabojowe pasują, bo FB nie zamierza na razie produkować dedykowanych "dziesiątek" :/
Ostatnio zmieniony 25 sierpnia 2017, 11:51 przez Dino1984, łącznie zmieniany 1 raz.
.177, 22LR, 5,45x39, .223, 6,5x55 SE, .300BLK, .308, 7,62x54R, 30-06, 9x19, 44 Mag, 12 ga
KS Proelia
"Ubi concordia, ibi victoria"
Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: Części kompatybilne z Radom/Mini Radom Sport

Post autor: REMOV »

Dino1984 pisze:A znacie jakieś długie łoża przednie
Przepraszam, że tak wtrącam, ale znasz jakieś łoża "tylne", "boczne" lub jakiekolwiek inne? Nie ma też czegoś takiego, jak łoże "przednie" (to chyba jakieś bardzo kulawe tłumaczenie "front hand guard", dokonane przez kogoś, kto nie radzi sobie z językiem obcym). Nie istnieje i nigdy nie istniało. To po prostu łoże. Albo jeżeli już chcesz technicznie - zespół szyn montażowych, mocowany w miejscu łoża i nakładki na rurę gazową lub "łoże z szynami", jeżeli chcesz krótko. Generalnie, aby rozmawiać o technicznych aspektach broni, trzeba jednak posługiwać się językiem technicznym, a nie "polskawym".

Dodatkowo, obrazek prawidło się nie wyświetla, nie wiem, czy to wina mojej sieci, czy globalnie.
Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: Części kompatybilne z Radom/Mini Radom Sport

Post autor: REMOV »

A ja się zastanawiam, po co kupować Radom Sport M762 ze standardowym zestawem szyn i kolb, które dodatkowo zwiększają cenę broni, a następnie modyfikować go na siłę, niestandardowymi częściami. Po co to robić, skoro można nabyć "gołego" AKM za 3/5 ceny i później go uzupełniać bez wysiłku o standardowe zestawy Magpula. Koszt tej drugiej operacji będzie równy lub nieznacznie wyższy od ceny Radom Sport M762 ze wszystkimi bajerami w standardzie. Nie zostają zbędne części, nie trzeba też kombinować. Trochę mi, przyznaję, umyka logika tego działania. Chyba, że to hołd dla jakości FB ;-)
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Części kompatybilne z Radom/Mini Radom Sport

Post autor: lto »

Po pierwsze każdy sobie kupuje to co chce, a po wtóre nie żyjemy szczęśliwie w okolicznościach które wymuszają kupno najtańszego AK np. w celu przetrwania w codziennych walkach na ulicach.
Ja sobie kupiłem M762 bo chciałem i mogłem. Broń bardzo mi się podoba, ale jakość plastików jest niebywale biedna, więc zupełnie logiczne jest rozglądanie się za zamiennikami wysokiej jakości.

BTW: post zahacza o trollowanie, w wątku technicznym lepiej byś coś napisał o pasujących kolbach, a nie kręcił off-topic ekonomiczny ;)
qwert60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 14:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Części kompatybilne z Radom/Mini Radom Sport

Post autor: qwert60 »

@jasi3k @qwert60 - pokażcie foty swoich kbk jak macie zamontowane Zhukovy i jak to się ma do mocowania szyny od Beryla?
Też rozkminiam montaż Zhukova na M762 i doświadczenie kogoś, kto już coś takiego testował jest bezcenne :)[/quote]

O ile podpiłowanie Zhukova do mini Beryla, żeby pasował to na luzie ale, żeby pasowała górna szyna do zapięcia to trzeba byłoby wyciąć połowę zawiasu. Wydaje mi się, że to zniszczy kolbę. Dlatego teraz szukam rozwiązania składana kolba i górna szyna. Na oku mam fab defense z małym piłowaniem. Jak coś wymodzę to się pochwalę. Na pewno bez problemu założysz spust ALG do AK.
Awatar użytkownika
Jaeger81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 437
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 12:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Wałbrzych
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Części kompatybilne z Radom/Mini Radom Sport

Post autor: Jaeger81 »

Panowie jaki gwint jest na końcu lufy Mini Radom Sporta? Pasują do tego jakieś kompensatory inne niż dedykowane?
Sarsilmaz SAR56, Norinco CQ-A, NEA15 PDW 7,62x39, vz.58, CZ P10C FDE, TISAS ZIG M1911, Kral Tactical X
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”